Od akého veku ste začali dávať deti na nočník?

javesi
3. aug 2010

chcem sa opytat, odkedy ste zacali davat deturence na nocnik? vdaka

alenie3
25. sep 2014

Ja som davala oboch od chvile, ked si vedeli sadnut cca 8 mesiacov. Plienky nosili dalej, ale ked sa prebalovali, alebo sli spinkat, alebo sa slo von tak sa posadili na nocnik. A plienky som doma dala na 18 mesiacov a uz nevratila. S vascimi ci mensimi uspechmi 😀. U starsieho som dala dole v lete, ako mi vsetci radili, ze to ide skor a tak, ale zo skusenosti (pozorovania) som uz mladsiemu dala dole plienku v zime, ked je naobliekany a sme viac doma, takze je pod dozorom a neriesim, ze sa popisa vonku. Skor si aj uvedomil, ked bol obleceny, ze sa popiskal (pancusky, teplaky), takze zacal skor hlasit.

pau333
15. okt 2014

ja tiez nenechadzam slov ako sa tu niektore vyvysuju nad tie, co zacali skoro... ved keby dieta bolo uplne nepripravene, tak to nerobia, nie? ja som dala prvykrat na nocnim maleho cca v 8 mesiacoch, ale on to tam az doteraz ani raz nepustil... podotykam, ze teraz ma 10 mesiacov. Davala som ho tak raz denne, nech si zvyka... nic zle mu to nerobilo, az raz zacal "utekat", ze tam proste nechce byt...tak som si povedala, ze dobre, nechces, nebudeme sprotivovat... uz mesiac mame pauzu... skusim tak o dva tyzden, ci si nechce posedkat a uvidime.... Ale niektorym detom to ide pomaly uz v pol roku a čo! a ine az trojročným a co ako! Pochybujem, ze tam matky deti drzia silou mocou, ked plačú, ze nie.... a ked to male zvladne, tak budme radi, urcite z toho nebude "tyrane" dieta. ach, jaj

girasol
15. okt 2014

ahoj, odkedy vie sediet sama, asi 8.mesiac vzdy rano po jedle - to sa na 99% vykaka, alebo potom po obede ci veceri, alebo ked prdka a myslim si ze potrebuje vyprazdnit crievka. ale iba ked sme doma, na malu potrebu som ju zacala davat asi v jej 14.mesiaci ked sa zobudi rano alebo z popoludnajsieho spanku - ked si spomeniem a chce sa mi. zatial sa nam v tom dari. tymto istym stylom som fungovala so synom, od plienok som ho zacala odnaucat ked mal presne 2 roky a uspeli sme za cca mesiac.

ivetisko1982
15. okt 2014

v 9tich mesiacoch 🙂

erika131722
15. okt 2014

V 10 mesiacoch som ho zacala davat, vobec tam nechcel ist a teraz bude mat pomaly 15 mesiacov, vie sa vypytat ked ide cikat a predvcerom sa mi sam vypytal kakat 🙂 takze som velmi rada 🙂. U kazdeho dietatka je to ine 🙂
Ak si myslite ze dieta nalakate na hraci alebo blikotavy nocnik, tak to nieje pravda, len vyhodite peniaze za somarinu, ....

vikis5
24. okt 2014

ja davam od pol roka, len tak ako jeho novazabku, paci sa mu sedet na nocniku, a uz ani neviem co to je kakat do plienky, davam ho rano naobed a vecer

eri28
27. nov 2014

Moj maly sa zacal z nocnikom hravat a nechcel pocuvat na co sa pouziva cize sme ho nepouzivali.Bola som za najhorsiu z rodiny, ze ako to ked ma 2 roky a este ma plienku.Jediny kto to nekomentoval bola doktorka a to bola pre mna dolezitejsie ako vsetky rady od rodiny na svete.A ked mal maly 2 roky a mesiac prisiel ku mne ukazal na plienku a isli sme prvy krat cikat.Cize vypytal sa sam nic som ho neucila a som rada.

zuzzzzy
2. dec 2014

Od 18 mesiacov

zuzaanaaa
2. dec 2016

@prsky to akoze fakt od3 mesiaca ved to dieta este ani sediet nevie a ani by sa davat nemalo davat je to este krehke

prsky
29. mar 2017

@zuzaanaaa treba si naštudovať BKM 😉

zuzaanaaa
29. mar 2017

@prsky nepisala som to ja ale moj priatel 😉 ..ja by som ti to tak hlupo nenapisala 😀..kazdy rodic ma svoj postup co a ako . sme zacali davat od 7mesiaca

zuzkakuli
29. mar 2017

Tak tu možná budu za exota ale my jsme začali ve 2 letech a 2m. Už jsem si byla jistá, že ví co dělá. Někde jsem kdysi četla indiánskou metodu odnaucovani od plen kdy mu plinu seberete a už nenandate (myslím tím přes den). Tak jsem to tak udělala. První tři dny nacurano všude, čtvrtý den už začal kolem mě nervózně chodit, pátý den první úspěchy až do desátého dne kdy byl úspěšně bez plen během dne. Myslím, že jsem si ušetřila spoustu nervů a při druhém určitě spěchat nebudu a budu to praktikovat úplně stejně.

evittam
29. mar 2017

@zuzkakuli Tak uz sme "dvaja exoti"....😉😋

buba1811
16. okt 2017

Ahojte zienky, myslite ze od 10 mesiacov je neskoro ??? maly vydri na nom max. pol minuty bez potreby. a potom plac. Sedi sam aj stoji aj chodi popri nabytku iba ma kratsie nozky tak nedociahne na zem z neho tak podla mna preto nechce sediet .. :(Kupila som sedatko na "nase" WC ... ked sa ku mne na wc stale tlaci mozno tam bude chciet ..co myslite ?

buba1811
16. okt 2017

inak sme to skusali aj predtym cca. 7 mesiacov. a to iste :(

margarita
16. okt 2017

@buba1811
no ja som zatial osobne odplienkovala iba 3 deti a na strvte sa chystam niekedy na jar buduceho roku, ale osobne si myslim, ze v tomto veku je priskoro, bez ohladu na jeho hrubu motoriku alebo dlzku noziciek, zvierace mocoveho mechura dozrievaju az v podstatne vyssom veku a sedenie ako take so sedenim na nocniku ci wc ma spolocnu len rovnaku polohu chrbtice.

ale ak Ta to bavi, kludne trav dalsi rok tymito pokusmi a dockas sa.
do roka a do dna podla mna urcite.
😉

buba1811
17. okt 2017

@margarita ani tak odplienkovat zatial o to mi ani nejde to je jasne ze zbytocne este len to ze aspon navyk urobit rano po papani a tak 🙂
dakujem za nazor 🙂

montemotherone
17. okt 2017

@buba1811 dieťa si začína uvedomovať svoju potrebu vylučovania cca v 18. mesiaci. Takže určite nie je neskoro 🙂 Dovtedy je to skôr taký nácvik a skôr o intuícii mamičky. Hlavne netlač na pílu, aby sa mu to neprotivilo. Skús vždy po prebudení, po jedle, keď vidíš, že to asi pôjde 🙂 V pokoji, žiadne emocionálne prejavy, hračky na nočník, knižky... Netreba z toho robiť divadielko. Postupne na to nabehne 😉

montemotherone
17. okt 2017

@prsky
@zuzaanaaa
Bezplienkovanie je v princípe založené na intuícii a naladení matky na dieťa a je to niečo úplne iné ako klasické odplienkovanie dieťaťa 😉 Spájať tieto dve veci je ako pliesť dokopy hrušky a jablká 🙂 Ide len o to, čo sa matka rozhodne realizovať. Ak rozmýšľa "kedy dieťa posadiť na nočník", nejde o bezplienkovú metódu 😉

margarita
17. okt 2017

chapem, ale mam x kamosiek, co sa chvalili, ze babo poslusne sedi a aj sa tam zhodou okolnosti trafilo hovienkom, ak kakava napr.pravidelne po ranajkach ci obede.
ale ked bolo tak medzi rokom a pol az dvoma, tie iste deti si odmietali aj co i len na sekundu tam sadnut, skratka mozes mat pocit, ze to zmysel ma,
ale pokial nepraktizujes tu BKM od mala, tak akurat posadis dietatko na nocnik asi 2346x, kym tam zacne chodit same, v porovnani s mozno 24x, ked ho to zacnes ucit medzi 18 az 24 mesiacmi.

pozri napr. tento clanok, ale ved je toho plny net
https://www.babyweb.cz/plenky-pujdou-z-domu

simca06022011
17. okt 2017

KOntakt so serblikom mala dcera od kedy vedela chodit... dali sme jej ho do obyvacky a mala ho tam, vyskusala sadnut, sem tam sa vycikala... ale riadne zacala chodit az ked mala 2+ roky, odplienkovala sa v lete ako 2,5 rocna (vdaka ucitelke v jaslickach, tak si to dala ako za ciel, ze v juni-juli odplienkuje kompet osadenstvo jasliciek a aj tak bolo :DD ) Potom uz chodila cikat iba na wc, cize serblik sa ani velmi nepouzival u nas.