Kedy začať dávať syna na nočník ?

lenuska9999
19. jún 2020

Ahojte baby, chcem sa opýtať, kedy ste začali dávať svoje dieťa na nočník ? Môj syn má už 10 mesiacov a niektorí ľudia mi vravia, že už ho mám dávať zadať na nočník nech si zvyka , a niektorí zasa , že je to ešte skoro a nemám to robiť , aby nedostal z nocnika paniku

deedol
19. jún 2020

@lenuska9999 ked mal 2 roky. a odplienkoval sa za pol dna. dovtedy bol nocnik na ociach a mal knizky o tom, co sa tam robi.
ale ako pises, su aj ludia, ktori davaju uz aj od 8m.

fiafia
19. jún 2020

@lenuska9999 😛 v 10 mesiacoch?? Moju som posadila na nočník keď začala chodiť, ale nejaké porozumenie ani nič podobné nehrozilo, len ho mala na očiach a sem-tam sa s ním hrala 😃 načo zbytočne niečo siliť? V dvoch bola cez deň bez plienky a v 2,5 aj na noc. Všetko má svoj cas

deedol
19. jún 2020

pozri mozno nejake clanky k teme, aj tu na MK je: https://www.modrykonik.sk/staram-sa-o-dieta/odplienkovanie-za-7-dni/

daganov
19. jún 2020

@lenuska9999 tvoje dieťa si ešte vylučovanie neuvedomuje, nevie, prečo má ísť na nočník, ale ja by som ho na pár minút dávala po zobudení, či už ráno alebo poobede po spánku, aby si vytvoril návyk. Aj ruky mu umývaš pred jedlom a on tiež nevie prečo, ale vytvára si návyk. Zatiaľ stačí takto, nedržať ho tam dlho, aby sa mu nočník nesprotivil, ja som asi v tomto období začínala, v 18 mesiacoch sa už syn pýtal, samozrejme svojím spôsobom, rozprávať ešte veľmi nevedel, ale každé dieťa je iné, niektoré dozreje skôr, iné neskôr, jednému vadí pokakaná plienka, inému je to fuk. Toto treba mať na zreteli a dieťa zbytočne nestresovať. Počúvaj a pozoruj svoje dieťa, okolie ti môže byť ukradnuté.

mirkava
19. jún 2020

@lenuska9999 paniku z nocnika? Nie to nedostane, nebudes ho tam drzat nasilu. Rano po zobudeni by som ho dala a tesila sa ked sa vycika, tlieskala, aby mal z toho radost.... 👍👏👏👏👏😊😉

anickaaa6aaa
19. jún 2020

Syna som občas posadila na nočník aj ho mal na očiach ale bez plienky bol až keď mal 2r 8mes. Pred tým neúspešne pokusy. Tak som to nechala tak. Jedného dňa svitla nádej. Do týždňa bol bez plienky aj na obedny spánok a do dvoch aj na noc. Bez žiadnej nehody.

mata1001
19. jún 2020

Hned ako vedel sediet...posadila som viackrat za den-samozrejme ,ze nie na pol hodinu....popozerali sme knizku a zvykol si...ked bol starsi potom sa uz pytal sam...

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moony99
19. jún 2020

Aj ja som dcéru zvykala na nočník hneď ako samostatne sedela,dala som nejakú hračku,nie vždy sa podarilo vycikať,ale zvykla si rýchlo a v 14 mesiacoch bez plienok.

ajka0207
19. jún 2020

@lenuska9999 podla mna je to dost o taktike rodica,su dva smery v odplienkovani, jeden vychadza z toho ze dieta ucis na nocnik co najskor, posadzas ked sa tebe zda ze mu treba a ono sa to casom nauci, druhy je o tom, ze cakas kym dieta same vie ze mu treba a ponuknes nocnik. Zalezi na tebe ktorou cestou pojdes, zo skusenosti co mam ja sa deti prvou metodou uplne odplienkuju trochu skor, ale nie je to pravidlo. Ja bezplienkujem uz druhe dieta, do toho roka a pol to bolo viac menej na mne, v dvoch rokoch bola bez plienky ale to iste sa kamoskina dcera, ktora prvy raz videla nocnik v 22 mesiacoch.

punka24
19. jún 2020

@lenuska9999 ja mám 9m syna a sem-tam ho dáme na nočník... keď sa vyciká tak mu nočník zaspieva, škoda že pri kakni to nejde dáko... rád si tam posedi a keď doňho niečo spraví tak mu to ukážem a zatlieskam teším sa a on sa na mňa usmieva... jasné že to nechápe ešte ale nemá z neho strach a postupne si určite bude uvedomovať... a navyše kým tam sedí ja mám kľud lebo je tam pokojný... už sa stalo že mi to zachránilo bodynko lebo toľko čo nakal no ach... to by aj na oblečku skončilo... 😅

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evka258
19. jún 2020

Našu malú som dávala po spani, ako začala sedieť. Výsledok? Od jedného roka sa pokakala 2x, aj to vonku, kakali sme výlučne do nocnika a v máji sme sa rýchlo odplienkovali, v jej 2 rokoch. Za mňa super.

paloma123
19. jún 2020

ja som ho začala dávať ako začal sedieť a veľmi skoro sa naučil na nočník

ollako
19. jún 2020

@lenuska9999 ja som skúšala dávať ,ale vôbec tam nechcel sedieť .No úplný odpor nastal ,keď sme boli v nemocnici mal 16mes. Sestričky potrebovali zobrať moč,keď zistili ,že neobsedí na nočníku dostala sa mi taká vlna kritiky,že som až plakala od nervov, a to mám tretie dieťa...tak, ale odobrať moč bol nutné..takže som vzala nocnik a všemožne som sa snažila ho na ňom udržať aby sa vycikal...keďže mal žalúdočné ťažkosti a bol dehydrovaný malo volal takže pol dňa sme čakali ,a nič bolo to trápenie pre oboch...dal som plienku a vycikal sa do nej..potom mu pasik dávali do plienky...prešlo pol roka a malý na nočníku neobsedí ani 10 sekúnd..totálne sa sekol...mám výčitky,ze som sa neriadia dieťaťom a svojim rozumom ,ale sestričkami a teraz chudáčik môj malý je nočník pre neho nočná mora...neviem ako to teraz poriesime...viem ,že vie kedy sa vyvíjala do plienky ukáže ,ale jednoducho nočník ani záchod vôbec netoleruje...tak čakám kedy ho to prejde. Takže určite nemusím ...skúšať môžeš ,ale podľa.reakcie dieťatka sa rozhodni..prvý syn mal plienky do troch rokov a ešte v 4 kakal.do slipov a druhey 2,5 roka do týždňa sa oducil aj na spanie..

janulik2008
19. jún 2020

Mala ma nocnik od cca roka a pol a naucila sa ked mala 2 roky a 11 mesiacov dovtedy NIC nefungovalo ... jednoducho na to dozrela.
Mala rok aj nieco ked suseda ze mala ma plienku a jej vilko bol bez a bla bla bla tak som jej povedala Teta nocnik mala nema ani nebude tak skoro mat a kazdeho moze byt p.ca po tom ci ma al nema plienky kupujeme MY. Odvtedy pokoj 😀😀😀

siska53
19. jún 2020

@lenuska9999 ked mal.rok. ale bolo to zbytocne. Nepochopil. Zato v 2,5r. Do par dni..

dankabetka
19. jún 2020

Ahoj, prvy syn bol na nocniku od 8,5 mesiaca, druhy od 7,5 mesiaca, len som ich rano po prebudeni posadila na nocnik , neviem ako ale nejak nahoda chcela asi , ze obaja rano kakali do nocnika, takze rano som len utrela zadocek a cely den sme mali od kakania pokoj, ak nahodou nebola nejaka prehanka, za mna super sposob, nemusela som riesit ziadne zapareniny a okakane cele ritky, prvy syn v 18 mesiacoch uplne bez dennej plienky a v 22 uplne bez nocnej , a od vtedy ani jedna nehoda - nahoda, takze skusam toto iste ja na mladsom teraz bude mat 14 mesiacov a ideme uplne rovnako, od 7,5 mesiaca kaka len do serblika rano , cez den obcas dam aj cikat, dokonca uz aj sam dobehol k serbliku a ukazoval nan, ja dufam, ze bude rovnaky postup fungovat aj druhy krat 😉

silvi300
22. jún 2020

@lenuska9999 Mne povedala pediatrička, že najideálnejší vek na odplienkovanie sú 2 roky.

semila001
24. jún 2020

Syna som stale davala na nočniček vysvetlovala mu .. ked mal 2 zacal byt bez plienky

lenuska9999
autor
28. jún 2020

Ja viem, že na odplienkovanie je ešte skoro. Veď je ešte maličký a nevie sa pýtať . Ale myslela som to tak, či ho tam môžem nejak postupne už začať dávať sadať, aby si zvykal..

marlent
28. jún 2020

Nieee preboha to je skoro