Od akého veku vaše deti rozoznávali farby?

kubuliatko
20. máj 2013

ahojte chcem sa opytat od akeho veku vase deti poznali aspon 5 farieb?

fitka
20. máj 2013

ahoj, moja ma 2 roky a 7 mesiacov a este farby nepozna, aj ked sa už snažíme, stále sa jej to pletie, síce vždy nejakú povie, ale je to len o náhode ak sa trafí🙂

huginko
20. máj 2013

môj synček mal presne 24 mesiacov a poznal všetky základné farby 🙂

alliana3013
20. máj 2013

dcéra má 2,5 roka a pozná 5 farieb(žltá, oranžová, červená, zelená a fialová) a syn poznal všetky farby okolo troch rokov

eeffka
20. máj 2013

@kubuliatko prudko individualne, nasa ked mala 2r a3m nastupovala do skolky a uz poznala vsetky farby, vratane takych ako fialova, ruzova, belasa... pripadalo mi to normalne ale ucitelky sa divili ze to vie. Nejak sme to s nou ucelovo necvicili, ale zasa je pravda ze od 2r maluje.

sisa_h
20. máj 2013

naa drobec ma dva a pol roka a pekne mu to ide iba biela a cierna mu robi problem...🙂 inak krasne vie zlta oranzova zelena modra ruzova cervena fialova seda

zuuzika
20. máj 2013

@huginko My tak isto,aj ruzova,fialova,siva,oranzova...

huginko
20. máj 2013

@zuuzika ja si to presne už nepamätám,malý má teraz 4 a pol roka. rozhodne poznal ale veľa farieb.dnes sú už detičky šikovné 🙂

kaja73
20. máj 2013

norma je pokial viem taka,ze predskolak ma poznat zakladne farby-teda 5 rocne dieta ich ma poznat .
Vela deti to vsak zvlada ovela skor,ale nic to nevypoveda o ich IQ.
Moj strasi syn zakladne farby zacal spravne pomenuvat v 3 rokoch -dovtedy to bola travickova,nebickova......a to pismena -vsetky -poznal od 2,5 roka,cital od 3,5 roka,take -ze planety,krvny obeh,trvaiaci system.....odverklikoval v necelych 3 rokoch-a farby ani za svet vtedy este. 😝
Zaklad je vediet ci dieta farby rozlisuje-to sa da zistit priradovanim rovnakch farieb.

hajajanka
20. máj 2013

Syna fascinovali farby odjakziva, takze v jednom roku vedel vsetky farby (vratane striebornej, marhulovej, a pod.).
Dcera ma 1 1/2 roka a farby ju nezaujimaju (ona ma svoje anglicaky, lopty a pod. 🙂 ).

katka116
20. máj 2013

bez stresu toto je fakt individualne, moja dcera ma 4 roky a aj zakladne farby pletie, aj ked ich omielame dookola... sem tam sa strafi, inak povie, ze nebo je zelene alebo sneh cerveny... aby sa strafila na istotu radsej povie, ze tato farba je ako sneh alebo ako lienka, ale nevie povedat akej farby to je...
hadam to pride neskor, nestresujem

dahra
20. máj 2013

Malý začal rozprávať vo veku 2 rokov a hneď vedel povedať aj základné farby. On ich poznal nejakú chvíľu predtým, lebo ich vedel ukázať.Pomaly mu ťahá na tretí a pomenúva aj oranžovú a ružovu a fialovú bez problémov len čierna a hnedá sa mu doteraz pletie. 🙂

adulla2
20. máj 2013

Moja staršia dcérka poznala farby (skoro všetky) od 2 rokov, vedela aj rátať do 10, básničky a pod. Mladšia má 3,5 a nevie ani farby, ráta tak všeliako ako príde 🙂 a básničky tiež nič moc a to chodí do škôlky, vo všetkom sú úplne rozdielne. Ťažko je stanoviť presný vek kedy má čo vedieť dieťa, u každého je to individuálne.

barbim
20. máj 2013

Moja dcéra má 2 roky a 3 mesiace a farby ovláda, nielen základné ale aj oranžovú, fialovú a pod. Aj keď niečo pomenuje,tak skoro vždy pridá aj farbu, napr. tam je čierna mačka, červený kvietok.

cetera
20. máj 2013

Moja nevedela do troch rokov rozpravat, od septembra to slo z dna na den a teraz trepe dva na tri, hlavne toto co netreba, oblubene slovo, co nerozumies? Same vychytavky sa naucila, a tak isto aj farby vie kedy ako,raz vie raz len tak striela, ale naucila sa ich cez jednu hru vola sa to vyucbove karticky,stishla som si to z netu ak mas mobil je to bud v markete alrbo google play a tam si daj hry zadarmo, niekde to ram je taka sovicka je na obrazku a he to super vec asi 6 hier zadarmo oststne su platene za stiahnutie tie nemame ale adi si ich zaplatim aby sa naucila nieco nove, su tam zvieratka, ovocie a tak rozne,lebo doteraz nevedela ani co je pomaranc, marhula... a teraz uz vie a pomenovat. Takze tak asi. Maly ma dva siedmeho a tiez nic nerozprava ken mama, baba, tata, ľaľa, ale dorozumiet sa vie s kazdym

mj28
20. máj 2013

moj starsi syn vedel farby na 2 roky - bavilo ho to ucit sa .... a mladsi ma teraz 2 a este nevie - teda vie pomenovat,ale este sa zial netrafil 😀

rose1988
20. máj 2013

my mame 22 mesiacov, pozname cervena, modra, zelena, siva ale zvykne si ich pliest.

mirka1308
20. máj 2013

@hajajanka Neviem či som ťa dobre rozumela ale to mal malý rok a vedel povedať všetky farby??? 😕 😕 Pýtam sa preto, lebo môj má rok a dva mesiace a nevie ešte ani rozprávať... 😅 a o farbách ani netuší 😀

hajajanka
20. máj 2013

@mirka1308 Ano, poznal vsetky farby. Nevedel rozpravat, ale vedel ukazat na vsetky farby. Farby boli doslova jeho mania. Na prechadzke sme rozpravali, ake su kde farby, vsetky auta na parkovisku sme museli pomenuvat podla farieb a tak sa to naucil. Ked sa naucil rozpravat, automaticky zacal rozpravat spravne farby. Ale musim povedat, ze teraz ma 4 roky, pocita nad 1000, cita, povie ti o fotosynteze, kolobehu vody, ovlada vsetky organy v tele a tak 😀 U neho sa necudujem, ze farby zmakol ako jednorocny.
Dcera sa o taketo veci nezaujima. Je to proste take "normalne" dieta.

rakywanda
20. máj 2013

neterka veľmi skoro, v dvoch rokoch rozlišovala rôzne odtiene farieb napr. vanilkovú, pieskovú atď. moja bude mať 4 roky a doteraz nemám 100% istotu, že ovláda farby, lebo keď jej poviem podaj mi to červené, podá mi modré a má z toho neuveriteľnú radosť, že ma "vytáča" 😀 😀 😀. Keď ju sledujem, že o tom nevie, tak tie farby ovláda.

libertine
20. máj 2013

dcera zacla rozoznavat farby cca v 22 mesiacoch, bielu, zltu, oranzovu, ruzovu, cervenu, fialovu, modru, zelenu, hnedu, ciernu.

iwesska
20. máj 2013

Deti rozoznavaju farby pomerne skoro, moj tak okolo 1,5r. vedel priradovat, ale pomenovat ich nevie dodnes. Iba niektore.

nice202
20. máj 2013

asi od roka a pol sa naucila niektore zakladne a potom okolo dvoch rokov pribudali dalsie a dalsie.. teraz ma 3 a pozna vsetky farby aj odtiene. uci sa ich uz aj po anglicky.

kubuliatko
autor
20. máj 2013

dakujem za odpovede moj ma 2 , 3 roka a tiez uz pozna zakladne farby tak sa mi to zdalo nejako skoro

abbie
20. máj 2013

ked mal 22 mes. tak uz vedel zakladne farby

foxy13
20. máj 2013

moja ma 20 mesiacov a ked kreslime vie mi podat farbicku, zelenu, cervenu, zltu, modru, ruzovu, fialovu, hnedu ,ciernu aj sponky a stipce do vlasov mi poda podla farby ked ju cesem, aj stipce na pradlo vie podla farby, a zacinaju ju bavit cisla a pismena, vie povedat a ukazat na ovocie a zeleninu ked jej kreslim sama menuje.

snopkulka
20. máj 2013

Náš malý (2 roky 4 mesiace) pozná cca 7-8 farieb

lucymk
20. máj 2013

Mi mame 2rôcky aj 6mesiacov a zatial pozna len cervenu,modru a zelenu,ale s cislicami vieme pocitat uz do 10

renab
20. máj 2013

@kubuliatko súhlasím s @kaja73,do piatich rokov postačuje, ak vie množstvo farebných vecí (napr. kociek, pasteliek, lentiliek) roztriediť. vtedy je isté, že farby rozoznáva. pomenovať ich nemusí.

mia551
20. máj 2013

moja mala ma 2r. 3m a pozna 9 farieb, ale obcas sa jej stane, ze si pomyli cervenu s modrou a oranzovu s ruzovou... inak pozna aj hnedu, bielu, ciernu, fialovu, zltu, zelenu... predmety podla farby ale triedi uplne bez problemov

edie63
20. máj 2013

Ked dcera mala 2 roky, uz poznala takmer vsetky farby. Na jesen bude mat 3 a teraz sa uz nepomyli, farby pozna snad vsetky. Ak sa nemylim, mala cca 1,5 a este nerozpravala, ale zakladne farby uz vedela ukazat.