Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odnaučenie syna od chytania prsníka

bjbanika
8. máj 2013

Čavte baby ja by som sa chcela opýtať či tu mal niekto taký problém ako ja... mám ročného chlapčeka a neviem ho odnaučiť od prsníka...Už ho nekojím, ale od prsníka ho neviem odnaučiť, stále mu ruka zablúdi do môjho výstrihu, ako doma mi to nevadí, ale keď sme niekde vonku tak mi je to trápne... Buchnúť ho po ruke nemôžem lebo má ešte krehké rúčky a mu náhodou polámem a keď ho odtlačím tak začne revať ako zbesnený...Ale keby to robil len mne, ale keď uvidí babu tak každej jednej hneď ,,vlezie pod tričko" ako taký záletník a hľadá prsník. Dobre im to nevadí sa nad tým zasmejú, ale mne je to už trápne... V kuse sa musí hrať s prsníkom a keď ho zoberie do úst tak ho iba cmúľa a nesaje...Prosím poraďte mi čo mám robiť ako ho mám od toho odnaučiť :(

maca_p
27. sep 2013

@jankagm to obchytavanie je prijemne 😉 . uz dlhsiu dobu nedojcim, ale moje obe deti vedia, ze ja som istota, bezpecie. mladsi (2,5) ma kazde zaspavanie chyta za prsia a starsi (4,5) sem tam, ked ma tazku chvilku. uvidis, je to fajn, nic proti comu by si sa musela vzpierat, bojovat. aj ked revu, ked i ublizia, chatia prsnik a je dobre 😉 .

aliza
27. sep 2013

@maca_p no, moje deti mi nikdy nechytali prsia a predstav si, tiez vedia, ze som pre nich istota a bezpecie 😎. A nezabudaj, ze to, co je pre teba prijemne, pre druheho nemusi 😉. V tazkych chvilach staci aj objatie, nechapem, co s tym maju prsniky 😀. Alebo preco prave prsnik sa povazuje za ukludnovak cislo1. Teda viem, je to pre matku velmi pohodlne, viac sa snazit nemusi, prsnik vsetko vyriesi 🙂.

maca_p
27. sep 2013

@aliza ale prosim ta, neber to doslovne 😀
neviem, u nas to tak funguje a to nie som kojofilka, skor som vzdy na strane zien, ktore nekojili pre vsetky mozne priciny. objatie, pomackanie, pomuckanie je fajn, je skvele 🙂
len ti moji su na prsniky 😀
kolko krat uz prckovi poviem dost! stacilo! otoc sa! ale on nieeee 😉

luciarobi
27. sep 2013

Nas maly to robil tiez, ja som mu to zo zaciatku dovolovala (aj ked ma pediatricka upozornila, ze si mam dat na to pozor), stale som si hovorila, ze to mu dava pocit bezpecia a pod., len potom z toho bolo nakoniec to, ze nevedel bez toho ani zaspat, stale ked sa rozplakal, zacal ma chytat za prsnik, co mi casom zacinalo aj trosicko vadit, tak som si povedala, ze ho to musim odnaucit- to mal asi cca rok a pol ( po tom, co som pisala jednej pediatriske na nejakom fore a ta mi povedala, ze to uz nie je o bezpeci, ale len o zvyku-zlozvyku). Tak stale ked som ho isla dat bubat, dala som si rolak a postupne som mu zakazovala chytat "cicu", najprv mohol tak po kraj podprsenky, potom iba na hrudnu kost, potom iba na krk, potom iba mohol chytit kraj rolaku a nakoniec som ho zacala chytat za rucicku 🙂 Aky dlhy proces :D nechcela som mu robit naraz sok 🙂 Je pravda ze vecrne zaspavanie netrvalo do 20min. ale mozno 45minut a s hnevanim sa :/ ale som rada, ze sme sa toho "zbavili", aj ked teraz ma 2 roky a obcasne sa zabudne a ide dat rucicku do vystrihu, ale sa stale zasmejem, ze ci taky velky chlapec cici nechyta, tak sa zasmeje aj on a obijme ma 🙂

aliza
28. sep 2013

@maca_p no, myslim, ze nemoze byt problem to detom zakazat, ak mamicka naozaj chce 😉. Odnaucit sa da od vsetkeho. resp. najlepsie je ich na to vobec neucit 🙂.

aliza
28. sep 2013

@luciarobi presne tak, nejde o bezpecie, ale o zlozvyk a super, ze ste to zvladli 😉

jankagm
28. sep 2013

podľa mňa je to tiež zlozvyk.....jednoducho to dieťatku nikdy nedovolím....na bábo sa veľmi teším, ale ,,mamičkovský fanatizmus,, neuznávam 🙂 ja chcem mať aj svoj ,,normálny ,, život....dúfam, že to zvládnem.......mňa mamina kojila pol roka a samozrejme, že ju ľúbim.....a nepotrebovala som ju za kozy naťahovať 😵 láska a bezpečie sa dajú aj inak prejavovať

maca_p
28. sep 2013

@luciarobi
@aliza neitim, ze je to problem. maly zaspi aj bez prsa, ked ho uspava babka alebo tatko. nevadi mi to a ked je to pre nich prijemne, tak im to nebudem upierat - osobne to nepovazujem za zlozvyk, proste s tym vyrastali. problem by nastal, ak by to chceli robit na verejnosti alebo ako skolaci 😀 . zatial myslim, ze je to v pohodke. mladsi zaspava ukazkovo, do 10 min. tuhy a starsi, zaspava sam, ked odidem z postele, lebo by furt len vykecaval 😉

@jankagm nie som premotivovana mamickovska fanaticka. a ano, laska a bezpecie sa prejavuju aj inak, nielen takto, pre mnohych nepochopitelne - intimne 😀 . pre kazdeho je norma na normalno ina 😎

aliza
28. sep 2013

@maca_p dieta a rodic by nemali mat takyto intimny 'vztah', je to nevhodne 😉. tebe je to sice prijemne, ale nemyslim, ze by ti to nejaka detska psychologicka schvalila. 4 a pol roka je uz fakt vela na to, aby sa dieta potrebovalo ukludnovat chytanim prsnika. A chytanie prsnika nie je ziadna istota a bezpecie, to mas nejake pomylene 🙂, to v dobrom. Ked im raz tie prsniky zakazes, co snad raz teda ano.... tak im vlastne zoberies istotu a bezpecie, ci ako? cim im ju potom nahradis?

bjbanika
autor
28. sep 2013

aliza ako som čítala čo tu píšeš tak potom mi poraď ako sa mám zbaviť ,,chytania" prsníku?To odťahovanie ako si ty tvrdila som uz skúšla najmenej 100 krát, aj keď som dojčila ako si ty spomínala, ale nepomohlo to... Ako teraz sa zo mňa má stať bezcitná matka a za každú chybu čo urobí (chytanie prsníka) alebo keď plače, že chce moju prítomnosť tak ho mám zbičovať len aby tu nebol ten fanatizmus? A ešte by ma zaujímalo akým spôsobom upokojuješ ty dieťa, ktoré sa niečoho bojí???? 😎

beblavajana
1. okt 2013

Ahoj, obaja moji chalani to robili asi do veku 3 rokov. Proste treba ich stále upozorňovať a ono to odíde samé. Prajem trpezlivosť.

kryska5
1. okt 2013

@aliza hej hej "dobre to píšeš", je vhodné aby malo dieťa intímny vzťah s dudlom a ukľudňovalo sa s ním a miesto prsa flašku s mliekom od iného cicavca, to sme to dopracovali 😒

aliza
1. okt 2013

@bjbanika predovsetkym si si ho na to nemala naucit. Nevidim dovod chytat prsnik, nevidim ziadnu spojitost s pocitom bezpecia a ukludnovania. Dieta predsa citi matku pri dojceni, citi tlkot jej srdca, citi jej vonu, energiu, ktoru vyzaruje, cize lasku a to je to bezpecie, ze ta mama JE PRI NOM a HO LUBI! nie, ze chyta prsnik, to si len matky zaviedli taky zlozvyk, vela z nich pise, ze sa im to pacilo, ze to ich babatka robia a tak ich nechali. A ako upokojujem svoje dieta? no predsa uplne normalne, zoberiem do narucia, objimem... aj starsie deti,tinedzeri, ci dospelaci sa boja a nechytaju si navzajom intimne partie 😀, neviem, preco by som to mala ucit deti, ked su malinke.

aliza
1. okt 2013

@kryska5 ako je mi uplne jedno, cim sa tvoje deti ukludnuju a co pri tom chytaju, ale ja a moje deti sme to zvladli aj bez toho, nepotrebovali ma chytat za prsia, aby ma citili a aby sa ukludnili.

kryska5
1. okt 2013

@aliza načo sem motáš staršie deti a tinedžerov? bavíme sa o deťoch a ty snáď nebudeš rozhodovať kedy je koho dieťa zrelé na to aby sa dotýkalo alebo nedotýkalo poprsia svojej matky. Pre deti je to niečo prirodzené ako s tým naloží matka je na jej rozhodnutí, moja dcéra mala jedno obdobie kedy mi chytala bradavku ale pravidelným opakovaním že toto nie, pochopila že mi to nie je príjemné a prestala s tým. Nie je to niečo čo som ju učila, sama s tým začala. Tvoja rétorika mi je veľmi nesympatická lebo robíš z prsníkov nejaký sexuálny nástroj, ktorý sa predsa neobchytkáva. Prsia majú prsné žľazy a primárne slúžia na kojenie. Zjavne si nekojila lebo nemáš ani predstavu o čo vlastne ide a čo všetko to obnáša. A odpoviem ti na tvoju otázku, ideálne je ak matka nechá dieťa samé sa rozhodnúť že už je zrelé a nepotrebuje sa kojiť, vtedy o žiadne istoty nepríde, samo si uvedomí že už to zvládne aj bez toho. Neviem načo prispievaš do témy ktorá ti je vlastne úplne cudzia 😉

briketa
1. okt 2013

@bjbanika rocny je este maly. neriesila by som to nejakym vysvetlovanim. chyt ho tak a zodvihni, ze ti bude chrbtom, vzdy ked to urobi. cize bude v polohe, ze tvoje prsia budu nedostupne

aliza
2. okt 2013

@kryska5 a ja nechapem, co sa do mna obuvas. Ja som dojcila, predstav si a dcera sa mi nikdy nehrala s prsnikmi. Takze laskavo neposudzuj nieco, o com nemas ani paru. A pisalo sa tu o 4 a pol rocnom dietati, ktore sa stale potrebuje ukludnovat chytanim prs. Dieta uz davnejsie nie je dojcene. Takze ja fakt nevidim rozdiel medzi 4 rocnym a trebars 7 rocnym. V oboch pripadoch je to maximalne nevhodne a poukazuje na neschopnost matky upokojit svoje dieta vhodnejsim sposobom. Ano, nechat si siahnut na prsia je omnoho jednoduchsie, ako dieta ukludnit inak. Je to len pohodlnost matky, ziadne bezpecie. Dieta sa buchne, a sups ruka pod tricko, surodenci sa klbcia, placu a sups rychlo chytat prsia, niekto dietatu nepozicia lopatku a sups, rychlo matke chytat prsnik.....sorry, ja toto teda vobec nepovazujem za normalne a myslim, ze ani ziadna detska psychologicka by to neschvalila. Dieta mame ucit samostatnosti a nie zavislosti na nas, na nasom tele.

sashabb
2. okt 2013

@aliza
@kryska5

Ja to poviem jednou vetou. Je to chorééé! 🤐
A pokiaľ poniektoré potrebujete obchytávanie pŕs a je vám to príjemné, tak to povedzte manželovi! nevyužívajte na to svoje deti, nieje to normálne! 😝

maca_p
2. okt 2013

@aliza ak ma na mysli mojho 4,5 rocneho, tak on ma chyta len z casu na cas... moje casti tela nie su pre neho sexualne araktivne, ale telo berie normalne, prirodzene. ja sa pred nim aj obliekam, aj prezliekam. neviem, preco dramatizujes.. pedsa som uviedla, ze ako skolak ma chytat nebude 😉 .
moje dieta nie je zavisle na mne sposobom, ze je 24/7 so mnou. chodi aj do skolky, k starym rodicom na prespanie. teraz ked napisem, ze s detmi spavam v jednej posteli, urcite mi tu vypises, ake je spanie s detmi nezdrave pre ich psychicky vyvoj. vsetko ma svoj cas. raz ked ma vyzenu z detskej izbicky, tak aj toho "muchlania" bude menej, lebo budu v inej faze vyvoja. nateraz je to normalne. netrpim ani opicim komplexom a dam pozor aj na oidipov syndrom. bud pokojna a neznevazuj moje rodicovske kompetencie.

mamainprogress
2. okt 2013

Moj ma 15m, este ho kojim, ked to robi vysvetlujem mu ze mliecko teraz spinka, ze ho musime nechat, dam mu rucku von a povieme pssssst, potom ho zlozim z ruk alebo zmenim polohu a rychlo mu nieco ine ukazem ze aha. Vacsinou to funguje.

petruska1212
17. jan 2020

asi stara téma, no nasla som ju pri guglovani, moja 6 rocna to robi pri zaspavani. ked si lahne k nej manzel ze ju vecer ulozi tak je to ok, ked ja tak hned ruka vo vystrihu a uz mi to vadi velmi, a ked vyberiem ju alebo jej poviem ze staci uz si velka, chytim jej ruku, tak sa rozreve , zobudi mladsieho.... neviem ako odučit. 6 rocne uz je privela