Odplienkovanie - ako motivovať 2,5-ročného?

nikpa
11. jún 2020

Prosím vas, ak má niektorá radu ako motivovať syna na nočníku, čo zabralo u vás, budem vďačná. Sedi na ňom aj pol hodinu, vysvetlujeme mu co sa tam robí, rovnako na wc, tam mal od nas aj názornu ukážku. Sľubujeme mu odmenu, púšťame mu videá ako iné deti sedia na nočníku a co tam robia, proste všetko možné. No nikdy do neho ani necvrkne. Ledva čaká kym dostane plienku a do minuty ju ma prečuranu alebo aj ked mu ju hned nedám ako zlezie z nočníka, proste sa počura do teplakov. Má 2,5 roka, čiže najvyšší čas zbaviť sa plienok...

alex123andra
10. feb 2023

@evitka83 dobry deň viem, že je to už starý prispevok, ale ako sa chovalo vaše dievčatko s odplienkovaním? Pišete, že sa Vám ju podarilo až v 3,5 roku. Náš malý ma 3 r.a 2 mesiace. Môžem mu aj nebeským hlasom hovoriť, ukazujeme mu ako ma cikať a kam. Iba povie, že sa boji...bez plienky vyzdrži , ale keď ide na neho cikanie pýta si ju...nepustí a nepocika sa. Nepociká sa ani keď spinka...vstava so suchou na obed aj rano. Dokonca cez obed keď zaspí bez plienky...neocika postel... dr.povedala, že ho nemám tlačiť. Ale do školky mi ho nezobrali...

evitka83
11. feb 2023

@alex123andra normalne, skusali sme az kym to nepochopila, ale zacali sme az ked mala niekolko noci po sebe suchu plienku. Ked sme skusali skor, bol to boj, tak sme s tym prestali. Vela nam pomohla skolka, ked videla ine deti, doma klasika pred telkou na nocniku, kym nepustila. Mam syna, ktory bude mat 3 r a o nocniku nechce ani pocut. Ani v skolke. Chyta hysaky. Ale v noci mava stale mokre plienky. Cez den sa sam aj prebali a odhodi to do kosa. Ale bez plienky ani bohovi. Nie je pripraveny, tak to nesilim. Na vysoku snad s plienkou nepojde, nejdem sa z toho zblaznit. Nic sa nestane, ked bude mat dlhsie plienku, kym si mysli, ze ju potrebuje. Ono sa tazko radi, ked Vas tlaci cas. Ja mam to stastie, ze mozem detom detom nechat cas a priestor na vsetko co potrebuju podla vlastneho tempa.