Problém s odplienkovaním

paprcka1109
6. sep 2016

Ahojte mamičky prosím vás poraďte mi . Môj syn ma 2,5 roka a celé leto sa trápime s odplienkovaním ☹ . Cikať vie už pekne sám aj sa vypýta,cez obed spinká bez plienky a niekedy to vydrží niekedy sa pociká za tie dve hodinky čo spinká. V noci máme ešte plienky. Problém je hlavne s kakaním na nočník ani za svet a na záchode detto. Už som skúšala všetko možné napr, som mu povedala že niečo dostane,že velké detičky už plienky nemajú a keď bude mať plienky nemôže ísť do škôlky medzi deti. Malý sa tvári že všetkému chápe a aj si sadne na nočník alebo na záchod ale nič. Namiesto toho plače drží sa za riťku a povie mi maminka bolí ma riťka neviem čo už mám robiť vykaka sa len do plienky a zase nechcem ho nechávať nasilu na záchode lebo sa bojím že mi prestane úplne chodiť na wc

ewelyn3
7. sep 2016

U nas chodila za to ze dcera urobila kako do serblika zazracka vila a nechavala vzdy nieco polozene na okne v kupelke...alebo kde sa jej podarilo. U chlapca by to mohol cbodit mozno nejaky oblubeny hrdina..superman alebo co. Nam pri prvych dvoch-troch uspesnych pokusoch priniesla nejaku drobnu hracku a to dcerku tak motivovalo ze potom uz stacili len nejake cukriky. A cca po mesiaci mi sama povedala ze vila uz nemusi chodit ze n3ch ide zase druhym detom nosit..co sa ucia na serblik 😉. A este zaberalo aj to..ked mala dni ze nechcela ist na serblik ani za darcek od vily...ze ked sa nevykaka, tak ju pride pohresit zly kozkar (u nas chodi s megafonom okolo, lebo byvame na dedine).
To som vsetko vymyslala za pochodu..lebo som tiez uz bola zufala 😉. Drzim palce!

janickacrazy
7. sep 2016

@paprcka1109 u nás to tiež tak bolo, proste niektorým deťom trvá dlhšie, kým začnú aj kakať na wcko, chce to len trpezlivosť, my sme tiež cikanie mali zmáknuté, ale kakať chodil len do plienky ešte pol roka, potom som ho nejak presvedčila, že je už veľký, kúpili sme nové sedátko na wc a išlo to

stanislava33
8. sep 2016

chcem veľmi pekne poďakovať za radu ewelyn3 ohľadom kakania do nocnika , u nás zabrala 100% a to moja dcéra kakala len do plienky, má 3 roky a 1 mesiac, ona sa zase bála hovienka. ešte raz veľká vďaka 😀

paprcka1109
autor
11. sep 2016

Každopádne dakujem za každú pomoc budem skúšať všetko čo sa len dá 🙂

lukasko12
26. jún 2021

Moj syn ma 6 rokiu a este mame plienky je problem to ze ked ma dole plienku nespravi nic a ked mu dam plienku tam aj nacika aj velku spravy.Cim to je ako ho odnaucim od plienky