Opakovanie písmen 2,5 ročným synom

19. júl 2020

Ahojte,chcela by som sa spýtať či máte skúsenosti s tým,keď dieťa začalo opakovať posledné písmenká v slovách. Syn začal rozprávať krátko pred druhými národeninami,teraz bude mať 2,5 a posledné dni začal opakovať posledne spoluhlasky v každom slove.rozpráva vsetko pekne čisto zrozumiteľne, málokedy sa stane že mu nerozumiem.rozpráva väčšinou ešte jednoslovne a dvojslovne,sem tam dá aj trojslovne vety no povie už všetko. Len neviem či mám začaťmaleho nejako opravovať alebo to nechať tak prípadne začať riešiť nejakú logo...ďakujem za názory

jumama
19. júl 2020

Mozno len experimentuje, ma radost z rozpravamia....mozete hrat hry na rozoznavanie zaciatocneho a koncoveho pismenka slova, alebo aj vytlieskavat po slabikach sla-bi-ka .... tri razy tlesknete a pri kazdom tlesknuti vyslovite slabiku. Take rozkladanie slov mu bude velmi uzitocne pri pisani a citani, je to velmi dobre takto detom trenovat aj uska aj porozumenie strukture slov. Zvyknu to az oredskolaci, no mozno vas ked to sam objavil a pridava slabiky na konci, ze by sa chytil. Nasa naor. vedela hned ako sa naucila rozpravat rozoznat, ked som sa pytala co je na zaciatku, dokazala ten zvuk rozoznat a oddelit. Lebo to naozaj ide o zvuk, este to nevnimaju ako pismenka, az neskor si zvuky a pismenka spoja, ked s aich budu ucit.

mogaa
19. júl 2020

Bože, má 2,5roka - nerieš....počkaj až začne chodiť do škôlky a zrazu začne hovoriť mazlavo alebo mu nebudeš rozumieť lebo začne opakovať reč po deťoch v škôlke....kamarátkin syn v dvoch rokoch hovoril na svoj vek všetko pekne mu bolo rozumieť, teraz má 5 a chodí k logopedičke....reč sa vyvíja, dieťa počuje aj svoje slová - zopakuje posledný "zvuk"čo začuje...baví sa tým, treba ho nechať...riešiť to môžeš po mesiaci ak ti bude len tak hovoriť stále....logopedička sa rieši v tomto veku iba ak dieťa nerozpráva čo ale nie je váš prípad....reč sa vyvíja, určité hlásky nastupujú neskôr, zatiaľ výslovnosť nerieš hlavne pokiaľ mu rozumieš.....tvoje dieťa len objavilo že počuje posledné hlásky čo samo povie, tak ich zopakuje....prestane si to uvedomovať a prestane s tým...má len 2,5roka, naša má tiež toľko a stále používa aj svoju hatlaninku - ano tiež aj zrorumiteľne rozpráva (jedno, dvojslovné spojenia- nevie ešte všetko povedať...)ale do toho svoju hatlaninku....rovnako sú deti čo začnú rozprávať až v škôlke - čiže trojročné....naša určité obdobie cca v 1,5roku prestala hovoriť a opakovala len zvuky (auto, vlak, vietor, melódiu čo počula...)potom znovu nabehla na reč....

autor
19. júl 2020

@jumama
@mogaa hej hej aj som si tak myslela len som chcela počuť aj názory už skúsených maminiek.ďakujem za názory🙂