23 mesačný syn nevie povedať písmeno "S" na začiatku slova

hapci
18. jún 2013

Chcem sa spytat, ci treba riesit, ze syn nevie povedat na zaciatku slova pismeno S. Predtym sa snazil, aspon nejako nezrozumitelne ho povedat a teraz to proste jednoducho vynechava. Inak rozprava vela aj vyslovuje tak, ze mu rozumeju aj cudzi ludia. Len to s tym S uplne prestal. Uz som sa stretla aj s nazorom, ze by sme to mali riesit uz teraz, lebo, ze si to blbo zafixuje a neskor sa potom viac natrapime, kym sa to nauci hovorit. Maly ma skoro 23 mesiacov. Nemali ste niekto nieco podobne? Naucili sa to deticky hovorit, alebo im pomohla az logopedicka.

sympa1
18. jún 2013

@hapci v škôlke sa bude učiť . Moja ma tiez problém so S . Každý týždeň k mím chodi logopedicka a venuje sa im. Ale až od 4-5 roku škôlky a samozrejme aj predskolaci

aristka
18. jún 2013

to je skoro na riešenie ,veď sa ešte len učí rozrávať ,to nebude ešte dlho čistá reč...

abbie
18. jún 2013

drtiva vacsina deti v jeho veku este poriadne ani nerozprava, taze relax 😉

stanulik1149
18. jún 2013

my mame 20 mesiackov a nerozpravame vobec (iba mama,tata)

anjelicek26
18. jún 2013

S nevieme ani my.... vie krasne r a inak rozprava cisto, ale s proste nie... pokial viem r, s musia deti vediet az v piatich rokoch cisto.... na logopedicku mi prijde skoro, ved tvoj maly nema ani dva roky @hapci

novotnajanka
18. jún 2013

ani nám to s nejde,ale logopedičku rieš až v 4 rokoch,skôr by ťa aj tak nezobrala.Im sa ten jazýček ešte bude všelijak pomotkávať a rozplietať...kľud...

libertine
19. jún 2013

nasa ma 2 roky a s tiez nevie povedat. a ani niektore ina hlasky. nezda sa mi to na riesenie, podla mna rozprava primerane.

mirkita
19. jún 2013

ja si neviem predstavit ako to riesit u takeho maleho dietata...logopedicka by navrhla cvicenia, ktore ak on nebude spolupracovat, tak nemaju zmysel...nas ma 2,5 roka a nepovie S ani L a R, ale netrapi ma to zatial, opravujeme ho, vyslovujeme mu vsetko spravne, aby to pocul a vnimal, ale je nepredstavitelne ze teraz by sme nieco vyriesili s dr. a ze by vydrzal nejake jazykove cvicenia, to uz vobec nie...ked ale bude mat 3 roky a bude to trvat, urcite zajdeme aj k logopedicke