Práva matky hospitalizovanej s dieťaťom v nemocnici

jordina
9. feb 2017

Ahoj chcela so sa len opytat, resp zistit. Neviem to najst na nete. Maly bol hospitalizovany v nemocnici. Nenarodil sa v SK a ja som dlho zila von. Ma matka na slovensku pravo resp. moze jej byt odmietnuta ziadost byt pritomna pri zakroku ako napr. zavadzanie kanili do zily? Sestra ho vzala, ze mu idu dat infuziu. Maly nie je nauceny na cudzich ludi, uz pri uniforme casto zacina plakat. Bol prijaty na odelenie tusim JIS s laringitidou, co je ohorenie dychacich ciest (hrtana). V noci sa zobudil a nevedel sa poriadne nadychnut, preto sme isli a pohotovost v noci. Kaslal ako psik a oni ho zoberu matke, priviazu jednu ruku s niejaky obvazom a kovovym kruzkom k nohe. Aby ho znehybnili a on place, ze ho to boli a este cudzi ludia okolo a ani mamu nevidi v dosahu.Po chvili som to uz nevydrzala a vosla som vedla do izby co sa deje.. A sestry, mi vam ho zachvilu prinesieme.. Nezhorsi mu to stav? Nie je menej stresove pre dieta ak je rodic pritomny? Syn ma iba 20 mesiacov... Je este maly, ale uz vieco sa deje okolo neho atd.. Zavadzanie kanili som zazila uz aj na pohotovosti v IRL a boli sme pri nom pri tom. Nebol problem, nevzali ho od nas prec a pomahali sme ho dokoncat podrzat resp utisovat...
Je toto na Slovensku mozne tiez ci nie??,
Vie niekto poradit resp zazil podobne.

Dakujem Jordie

kacena4
9. feb 2017

ahojko, vsetko zalezi od okolnosti ano mas pravo byt so synom, ale na druhej strane sama pises ze ste sli na pohotovost, lebo mal problem s dychanim tak konali rychlo sup sup neriesime ideme zavadzame kanilu davame mu infuzku aby sa mu lepsie dychalo. co je pre dieta lepsie. ked si 2 minutky poplace a potom bude s tebou, alebo 5-10 min. kym rodicovi vysvetlia co sa bude diat kde ma stat aby nezavadzal nevyrusoval, nerozptyloval dieta ked ho idu napichavat, ktore sa im aj tak bude este viac rozrusovat lebo uvidi rodica a bude chciet ist k nemu do narucia.... je to situacia v ohrozeni zivota dietata a treba konat nie cicikat dieta bude lepsie to mozes potom ked ti ho daju na izbu. zazila som to xkrat s detmi na prijme - mam pluciarov doma caste hospitalizacie ☹ viem o com hovorim. a tiez sme toho vela zazili na prijmoch s inymi rodicmi ake sceny tam dokazali porobit kvoli blbostiam ☹ to je hold nasa slovenska natura a nie len lekarov a sestier,ale hlavne rodicov, ktory sa div nejdu pobyt s lekarom, lebo on si dovolil jeho syna pichnut do pravej ruky a mal do lavej, lebo.... takze u nas sa casto nevysvetluje ale hned kona. hoci niektory rodicia su viac schopny pomoct sestre ci lekarovi s dietatom pomoct dieta spacifikovat, ako sama pises - utisit ho, no v tej akutnej chvili to oni neriesia ci ste to prave vy ty rodicia ktory to dokazu riesia ochorenie dietata. treba sa vzdy s lekarom ci sestrou rozpravat otvorene a nedat sa odbyt povedat co chces ze tam chces byt pri dietati ze s nim chces ist na vysetrenie, byt pri nom.... a bude ti to umoznene. drzim ti palceky do buducna. najhorsi je ten prvotny sok, ked ti zachranuju dieta dovolis a strpis vsetko, len nech ti ho zachrania a az potom si uvedomis ze sak aj ty si tu a mozes pomoct....
hlavne nech je malemu dobre drzim palceky

mily7
9. feb 2017

Neviem ake su prava ale zostat s dietatom pri vysetreniach mi pride normalne. Chapem ze do operacnej saly rodica nepustia ale pokial nezavadzia lekarom pri poskytovani pomoci tak rodic ma pravo byt pri dietati,taktiez aj pravo odmietnut zakrok,liecbu. Prajem skore uzdravenie malemu,tebe vela sil a bojovnosti. Neboj sa stat za svojim dietatom. Je mi luto co zazivate a hanbim sa za neludskost v slovenskych nemocniciach. Prajem vam nech ste coskoro zdravi a doma

misscelaneous
9. feb 2017

Ja som bola s malou 10 mesacnou s laryngitidou v NR nemocnici, po 20 hodinach som bola pripravena podpisovat reverz. Na zavedenie infuzie nas poslali von, myslela som ze tam umrem, ked som ju pocula plakat. Neviem, nakolko je popierane pravo rodica, ked ti takto vezmu dieta na nechirurgicky zakrok, vtedy som len na chodbe plakala, dnes ma dcerka 2 roky a viem, ze uz by ma muselo von vyniest komando, no neustupila by som a zostala pri nej. Laryngitida je nocna choroba, cez den bola zdravotne ok, ziadny kasel, uplne zbytocne tam bola vystresovana, co nevedela zaspat, ked mi zaspala do 5 minut prisla sestricka s krikom, ze preco nema hlavu polohovanu hore a chytila matrac, a zacala tam pchat vankus, malou hodilo dopredu, hned bola hore a samoska ze plakala, a sestricka ma opat dodrbala, nech si ju utisim, ze na laryngitidu by malo byt dieta co najviac ticho. to som uz plakala aj ja. Manzel isiel hned kupit ten naparovaci pristroj ale radsej nas prepustili, s reverzom by mali asi papierovacky alebo co. a kukali na mna jak na hysterku. No po tejto skusenosti, uz viem ze na pohotovost nepojdem, kym nezaberie rectodelt, co mame odvtedy od pediatricky doma, studeny vzduch, zvlhcovanie. A ak nedajboze opat skoncime v nemocnici, uz nebudem veru potichu, od dcery sa nepohnem a mozu sa aj na hlavu postavit.

misscelaneous
9. feb 2017

@kacena4 neviem ako u autorky, no nasa ked mala tu akutnu laryngitidu, tak ta nocna cesta na pohotovost a nocny vzduch jej tak napravili to dychanie, odpuchli jej cesty, ze sme mysleli ze sa este otocime domov. Preto zavedenie infuzie nebolo akutne, pre nas aj nepotrebne, lebo dostala injekciu predtym a infuziu jej zaviedli iba pre pripad, ze by bolo treba do nej akutne nakvapkat nejake lieky. Za cely pobyt ju nepouzili, dalsiu davku liekov dostala v cipku, inak nas tam len naparovali. Keby som to vtedy vedela ...

katriona1
9. feb 2017

@misscelaneous a kdybys zůstala uvnitř a koukala jak dceři zavádí tu kanylu a ona při tom brečí tak bys brečela s ní? to je přesně ten důvod, proč posílají rodiče pryč, protože oni potřebují rychle řešit dítě a ne hysterickou matku

lenka0585
9. feb 2017

Ked mala dcerka rok tiez sme skoncili v nemocnici a po prichode mi ani neviem ako ju vytrhli z ruk ze ju idu pomerat ci co. Taky plac ze ... uz som bola vo dverach ked s nou sli von. To bolo posledny krat co som im ju dala. Mohli sa aj na hlavu postavit. Ani som im ju nedovolila uviazat o postielku koli infuzii. Celu noc sme sedeli na stolicke, kratke infuzie tie ich slova ze ked si to vytiahne tak jej to d a m sama .... mala revala len ked niekto vosiel. Uz som to potom nedovolila aj lieky som jej dala sama aj vsetky vyšetrenia spolu. Cakala som vtedy druhe babo a bolo mi velmi tazko ale netreba sa dat. Ked sme cakali na vysetrenie na chodbe kazdej vytrhli dieta z ruk samozrejme rev. Ja som.malu nepustila samu. Prvy krat keci. Druhy krat uz neriesili. Smutne ze to u nas je takto

lenka0585
9. feb 2017

A najlepsi bol sirup ktori davali celemu oddeleniu, hnusny ze deti vracali z toho vzdy niektore ine v dany den. Ked som sa sestricky opýtala ci nemoze ochuteny tak vraj nie a lekarka mi povedala ze samozrejme len si ho musim kupit lebo to im nepreplaca poistova

valy
9. feb 2017

mne nechceli dovolit zostat na vysetreni v nemocnici so synom, ze vraj nepovolanym vstup zakazany. tak som trikrat zopakovala, ze fajn, mna sa to netyka, lebo ja nie som nepovolana, ale rodic (jedenkrat nestacilo), potom ma nechali. je to ale na nervy

jordina
autor
9. feb 2017

Ahojte

Dakujem za prispevky. No bol to akutny stav ked sa zobudil. Ale neskor to uz az take strasne !nebolo". Ked sa postavil a zacal chodit, tak sa mu dychanie zlepsilo a dokonca behal po nemocnicy.
Pred zavadzanim kanily a Boh vie com mu tam este robili. Dostal hned pri prijati na izbu "nahubok" s nijakou parou ci kyslikom. Aby to vdychoval, ze sa mu uvolni dychanie. Nahubok vyhodil, plakal a dalo dost namahy ho upojovat. Sli mu slzy aj soplik...
Mimo toho, ze do jednej ruky s mu nevedeli napichnut, lebo tam mal vpichy a modrinku. A potom ho sestra odniesla, ze na infuziu? Tu dostal po navrate. a niejaky sensor na nozku. A ani len nikoho nenapadlo sa opytat, ci chcem ist tiez, aby to az nebolo take stresove pre dieta. Je to citaca bytost aj ked len 20 mesacna.. Keby tam bol muz s nim tak by ho z oci nepustil a "vrazil" dnu este skor ako ja... 🙂 Mimochodom co je Rectodelt? A existuje nieco v zakone o zdravotnej staroslivosti atd ze, mam pravo a musi mi byt umoznene byt v takejto situacii aspon v dohlade dietata? Dakujem

sisaka
9. feb 2017

@jordina radšej sa k prístupu v slovenskom zdravotníctve nejdem vyjadrovať, lebo mi z toho len zbytočne stupne adrenalín. Najhoršie je, ze to nepríde divne ani mnohym pacientom, ci ich príbuzným este ich budú obhajovať. Podľa mna je neprípustne sa takto správať k rodičovi, ale to bude tým, ze ja som zvyknutá tiež uz na ine správanie zdravotníkov a toto by som nezniesla.

evitka83
10. feb 2017

@jordina na slovensku uplne bezne, pokial viem, tak rodic ma pravo byt pri svojom dietati za kazdych okolnosti, pokial nejde o zivot ohrozujuci stav. Tiez som zazila, ze ma chceli dostat od dcery, ked jej mali nieco pichat. Ale ja som isla uz obrnena do nemocnice. Ledva otvorili usta, narovinu som im povedala s kamennou tvarou, ze ma odtial nedostane ani tank. Chvilu hundrali, ale nedohadovali sa so mnou, ked videli, ze to myslim vazne. Dcera sedela na mne, plakala, ale nebranila sa. Inak by to bol masaker a ja nedovolim, aby ju niekto niekde uvazol preto, aby si ulahcil robotu. Celkovo nemame problem s lekarmi vdaka tomu. Skratka ked mala vie, ze mama je tam, tak celkom spolupracuje, necha sa vyzliect a podobne. Ma 2,5 roka. Sama si doteraz pamatam traumu z detstva, ked som bola v nemocnici sama v tej kovovej posteli a ked som videla sestricku, kricala som ako o zivot, lebo som vedela co ma caka a mama tam nemohla byt. Mala som 3 roky. A ked viem ako sa vacsina zdravotnickeho personalu na slovensku chova k pacientom, neexist, aby som im odovzdala taku malu dceru. Cest vynimkam

meluela
10. feb 2017

@jordina v deskej fakultnej ba na expektacnom syncekovi vzdy zavadzali kanylu v nasej pritomnosti, co mu aj velmi pomahalo, drzali sme ho, vysvetlovali. vzdialila som sa az ked mu bolo lepsie na minutku na wc, inak som bola vzdy cely cas pri nom. toto je myslim normalny ludsky postup najsetrnnejsi pre dieta. Ale to konkretne oddelenie je myslim najlepsie na slovensku ... takze je mozne ze inde su ako vo vsetkom na slovensku vyhoreti arogantni ludia pre ktoreho je pacient na poslednom mieste a na prvom je zauzivana rutina :-/

gumimaci
10. feb 2017

@jordina mas pravo byt pri svojom dietati, pri vsetkych vysetreniach, po nemocniciach som sa s druhorodenym nachodila dost a aj ked ma poslali za dvere slusne som vzdy odmietla s tym, ze ostanem. Nakoniec si zvykli a pri odberoch som si dieta drzala sama.
Nase zdravotnictvo je paternalisticke, ale pomaly sa to meni, ale je potrebne aby aj pacienti vedeli, ze nemusia drzat hubu a krok (samozrejme nehovorim o tom, ze maju rozkazovat lekarom ako liecit- to je iny extrem).

gumimaci
10. feb 2017

@jordina a ano existuje medzinarodne zavazny dokument, Charta prav hospitalizovaneho dietata a Charta prav pacienta. Oboje sa da vygooglit.

kacena4
10. feb 2017

@jordina ahojko ako hovorim je to o dohovore s lekarmi a o komunikacii aj so sestrami. to ze ho dali na monitor O2 (hladina kyslika v krvi) to na nozicku ako pises asi na tom nebol moc dobre ☹ mala si sa pytat co s nim robia na co to je informovat sa nie len tu teraz na konovi, je to skor teraz o ohovarani zdravotnictva a lekarov a sestier, ze sa ti nepacil ich pristup. ten monitor na nozke mal preto, aby zistovali, ci mu neklesa saturacia kyslika a ak ano tak by ho museli napojit na kyslik a kludne mohol byt culi, hoci aj behat, skakat a mat nizku saturaciu. mam take dieta a chodime pravidelne do nemocky a merame doma saturku... takze vedeli co robia masku mu davali na to aby mu rozsirili priedusky predpokladam ze mu tam dali inhalovat lieky, aby sa mu lepsie dychalo a poviem ti toto strhava takmer kazde dieta z tvare... moja inhaluje takmer od narodenia a dieta musi byt naucene na inahacie inak bojuje aj s matkou pri inhalovani, sestra vie ako na dieta aby nainhalovala co najvia lieku do dietata cim skor nech sa mu ulavi - ako som pisala na zaciatku obcas ide o zachranu a pomoc dietatu ako o konfort pri osetrovani - si na pohotovosti nie na beznom osetrovani u pediatra. treba sa tak na to pozerat. ak by ti dieta modralo, ze nema dost kyslika, nedokyslicuje sa mu mozog co by malo nasledky do buducnosti bola by si rada, ze tak personal konal... a ten rektodelt je akutny liek na respiracne ochorenie na dychacie cesty napr. na tu laryngitydu aby sa mu uvolnilo dychanie
drzim vam palceky nech uz nemate takyto zazitok a drobcovi je lepsie

kacena4
10. feb 2017

@misscelaneous no su rozne formy laryngitydy. niekedy musis do nemocky inokedy ti staci "vystricit dieta von z okna" a prejde.... ako pise autorka ked museli merat saturku, dostat infuzku, inhalovat, rektodelt.... a evidentne to bol ich prvy zachvat pri ani nie 2r dietati tak bol dost silny, po stabilizacii odzneje dost rychlo len priebeh moze byt dost skaredy a niekedy dlhy ☹

kacena4
10. feb 2017

a nemylme si ake ma kto prava pocas hospitalizacie a pohotovostnu sluzbu!!! to su dve rozne veci.

eeffka
10. feb 2017

@jordina pane boze co riesis? ze si sa nechala vystrkat na chodbu? ake zakony ake paragrafy... chces byt s dietatom? tak pri nom bud. v nemocnici som bola s laring, nespec horuckami, febril krcami, otrasom mozgu s detmi a stale som bola vsade tak ze som decko drzala za ruku. To som a nikam nejdem howgh ! nikto s tym nemal problem a ak mal tak cusal.

co sa tyka toho "nahubku" , je to inhalacny pristroj, rectodel je cipok na povolenie opuchov, cele si to zhystercila...

katriona1
10. feb 2017

@jordina a ty jsi vůbec řekla, že chceš být se synem při zavádění té kanyly? nebo jsi čekala jestli se tě někdo zeptá jestli chceš jít taky? protože já bych se neptala jestli můžu, ale řekla bych, že chci a hotovo, nikdo by mi dítě nevzal
a další věc je, že máš hlavně právo být informovaná o zdravotním stavu svého dítěte a o léčebném postupu, tak toto svoje právo využij a informuj se, protože evidentně nevíš co mu podali a proč, na SK to tak chodí, že musíš být trochu aktivní a ptát se a nečekat co ti kdo poví

maminkasisa
10. feb 2017

ja ked som prisla so synom do nemocnice /rotavírus/, tak urobili sme vstupne vysestrenia a isli sme na izbu, kde potom prisla sestricka, normalne mi vysvetlila, ze ho ide vziat na napichnutie kanyli do žily, že to bude len chviločka, ale bolo by lepsie, ked ostanem v izbe a počkam na neho tam, a aj tak bol, sice reval, ked ho vzala na ruky, ale zachvilocku boli nazad a uz ani neplakal, potom neskor som s nou o tom bavila ked mala viac casu a malý zaspal, vravela, ze deti sa horsie chovaju a viac placu ked su tam rodičmi, tiez mal ruky priviazane k postielke a obidve, vysvetlili mi, ze je to pre ich bezpečnost, lebo deti maju tendenciu si ich vytrhavat, tak cez den, mal ruku bez infuzky odviazanu, ale na noc som mu ju sama privazovala, aby som si aj ja trosku pospala.... a tiez, druhy krat, malý si spadol a rozťal si peru, tak som isla na chirurgiu zošívať a tiez, ked ho prezreli a usudili, ze to bude treba siť, poslali ma na chvilku do inej miestnosti, a tiez to bolo velmi rýchlo urobené.... ale vsetko zavisi aj od doktora, nemocnice, ale hlavne o komunikaci.... asi kazdému ide o uzdravenie dietata....

celasapremenim
10. feb 2017

@katriona1 na kramaroch sa ucia medici na detoch, co ja by som nedovolila jednoducho, medika mozes odmietnut k dietatu, ale iba ked to vidis, ked o tom nevies ako
mna by nedostali od dietata

kikuleenka
10. feb 2017

@katriona1 ja som bola pri zavadzani kanyly s malou, stala som tak, aby nevidela, co robia. Povedala som, ze prileti vcelicka, urobi pich...za ten cas ju opichli, tosicku si poplakala ale nic tragicke. Kanylu jej takto zavadzali 3x, urcite bolo plus, ze som bola s nou. Ked sa na to pozerala, praskla jej zakazdym zila a nevedeli jej to napichnut, takze moja pritomnost jednoznacne pomohla. Ale beriem, ze niektore mami hystercia a aj dieta este vynervuju tak, ze nechce spolupracovat. Ja som v tomto kludas...

beton
10. feb 2017

@jordina najdi si chartu prav pacienta alebo tak nejako sa to vola. mas narok na vsetko, co pises a zda sa ti normalne. horsie je, ze personal to u nas v drvivej vacsine neakceptuje, resp. ani nevie, na co mas ty a tvoje dieta narok a maju sklony ta presviedcat, ze to tak nie je. sama vidis, ako sa spravali. ja som dala dieta do manducy a na prsnik a dala som zaviest infuziu takto. ked protestovali, s tym, ake je to neludske to dieta takto nosit, tak som im vysvetlila, ze lepsi sposob, aby si to dieta nevytrhlo som nenasla. oni mi na to: "tak ho priviazeme k postielke..." (ta infuzka tiekla cez 2 hodiny) myslim, ze tento zazitok vysvetluje dost presne, kde su prava a kde realita :o(((
deticky bez mam tam su do 2r. cely den v zamrezovanej postielke. najprv su zurive zvieratka a potom apaticki kyvajuci sa dementi....nenechala by som tam dieta same ani sekundu. nech mi radsej zomrie, ale v mojom naruci..... a to hovorim pri plnom vedomi uvedomujuc si hrozostrasnu vypoved týchto slov.

terezka1947
10. feb 2017

bola som v nemocnici s par dnovym babom,medzi cca 5-6r.detmi....a poviem iba jedno
nikdy,nikdy a za nijakych okolnosti by som nenechala svoje dieta take male samo v nemocnici
videla som,co tam robia-resp.nerobia sestricky s detmi,kt.tam rodicov nemaju
chapem,ze maju toho dost....
aaale
sestricky su neludsku ku starym ludom,k malym detom....atd...a k comu sa chcu potom spravat ok?
iba oni to maju v praci tazke? a to si ti chori a bezbranni ludia maju odnasat ich rezignaciu a nervy???/
na dieta netreba byt precitliveny....su ukony,kt.lahsie asi zvladne aj dieta,aj rodic,ked ho urobia velmi rychlo lekari,sestry....ale kolko tych ukonov je naozaj urobenych za cely den v nemocnici?

hanata
10. feb 2017

Ja zo svojej skusenosti mozem povedat, ze v jednej nemocnici argumentovali tym, ze deti ked su s rodicmi, horsie to znasaju a brali mi dieta same do osetrovne. V druhej nemocnici ma automaticky na vsetky ukony volali aj s dietatom a rozhodne to bolo lepsie pre dieta, pre mna i pre personal. Tak si vyberte.

misscelaneous
10. feb 2017

@katriona1 ano tento pohlad chapem. Je mozne ze by som sa tam zostpala, no ako sa poznam, aj v strese dokazem reagovat chladnokrvne, zosypem sa az potom 🙂 aj z ockovania som mala nervy, sama neznasam injekcie, no ked prislo na to, aby som drzala svoje babatko kym ju zaockuju, splnila som svoj ucel na stopercent a hned po vpichu sa mala mohla spolahnut ze tam ma mna, a nie cakat kym sa im uraci zavolat nas dnu a nedrzi ju tam nejaka cudzia zena. Doma som to uvolnila :D O tom co je lepsie sa da polemizovat, no nic by nikoho nestalo povedat: pozrite sa pani S., teraz potrebujeme vasej dcere zaviest infuziu a urobit s nou toto a hento, potrebujeme to urobit pre taky a taky dovod a zo skusenosti vieme lepsie a rychlejsie pracovat ak rodic caka vonku. Prosim, pockajte za dverami a hned vas budeme volat, ked bude po procedure. Rodila som U Kocha, pri porode prislo k situacii ked bolo treba rychlo rozhodnut ci pokracovat alebo na cisarak. Lekarka so mnou stihala komunikovat, vravela co sa deje, co treba urobit, jednoduche spravala sa ku mne ako k cloveku a rodicovi, vedela ze potrebujem vediet co sa deje a do akej miery to potrebujem vediet. Ked mi dieta odnasali na vysetrenia, vzdy povedali preco kam a ako dlho to potrva a ci mam zaujem ist aj ja alebo otec. Toto su veci, ktore su normalne a ludske. A nic nestoja, iba snahu a cloveka.

mirage
10. feb 2017

@katriona1 ja nie som hystericka a chcem byt pri dietati. kludna a napomocna. mam na to pravo.

zivotkratky
10. feb 2017

@beton nech mi radšej zomrie!!!!!!, stráž si svoje choré EGO, neohrozuj na živote vlastné dieťa

katriona1
10. feb 2017

@mirage nikde nepíšu, že na to právo matka nemá, ale někdy je potřeba za svoje práva i bojovat ne si jenom stěžovat na forech 🙂 i já bych chtěla být s dítětem a moci ho uklidnit, ale taky záleží od situace, pokud by šlo o život tak budu hlavně ráda, že mi dítě zachrání a nebudu zdržovat dohadováním se s personálem, v ostatních případech bych to řešila, ale je také potřeba si uvědomit, že jestli chce být rodič nápomocný má zachovat chladnou hlavu a nehroutit se při zavádění pouhé kanyly, protože dítě při tom brečí, však to není žádný chirurgický výkon, potom se nemůžeme divit, že pošlou rodiče ven
@beton to že je nějaké dítě v nemocnici samotné není chyba personálu, ale rodiče, že tam to dítě samotné nechal, jedna sestra tam má na starosti několik dětí a nemůže u každého sedět a hlídat, aby si kanylu nevytrhlo, takže nějak to vyřešit musí, rotože opakované zavádění kanyly nebude pro dítě nijak příjemné, neteř má ošklivý ekzém, který je schopná si hlavně na hlavě a v obličeji rozškrábat do krve, tak jí sesra musí ty ruce na noc taky nějak zajistit, jinak co, nebude spát a hlídat jí celou noc

beton
10. feb 2017

@katriona1 rodic by tam aj rad ostal, ale odpoved je: nie su kapacity. Moja sestra sedela 4 dni a noci na stolicke vedla postielky, na tej stolicke aj spala. Nechali ju tam, kvôli tomu, ze bola s novorodencom tyzden po porode (inak je to zakazane). Pri starsom dietati ide len o stastie, oni tam nemaju rodica kam umiestnit, preto ta prinutia tam dieta nechat same. zena revala na celu chodbu, aby ju tam nechali a nasilu ju vyviedli von. myslim, ze rodic rad ostane, aj personál odbremeni. Ale oni nechcu svedkov....