Boli ste hospitalizovaní? Ako ste boli spokojní?

hades
26. feb 2010

Boli ste niekedy hospitalizovaní v nemocnici? Ako ste boli spokojní s prístupom sestier a lekárov?

linka
26. feb 2010

ahoj,bola som a spokojnosť úžasná,ako v bavlnke 🙂 a prečo sa pýtaš? máš zlé skúsenosti?

vefi89
26. feb 2010

lekári a sestry super, ale spokojná som nebola, kvôli strave..to boli také humusy, že ja by to nedala ani psovi žrať, by som sa bála, že mu to zalepí bachor

macka01
26. feb 2010

bola som na detskom v našom meste-hrôza,na Kramároch v pôrodnici-pohoda,na ženskej klinike na Kramároch v r.2000-katastrofa aj hrôza dohromady,len toľko ak chcem ostať slušná 😉

bambi09
26. feb 2010

ja som ležala cca 7 rokov dozadu na infekčnom na Kramároch a to bol teda des a hrúza 😖 😖
syn ležal na detskom oddelení na infekčnom,bolo to na rovnakej chodbe,len oddelené sklenenými dverami a sestry ma nechceli za ním pustiť,že máme iné bacily 😕 😠 😠 pritom sme obaja mali salmonelózu,tak tam chudák plakal,niekedy sa mi podarilo uprosiť niektorú sestru,tak ma za ním pustili,ale bolo to tam na zaplakanie 😒 😒 😒
o pôrodnici písať nebudem,to je iná kapitola 😒 😒
a ešte so synom na detskom,keď mu brali mandľu a tam vcelku ok,ale výhrady by sa našli 😝 😝
mama ležala so zlomenou nohou a na nič si nesťažovala-aj prístup lekárov a sestričiek bol ok a to ležala v okresnom meste na východe 😅 😅

anta
26. feb 2010

Upřímně? 😀 Takže za 1) psychicky strašně špatně snáším pobyt v nemocnici, za 2) byla jsem tam přes víkend a nic se tam nedělo, žádní doktoři se nepřišli podívat nic nic, za 3) jídlo, jestli se tomu tak dalo říkat, jeden velkej hnus, malé porce, takže manžel mi nosil buchty, abych neumřela hlady (byla jsem ve 36.tt), za 4) hrozně vysoké a nepohodlné postele, na které se mi s mým balónem (příp. viz do mého albíka, kde jsem zachycená v posledním tažení 😀 😀 ) špatně lezlo a ta nudaaaa 😀 😀 😉 Suma sumárum - spíš nespokojenost. Hlavně se divím tomu jídlu, lidi se pořádně ani uzdravit nemohou, když nemají co jíst 😅 😅 😅

babula90
26. feb 2010

nebola som spokojná, všetok personál ej nasratý na nízke mzdy, ale môžeme za to my??? 😠
a informovanosť 0 bodov...

hades
autor
26. feb 2010

Prečo informovanosť 0 bodov ?????

lilly21
26. feb 2010

lebo ti nikto nepovie, co ti je a co ti davaju

bambi09
26. feb 2010

babula,nasratý personál je asi v slov.nemocniciach bežný 😀 😀 😀
anta,ja som mala v pôrodnici pri posteli šamrlík 😀 😀 😀 aj tak to bolo hrozné,po cisárskom sa škrabať na tú vysokú posteľ,ja som trpaslík 😝 😝 a to som ledva vyliezla,usadila sa a už malá plakala 😝 😝 😝

hades
autor
26. feb 2010

No hádam , niekto vas musi informovat o vasom zdravotnom stave ..... a ked vám nieco davaju sa nepytate co to je????

mamutka
26. feb 2010

cha, ze informovanost....dva tyzdne pred porodom som na vikend lezala v nemocke a ked mi niesli tabletky, musela som z nich pacit na co to je............no ja to proste nezjem bez toho aby som vedela co to je, pretoze ked ma tam prijimali, tvrdili, ze mi nic nie je, ze to len Dr. ma tam pre istotu chce mat.....a zrazu ta co tvrdi, ze som tam uplne zbytocne ma potrebu davat mi tabletky....

anta
26. feb 2010

Bambi, já mám 157 cm, tak si to asi dokážeš představit, jak děsně se mi chtělo chodit na záchod, což o to, dolů jsem se jakžtakž svezla, ale měla jsem strach lézt nahoru 😀 😀 😀
Na informovanost si stěžovat ani moc nemůžu, vždy mi pečlivě vysvětlili, co bude a příp. nebude (budou vyvolávat porod, nebo ne?), takže jsem se tam třásla celý víkend 😀 😀 😀

bambi09
26. feb 2010

hades,veru,keď sa neopýtaš,ani nevieš,čo ti za infúzia tečie do žily a načo je to dobré 😠 😠 😒

maruschka
26. feb 2010

Ak mám rozpísať:
- prvá pôrodnica-otras, prístup hrozný, v tom čase, keď som tam bola hygiena nulová
- druhá pôrodnica - paráda, sestričky milé, malá útulná pôrodnica, atmosféra pri pôrode vďaka personálu výborná
-nemocnica-operácia - perfektný prístup, milé sestričky, informovanosť výborná- po operácii aj pred, ku každému individuálny prístup, ihneď reagovali na požiadavky 😉 😉 😉 😉 😉

bambi09
26. feb 2010

anta,nabudúce do nemocky len so šamrlíkom 😀 😀 😀 😀
tie zážitky z pôrodnice by vydali na knihu 😅 😅 😅

babula90
26. feb 2010

veru, oni sa neunúvajú 🙄 niečo povedať, čo mi je, čo mi dajú, atd.. a to nehovorím len o pôrodnici, boal som s dcérou 2x hospitalizovaná v nemocnici...
apropo, v porodnici v noci bez mojho vedomia dali malej umeleé mlieko!! 😠 a teraz máme problémy s ekzémom a neznášanlivosť.kravského moieka, hoci som kojila 31 mesiacov, kto vie, čo priskoré zaradenie kravského mlieka nezapríčinilo jeho vznik ☹

bambi09
26. feb 2010

babula,na Antolskej dávajú UM bežne 😠 😠 😠 aj ja som musela malej dávať,kým som sa rozpumpovala,lebo chudla a to sa narodila drobunká ☹ ☹ ☹ a to majú certifikát Baby Friendly Hospital 😠 😠
by ma zaujímalo,či raz budú na SK aj pôrodnice priateľské mamičkám 😅 😅 😅 🙄
ale asi sú aj také,však maruschka?? 😉

maruschka
26. feb 2010

babmbi..je to tak. Pri prvej dcérke som z toho strašného stresu, ktorý mi pripravil personál mlieko ani nemala. Sestričky absolútne odmietli pomáhať prvorodičkám, ak tam kočky mali bolesti, nezáujem. Dokonca som bola svedkom toho, keď jedna mamička plakala od bolesti, keď jej namiesto inj. začala sestrička nasilu stláčať prsník, aby jej dokázala, že to mlieko ručne rozpumpuje. A ona chudera skoro odpadla od bolesti..A také triky ako čapíky na stolicu-ha, ha, ha ani vo sne. Pri pôrode krik a vysmievanie sa zo strany lekára, sestrička povýšenecká- tisíc krát som oľutovala, že som si nezobrala manžela k pôrodu.. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 A také postrehy ako plná kúpeľna nahádzaných krvavých vložiek, čo tam tie obrovské 4 vrecia nemienil nikto ani vyniesť, krv po chodbe nakvapkaná. Sprchové kúty? Prosím vás načo-jedna miestonosť, kde zo steny trčali 3 batérie, drevené rošty a 4 podstavce s látkovými vrecami na vložky.Takže súkromie pri sprchovaní-nulovééé... Keď išli nejaké tetušky z hygieny kontrolovať odd, tak sa len otvorili dvere, ruka sa načiahla k umývadlu, pretrela kohútik s bielou gázou, pozrela na ňu pani a odchod.... A potom sa o pár rokov premenovali na baby friendly a skoro som odpadla, keď som to čítala.. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

Preto som išla rodiť do druhej pôrodnice. Pôrod vo výbornej atmosfére, doktor vtipkoval, pôrodná asistenta super. Po pôrode som zostala ešte dve hodiny ležať na pohodlnom pôrodnom kresle, doniesli mi prikrývku a spala som. Sestričky sa k nám správali milo, ak sme niečo potrebovali-automaticky pomohli, ešte nám doniesli aj niečo na prilepšenie-keď tam jedna sestrička mala narodeniny. Večer sme sa všetky stretli v malej jedálni, ktorú obkolesovali izby a tam sme sa rozprávali, bábätká sme si počuli...Kúpelne-samostatné iba pre jednu mamičku, WC s bidetom. Fakt mám len krásne spomienky. A hlavne-v tejto dobrej atmosfére som začala maličkú dojčiť hneď na druhý deň a vydržalo nám to 6 mesiacov. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

babula90
26. feb 2010

bambi, až mám zimomriavky, v prvom rade by mávali dávať MM z mliečnej banky novorodencom! lenže v našej porodnici banju zrušili a MM ani neprijímajú- sama som pred 9 rokmni odovzdala 150litrov!!!!! je mi luto, ze pri druhej dcere som musela mlieko vylievať ☹
ja som porodila valibuka- mala 4340g, preto bola taka hladna, ale UM hned na začiatku sa mi vobec nepacilo...

maruschka, ja som rodila v r. 2000 v podobnej otrasnej situacii, inak zeny boli oddelen len zavesmi a ja som len pocuvala pri porode hrozostrasne kriky, ale nastastie porodnicu zrekonstruovali a dovolim si tvrdit, ze je najkrajsia na Slovensku 🙂 druhy porod krasny, zartovanie s personalom, manzel na proodnej sale- bez neho NIKDY!)!))
Lekari si tolko nedovolia 😀
Prostredie prekrasne, ak vo filme, navstevy neobmedzene, mala som sice apartman, ale vsade to platilo a ine izdy su len dvojky, farebne steny, laminat na zemi, pekne to tam je. Sprcha na kazdej izbe, parada.
Nedavno som bola pozriet kamosku a hned som zatuzila po treťom, už len kvôli tomu prostrediu 🙂

bambi09
26. feb 2010

maruschka,môj prvý pôrod bol podobný horor-vytrpela som si a ten prístup?? 😠 😠 😠 sestrička s výsmechom-ona nevie,ako sa kojí a ja že nie,v živote som to nerobila,tak zavrela papuľu 😀 😀 😀 MUDr.detto-máte popraskané bradavky??mali ste si ich otužovať v tehu!!! 😀 😀 😀 super rada-pritom to bolo zlou technikou dojčenia,nevedeli ma to naučiť,ale kojila som syna 18 mesiacov a dcéru doteraz 😉 druhý pôrod o hodne lepší,ale aj tak žiadna sláva 😒 😒 😒
a napíš,kde je taká super pôrodnica,keby náhodou motyka ešte raz vystrelila 😀 😀 😀 😉 tam by som išla rodiť s radosťou,nie so strachom 😉

bambi09
26. feb 2010

babula,ty žiješ na SK?? 😀 😀 😀 lebo to vyznieva ako sci-fi,to aj také fakt u nás je?? 😕 😀 😀 😀

bambi09
26. feb 2010

hades,sme ťa vydesili?? 😅 😀 😀 😀

babula90
26. feb 2010

veru áno 😀 😀 viem, že v BA je sitácia s porodnicami hrozna, vela ich zrusili, su skarede, a plne, atd...

babula90
26. feb 2010

bambi, máš to sem ďaleko ☹ inak tu chodia ženy z okruhu 30km, je tiež dosť plná, babyboom je všade..
mne povedali - podotýkam, že sa písal rok 2007!- nevadí, kd nebudete kojiť, dáte BEBU!!! 😠 🙄 🙄 🙄 🙄

momin
26. feb 2010

S nemocnici v Novem Jicine-detske oddeleni... absolutni nespokojenost!!

babula90
26. feb 2010

takže ja som bola na jednom oddeleni nespokojna, porodnica 1x- zle, 2x uz super, takze tak.
Inak ešte pre zaujímavosť- telefonom sa ma okolo 10h ráno estrička spýtala, či mi môže prísť upratovačka poumývať 😀 , takže žiadne budenie o 6 ráno ako kedysi...

bambi09
26. feb 2010

ty koksooo,nám vpálila upratovačka o 6:00,bachla po vypínači a celú dobu nadávala,aký má malý plat 😀 😀 😀

babula90
26. feb 2010

aj mne vpálila pred 9 rokmi acelou silou búchala drevenou metlou o steny 😠 😠

bambi09
26. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀 no a ten rachot,čo narobila,to ani písať nebudem-deti boli hneď prebraté a my tiež 😀 😀 😀

babula90
26. feb 2010

veru 😕 🙄
v našej porodnici rodila aj žena P. Demitru.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre