Preťahovanie predkožky u dvojročného dieťaťa

zaira301
27. jún 2013

Ahojte, chcem sa spýtať na Váš názor, či mám ja sama doma skúšať preťahovať predkožku 2 dieťaťu, kedže doktorka mi to odporúčala a zasa iní známi mi to neodporúčali, že to stačí ísť až keď sa mi bude dieťa pýtať na nočník a vtedy mám to riešiť. Detská doktorka ma odporúčala ku urologovi, ale zasa sa bojím, ak mu to násilne stiahnu, aby nemal z toho traumu...prosím poradte....

euka210
27. jún 2013

ja som zacala po roku nenasilne a dnes uz to ide v pohode. Myslim ze pomohlo, ked v istom obdobi objavil pipik a sa s nim hrat a natahoval a potom to zrazu slo.

linda20111
27. jún 2013

@diusik tento clanok je sice dlhy ale myslim ze mala by si ho precitat kazda mamicka chlapceka, ktora chce pre svoje dietatko len to najlepsie, prirodzene a bez bolesti, ktoru sposobuju lekari svojimi prastarymi metodami.. nikomu by sa urcite nepacilo keby lekar robil taketo nasilne a bolestive veci na ich bezbrannom dietatku!

e.lle
27. jún 2013

Ja som mojmu od malinkata jemne predkozku stahovala a teraz nemame ziaden problem...

terezka1947
27. jún 2013

@zaira301 tak nas ma 20 mesiacov a asi ked mal rok,lekarka na nas stale tlacila,ze to je potrebne kvoli hygiene....a ze cim neskor zacneme,tym viac to bude pre neho bolestive-neviem ako to je...ale my-teda manzel pomalicky zacal(ja som sa bala 😀 )a naozaj uuuuplne malymi krocikmi,bezbolestne sme zacali,nikdy neplakal...teraz uplne v pohode 😉

melesmeles
27. jún 2013

to nasilne stahovanie mi pride ako zenska obriezka. jedno aj druhe sposobuje bolest a traumu!

janinka444
27. jún 2013

My sme nášmu malému začali pomaly a citlivo sťahovať predkožku pri každom kúpaní vo vode asi po roku, mal ju dosť zrastenú......až po vyše roku to povolilo. Dnes už máme skoro tri roky a pri každom kúpaní to takto citlivo sťahujeme...

janinka444
27. jún 2013

@zaira301 My sme nášmu malému začali pomaly a citlivo sťahovať predkožku pri každom kúpaní vo vode asi po roku, mal ju dosť zrastenú......až po vyše roku to povolilo. Dnes už máme skoro tri roky a pri každom kúpaní to takto citlivo sťahujeme...

sisaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
27. jún 2013

@sisaka 😀 😀 😀 😀 to znamena,ze v akom roku zijem? 😀 😀

macik662
27. jún 2013

Ja davam maleho posedet na 15min do Slezoveho kvetu a ako mal zarastenu,tak sa mu pekne zacina stahovat

sisaka
27. jún 2013

@terezka1947 uz si nieco pocula o frazeologizmoch? Asi nie, sudiac podla tvojej poznamky 😝

michaelamilan
27. jún 2013

@sisaka hmmmmm tak to si teda dala užitočnú radu! namiesto uštipačnej poznámky si mohla mamičkám poradiť "moderný" spôsob 😉

terezka1947
27. jún 2013

@sisaka prepac.....nie,mam len prvu pomocnu skoncenu 😀
ved to bolo myslene ako zart... 😀 nehnevaj sa,ale dost ma irituje ked niekto utoci na Slovensko,vies...som taky zastaraly lokalpatriot 😉
a neberiem sa az tak vazne,takze si zvyknem robit aj srandu....ak sa ta to dotklo,prepac

sisaka
27. jún 2013

@michaelamilan "moderny" sposob? tu nejde o ziadnu modu! Uz sa toho vsade popisalo tolko, ze hadam vsetci vedia, ze sa s predkozkou nema manipulovat, preto sa cudujem, ze sa to tu do nemoty vkuse rozobera i ked vsetkym uz musi byt jasne, ze sa to nema robit.

sisaka
27. jún 2013

@terezka1947 a co mam napisat, ked vo svete je jasne, ze sa to nerobi a uz je im to jasne peknych par desatroci, len na Slovensku to este pojde pekne po starom este par desatroci- to nie je jedina "tema" - vid balenie na siroko, vysoke, kozene, ortopedicke topanky pre batolata, prikrmovanie v 4 mesiacoch, nastrihy pri porode .....

macamac
27. jún 2013

@zaira301 nechápem - a prvýkrát čítam,že "známi povedali, že stačí, keď sa začne pýtať na nočník" 😕 😅
aký súvis má nočník a predkožka-to fakt netuším

v zásade súhlasím s článkom od @hajanka, tak, ako to máš v prvom príspevku
mne stačil sedliacky rozum 😉
strašne dnes každý rád všetko rieši.... na škodu veci

tu kopčím moju odpoveď z témy: " Preťahovali vášmu synovi nasilu penis?"

no ja som si o tomto prečítala mnoho odborných článkov a našťastie mám super pediatričku, ktorá mi to odobrila. lebo to sa týka aj nás. v podstate ona to ani nejak neriešila, vždy pri návšteve sa opýtala,ako sme na tom maximálne,čo k tomu povedala bolo,že v teplom kúpeli si to má sám skúšať,pokiaľ to ide a pokiaľ to nebolí,nič nasilu
ja som čítala,že ak sa násilne toto robí,môžu vzniknúť mikrotrhlinky a môže sa tam tvoriť zápal,zrasty-a viac problémov zbytočných je na svete
zásada je- pokiaľ sa chlapec bez problémov vymočí-netreba nič riešiť
u každého je to inak a vekom sa to uvoľní samé. je len minimum prípadov, čo potrebujú chirurgický zákrok
proste-dnes je móda všetko riešiť. moje tety ani svokra to nikdy neriešili so synmi-a sú tu, zdraví aj deti majú
vraj niektorým sa to podarí úplne až pri prvom pohlavnom styku

takže-ja som neriešila a vidím,že vekom sa to fakt uvoľňuje

terezka1947
27. jún 2013

@sisaka ved ja ta chapem....ale niekedy si zena potrebuje nejako ujasnit,utriedit tych milion informacii,kt. ma....a su aj mlade mamicky,ktore maju vo vela veciach chaos...ja napr.nemam nikoho na rady a tiez som odkazana sa pytat-lekarky,kamosiek,Mk....skratka zistit co najviac infosiek a urobit si svoj nazor....

pozri,ja tu niektore temy citam rada rano,namiest kavy 😀 a hned mam lepsiu naladu aj tlak(kvoli hlupostiam) 😀 😀 😀
ale zase vela tem je tu naozaj zaujimavych a aj poucnych...
tak sa uz na mna nezlost 😉 a prijemne citanie ti zelam 🙂

sisaka
27. jún 2013

@terezka1947 prosim ta, ja sa na nikoho nehnevam! aj tebe pekny den a pekne citanie, ja utekam za povinnostami 😉

liz_lemon
27. jún 2013

@sisaka vsetci nevedia, moj syn nemal este ani rok, a nasa dr. mi kazala stahovat, povedala som ze stahujem, ale nic nestahujem

aristka
27. jún 2013

@zaira301 a čo ste robili doteraz,predkožka sa mala opatrne sťahovať od roku,ako známi ,to je kto..v prvom rade máš lekára a nie známych,vždy keď dieťa kúpeš máš mu to opatrne stiahnuť a čistou vodou prepláchnuť...ak si to nerobila máš problém a treba ísť k urológovi ,ale nedaj to nasilu stiahnuť a dohodni si postup...ako to máš robiť opatrne...

heros62
28. jún 2013

@melesmeles To nie je ani zďaleka podobné. Ženská obriezka je brutál a preťahovanie predkožky, pokiaľ sa to robí od malička a s citom, je úplne v poriadku. Ak sa to nebude robiť, v neskoršom veku sa môže stať, že mu to budú musieť urobiť chirurgicky, alebo môže chytiť nejaký zápal.

melesmeles
28. jún 2013

@heros62 este raz si precitaj co som napisala a potom komentuj!!!