Prsník namiesto cumlíka, prsník na zaspávanie, prsník stále

biftus
12. sep 2012

Najprv sa chcem ospravedlniť viem, že takéto témy sú už tu, ale nenašla som sa ani v jednej z nich.
Máme trojmesačného synčeka posnažím sa opísať našu siutáciu. Malého kojím, odmieta cumlík, nechce ani flašu ani s materským mliekom. Najprv som aj bola rada a cumlík ani flašu som mu nenútila, ale teraz závidím kamarátkam, ktorých deti sa ukľudnia vonku s cumlíkom resp. večer po nakojení.
Skúšala som už všetko byť "dobrá" mama a dať malému prsník na požiadanie, nesledovala som čas a keď chcel tak ho mal. Zaspávame večer aj cez obed výlučne na prsníku trvá to aj hodinu. Malý sa nám však začal strašne hmýriť a musíme ho prekladať do postielky vždy keď zaspí a chceme ho preložiť zobudí sa a je to nekonečný kolotoč. Na obed zas keď zaspí s prsníkom tak keď sa odpojím a preložím ho nespí viac ako tých 30 min, alebo je hneď hore. Problém je aj to, že nezaspí ani v kočíku ani v autosedačke chce len PRSNíK. Možno mi niektorá z vás povie tak v čom je problém daj mu prsník, ale aj ja som len človek. Ak mi zaspí konečne v kočíku to trvá aj tých 30-45 min revu, tak zvikne spinkať aj dve hodiny niekedy len 15 min, ďalší problém budí sa so strašným revom, lebo chce prsník, alebo na ruky už sa aj bojím ísť ďalej od domu.
Pre mňa by naozaj nebol problém ho na prsníku uspávať aj ukľudniť keď potrebuje, ale problém je to, že to trvá buď strašne dlho kým zaspí, alebo odmieta všetko iné kočík, náručie... nemôžeme ani nikam ísť všade strašne reve a nemôžem sa všade vyzliekať to fakt nejde.
ak máte podobnú skúsenosť prosím prispejte radou.
ďakujem

adrioska
12. sep 2012

@biftus nuz neviem, mozno by ti pomohla satka, v tej vies aj nakojit a nikto nevidi a mas volne ruky...

gubcikova
12. sep 2012

dcéra bola prsníková na prsníku bola nonstop do pol roka.potom to bolo lepšie lebo prsník potrebovala len ked šla spať(aj to chodila 5-6x denne na 20min).a potom sa jej denné spánky zmenšovali a aj žiadosť prsníka,už začala papať výživy tak ho toľko nepotrebovala.spať v postieľke nevedela.spávala na veľkej.v 5mes.šla do športového lebo v hlbokom nechcela byť od 3 mes.tak sme nikam nechodili

biftus
autor
12. sep 2012

@adrioska šatku máme to som si myslela, že bude moja záchrana, ale ako som spomínala keďže malý ma reflux hneď ako sa napapá tak musí ísť na pliecko a grcká dosť veľa. takže v šatke to fakt nešlo to, skúšala som rôzne polohy keď bolo bruško prázdne bolo ok, ale zas tam dlho nevydržal a keď bol napapaný a mal ísť spinkať tak tam nebol spokojný lebo mu bolo ťažko

biftus
autor
12. sep 2012

@gubcikova tak to sme na tom podobne. ale aj keď mu prsník dám kedy chce, stále mám pocit, že to preňho nieje najlepšie keď sa nevyspinká a je ako na ihlách všetko ho hneď zobudí za 20 min sa predsta nemôže vyspinkať.

gabika7706
12. sep 2012

@biftus skúste vymeniť šatku za manducu, mám s ňou veľmi dobré skúsenosti. V noci (ale aj cez deň) by som ho určite neprekladala do postieľky, skúste si cez deň zabezpečiť posteľ tak, aby nespadol (paplony, vankuse okolo atd) a v noci by to malo byť v pohode (ak spí v strede medzi vami).
Celý ten nekľud môže byť spôsobený práve refluxom, časom sa to určite zlepší. Laktačné poradkyne poradia viac 🙂 @strapco13

adrioska
12. sep 2012

@biftus no to zase aj nasa sa hned zobudi, chcem ju prikryt a uz je hore, ale to len cez den, v noci spinka dobre a tiez mava cez den 20-min. spanky (niekedy dlhsie niekedy nie)...

daniela242
12. sep 2012

Ja mám ten istý problém, malý má už 8 mesiacov a tiež nechce cumeľ. Zaspávanie je u nás nočná mora, cez deň takisto 20 minútové spánky a v noci aj 10x hore 😝 . Spí pri mne aby som aspoň nemusela vstávať, ale je to strašne únavné aj pre mna pretože mám aj druhé dieťa tak sa stále nedá venovať len malému. cez deň sa dojčenie upravilo po zavedení príkrmov, ale to zaspávanie a následne aj spánok je des. tak budem aj ja rada ak dáte niektorá rady ako to vyriešiť.

bjbanika
12. sep 2012

ahoj, ja som mala podobný problém keď moj maličky zaspával tak jedine na prsniku, cumel odmietal, ale moja babka mi poradila aj ked by sa to nemalo, ale v malom mnozstve by to skodit nemalo skus dat na koniec cumlu med a ked uz bude chcet ten cumel a ked zaspava na prsniku tak casom uz med nemusis davat ale ked zaspava na prsníku tak mu vsun palec medzi jeho usta a prsnik a skus mu tam dat namiesto prsnika cumel u mna to zabera a potom cmula cumel.

mb
12. sep 2012

@biftus ahoj tak sme na tom podobne.Maly ma dva mesiace a tiez je skoro v kuse na prsniku.V noci spi pri mne na posteli s prsnikom v puse.Ked tvrdo zaspi tak ho vyberiem.V kociari nechce byt vobec.To musim vzdy vystihnut tak ze ked chce spat.Teraz je teplo takze ho netreba obliekat a tak rovno z prsnika do kociara a ideme vo.Niekedy hrozne place.Ale mam pocit,ze sa to zacie zlepsovat.Uz je vycsi a zacine okolo seba viacej vnimat a tak.Dala som mu do kociara hrkalky a tie sleduje kym nezaspi. 🙂

sante81
12. sep 2012

mala som ten isty problém, trvalo to asi do ukončeného 5 tyždna, vyskusali sme kopec cumlov a nakoniec zabral tento - http://www.mambaby.com/sk/vrobky/cumlky/mam-sta...
dcéra ma uz skoro 3 mes a prespí mi celu noc v postielke

babatko2010
12. sep 2012

@biftus ahoj,to mas este dobre ked ma maly tri mesiace,moja ma 21mesiacov a robi skoro to iste,cumel nikdy nemala ani ziadnu flasu,a tych som teda nakupila od vymyslu sveta,ziadna neuspela,teraz to je este zaujimavejsie,mala ma vyzlieka na ulici,proste vsade a teraz zacala dost rozpravat takze mi stale dookola cely den hovori "mama daj mi papať cecik" 😒 😕a nezapsi nijak inak len na prsniku,musi byt neeskutocne moc unevena aby odkvecla sama od seba...

euka210
12. sep 2012

moj maly tiez spal len 3O min a budil sa s placom, ale vekom sa to zlepsuje...teraz spi 1,5h vkuse. My sme tiez mali problem so zaspavanim a aj dnes ho uspavam pol hodinu, lebo chce prisnik, hoci na nom malokedy uz zaspi (v noci ano), len sa ukludnuje a postupne uspava. Ale zase ked bol maly, tak v kociku spal, alebo aj v nosici. Nosic funguje dodnes, kocik odkedy sedi uz nie. MAli sme aj obdobie, ze zaspal v nasej posteli, prelozila som ho a bol hore...to mal ale okolo 7m, ked bol malicky a teraz s tym uz nema problem. V aute nas zaspal ked bol maly, teraz je obcas problem, vie revat a revat, lebo je unaveny a sam nevie.
Cumel sme mali isty cas, ale uz ho nechce.
No neviem Ti bohuzial poradit, lebo u nas aspon kocik dobre fungoval do 7m. Ale svagrinin je podobny zavislak Tvojmu sa mi vidi, oni vonku prve mesiace poriadne nechodili, lebo mal koliky a im tam reval a tiez vedel byt pol dna na prsniku. Riesila to tak, ze sa prisposobovala potrebam dietata...pri prvom sa to da. Tiez mali stav, ze spal len s prsnikom v puse, inak bol hore. A baba sa casom menia, nas po 3m mal v noci aktivnu hodinku...stale sa to meni, raz zuby, raz zacina liezt a chodit. Je to tazke, ja si neviem napr, predstavit mat druhe take iste narocne, ale pri prvom sa aj ucime aj mu mozme dat co chce.

biftus
autor
12. sep 2012

@bjbanika skusali sme aj med 😀 ale nehrozi maly to vypluje kilometer. aj ked som vymenila prsnik za cumel a to uz spal tak sa na to zobudil

biftus
autor
12. sep 2012

@babatko2010 tak to si ma nepotesila ☹ to si neviem ani predstavit

jajka85
12. sep 2012

jaaaaaaaaaaj,a ja som si myslela,ze som jedina na svete...mi mame 16 mesiacov a bez prska ani na krok.zaciatky boli take ze ja som poriadne ani nevedela kedy papa a kedy si len tak dudka...to bola asi ta prva chyba!
dudlik som skusala uz v porodnici ,ale napinalo ho z toho,takze nic!
od pol roka mame prikrmi....ale vzdy ked zaspava a po prebudeni musi byt prsko!
spi medzi nami,jasnacka,padala som tiez na hubu ked som ho v noci neustale prekladala do postielky...
teraz ,ked nam idu zuby,tak prsko nie je problem vy´tiahnut aj v obchode,v bazene,na ihrisku...ked nedam,strci ruku do vystrihu a trha mi s nim,pokial ho nevytiahnem...
snazila som sa odstavovat,aspon cez den,ale prisla nam nadcha,maly odmieta jest,tak som rada,ze pije aspon mliecko.
ja maleho musim doslova znicit,aby zaspal bez problemov,ale nam pomohlo aj spievanie.on si lahne na mna,hladkam mu hlavicku a spievam tichu noc!niekedy tym uspim aj samu seba.....ale aspon mam energiu....
mne nepomohlo vobec nic,len vydrzat! a nebolo to najlahsie.....ale ako rastol,zacal byt viac aktivny,tak aj lepsie zaspaval.najdolezitejsie pren bolo,aby mal pevny rezim.stale to iste kolom do kola.....mna uz z toho porazalo,ale on bol spokojnejsi,asi vedel so pojde,co bude nasledovat.....bol kludnejsi,nepital az tak casto prsko a zaspaval tiez lepsie....
az kym neprisli na radu zubky.....
a s tym kocikom......tiez maly nie a nie zaspat,kazdy den som s nim bola na prechadzach a aj ked bol uz taky ,ze nevedel co so sebou,nespal,len rucal ......ale potom som mu kupila taky ten maly kolotoc, ma farebne zvieratka a nasuva sa to ns takym Ceckom,takze nemusis mat ani tu rucku na vanicke - tedy na tej streche, a maly ked uz bol k-o tak sa na to zameral a zaspal.ja som oslavovala akoby som vyhrala milion!!!
znama to uz nevydrzala a tak malu odstavila.zaviazala si prska s elastickym obvazom ,a ked mala ked chcela prsko,len jej ukazala,ze ho ma bolave a nemoze ho mat.ale to mala mala 17 mesiacov...
drzim palce asom zvedava ako budete pokracovat...

mamilia
12. sep 2012

@daniela242 presne ako u nas ....aachhhh

jajka85
12. sep 2012

este ma napada,ze ja som maleho okolo 3 mesiaca davala pod hraciu deku a niekedy ked uz bol unaveny tak tam zaspal.

biftus
autor
13. sep 2012

jaaaj zeny no ja uz fakt neviem, vždy si poviem čo keby bolo toto moje druhé, alebo tretie dieťa, veď tie staršie by som musela dať na adopciu 😀 veď pri takomto "cecku" sa nedá nič.
Stále si vravím, že má ešte len 3 mesiace aj keď už 3 a pol 🙂 ale že to treba riešiť ešte teraz kým nieje neskoro, veď ako fungujú mnohodetné rodiny - teda matky.
Rozmýšlala som nad metódou plaču , že dať do postieľky a nechať vyplakať, alebo ja neviem... skúšali ste?

gubcikova
13. sep 2012

@biftus skúšala a mala som akurát tak vynervonané uspolené,uplakakné dieťa ktoré potom bolo na cecku celý deň

biftus
autor
13. sep 2012

tak akurat som docitala - kazde dieta sa vie naucit spat-
je to predeti od 6 mesiacov, takzeneriesim, ale nieco ta metoda podla mna do seba ma aj ked je to asi dost brutalne a neviem ci by som to zvladla. tak zatialto budeme riesit prsnikom 😀 ale budem sa ho snazit davat napoli uspateho do postielky mozno sa to casom drobcek nauci. dnes lialo tak smecele doobedie do tretej boli doma pravdaze nespal a revaaaal ani prsnik uz nechcel. potom sme sli von a v kociku spal 2 a pol hod 🙂
v tej postielke ako keby sme ho polozili na klince tak jaci.

jajka85
13. sep 2012

a skusala si mu presunut postielku???mne maly nechcel spavat pod oknom.dala som mu aj ten baldachyn nad postel a nie a nie....potom som si s muzom vymenila strany a trochu sa to zlepsilo...ale samozrejme,ze len na par noci...potom aj tak skoncil pri mne.ja tiez premyslam,co bude dalej.muz by chcel uz druhe.....a ja s malym aj varim.....niekedy je na linke.niekedy na rukach....vsetko chce vidiet....a nalepsie sa pozoruje predsa z vysky...a este ma napadlo,ci nepotrebuje zavinut.......moj maly bol velmi maly,takze kazda zavinovacka mu bola velka....tak som ho zavinula do takej malej deky a hned bol spokojny.potreboval asicitit take utulno ako v brusku.skus,mozno pomoze.alebo este nemoze ho boliet brusko????ja som zila len na babovke a melte bez mlieka....a to dlhych 7 mesiacov.plakal aj od mrkvy....mal sice od 1. mesiaca pruh,co mu to tiez mohlo dost komplikovat zivot,takze ja som ho ani nemohla nechat rucat v postielke....ale sama najlepsie vies co treba,vyskusaj to s tou postielkou,mozno ked bude taky poloospaly tak si ani neuvedomi ze je v postielke....drzim palce a vela zdaru

jankaba1
14. sep 2012

Ahoj, moja mala ma 10 mesiacov a stale ju kojim. Tiez nechce cumlik. Co sa tyka zaspavania, mam to podobne t.j,zaspava s prsnikom v puse alebo nosenim na rukach to je hlavne vecer.Podla mojho nazoru to ze nema cumlik je dobre a ked vonku place, vezmen ju na ruky a je dobre.Tiez sme mali ten problem, ze v aute nechcela spinkat iba kricala, ale uz je to za nami. Treba to len vydrzat. Ked maly podrastie bude to lepsie....

biftus
autor
19. sep 2012

tak zienky, nastal zlom. klop klop musim si zaklopat nech nam to vydrzi 🙂 maly uz tri dni spi doobeda pekne v kociku take 2-3 hod 😀 sice zaspava s placom , ale tak 5 max 10 min. potom musi byt na kociku plienka aby ma nevidel lebo on sa aj zobudi ale vidi plienku a zas pomalicky zaspi. potom spi na obed v postielke a to zaspava na fitlopte a snazim sa ho davat do postielky tak ze este uplen tvrdo nespi, ale nevladze uz protestovat 😀 tak ho polozim do postielky a este s nou mikam a zaspi ale len tak na 30 min. max. a poobede zas v kociku taku hodinku, niekedy dve da 😀 tak som vitesena lebo teraz je to fajn. aj ked vacsinu prespi vonku v kociku (zima bude tazka 😖 ) vecer to skusam novou metodou, zaspi mi na prsniku alebo ked je uz taky ospaly tak ho este na rukach trosku potrasiem a zas davam do postielky, niekedy vide niekedy nie a musime zas na prsnik, ale skusam 😀 dnes to vyslo. mozno si drobcek na to zvykne ze aj spat v postielke nieje hroza. uvidime

anickad77
19. sep 2012

@biftus Ahoj, čítam tu tvoje starosti...mali sme tiež dosť podobné potiaže, malý do 3 mesiacov kojený každú hodinu, či cez deň, či v noci + reflux k tomu, (už si to ani nevšímame, malý má onedlho 8 mesiacov, už to utícha, ako sa prikrmujeme) spánok cez deň tak 4x po 30 minút, to bolo jedno či bol doma, či vonku v kočíku, takisto sme nemohli nikam ani na návštevu, lebo keď si ho chcel niekto aj trošku pochovať, trošku sa s ním pohrať, nie, len mama a prsník, takže každá naša návšteva končila s plačom a celý čas bol malinký na prsníku zakvačený...takže sme načas obmedzili návštevy, zhruba od 4. mesiaca sa to trošku zlepšilo, no už sme toho mali nejako dosť aj doma - mne to už pripadalo, že nič iné nerobím, iba kojím malého - tak sme od 5. mesiaca začali dávať Bebu, ale len na nočné kŕmenie - možno to bola len psychika, že sme videli, koľko malinký spapal, tak sme sa tešili, že konečne prespal "až" 3 hodiny vkuse 🙂, teraz už môžeme aj na návštevy 🙂 už papáme všelijaké príkrmy, stále sa kojíme, no už pomaličky mu prsník začína byť málo, Bebu dávame 2 -3x denne pomedzi príkrmy, príkrmy kombinujeme s prsníkom, aby sme ešte aspoň trošku zachovali kojenie, spíme síce katastrofálne ešte stále cez deň, niekedy sa podarí prespať aj hodinku a pol, ale viacmenej spí 3x za deň po 30min a večer samozrejme je už nervózny, nevie zaspať, v noci sa budí tak 4x iste, niekedy už ani neviem koľkokrát, niekedy sa zobudí iba 2x, to ho držím na prsníku v noci, ale už silno premýšľam, že mu dám aj v noci Bebu, neviem ako často majú v akom veku detičky papať v noci, koľkokrát, malinký čaj odmieta piť, cumeľ nechce vôbec, hádže ho na zem, alebo sa s nim len hrá...
Neviem, či som ti aspoň trošku pozdvihla náladu, je to niekedy ťažké, treba to asi len vydržať, prajem veľa trpezlivosti, ono príde čas aj na oddych 🙂 pekný večer

elmelpel
19. sep 2012

@daniela242 ahojky, u nas to bolo presne take iste v 10tom mesiaci, maly ma teraz 11,5m a musim povedat, ze sa to celkom obratilo. Uplne som ho v noci odstavilo od kojenia, bolo to narocne, lebo plakal, ale v noci som mu dala cucnut vodu, par krat sa napil a zaspal, napokon zistil, ze sa mu neoplati kvoli tomu vstavat a prespal konecne celu noc. Kedze som tehotna a prekonala som MA, odstavila som ho pred tyzdnom uplne. Nabehli sme na Nutrilon a on sa normalne tesi na plnu flasku, po ktorej spokojne zaspinka, ci cez den, alebo vecer. V noci vobec nepapa. Prajem Ti vela energie a uspechov....

lemonka
6. okt 2012

@biftus ja som tito metodu vyskusala lebo mala sa mi zacala budit aj 15 rat za noc a to nie koli hladu alekoli prsniku dva kreat cucla a spala a ked som ju dala do postoelky po kratkej chvili zas hore....no ale k tej metode.....bala som sa toho ale za tri dni sme sa odnaucili tak casto vstavat...prva noc bola njahorsia ale dalo sa to zvladnut ...tym ze dieta chodis ulkudnovat v casovych intervaloch nerici ti hodinu a viac vkuse....najprav sme plakali dlho ale potom sa to postupne skracovalao a nakoniec stacilo len pohladenie ukludnenie a spala dalej...takze len vyskusat a hlavne trpezlivost

biftus
autor
12. okt 2012

l
@lemonka
my sme to tiez skusali. problembol v tom ze ked uz konecne zaspal tak o 2 hod. bol zas hore a to som uz nemala srdce ho nechat revat zas. vy ste to ako robili vzdy ked sa zobudil tak si ho nechala v postielke zas vyplakat?
jasne ze popripade nakojit a prebalit?

alena0305
20. okt 2012

To, že sa vám malý zobudí po 20 minutách suvisí s tým, že prechádza z hlbokého spánku do ľahkého - maličkým deťom sa tie fázy striedajú a preto majú niektoré taký slabý spánok - keď bude mať napr. rok prespí hodinu - možno aj tri - pretože tých fáz ľahkého spánku bude menej. Niekedy pomôže napríklad prejsť s kočíkom do tichšej oblasti alebo ak ste doma tak si na polhodinu nájsť takú robotu prípadne si ľahnúť k nemu aby ste bola nablízku a pohladkať skôr ako sa stihne úplne prebrať- alebo zohnať domov starý hojdací kočík, uspať na prsníku - preložiť do kočíka a keď sa preberie skúsiť pokolísať. Niekde som čítala, že dieťa sa po preložení do postieľky budí kvôli zmene teploty pri mamine alebo v náručí je teplejšie a plachta je chladnejšia- skúste ho preložiť napríklad v spacom vaku alebo s dečkou na ktorej zaspal. Moja malá cez deň tiež slabo spí a v kočíku po zobudení dlho nevydrží ale našťastie v noci spí - trikrát sa kojíme.

ludkastofi
10. nov 2012

ahojte , aj ja mám podobný problém so synom, má 15 mesiacov a môžem povedať, že ešte som sa normálne navyspala...v noci sa neustále budí na prsník, ked ho má v puse spí, akonáhle mu ho vyberiem tak sa zobudí a stále ten kolotoč dookola...alebo ked ho prekladám do postieľky už je hore hneď alebo najneskôr do hodiny...cez deň spáva ešte 2x do dňa, ale takisto zaspáva pri prsníku, so zapnutým fénom, aby ho ukľudnil, ruky , nohy má na mne vyložené, akoby vedel, že ho po čase budem prekladať do postieľky...a znova pri prekladaní sa hned zobudí, alebo spí do pol hoďky len...ja už neviem čo mám robiť, cumel vôbec nechce odmala, ani mliečko na fľašu....potom budí staršieho syna v noci a cez deň ked by som si chcela doma niečo porobiť tak tiež sa to nedá, poradíte, prosím 😉

jaankaa99
13. nov 2012

Ahojte! ako keby som seba videla pred pár rokmi. Povedala som si, ze pri druhom bude vsetko inak a zatial sa darí. Od prveho dna som po kojeni a odgrgnutí maleho ulozila do postielky, aby zaspal sám. Tiez bol zo zaciatku dlho na cicíku, ale nenechala som ho, aby si zo mna spravil dudel. Ked nechcel spinkat, tak som sa mu prihovarala, alebo ho chvilu ponosila a ulozila, ked zas mrnkal po chvili, tak som si ho nevsilala az kym nezacal silno plakat. Zas som ho zobrala na ruky, ukludnila a zas ulozila a lahla som si k nemu. Nejak si na to zvykol a teraz ani nechce na zaspavanie ruky, niekedy chce dudlik na chvilu a niekedy ani to. A cez den, ked nechce spat neham ho pozerat sa v deke, alebo v lezadle, hram sa s nim a nosim ho po byte chvilu, ideme von. Nedavala som ho do periniek, len ho zaviniem do tenkej deky a tak ulozim. Deti maju radi rutinu a ako sa naucia od prveho dna, potom je tazke in zmenit sposob zaspavania. Problem je, ked si dieta zvykne cuckanim sa uspat, potom po prebudení zas chce len prsník, treba ho nechat a nedat mu ho, len ak je hladné a na zaspavanie kolisat, hladkat, nosit chvilu, ulozit a zas dokola, mozno to bude tazké, lebo bude dlho plakat, ale nakoniec si zvykne. Tiez nieje dobré nechat dieta plakat dlho, lebo bude len vycerpané a bude este horsie spat....Ja som vedela, ze to, co som mala pri mojej dcere, celu noc hore a cez den tiez,,,kojit, ruky a zas dokola, nejedla som, nespala som, si teraz nemozem dovolit,,,,mam aj druhe dieta a to musim nachystat do skolky, navarit , upratat a tiez sa musim venovat aj dcére. Mozno som mala len stastie, ze druhe dieta je pokojnejsie. Drzim vám palce a nech je to len lepsie 😉