Ako odnauciť 6-mesačného zaspávať na prsníku?

lylyjana
17. feb 2021

Ahojte. Idem si po radu, lebo uz je to so spanim cele zle. Tie, co ste oducali od zaspavania na prsniku, ako ste to dokazali? Aku metodu ste zvolili?
Nas maly uz kvoli tomu spi zle aj cez den (nakojim, prelozim do postielky a je hore), chce spat len pricucnuty na prse kde si dudka alebo sa prebudi a nespi uz vobec. Cumlik zoberie len v kociku, inak odmieta. V noci to iste, ale pre zmenu vecer zaspi, a potom sa bud kazdych 30min-1.5hod. Skusala som nakojit aj poleziacky a nechat ho v nasej posteli, no neuspesne. Uz zacina byt vymyselnik a na jeho postielke budem musiet dvihnut bocnicu a asi dat aj nizsie matrac a tym padom ho nebudrm vediet nerusene prelozit. Skusali sme ho hladkat, šškat, no mrnci a potom place, kym si ho neprilozim. Dakujem za tipy a rady!

zuzap33
17. feb 2021

Jednoducho funguje na ľudské teplo, bábätká sú už také. Nechaj ho spať pri sebe v posteli

cookie29
17. feb 2021

Ja viem, ze to tak nemyslis, ale babatko nemoze byt vymyselnik. Ono si to neuvedomuje, jeho mozog nie je dostatocne zrely na to, aby mohlo vymyslat. Spanok zavisi od zrelosti nervovej sustavy a ta dozrieva okolo 3rokov. Prsnik pre drobca nie je len mliecko, ale aj teplo, bezpecie, mamina naruc... Ja viem, ze to nie je jednoduche. Mala som "nespavca" a fungovalo to takto mozno 2 roky. U nas to vyriesil spolocny spanok, pretoze inac by som oko nezazmurila... pokial mas moznost, neriesila by som to. Ja viem, ze obcas by cloveku padlo mat tu hodinku pre seba, kym si drobec pospi...

mamaty90
17. feb 2021

Bábätko vie ako sa mu najlepšie zaspava.citi ta a cíti sa v bezpečí.malu som tak uspavala do 1,5 roka a popravde teraz mi to chyba :( čo niektoré mamičky museli deti mať na rukách keď išli zubky, ja som len vytiahla podudkala si a spala ďalej.ale to spala pri mne.v postielke nechcela spať nikdy.a tak som sa vyspala a ja aj ona 🙂

evaachesa
17. feb 2021

Syn bude mať 16 mesiacov a stále sa uspáva na prsníku. Jedine v kočíku a v aute zaspí aj sám 🙂 Ja som bola veľmi proti tomu aby spal s nami v posteli, ale len kvôli SIDS. V postieľke mal monitor dychu tak som bola predsa kľudnejšia. Odkedy ale začal chodiť tak nastal problém s postieľkou, odmietal byť v nej a odvtedy spí s nami v posteli. Predsa je už väčší tak sa toho už nebojím a zatiaľ neriešim že sa tak uspáva. Hrozne rýchlo nám rastie pred očami a ja si uvedomujem že ho v posteli nebudeme mať večne, takže si to užívam 😍☺️

uzanka16
17. feb 2021

Ešte je maličký, troska bby som vydržala, ja som odstavila od nočného kojenia môjho keď mal 21 mesiacov, nedalo sa to proste vydržať, budenie aj 15x v noci, ja pri kojenie nevedela spat, dlho mi trvalo zaspať, nakoniec z vyčerpania po čase som skolabovala, tak som povedala a už dosť. Stále som mu vravela ze cici musia v noci búvať, sú ustate a dookola, do 5.dni prespal celú noc a ja konečne normálne spala. Ale tvoj je ešte fakt maličký.