Večerné zaspávanie 7 mesačného bábätka

veselavrba
6. júl 2013

Ahojte neviem ci tu je takato tema,ale skusim. Mam skoro 8mesacneho synceka, ktoremu dlho trva kym zaspi. Cez den je to ok aj ked niekedy cez obed ma problem zaspat ale vecer ked ho okupem,nakrmim a ulozim do postielky zacne trucovat a upozornovat na seba,viem ze je este malicky ratala som s tym ale vidim ze chce spinkat,ale nedari sa mu to. Musim ho mat na rukach a uspavat ho tak kym nezaspi ,ale nechcem aby si na to zvykal. Ako ste vy uspali svoje dieta vecer?Inac my prespi celu noc ale len toto je nas problem,aj ho unavujem uz vecer hranim ale nic nepomaha. Vzdy zaspi az po hodine. Poradte nejake triky,ako na jeho spanok. Dakujem za kazdu radu.

marekahenrieta
6. júl 2013

Ahoj, skus si precitat knihu Kazde dieta sa vie naucit spat, da sa stiahnut aj z netu, je online, my sme mali tiez problem so spankom a teraz je to v pohode 😉

veselavrba
autor
6. júl 2013

ok dakujem

fantagiro29
6. júl 2013

Pekny vecer! moja prva mala a jej uspavanie bola velka chyba...na rukach ci ja alebo muz... teraz ma skoro 16 mesiacov a musi ju niekto z nas vzdy uspavat v posteli. druha mala ju som si uz naucila ze je polozime do jej postielky a spinkame.
Niekde som citala ze samotne zaspavanie by nemalo trvat viac ako 20 minut ak nie tak dieta nie je dostatocne unavene....ale urcite by som uz na rukach dieta neuspavala v krajnom pripade.....skuste neskor chodit spinkavat 🙂

kotatko201
6. júl 2013

No my sme spavali strasne az do roka i teraz je to obcas brutalne, ale presla som si vela vecmi, jednou z nich bola kolika a to bolo obdobie strasne, preckali sme a uz je fajn... A ako sme uspavali, najskor na rukach a ked uz som nemohla tak som sa len hopsala na balone a on zaspal.. velmi mu pomaha pri spanku plienka taka ta klasicka latkova, s tou s pohra a este s cumlikom... jeden v puse, druhy v ruke... vsetko casom preslo, neskor sme presli z uspavania na buchanie po prdelke to netrvalo dlho a uuz zaspava sam, naskor teda sledoval ci je niekto pri nom, ale teraz ma 14 mesiacikov a preslo ho i to, zaspava sam a nik nemusi byt pri nom, vezme si plienocku a cumliky a je klud... Treba vydrzat je to vsetko o zvyku

canama
6. júl 2013

no uspavat na rukach nie je dobry zvyk, odnesu si to krize, to je jedna vec. druha vec, ze zaspava prilis dlho si myslim ze bude tym bud tym ze je este malo unaveny, alebo uz je unaveny prilis alebo proste potrebuje nejaku cinnost ktora mu pomoze sa ukludnit a naladit na zaspavanie. niekedy je velmi tazke prist na to kedy je ten spravny moment. co takto skusit si do vecerneho ritualu vlozit trebars citanie knizky, alebo spievanie uspavanok? ak nebude este dostatocne unaveny mozte si citat alebo spievat dlhsie, cize nebudete dieta silit ze "musi spat", proste sa o trochu dlhsie zabavite, len teda malo by to byt nieco relaxacne a upokojujuce, nie sa s dietatom besnit. 🙂

linda20111
6. júl 2013

@veselavrba ahoj, aj my sme toto dlho riesili, zo zaciatku sa este manzelovi chcelo maleho hojdat na rukach alebo v kociku... teraz to nechavam tak. ma 6 mesiacov a vzdy vecer mi zaspava v kociku v obyvacke okolo 1Otej, kym pozerame telku alebo robime nieco v kuchyni. potom ho potlacime do spalne a tam spi cca do tretej, vtedy sa zobudi na krmenie a potom ho dam spat do postielky a uz spi hned. aj cez den ked vidim ze je mrzuty a unaveny tak ho dam do kocika /nehojdam/ iba polozim, on si otoci hlavu nabok zatvori oci trosku si mrmle a zaspi uplne sam.

cicamica1980
7. júl 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@kotatko201 vdaka tvojmu prispevku mi svitla nadej🙂
nasa mala 4,5 mesacna tiez nevie inak zaspat, len musi byt v pohybe. najprv ako 1-2 mesacna zaspavala na prse. ked sa nepodarilo, manzel ju ponosil/pohojdal v naruci. potom sme objavili fit loptu - ako 3-4 mesacnu sme ju uspavali na fitlopte /obcas a teraz/. pred tyzdnom sme kupili drevenu kolisku - teraz, ked nevie zaspat na prse, sup s nou do kolisky - menej bolia krize. na fitlopte/v koliske sa vzdy ukludni a ked nezaspi, este ju dam na cvilku na prso a v pohode zaspi. prespi celu noc od ca 8, pol deviatej - do pol 6, siestej - niekedy do siedmej.

ale ona proste nevie zaspat sama. ani cez den. cez den zaspi iba v kociku, ked ju hojdam vpred a vzad, alebo ked som na prechadzke. fakt mi za tieto 4,5 mesiaca ani raz nezaspala inak, ako na prse, alebo hojdanim /v rukach, na fitlopte, v koliske/ - ale stale verim tomu, ze sa to casoum nauci, ako tvoje babatko. u tvojho sa to zlepsilo fakt az po roku??? dufala, som ze sa to zmeni skor.... aj ked zasa, kazde babo je ine🙂))

sense
7. júl 2013

MOJA MA zo spankom problem skor cez den , vecer po okupani, napapani, odgrgnuti si ju vezmem na ruky, ale nechodim s nou, len sedim, zaspievam jej dve tri uspavanky, (nech zije youtube) - niekedy trva desat minut, niekedy dvadsat a ked zacne zaspavat este ju taku prelozim do postielky, parkrat pohladkam a odidem z izby, a zaspi uz sama, teda na 95%, tych zvysnych 5 sa este prebudi a zacne plakat tak pridem do izby z postielky ju nevyberam len sa jej tichucko prihovorim parkrat pohladkam a odide a druhy krat uz zaberie...kym mavala koliky tak sme ju nosili na rukach kym uplne nezaspala aj v noci a kazdy mi vravel ze si na to zvykne ale nezvykla, ked je kludna na rukach byt nechce vobec a aj ked zaspava, ked je v urcitom stadiu zaspavania tak zacina byt nervna na rukach tak to viem ze ju treba ist polozit, ale ako som pisala nechodim s nou len ju mam na rukach a sedim snou mame tri mesiace.

sonice
7. júl 2013

@veselavrba neries to, sposob uspavania tvojho dietata sa do 2 rokov este 5 x zmeni. Teraz vam pojdu zuby - zasa si v keli,prepac,...
Aj ja som mala rovnaky problem,. Pomohlo az to, ze som sa s tym zmierila,jednoducho mamoj syn pri sebe potrbuje pri zaspavani a napriek vsetkym radam tu - zama zaspavat sam - NESUHLASIM. Kazde mlada zaspava pri svojej matke, az dokial nie je schopne zaspat samo - je too psychickom vyvoji.

Ale , kym som si o uvedomila a prijala to.

teraz má 3,5,uz si davno nepamatam, ze sme sa hojdali na fitlopte - inaksie na toto je dobra hacka.

hradnapani
7. júl 2013

@sonice velky suhlas so vsetkym,co si napisala 🙂

a len dodam: ukazte mi nejakeho skolkara, ktoreho treba uspavat v naruci 🙂 A ked taky nahodou je (to su tie vynimky,co potvrdzuju pravidlo), tak som si ista, ze je to cloviecik, ktory si takto dohana tuto potrebu, ktoru nedostal ako babatko. (ale netvrdim, ze to urobia vsetky deti, ktore zaspavali same, nechytat za slovicka, prosim.)
A potvrdzujem, ze dieta si na taketo zaspavanie nezvykne, akurat je to pre rodica nepohodlne. Ja som tiez tak uspavala a maly si krasne odvykol, ked bol na to pripraveny - bez placu, v pohode (ako dvojrocny, ale on bol velmi narocny na zaspavanie od malinka, to tvoj syn je na tom naozaj dobre z mojho pohladu, ked prespi celu noc, ved to je krasa 😉 ... @veselavrba

kotatko201
7. júl 2013

@cicamica1980 netrvalo to az tak dlho ako sa mu zacala stracat koliky tak to bolo lepsie a lepsie... neboj vsetko prejde a bude dobre, nauci sa spinkavat, chce to cas

barborka2708
7. júl 2013

ahoj,no my sme mali tiez presne tak yproblem. Hned ako som ho dala vecer lahnut tak tiez velmi dlho zaspaval. niekedy mi zaspal na rukach,druhy den zase pri spievani uspavanky. alebo mal velmi rad ked lezkal uz v postelke a drzal mi moj prst to mal njradsej vtedy sa vzdy ukludnil a jemne som mu pospevovala 🙂 teraz ma2,5 roka a vobec si na to nezvykol. Jednoducho to maju take obdobie a neni nic krajsie ako ked babatko citi svoju mamicku pri zaspavani ,je to ten najkrajsi pocit na svete 🙂

lucia006
7. júl 2013

Ja mam 8mes,synceka predtym stym mal tiez problem teraz ho polozim do poatielky tam napit a na cumlik med a tak zaspinka odkedy ma ten med na cumliku 😉 aj ked vnoci sa casto bude,ale to zas kvoli zubkom predpokladam .