Prvé kroky v 8. mesiaci. Začalo vaše dieťa tak skoro?

psyxooo
14. mar 2008

MOj maly drobec zacal robit prve kroky sam presne v den svojich 8 mesiacov, o tyzden bude mat 9 mesiacov, a sam prejde 2-3 metre. Boze, ved to je strasne skoro!!!! Je tu niekto kto ma tiez take sidlo, ktore sa ponahla s vyvojom? Co je ale sranda, ze ked mal cca 4 mesiace a boli sme na poradni, tak nam doktorka chcela predpisat rehabilitacie, lebo nechcel dvihat hlavicku z podlozky.
A este jedna vec je zaujimava, ze kedze sa strasne skoro staval na nozky a sediet nechce skoro vobec, len chodit a stat, tak od 6.mesiaca ho davam do choditka. Takze nie je celkom pravda to, zeby choditko brzdilo vyvoj dietata, ze sa nauci neskor alebo nespravne chodit, napr.ani nechodi po spickach ale krasne doslapuje.

junovka
14. mar 2008

moj bratranec chodil na 7 mesiacov, a teraz je z neho futbalista 😉

psyxooo
autor
14. mar 2008

coze? myslis vazne, ved mne uz toto ludia nechcu verit

zuzu13
14. mar 2008

psycho, pohodička, s oboma deťmi sme v 8. mesiacoch chodili na /mini/prechadzku bez kočíka...
ale netreba ho nechať dlho behať, lebo ešte nemá tak silné nožičky 😉

alexandra
14. mar 2008

.. no a? 😀 Dnesne deti uz nejdu podla starych tabuliek 😉

livka299
14. mar 2008

psyxooo ja si myslim ze aj mojmu sinterovi chodak len prospel....pekne zacal chodit na 10 mesiacov
🙂 🙂 🙂

zuzu13
14. mar 2008

alexandra, resne tak...sú šikulky po maminkách 😀

zuzu13
14. mar 2008

resne-presne 😅

ninazoja
14. mar 2008

Aj nase baby behali tak skoro. Ninka mala 8,5mesiaca a Zojka 9. Doktorka v poradni nechapala ked ich zbadala 🙂 🙂

kili
14. mar 2008

ja som chodila tiež už v 8m

tanja61
14. mar 2008

tak mne moje sidlo este nechodi ale uz stoji na nozkach a v chodaku pochoduje po izbe 🙂 a ma 7mes.a 2tyzdne no ale zato nechodi po styroch a este sam nesedi pevne 😅

bystricanka
14. mar 2008

haha...moje dieťa má o chvíľu rok a ani náznak k tomu, že by išiel chodiť. Stojí, drží sa stola, ale bojí sa pustiť a urobiť krok. 😖

prasiatko30
14. mar 2008

moja dcera je pravym opakom - az teraz v 17m zacina trosku kracat sama ale mame susedku ktora uz od 8-9m zacala chodit a v 10m somju videla behat po travniku bez toho ze by stratila rovnovahu. a moja sestra tiez zacala v9m ale kedze bola tazsia vaha zacali sa jej tvarovat nozicky do O a museli ju obmedzovat v chodeni lebo vypadala ako stary cowboy 🙂

schnek
14. mar 2008

Ondra teda do prostoru nejde, ale v necelých 6m se prvně postavil a za nedlouho začal obcházet nábytek 😉 teď dělá, že seoběma rukama pustí a chvilku stojí, maximálně udělá krok a padne na zadek 😉

prasiatko30
14. mar 2008

proste kazde dieta ide svojim rytmom - niektore nevydrzia len sediet a divat sa na svet ale potrebuju po nom behat a spoznavat ho hned a zaraz a niektori to beru s kludom anglicana - vid moja draha dcera 😀

susika
14. mar 2008

psyxxxo-moj synovec začal behať ako polročný.bol horzne zlatý v tej velľkej plienke malom zadku ako sa snaži mrviť okolo nábytku

uhlikova09
14. mar 2008

psycxooo mne zas nechcu verit ze maly mi od mesiaca spava celu noc,a teraz k teme bud rada ze mas takeho sikovneho boaka doma,my sme zacali chodit ked mal maly 10 m.-tiez to nebolo neskoro 😉

molnitko
14. mar 2008

Aj moja staršia Viktória behala ako osemmesačná.
Narodila sa v marci a na vianoce jej krsný rodičia priniesli kočík ( aby sa mala o čo opiereť a lepšie sa naučila chodiť). skoro spadli na zadok, keď sa za nimi rozbehla na chodbu 😀
Každé dieťa je iné. teraz má druhá dcéra Kvetka 6 mesiačkov a sedí ako sviesa, stále by stála iba na nophách, ale neviem, či bude taká šikovná ako jej sestra. Ale veď nič nezmešká 😉 , ešte sa nachodí.....

xxmargaretka
14. mar 2008

ahojte..anna uz na 8,5mes samostatne chodila na 6 za ruky takze pohoda..biudes mat veselo 😀

mata79
14. mar 2008

Psyxooo, mne maly chodi za ruky od 7. mesiaca. Prve kroky v 8. mesiaci.
Nozicky mal sikovne odmalicka.....
To nas teda caka... 😀

kalo
14. mar 2008

Naše malá se taky staví na nožičky, ale ještě NELEZE!!! Cvičíme Vojtovku, protože se v 8 měsících ještě nedostane na čtyři, ale když ji vytáhnu za ručičky, tak stojí.... 😨

saska303
14. mar 2008

Ahojte,
náš Oliverko je v chodítku od 5,5 mes. a keď mal 6,5 prvý krát sa postavil. Odvtedy nechce nič len stáť, loziť vie, ale hneď sa stavia, aj vo vani pri kúpaní. V stredu mal 7 mesiacova akurát nám vyšla poradňa. Doktorka mi trošku vynadala, že chodítko nie je dobré, že radšej nech lozí, ale vysvetlite mu, že nemôže byť v chodítku keď ho tak zbožňuje. Včera som ho sledovala, však on v tom chodítku aj tak nestojí, sedí a odráža sa nohami, to si myslím, že mu neškodí, čo vy na to?

anatanka
14. mar 2008

Mirinka zacala stat v cerstvych sedmi mesicich, ted se pokousi o krucky, ale zatim ji to moc nejde, spis ji to jen laka. Do choditka jsem ji nikdy nedavala, ale paradoxne taky byla v nejakych ctyrech nebo peti mesicich poslana na vysetreni na neurologii, protoze neumela past konicky.
Sama ale jeste nesedi, ani nema cas se to naucit, protoze bud leze nebo stoji.

zlaticakhalil
15. mar 2008

jeeeeeeeeeej to je super aj my mame osem a este ani nechodime po styroch len cuvame 🙂

burina111
15. mar 2008

ahoj, tak to je také šikovné babo...tak čo, bud rada, bude ti skôr behať..no neviem, náš ma 6 mesiacov a tiež si s ním nevieme rady...behá ako divý v chodítku, aj tak za ruky, sám ale ešte nie....len posedieť nie a ležať...tak o tom len snívam niekedy...no a nedá si povedať...tuším su deti teraz šikovnejšie a skôr sa snažia všetko robiť ako ked sme my boli malé 😉

nelusik1
15. mar 2008

moj maly mal teraz nedavno 5 mesiacov. A mam pocit, ze by len chodil a chodil. Akoby sa nevedel dockat kedy si pojde uz tam kde on chce. Na nozky sa uz vie celkom pekne postavit. Ma ich dost silne. Samozrejme, ze s nim este nerobime prve krocky ale mam pocit, ze to bude skoro.
O choditkach som tiez pocula kopec zleho ale myslim si, ze to nemoze byt az take zle. Ved aj my sme na tom vyrastli. Ci nie? 😉

uhlikova09
15. mar 2008

burina111 tiez skoro chodka aj ked za rucicky alebo v choditku,inac nasho bobaka sme vobec nedavali do pavuka a v 10 mesiacoch zacal do slova a do pismena lietat po byte,sem tam si nevsimne prah 😀

denisocka
15. mar 2008

môj ma 3 mesiace pozajtra a on sa stavia,no hruuuza 😀 ,teda nedávam ho stáť,ale španuje a podskakuje a akoby stal,šak on teraz vzpriamene drží hlavu ako 6.mes,už odkedy sme z porodnice došli tak ju drží,kde by on si ju položil ked je na brušku , ine deti aj sponkaju na prušku ale on vždy hlava hore- tak som zvedava

uhlikova09
15. mar 2008

denisocka nechcem ta sklamat ale to robi kazde dieta,teda kazde ktore poznam ,ved to nevie ani sediet tak prosim ta nechovor ze sa chysta chodit 😀 😀 😀 😀

bledulka
15. mar 2008

ahoj,můj syn se postavil okolo 6 měsíce,nyní sám stojí stabilně,sám se postaví a s oporou či podle nábytku capká. do prostoru se nepouští...ale co chci říct.Asi jsem tady jediná,která chodítka moc neschvaluje...nejde ani tak o to,že by se brzdil vývoj chůze,ale dítě je do chodítka dáváno většinou dřív,než sám stojí bez opory.Takže mu oporu k chůzi a stoji poskytne dříve,než je jeho tělíčko na stoj či chůzi zralé,což není moc správné.
Myslím,že dětičky by si měli jít svým vlastním tempem a my bychom do toho neměli nějak výrazně zasahovat podobnými pomůckami...ale je to na každé mamince,každá se určitě stará o dítě s tím nejlepším úmyslem....

denisocka
15. mar 2008

uhlikova 😀 tak čo-som mlada a naivná mamina 😀 😀 😀 tak aspon viem,že nie je zas niečo extra 😀 😀 😀 😀