Ptóza,alebo klesnuté viečko. Vaše skúsenosti

elinka27
18. jan 2008

Ahojte,chcela som sa informovat ci nema niektora z vas skusenosti.Moj malicky od narodenia zle otvara lave ocko,najprv ho neotvaral vobec,a lekari si mysleli,ze ho ma len zapalene, a potom postupne ho zacal otvarat, uz je to lespie od porodu,a niekedy to nieje ani vidiet ze by ho otvaral menej,no niekedy ked je lenivy tak ho otvara menej.Lekari u nho zistili podozrenie na ptozu,inak ma ocko zdrave a aj cez neho vidi.

elinka27
autor
18. jan 2008

no tusim nikto 🙂

bibinka
18. jan 2008

ja poznám jednu kočku čo chodila do materského centra ,má trojročné dievčatko a tiež má poklesnuté jedno viečko.kým som ju nepoznala,myslela som si,že ho má nejak zapálené,ale ona to má od narodenia. vôbec jej to nevadí-aspoň som si nevšimla. nepýtala som sa jej presne,lebo ju veľmi nepoznám

elinka27
autor
18. jan 2008

no mne bolo povedane,ze ked bude vacsi a nebude ziadny pokrok, tak mu zalepia zdrave aby namahal to klesnute,a ked ani to nepomoze tak potom sa to vraj da operativne, pretoze nervoveho charakteru to nieje

triss
22. sep 2008

ahoj, nasa dcerka ma diagnostikovanu ptozu laveho viecka... chodime s tym k ocnemu, zrak by mala mat v poriadku, zatial je to asi len kozmeticka chybicka... ale ci naozaj, sa ukaze asi az neskor.
Dnes nam prave nakazali zalepit zdrave oko 5 dni v tyzdni po 3hod, kontrolu mame zase o pol roka.

Inak mi je jej troska luto, bojim sa, ze sa jej budu deti posmievat :(

Elinka Vam sa to zlepsuje?

elinka27
autor
22. sep 2008

triss tak ja mam podobny problem, bojim sa aby sa mu deti neposmievali, uz teraz sa niekedy stane,ze na nas niekto pozera akoby bol nejaky iny, a niektori drzy sa este aj opytaju, co ma s ockom.Vtedy to zaboli.

My chodime zatial len na kontroly,ale dokopy nic nove nemame, od narodenia az doteraz sa to zlepsilo,ale stale to nieje ono.Bojim sa aby mu to nestalo 😒

mardou
15. okt 2008

Ahoj, na tyto stránky jsem se dostala vlastně náhodou, je mi 17 let a mám taky vrozenou ptózu levého víčka, ale už asi v roce a 4 měsících jsem podstoupila operaci. Myslím, že se docela povedla, zdálky nejde nic poznat, snad jen kdyby se na to někdo zaměřil hodně zblízka 🙂 ...... musím říct, že naštěstí se mi ve škole nikdo neposmíval, ale i tak mi to občas přijde líto. zvlášť pro holku to není zrovna příjemné, mít ve tváři nějakou chybu, i když díky té operaci to je vážně minimální...

sipcek
15. okt 2008

Ahojte,moja dcera ma poklesnute viecko,ale nema to od narodenia,aapon som to skor nespozorovala.Asi od 2 mesiacoch.Na fotkach to je dost vidiet,boli sme aj u ocnej,vraj ma mensiu strbinku,mame ist na kontrolu o 4 mesiace.Neviem ci ide o ptozu,ludia sa ma pytaju co to s ockom ma,uvidime co nas caka.

janocka77
7. jún 2009

chcela by som obnovit tuto temu. Mamicky mate nieco nove? Dufam, ze vsetko bude ok!
Moja dcerka ma mesiac a pol a uz par dni pozorujeme, ze jedno ocko je akoby mensie, viac uzavretejsie ako druhe. Predtym som si toho nevsimla az teraz. Este sme neboli na kontrole ale uz ma to trapi. Neviem ci ide o ptozu ale tesi ma aspon to co tu citam, ze je to napravitelne.

sipcek
7. jún 2009

ahoj janocka,nam sa to neupravilo ,je to vidiet ale ona je pre nas tak krasna,ze nam to nevadi.ked sa bude dat,budeme cvicit mimiku tvare,nie je to hrozne.pa

elinka27
autor
7. jún 2009

my zatiaľ tiež nič nové,boli sme teraz v máji na kontrole,ale doktorka ho poriadne nemohla vyšetriť,pretože strašne plakal.Zistila,že bude nosiť okuliare,pretože sú tam nejaké dioptrie a kedže to poklesnuté viečko tlačí na očko je tam astigmatizmus,takže bude nosiť cylindrické sklo na okuliaroch na tom ľavom očku.V decembri ideme na ďaľšiu kontrolu.

janocka77
8. jún 2009

sipcek a elinka dakujem za prispevky! Elinka tebe som prave poslala odpoved cez IP lebo najprv som nakukla tam..
je mi to luto, ze zatial ziadna zmena ale nie je to take hrozne! Mate krasne deticky, pozerala som si vase albumy. Zda sa, ze je to aj nas pripad. Uvidime co povie doktorka. Tento tyzden by som rada isla malu dat prezriet no manzel nechce zdvihat "paniku".. Drzme si vsetky palceky! 🙂

baletacka
16. jún 2009

ahojte, aj mi to máme, maly má 4 mesiace, a od narodenia zle očko otvára, je to síce lepšie, ale aj tak je to vidieť. Zatiaľ sme boli na neurologii a na očnom, nič nezistli, len že máme čakať, že keď bude väčši, môže sa to zlepšiť, ale zatiaľ veľmi sa to nelepší, takže už ani tomu neverím. A kde ste chodili ešte na vyšetrenia?

sipcek
17. jún 2009

baletacka nikde,len na ocnom sme boli.

sipcek
17. jún 2009

a som zabudla napisat,ze budeme precvicovat mimiku tvare hned ak bude mala zrela na to.

katun
12. okt 2009

ahojte, moj maly to ma tiez od narodenia, zatial sme to u lekarky neriesili, ale pri najblizsej kontrole si vypytam papierik na ocne. poklesnute ma prave viecko. uz pri narodeni na nas pozeral iba jednym ockom 🙂 to prave mal stale privrete. vidno to najma na fotkach a ked je unaveny. uz sa nas tiez na piesku jeden chlapec spytal, co ma adamko s ockom 😒 tak uvidime, snad je to len kozmeticka vada. adamko je taky vynimocny, trosku ma zrastene dva prstiky na nohach 😅 smejo je to ale velky 🙂

baletacka
13. okt 2009

ahojte, katun nám doktorka povedala, že ak bude mať 10 mesiacov, tak nás pošle do Bratislavy na operáciu, takže ideme na kontrolu o dva týždne a má nás objednať, tak som zvedavá. Tvojmu malému ani nevidno že má poklesnuté viečko. Môjmu to však viac vidno a každý sa ho pýta, že čo má s očkom, že ho má také napuchnuté.

adrika3800
13. okt 2009

katun,aj môj malý má trochu zrastené prsty na obidvoch nohách - druhý a tretí od palca.

a tiež máme ptózu pravého viečka od narodenia,vyzerá to,že má jedno očko menšie.boli sme na očnom,zatiaľ sa mu zrak vyvíja dobre,len mu to očko slzí viac ako druhé,už nám prepichovali slzný kanálik,ale pôjdeme znova.

sipcek, Tvojej malej to na fotkách vôbec nevidno.

my to máme diagnostikované ako Hornerov syndróm,viac o tom na http://www.zdravie.sk/sz/content/132-23448/Horn.... vraj to mohlo vzniknúť pri pôrode a na funkciu oka by to nemalo mať žiadny vplyv,čiže by to mala byť len kozmetická vada.uvidíme,budeme to sledovať.

sipcek
15. okt 2009

adrika dakujem 🙂

katun
17. okt 2009

adrika, aj u nas je to na oboch nohach druhy a treti od palca 😎 na jednej nozicke je to zrastene viac, na druhej menej. co sa tyka toho ocka, teraz po roku mu ten rozdiel vidno najma ked je uz unaveny, je akoby to horne viecko viac opuchnute. ked bol babatko, tak ten rozdiel bol viditelnejsi. pozerala som fotky spred roka. ale bodaj by to bola len kozmeticka "malickost" - aj som to tak brala, preto som to zatial neriesila. ale ocka mu pre istotu dam vysetrit. baletacka drzim palceky , nech vsetko dopadne ok.

adrika3800
17. okt 2009

katun, ja budem chodiť k očnému pravidelne aspoň raz do roka na kontrolu očného pozadia.Tvojmu to aj nejako diagnostikovali?Či len ptóza viečka?Mne to povedala aj neurologička aj očný,že by to nemalo mať žiadny vplyv na funkciu oka,ak to tak bude,tak to ani nebudem riešiť.Už videlo malého veľa známych,ale zatiaľ sa nikto ani neopýtal,tak možno to len ja tak prežívam.
A s tým zrastením na nohách,to je sranda,že aj vy to máte.Nie sme náhodou rodina 😀 Mne doktorka povedala,že takéto veci sa dedia,ale ani u mňa a vraj ani z mužovej strany to nikto nemá.

susana28
9. jan 2010

Adrika, aj naša Vaneska má takto zrastené pršteky na oboch nôžkach, teda nie celkom len tak do pol. 21. septebra sme boli na genetike, brali nám krv. Doktor povedal, že to nemusí byť nič, ale môže to byť aj príznak nejakého syndrómu. Výsledky mali byť o 2-3 mesiace, a ešte pred týždńom ale neboli. A teraz mi prišiel email, že vraj nám musia opakovať odbery. Nemáš s tým náhodou skúsenosti? Lebo sa obávam, že nám tie výsledky stratili, tak isto ako pri mojom otcovi. Ten čakal na výsledky z histologie dva mesiace, a napokon to bolo tak, že u nás v SNV ich zapatrošili, a tak ich už poslali z BA len emailom.

lubah
16. feb 2010

Ahojte,
mate nieco nove? Verim, ze ste O.k. a ze sa to pomaly zlepsuje - moj maly (2,5 mesiaca) ma tiez tento problem od narodenia (lave viecko mu pada asi do tretiny zrenicky... - obcas je to lepsie, obcas horsie), boli sme aj u ocnej, zatial mame na hodinu prelepovat zdrave ocko a cakat, co sa z toho vyvinie 😒
Prehladala som internet, nasla som, ze ak sa to nenapravi v prvych par mesiacoch, tak potom sa to da napravit iba operacne, bol ste niekto alebo poznate niekoho, kto bol na tejto operacii (myslim operaciu vrodenej ptozy, nie klasicku operaciu viecok, co robia plasticki lekari)? Lebo tiez pisu, ze nie vzdy sa to podari a potom to treba operovat znovu 😢 a tiez, ze pokial to prekryva zrenicku (uplne alebo cast), tak sa tym aj zhorsuje zrak a moze to skoncit tupozrakostou 😢

2282
22. mar 2010

no, aj ja mám ptózu a strašne mi to vadí, stále si v sebe hovorím, o bože prečo ja, je to strašné, prečo táto choroba existuje, dostala som to z ničoho nič, z neurologického pôvodu, a najhoršia vec na tom je, ked mi lekári povedali, že to už budem mať navždy, niet pomoci

bibione
24. mar 2010

tak pozeram,ze patrime sem aj my...maly mal od narodenia tiez prave ocko zavrete...vyzeral jak jedooky pirat 😎 ...potom sa to samo zlepsilo...ale este stale je to vidno...na ocnom je to ok,vidi pekne,kedze mu nezasahuje viecko cez duhovku...ale je take klesnute...vraj,ked sa to nezlepsi,tak potom bude plastika...taka korekcna,ta je vraj zadara 😅
neurologicka nenasla nic,vraj to ma od tehotenstva este...sa mi nechce verit...tak o tyzden ideme este na sono mozgu

adrika3800
26. mar 2010

Ahojte,tak malému to vidno,ale je to chalan a pokiaľ bude dobre vidieť,tak už to nejako neriešim.Nám viečko nezakrýva zreničku,čiže doktor očiar povedal,že by mal vidieť normálne,tak to budeme len sledovať.
Operáciu mi neodporučil,nakoľko očko rastie,ale jazva,ktorá ostane po operácii nie a mohla by mu vadiť pri otváraní oka,tak mi to povedal.Poradil mi posilovanie viečka,ale malý si to zatiaľ nechce dať robiť,tak,keď trošku podrastie,môže si to robiť aj sám.
Pokiaľ viečko zakrýva zreničku,vtedy je to už horšie,lebo ten zrak už nebude dobrý,čiže dieťa podľa mňa bude nosiť okuliare.
Ja sa pri pomyslení na to,že to má,uteším,že veď sú deti,ktoré sú na tom oveľa horšie ako my a potom mi tento problém príde naozaj banálny.

adrika3800
26. mar 2010

vyzerá to asi takto,ale neviem,či to bude vidieť,tak potom dám fotky do fotoalbumu.

bibione
27. mar 2010

adrika: presne aj nas tak vyzera,ked sa narodil,ani ho neotvoril...tiez sme cvicili s ockom,teraz je to o hodne lespie,ale este to vidno...ale mne to vlastne nejak nevadi,pre mna vyzera este roztomilejsie 😵

janulka66
8. okt 2010

@bibione ahoj my mame tiez tento problem mala ma 2 mesiace chem sa spytat ako ste cvicili s ockom ?????

janulka66
8. okt 2010

a inak deticky mate velmi zlate 😉

bibione
8. okt 2010

@janulka66 cca od narodenia kazdy den asi 2.3 mesiace...potom to islo lahsie...ale stale to vidno...rok sa nam blizi,tak uvidim co na to povie ocna