Od akého veku je možná operácia, keď má dieťa ptózu viečka?

Zodpovedané
4. jún 2022

Dobrý deň,

dvojročný synček má od narodenia pokles viečka na jednom očku a je to dosť viditeľné. Boli sme na očnom a povedali nám, že má ptózu viečka.

V akom veku je vhodná operácia a čo to všetko obnáša?

Robíte aj vy takýto zákrok?

Aká je cena?

Ďakujem

Dobrý deň,

u nás sa týmto zákrokom nevenujeme.

Operácie detí v takom mladom veku sa musia vykonávať len v celkovej anestézii, ktorú vykonáva len špecialista detský anesteziológ.

Ptózy viečka sa operujú skrátením drobného svalu "dvíhača viečka"
Je to delikátna operácia aj u dospelých pacientov. Mal by ju vykonávať len špcialista, ktorý ju robí často. Najčastejšie sú to oční lekári.

Tieto zákroky spadajú do zdravotných, nie estetických.
Tým pádom v štátnych nemocniciach ich uhrádza zdravotná poisťovňa v plnej výške.