Škôlky v Petržalke čaká zmena

lucia1974
21. máj 2019

Dnes som naslana Facebook.... Nechám na co to robí...
Zase niekdo nieco vymýšľa.... Ide aj o to ze zaplatiť 300 je dosť aj ked si môžeš vybaviť ze to vrátia. Ale zaplatiť musíš asi a az spätne asi....

horalka1986
1. jún 2019

@stormie nespravim to. Nemozem a vlastne ani nechcem. Nebude ma nejaky petrzalsky trtko do toho nutit. Asi tak.

horalka1986
1. jún 2019

@lucia1974 ved o tom sa tu bavime. Zda sa ti to v pohode?

evittam
1. jún 2019

@horalka1986 No preto lebo to zase nejaky politik vymyslel a nic lepsie ho nenapadlo a ovce sa chytili.....A hlavne tie co im mozno aj vyhovuje,ze maju dieta v skolke uplne inde-blizsie k práci (napríklad) ale prečo nepodporit. 😀😉

horalka1986
1. jún 2019

@evittam chytili sa toho nastvane matky co im deti nevzali do skolky,asi tak. Potrebuju sa na niekom vyventilovat .

evittam
1. jún 2019

@stormie Cize pojdem na polroka rok napr.do UK a nikto mi tam dieta nevezme do skolky, školy lebo mam TP v BA-no bodaj by vsetkym co maju TP v BA. Vela šťastia.

evittam
1. jún 2019

@horalka1986 Presne tak a ako vzdy.

stormie
1. jún 2019

@evittam vsak ok, ak ides niekam na 1-2 roky tak treba sa na to pripravit a zvazit vsetky +/- a s tym suvisi aj umiestnenie dietata do skolky. Ten navrh nehovori o neprijimani deti ale platbe za deti ktrore nemaju tp. Takze ak sem chce niekto prist byvat ma s tym ratat (ak to prejde). Skolka narozdiel od skoly nie je povinna dieta prijat, nemusia riesit rozsirenie kapacit a na zaklade nejakeho kriteria deti prijat musia. Mne pride kriterium tp ako logicke

horalka1986
1. jún 2019

@stormie je to hlavne diskriminacne a nie logicke.

stormie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stormie
1. jún 2019

@horalka1986 tak podla coho by mali vybrat deti ked je menej miest ako zaujemcov aby to bolo podla teba logicke??

horalka1986
1. jún 2019

@stormie podla coho to robili do teraz?

stormie
1. jún 2019

@evittam tak porovnavat cudzinu s Ba mestskou castou je trocka prestrelene ... tam tp nemaju a urcite neriesia slovensky tp ale teda ked uz si stym zacala tak ak sa chystas stahovat tak si tiez zistis ako a kam ti dieta zoberu a nebudes sa rozculovat ze nezobrali ak nesplnas podmienky resp ak mas za umiestnenie platit tak to budes akceptujes alebo ostanes doma

stormie
1. jún 2019

@horalka1986 pokial viem doteraz vyberali deti podla tp ale asi sa im tam “presmykli” sj deti ktore to nesplnali .... tak asi to chcu viac kontrolovat

horalka1986
1. jún 2019

@stormie to urcite nie. Dama som syna hlasila minuly rok do skolky. Riaditelka mi jasne povedala ze na TP sa nepozera.

stormie
1. jún 2019

Minochodom ja v petrzalke nebyvam, dcera chodila 4 roky do sukromnej u nas aj ked bola do miestnej statnej skolky prijata... to len aby si niekto nemyslel ze som nastvata matka ktorej dieta neprijali resp ovca co podporuje nejakeho mestskeho poslanca

stormie
1. jún 2019

@horalka1986 a na co ted pozerali? Poradie podania prihlasok? Aj take uz bolo.... mala si sa spytat ake kriteria mas splnat
Teraz chcu zjednotit aspon v ramci petrzalky kriteria prijatia, nakoniec oni su zriadovatel a maju pravo si urcit podmienky tak nechapem preco je okolo toho take halooo ked to kriterium nie je nijako nenormalne

horalka1986
1. jún 2019

@stormie kto oni?

horalka1986
1. jún 2019

@stormie kazda skolka ma na stranke vyvesene kriteria. Dovrsenie veku, surodenec v skolke...

stormie
1. jún 2019

@horalka1986 oni=skolka, takze kriteria si vedela otazka je - dieta ti neprijali z dovodu nesplnenia ktoreho kriteria?

horalka1986
1. jún 2019

@stormie mne ale dieta prijali lebo splnil hned prve kriterium.

stormie
1. jún 2019

@horalka1986 tak potom ?? Kriteria boli dane, splnila si ich, dieta ti prijali - co riesis?
Idu menit kriteria (mozno) ak ich splnis dieta bude zase prijate, akurat kriteria idu menit smerom k ludom co maju tp v petrzalke co mne pride fer kedze tam aj oficialne ziju a chcu tam aj riesit svoj zivot

horalka1986
1. jún 2019

@stormie riesim, tak ako ty. Oboch nas to netyka vobec. Ty mas na to nazor a ja tiez. Mne sa to proste nepaci. To je cele.

stormie
1. jún 2019

@horalka1986 vsak ale preco sa ti to nepaci? Si zober ze tam byvas a tvoje dieta neprijali ale ine ano len preto ze uz tam ma surodenca pritom tp inde a mozno aj realne inde byva? Len rodicom lokalita vyhovuje koli praci napr? Prislo by ti to fer? Bola by si spokojna ze svoje dieta musis vozit do inej mestskej casti pritom skolka pri dome?

horalka1986
1. jún 2019

@stormie vozila som tak cely rok a nijak som to neriesila. Do petrzalskej ho prijali az ako 4,5 rocneho.

eliska13
1. jún 2019

@evittam pomýlila som sa🙂

eliska13
1. jún 2019

@stormie áno, bolo to zdôvodnené tým, že riaditeľky vyberali deti podľa známosti a sponzorského.ako k tomu príde matka napr.samozivitelka bez auta, ktorá má niekde nahlásený TP a dieťa jej nevezmú do "ich" škôlky, lebo prijali iné, ktoré tam pobyt nemali.Ma dieťa voziť autobusom o pár ulíc ďalej a potom ísť do práce?
V prípade prenájmu je to určite na dohode aj s riaditeľkou, mestskou časťou a pod...môže mať čestné prehlásenie, že reálne na tom mieste býva...
A ten, kto chce mať škôlku v inej časti pri práci nech sa páči, ak jej ho tam vezmú a nezoberie miesto dieťaťu, ktoré tam má TP....ešte su aj súkromné...je to konečne niečo spravodlivé.
a zahraničie sem neplette je to úplne niečo iné.ludia by chceli iba výhody, ihriská, parky, zberné dvory na haraburdy a majú problém si nahlásiť TP u nás v satelite ani kontajner na smeti bez toho nedostaneš.

stormie
1. jún 2019

@horalka1986 lenze su rodicia ktori to riesia, ktori nestihaju vozit, nemaju moznost ako vozit.... ktori ani nechcu ked byvaju na sidlisku s plnou obcianskou vybavenosotu a mozno aj to bol dovod preco sa rozhodli pre byvanie tu... a ked vidia ze miesto v skolkach zaberaju deti z inych casti, miest tak sa necudujem ze im to vadi

mogaa
1. jún 2019

Nie som z BA, ale príde mi logické že škôlka by prednostne mala brať deti ktoré bývajú v blízkom okolí škôlky.....veľa mamičiek hľadá "lepšie škôlky" a je ochotná voziť deti cez celé mesto. Potom sa stávajú situácie že dieťa ktoré má škôlku "pod nosom"tam neprijmú pre nedostatok miesta. Pokiaľ je mamička ochotná voziť ráno dieťa cez celé mesto a chce využívať "lepšiu škôlku" ok, nech si to ale zaplatí....Ale tiež by sa mal stanoviť počet platiacich detí(mimo lokality škôlky) aby na to nedoplácali deti čo majú škôlku "pod nosom".

stormie
1. jún 2019

@eliska13 plne s tebou suhlasim 👍 a presne toto sa tu snazim vysvetlovat - vid moje prispevky len niekomu sa kroterium tp zda diskriminacne ...

evittam
1. jún 2019

@stormie Urcite. Ale ked uz nejake extra podmienky tak pre všetkých mimo TP a nie, že si nejaky "tajtrlik" niečo vymysli lebo uz nevie ako vykazat politicku činnosť za ktorú je plateny. A kym budu ludia takymto ludom "poklonkovat" tak dovtedy to tu bude vyzerať rovnako. Akoze co tym vyrieši?! Ti čo to potrebujú na to ked budu musiet "naskrabu".....