Spí tak tvrdo, že sa nezobudí na to, že potrebuje cikať. Má 4 roky.

anka2103
10. aug 2019

Neviem či to je správny výraz, ale pre iný momentálne nemám pomenovanie. Môj syn bude mať v novembri 4 roky. Je odplienkovany, ale len tak, že v noci ho budím 3x,aby sa nepopiskal sám a cez deň v spánku sa stane aspoň 3x do týždňa, že vstane mokrý. Cez deň chodí samozrejme vždy keď mu treba sám, ale on tak tvrdo spi, že mu to vôbec nevadí, že ma vstať skôr a ísť na nočník, ktorý má radšej pri posteli, ako ísť až do kúpeľne. Všetko chape, ale aj tak sa to stáva. Je na to vôbec nejaké riešenie, alebo len ešte čakať, že to pochopí?

evittam
10. aug 2019

@anka2103 Cakat. Dcérka to iste-proste sa pocikala a spala dalej. Tak som neriešila a nechala plienku na noc. Minuly rok v lete ked sme išli na dovolenku tak sme nevzali plienky a uz to išlo.😉

anka2103
autor
10. aug 2019

@evittam môjmu už nedávam plienky asi 2 mesiace aby pochopil, že už nemá nič kde môže a už ani nechce, no aj tak 😏

evittam
10. aug 2019

@anka2103 Tak ja som nemienila kazdu noc prat perinu, vankúš..... Proste spala tak tuho. A budiť to nie je riesenie-ako by sa tebe pacilo keby za niekto budil a urcite aj z tuhého spanku....
Proste kazde dieta je ine. Syn bol plne bez plienky ked mal 2.5roka-do týždňa. U dcerky som postupovala rovnako....dieta musi dozrieť.😉

jamatkaroka
10. aug 2019

@anka2103 ja si myslím že je fajn že mu plienku nedávaš. Iba by z toho bol zmätený prečo cena deň nemá a v noci áno.

lilke
10. aug 2019

@anka2103 pred spaním aj zo hodinu nedávaj piť, a už vôbec nič mocopudne, napr. acidko. Piť viac a častejšie po zobudeni. Budiť radšej nie, dieťa je aj tak rozospate a nevníma. Najprv cez deň zvládnuť bez plienok. To sú naše skúsenosti. Budila som, iba čo mal nekvalitný spánok. Potom nám to neurologicka vytkla.
Problémom môže byť aj menší močový mechúr.

anka2103
autor
10. aug 2019

@lilke nepije pred spaním veľa a pred soanko chodí na wcko aj 3x. A ak ho nezobudim, tak by som mala mokré 2x v noci všetko. A cez deň sa nie vždy popisa

lilke
10. aug 2019

@anka2103 tak počkaj, nech vyzrie, vyskúšaj opäť po polroku. My sme tiež bojovali dlho. Nejaké nehody bývali aj v 2.triede. Prebúdzanie naozaj nie. Ale to pitie hodinu pred dodrzte.

zara0201
10. aug 2019

@anka2103 nam doktorka povedala ze do 5 r.je nocne pomocovanie v norme. Synovi sa stavalo 2-3 x do mesiaca, uderom 5.roku to skoncilo uplne.

lavia
10. aug 2019

@anka2103 My sme na noc davali plienku ešte dlho po dennom odplienkovani, až keď sme odsledovali, že niekoľko nocí po sebe mala suchú plienku, tak sme jej ju nedali. Zo začiatku bolo pár nehôd,ale teraz je to už fajn a dokonca sa vie v noci aj sama vypýtať,ak jej náhodou treba. Každé dieťa má svoj čas, určite by som však nebudila na cikanie.

ukulela
11. aug 2019

@anka2103 daj pliennku, nebud ho, to nie je tym, ze by nechapal, ze sa nema pocikat, on este nema dozretu nervovu sustavu. nas tiez bez plienok davno, no v noci sa pocika, skratka to nema este poprepajane a nefunguje to cele tak, ako ma. dok vravela, ze do 5-6 rokov je to normalne, ze dieta sa vyvija, ak to neustane, tak sa to potom riesi liekmi. (nas sa na kakanie napr v noci zobudi, no na cikanie nie. takze je to ozaj tym, ze potrebuje este cas na vyvin. nebudem ho trapit budenim, nebude vyspaty on ani ja.)

ukulela
11. aug 2019

@anka2103 precitaj: https://mamaaja.sk/chore-dieta/choroby-deti/moc...
je tu aj dost dskusii o tom, skratka ak ten hormon chyba, dieta sa nezobudi ... chce to cas. nas ma 4 prec, na noc davame plienku, su dni, ked je tyzden v kuse suchy a potom sa pocika 3 noci za sebou ... je to mudry chlapcek, no toto este potrebuje dorast. nebudem ho trapit.

anka2103
autor
11. aug 2019

@ukulela aj môj je veľmi rozumný chlapček. Veľmi si mi pomohla a ďakujem za radu. Nebudem ho siliť. Príde raz čas aj na to snáď 🙂

mogaa
11. aug 2019

@anka2103 to nie je o tom či to chápe alebo nie, lebo ako 4-ročný to už chápe🙂Ide o to že ked má človek tvrdý spánok, tak sa nepreberie na to že potrebuje cikať....Sú deti čo sa začnú budiť na potrebu močenia až v 6-8rokoch....Rovnako sú aj prípady že dospelý sa v noci pomočuje bez zjavnej objektívnej príčiny, ale zväčša to prejde v detskom veku....Dospelým sa neskôr na to dávajú lieky ale tiež nie vždy pomôžu, tak musia mať plienkové nohavičky alebo vložky a nepremokavú plachtu a deň čo deň to prať....

siska53
11. aug 2019

@anka2103 asi len cakat.. maly mal v skolke chlapca, co sa pri popoludnajsom.spanku takmer vzdy pocikal. Preslo to po 5,5r. Na noc mu skoro do 6r.davali plienku..
Pritom bol oficilane odplienkovany skor ako nas a nas sa pocikal asi tak 3-4x, aj to len do prveho roka od odplienkovania, cize do 4,5roka..
Deti su rozne.. niekomu to trva dlhšie..

daisylucky
14. aug 2019

Do 5 rokov je nocne pocikavanie uplnu normalne. Moj ma 5 a pol a davame mu plienku, spi taak tvrdo, ze ho nevieme v noci zobudit, aby sa vycikal. Bez plienky sa pocika kazdu noc a spal by v tom pocikanom, pretoze sa nezobudi ani na to, ze je pocikany. Skusame bez plienky na noc raz za pol roka, ked to nejde (napr. 5 noci po sebe sa kazdu noc pocika), tak ho zbytocne nestresujeme a dame znovu plienku. Mam to odkonzultovane aj s pediatrickou.

jukapo
14. aug 2019

@anka2103 ja som to riesila tak, ze som syna budievala. Preniesla som ho na nocnik v izbe a zas ulozila. Spal hned dalej akoby nic. Mal vtedy este postel pri nas v spalni takze aj ked som ho pocula, ze sa nejako osiva alebo doslova mrnci tak som vedela, ze mu treba cikat len sa nevie prebrat. Pre mna bolo budenie prijatelnejsie ako precikana postel. Uz je to predsalen iny objem v takom veku...

zuzuzv
14. aug 2019

Čakať... u nás to prišlo v 4,5 roku...odkonzultované s dr

marybun
14. aug 2019

aj mne sa to stavalo bezne do 6rokov a stalo sa mi to aj ked som mala 12. vsetky vysetrenia som mala ok tak mi lekarka kazala sekano cikat pre posilnenie svalov a preslo to. doteraz tak obcas cikam zo zvuku 🙂 ale stale sa nezobudim na cikanie a to mam 30 rokov.

mbori
14. aug 2019

Nema nahodou aj poruchy spravania? Este je maly, mozno neide o to, na co mylim, ale ked to potrva az do veku 7 rokov, ja by som hu zobrala na INPP vysetrenie. Aj my sme mali ten isty problem.

dopolbokaodrata
14. aug 2019

@anka2103 môj ma 3 roky a uz sa začal pýtať aj v noci, tak si vravím super, už sme nedali plienky a jasne ze zase mokrý a spal celú noc. Tak mu pod pyžamo dávam voľnejšie trenky, aby vedel ze tam niečo ma, a už sa znova vypýta v noci cikat. Stále lepšie ako plienky.

annadobsonyova
14. aug 2019

Byť cez deň bez plienky je niečo, čo sa dá naučiť, ale nočné pomočovanie je ovplyvňované hormónom (tuším sa volá vazopresín). On má za úlohu zahustiť moč počas spánku a tým zamedziť pomočovaniu. Kým sa tento hormón neobjaví, môžeš robiť v podstate čokoľvek, bude sa dieťa pomočovať v spánku aj naďalej. U dievčat by sa mal objaviť do 5. roku života a u chlapcov do 6.roku. Dovtedy trpezlivo plienkovať, kľudne napájať aj večer a keď problém pretrváva dlhšie, ako som písala, tak vyhľadať lekára, rieši sa to u endokrinológa 🙂

lucy218
14. aug 2019

@anka2103 ja mam ten isty problem s dcerkou. Odplienkovana cez den je od jej 21mes ale na noc ma stale plienku a to uz ma 4r prec. Budime ju ale nie vzdy to zaberie, niekedy sa aj tak pocika a ma taky tvrdy spanok, ze sa nezobudi ani na to, ze ma mokru postel. Dr vravel, ze zatial to nemam riesit, ze maju aj starsie deti co este pouzivaju v noci plienku. Ale nestastna som z toho lebo vkuse to kazdy riesi v rodine a stale sa pytaju ci este ma plienku. A ked sa jej spytam, ze preco sa nezobudi v noci ked potrebuje cikat, tak mi povie, ze ona nevie ako sa ma zobudit.

linddi
14. aug 2019

Ahojte. Aj ja mám dcérku, v apríli mala 5 rokov. Od cca 2,5 roka nemá plienku na deň a cez obedný spánok sa nepociká, no v noci má stále plienku plnú. Asi týždeň dozadu som jej plienku na noc vzala a skúšame v noci bez plienku. Tiež ju tak 2x cez noc prenesiem na nočník a dám vycikať. Ona keď sa pociká, tak v pohode v tom spí ďalej... tiež som to riešila aj na nefrológií a povedali mi, že je strašne veľa detí v tomto veku v noci s plienkou. Viem, že to nočné "budenie" na cikanie nie je ok, ale neviem, čo robiť. Či vydržať, či dať plienku späť. Nechcem ju moc motať, ale vidím, že ona zato jednoducho fakt nemôže :( lieky do nej rozhodne pchať nechcem...

beatrix85
14. aug 2019

@anka2103 Tak ja som na tom podobne. Malý má 2 roky a štyri mesiace. Cez deň je už dávno odplienkovany a v noci sa odplienkoval tak od dvoch rokov. Nedávala som plienku lebo on proste vydržal. Pred spaním sa vycikal a potom až ráno keď sa zobudil sa pýtal. Ale teraz sa mu začali predierať posledné stoličky a začal sa v noci pocikávať. Tak som mu vrátila na noc plienku. Nemienim všetko prať. On to chápe a povie mi že je to preto že sa v noci pocikal a že bude sa snažiť nepocikať. Ráno už má zas tak striedavo. Raz pocikanú raz suchú. Počkám kým mu výjdu posledné stoličky.

sofijkapetko
14. aug 2019

Moja dcérka mala 6 rokov a stále sa pocikavala, teraz už mesiac sa drží. Niekedy fungovalo to, že keď sa nepicikala mala stále niečo ráno pod vankúšom to fungovalo, alebo sľúbiť ak bude mat 10smajlikov keď sa nepocika a dostane prekvapenie, a to nám aj vyslo, všetko je v detskej hlavičke. Dlho sme sa trápili ale dúfam, že je to už za nami

magimi
14. aug 2019

moja dcera 5,5 rocna, presne to, co popisujes...ja som nemala silu ju budit a aj tak to nemalo vyznam, kedze spala a zo zachoda mi doslova padala a hocikedy sa pocikala aj pomedzi budenie, vykaslala som sa na to a davala jej proste plienku...a toto leto to proste prislo a prestala sa pocikavat. jednoducho dozrelo jej to centrum. tesime sa aj ona aj ja, ze som ju netahala po vselijakych vysetreniach 🙂

noemmy
14. aug 2019

Aj moja dcerka bude mat v novembri 4 roky a na noc musi mat plienku. Riesili sme to s muzom prv tak, ze sme ju tiez v noci v spanku davali cikat. Vzdy ked isiel niekto z nas dvoch v noci na wc, tak ju zobral. Ale ked sme to nevystihli, aj tak sa pocikala... Takze teraz davam znova plienku. Akurat u nas je aj ten problem, ze ona chce casto pit. Vzdy si pyta mliecko pred spanim a ked jej nedam, tak sa v noci zobudi a s placom ma prosi, aby som jej zohriala mliecko. Potom je jasne, ze sa pocika.. Pritom cez den vela vypije.. Takze tiez este cakam kym to nocne pomocovanie prejde.

jenny257
14. aug 2019

Môj ma 4 roky a v noci ma stále plienku . Radšej plienka ako nonstop všetko pocikane . A nočné vstávanie by ma zabilo úplne 😅

zuzi0911
14. aug 2019

Úprimne ti poviem, že aj toto riešim u 8 ročnej. Spi tak tvrdo, že ešte aj keď ju dávam na wc spi a ani nevie, že som ju dávala cikat. Každý večer ju musím ešte okolo 22,30 dat cikat inak by sa pocikala. Boli sme ja na vyšetrení a tam je všetko ôk. Proste tak spi. Tak snáď to nebude až do dospelosti.....

janulik2008
14. aug 2019

Neter mala 4 a ma na noc plienku. Neriesime niekedy ma suchu niekedy pocikanu. Nebudime ju v noci. Davame plienkove nohavicky 🙂