Sťahovanie predkožky - kedy začať?

expertka8
2. aug 2006

Skúsené maminy *xlapčekov*,
názory lekárov na danú problematiku sa odlišujú...syn má 5 mes. a pediatrička nám vyslovene zakázala čokoľvek *robiť* s predkožkou...nexcem nič zanedbať a preto sa obraciam na vás...kedy ste začali *riešiť* daný problém???

1ivka111
24. máj 2012

Najlepšie je sťahovať predkožku čo najskôr,,,,nám to poradila pediatrička,že je to lepšie.Do roka sme to zvládli a teraz má dva a žiadne starosti okolo toho.Je to určite lepší spôsob ako násilné boestivé sťahovanie,keď si dieťa uvedomuje najviac bolesť,,,,Ako na to?,,,,Pri každom kúpaní sme postupne sťahovali,,,,potom netreba zabudnúť na pravidelné čistenie.Malý to vôbec nevnímal,netrpel a to bolo pre mňa najdôležitejšie.

1ivka111
24. máj 2012

@expertka8 začni hneď a čo najskor,,,,,potom budú problémy....

jezibosorka
24. máj 2012

@1ivka111 my tiez od narodenia sme stahovali,ako nam to islo hladucko od zaciatku, niaky problem sme nemali, maly bude mat rok, a ked ho prebalujem, tak sa vytaha uz sam :DDD...

1ivka111
24. máj 2012

ja toho svojho teraz učím na nočník a celý deň ako je bez plienky si v kuse sťahuje,,,,len pozor na to aby si tam nezaniesli nejakú infekciu,,,,nech len majú čisté rúčky a nechty...

timca9
27. jún 2012

@expertka8 My sme začali od 7 mesiaca na odporúčanie našej pediatričky. ja z toho ale nemám dobrý pocit, malý mi plače už keď ho len idem rozbaliť,tak som s tým prestala. nanajvyš som mu sťahovaním narobila také drobné trhlinky. Mám prvého synčeka a myslela som si,že to treba robiť,pretože mi to naša pediatrička kázala praktizovať. Stiahla som mu ju asi 5-6 krát ale odmietam to ďalej robiť. Na internete som si vyhľadala rôzne články a diskusie o tom,či to robiť,alebo nie a vo vačšine prípadov to odporúčajú robiť až po roku,prípadne sa to spraví samo 🙂

malinkaaninka
27. jún 2012

nepreťahovali sme a máme v poriadku.nemyslím si,že je to nutné.

dudka1979
23. júl 2012

takže ja som mu to neviem akým zázrakom proste začala preťahovať a za pár týždnov sa bojím že za dva mi to proste krásne prešlo celé a odvtedy to robím vždy pri kúpkaní, žiadne násilie nič nejako proste sa podarilo a malý sa rehní, tak som rada, že aspoň s týmto máme pokoj, lebo som sa naozaj bála, vraj to trvá tak do 3rokov kedy očakávajú taký stav ako máme my teraz ako o chvíľu 6 mesačný, asi by som to skúšala tak či tak, máme v rodine samých chlapcov a veľa z nich malo problémy takže sa to riešilo chirurgicky, nevedela by som to nechať skrátka len tak a čakať. 😖

mata1976
24. júl 2012

ahojte, ja uz neviem, komu mam v tomto verit - urolog tvrdi nestahovat v ziadnom pripade do 1roka, pediatricka tvrdi opak a ja si mam vybrat ☹ ☹ ☹

anjelicek26
24. júl 2012

@mata1976 - nestahovat vobec, ono sa to uvolni prirodzene. Je to ochrana zaluda, priroda to dobre vymyslela, ze je to na zaciatku chranene. Nasmu malemu to nejde pretiahnut ale ma tam velku volnost, ziadnu smegmu, zapal ci problemy s cikanim, pediatricka vravela o horizonte 5-6 rokov, kym sa to musi uvolnit. Nezasahuj do jeho telicka, ved urcite to uz logicky nemoze byt tak myslene, ze maminy maju detom stahovat predkozku, na to je priroda prilis mudra... vsetko ma svoj zmysel.

Toto ti hadam pomoze.. je to tam super zdovodnene ;) Podla mna povinna literatura - clanocek - maminy chlapcov

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

mata1976
24. júl 2012

co z toho, ked dnes v poradni mu ju pediatricka stiahla az dole, nestihla som ani zareagovat

anjelicek26
24. júl 2012

@mata1976 - take zeny by mali zalovat za ublizenie na zdravi :( Uplne vazne :( Macat v repiku, opatrne pretahovat po kupani - uz mimo vody, teraz riziko trhlin a prilepenia predkozky a zapalov je omnoho väcsie,a ke by bolo, keby to nespravila :( Krava jedna, sorry, toto ma vzdy tak nastve :(

zanka112
27. júl 2012

ahojte.....ja som mala tiež taky problem ale este stale ho nemamm vyrieseny ja som sa pytala svojej doktorky a ona mi povedala ze predkozka sa ma stahovat vo vode ked je rozmocena a musite kazdy den stahovat a stahovat po kusku ☹ je to bolestive ale stale lepsie ako chyrurg ☹ a do dvoch rokov ked sa to nestiiahne tak sa ide k chir a to musi byť riadna bolesť vyskusajte av tej vode mne to celkom ide 🙂 hura

happy3
30. júl 2012

ahojte,chcela som sa spytat ci je na tuto temu sukromna skupina,ak by niekto nahodou vedel,dik

anjelik99
14. aug 2012

Baby potrebujem poradit, my sme sledovany na urologii mali ma hypospadiu s predkozkou sme nic nerobili tak nam bolo povedane, pred 2 mesiacmi sa malemu spravila taka hrcka, nakopila sa mu smegma, povedali ze nam to vycistia ked pojdeme na zkrok, vcera sa ale malemu kozicka uvolnila taka mala cast a ked sme umysali smegma sa uvolnila prec, teraz to ma ale cervene a boli ho to, co teraz stym, termin na uro mame az v oktobri a nikto my to tam teraz nedviha, dakujem za radu ☹

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivula25
23. feb 2013

Ja som svojmu synovi zacala stahovat predkozku ked mal 5.mesiacov.Nam to kazala doktorka.

katieg85
27. feb 2013

@anjelicek26 stahovat kozka sa ma stale pri umyvani od pol roka ,lebo mu to moze tam zarasta nevyjde mu potom zalud von.mojmu synovec musel ist pretahovat lebo mal zarastenu kozku,takze sa to musi od mala umyvat.do troch rokov by mal mat celu stiahnutu ked nie tak ma uz problem

iculka
9. mar 2013

Ahojte,no,nam to slo hned na prvykrat,ale nechala som to na pediatricku,nech mi to ukaze. teraz vzdy pri kupani ideme na to,zatial bez problemov. Spociatku ssme mali co umyvat, ale po druhom,tretom raze uz byva stale cistucky. No ale cisto prakticky,keby mu to neslo,nechala by som to tak, presne,priroda hadam vie,co robi.

iculka
9. mar 2013

Inak maly ma 5,5 mesiaca a riesime to cca od stvrteho.

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lizatko1009
15. mar 2013

od zaciatku my od 3 mesiaca

begasoda
15. mar 2013

My sme s tým začali po dovŕšení 1. roka, ale kamoška má iného doktora a im odporučil už od narodenia.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
16. mar 2013

@1ivka111 ty si asi este nezazila/nevidela skutocne problemy s predkozkou 🙂

hajanka
16. mar 2013

@mata1976 ahoj, precitaj si par poslednych stran 🙂 ak budes mat otazky pytaj sa

hajanka
16. mar 2013

@mata1976 uuuuuuf,... tak takto zacali nase problemy ☹ drzim palce aby to u vas nebolo podobne
ruky by som jej za to odrezala 😠

hajanka
16. mar 2013

@happy3 nie ale mozes napisat IP ak chces skusim poradit

hajanka
16. mar 2013

@anjelik99 macat v repiku, harmanceku + mastit framykoin, super ze sa to uvolnilo same, nie je podla mna potrebny ziadny nasilny zakrok 🙂 aj napriek hypospadii, ak nema s mocenim ziadne problemy, ono sa bude to postupne uvolnovat dalej a dalej, pocas toho uvolnovania moze dieta pocitovat akoby bolest, ale to prejde ak budes mastit a kupat v bylinkach 🙂 drzim palce
podobny discomfort moze dieta pocitovat aj pocas samovolnych erekcii 😉 aj to dopomaha k prirodzenemu uvolnovaniu predkozky 🙂

hajanka
16. mar 2013

@katieg85 ono to nezarasta 🙂 ono je to prirodzene od prirody prilepene - zalud drzi s predkozkou membrana ktora ma svoj vyznam 😉 takze ziadne zarastanie, to hrozi naopak pri nasilnom pretahovani

natty53
16. mar 2013

@hajanka prosim ta,vcera mi volala svagrina,ze maly 4roky, par dni velmi casto cural,nebolelo ho,ale nevedel poriadne sa vypisat,ale pisal po par minutach cele dni..boli na urologii..Dr. im povedal,ze nie je za nasilne stahovanie,ze nech stahuju doma pomalicky..co jej mozem poradit teda robit? Ked uz to bolo pre neho neprijemne s tym curanim...Moc mal v poriadku a zarastene ze to nie je uplne hrozne..dakujem