Stále sa vyhovára že niečo nevie. Čo s tým?

other_side
8. dec 2008

prosim vas, velmi ma trapi jedna vec, a neviem ako a co s tym robit.. mozno sa vam to bude zdat smiesne ale naozaj si neviem dat rady..moj syn ma tri roky a este napriklad nevie kreslit.. len kruhy, vlastne su to len cmaranice ale pre mna krasne cmaranice len on proste nevie nic okrem toho nakreslit.. ked mu poviem pod ideme kreslit tak on mi povie ze mam kreslit ja ze ON TO NEVIE a mna uz z tej vety ide slahnut!! 😒 dalsia vec, nechce sa obliekat len teda vacsinou ked uz skricim pretoze jeho oblubena veta je ze ON TO NEVIE!!! nechce sam jest polievky, pretoze ON TO NEVIE!!! no co mam s nim robit? inak je velmi mily a dobry, len keby nieco aj vedel!! matka ma dnes fajne vytocila lebo mi povedala ze je na urovni dvojrocneho dietata a mna to strasne zabolelo take nieco pocut ale bit ho nebijem a ani preto nebudem, len hladam prijatelnejsi sposob ako ho presvedcit ze je sikovny a urcite to zvladne. nepomahaju ani plysaky, ktorimi sa mu prihovaram, on si proste v nicom akosi neveri ☹

sassi
10. dec 2008

naša začala byť taka, ked sa narodil maly, asi to bol jej prejav žiarlivosti, zrazu som za nu mala robiť veci, čo predtým bez problemov robila sama, vyžadovala si, aby som vedla nej sedela, ked písala DU, aj ked moju pomoc vobec nepotrebovala a podobne...
A ked boal malinka, tiež všetko chcela sama 😉 Ked som ja za nu niečo urobila, hned spustila "Jááá som to chcelááá!!! Bééééééé!!!"
Ale už je to OK

bodka13
11. dec 2008

Other,ja mám dvoch chalanov a obidvaja nechceli kresliť-učiteľky v škôlke mi pri staršom stále hovorili že by mal aj doma viac kresliť,ale ako ho prinútiš keď ho to ani nebaví.Mladší je predškolák a až teraz posledné týždne začal nosiť domov obrázky čo nakreslil,asi ho to začalo baviť-no kreslí iba postavičky z obľubených rozprávok/PoverRangers,Ninja korytnačky,.../-myslím že základ je aby ako predškolák vedel správne vedel držať ceruzku a to Davidkovi ide-pracovné zošity v škôlke má pekne povyfarbované....Vôbec sa tým nemusíš trápiť.
U nás pri obliekaní,jedení,upratovaní,... pomáha súťaženie/aj keď to musí urobiť iba jeden z chalanov/-počítam do 10 a musí sa prezliecť do pyžama,no musí sa akože pridať mangel alebo ja a malý samozrejme vyhrá malý-celkom sa pri tom zabavíme,lebo máme čísla aj 7apol,7atrištvrte a Dado/hlavne on/ je prezlečený ani nevie ako hoci pred tým použil svoju obľúbenú vetu :BOLIA MA RUKY! a keď ideme odniekiaľ domov tak ho zase BOLIA NOHY-bývame totiž na štvrtom bez výťahu 😉

digysa
17. dec 2008

Tak aj ja sa pridam, kedze ide o 3-rocnych.....My tiez kreslime v podstate NIC. Ale synator teda rad cmara hore-dole a tiez ma rad vymalovanky. Ale najradsej sleduje mna alebo tata, ako kreslime. A vzdy nam da za ulohu, co mame nakreslit. Ma taku tabulku, kde kreslime a jeho uloha spociva vo vymazavani obrazkov.
Vetu : "Ja to neviem", pocuvam iba v pripade, ked to naozaj nevie, ale u nas je to z prekladom. Ak nevie nieco prelozit do slovenciny, tak mi povie, ze to nevie. Ale, ak nieco nechce urobit, lebo je lenivy, tak on sa s tym netaji a pouziva frazu: " Teraz nie, neskor". A ked sa ho spytam: 'Kedy neskor?", tak samozrejme odpovie " Neskor".
😀
Inak, co sa toho obliekania tyka...vie mi niekto povedat, ako ho mam naucit obliekat si svetre a tricka? Co ide prve, hlava, alebo rukavy??? On si vie obliect vsetko, ale na vrchnu cast oblecenia sme sa este nejako neprebojovali ...

other_side
autor
17. dec 2008

digysa.. dik za prispevok ))
nas maly si tricka a svetriky oblieka tak, ze si vystrie svetrik na postel, aby predna cast teda ta kde je vacsinou nejaky obrazok je na spodu a chyti si len cast ktora ide na chrbatik. prevlecie cez hlavicku a rucicky uz same vlezu do rukavov 🙂 dufam ze som to vysvetlila aby sa to dalo pochopit 😅

asitka
18. dec 2008

digysa...mne syna v škôlke naučili obliekať hlavu...a potom rúkáviky....a naučil sa to dosť rýchlo...lebo je to najväčšia diera...a ruky už dopchá.... 😀