Je toto zmýšľanie mojej mamky normálne?

1. feb 2023

Baby, mama ma otravuje, aby som mojho cerstvo 2 rocneho syna zacala ucit sa bit. 🤦🏻‍♀️ Aby sa vedel ochranit, lebo je velmi mily a pokojny chlapcek. 🤦🏻‍♀️ Ako, to je pavda, ze mu vsetko vysvetlujem, nekricim (niekedy sa stane), nebijem ho. Necha si vsetko vysvetlit, nema amoky, nehadze sa o zem, proste je rozumny chlapcek, ale mama do mna neustale, ze ho urcite budu bit. 😪 A teraz mi dala chrobaka do usi... 😪 Ako to je fakt, ze uz sa stalo, ze ho buchli na ihrisku a nevratil, ale napriklad hracku neda, ak od neho zoberu, tak si ju vezme naspat, ale nie je agresivny.

A teraz sa bojim, aby fakt mi ho nebili...

syslik81
1. feb 2023

nie nie a nie ... nezhody sa daju inak riesit ako bitkou ... to ako by ta mama nastvala a ty jej jednu flaknes-sak vychova ... hlavne ze si si presadila svoje

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. feb 2023

@syslik81 presne. 😔 Ja ho nebudem urcite ucit k nasiliu...

Sice mna moja mama strasne velakrat zbila, ked som bola mala, tak hadam preto inklinuje k takymto rieseniam. 😏

tanyan
1. feb 2023

Bože, veď nie je cieľom teba ako matky, aby tvoj syn vracal údery a udržiaval agresiu vo vzťahoch. Bitka nič nevyrieši a existuje mnoho účinnejších spôsobov. Žiaľ, kde nepomôžu iné spôsoby, tam nepomôže ani bitka, pretože agresora fyzická odozva podporuje v ďalšej fyzickej agresii.
Nekaz si dobré dieťa...

autor
1. feb 2023

@zuzpap zjavne si mala potrebu rypat. 👏🏼 Nie, nenudim sa. A mama este pracuje.

autor
1. feb 2023

@tanyan Tiez som toho nazoru. 👍🏼

tiezjedna
1. feb 2023

Riešiť toto v 2 rokoch veku dieťaťa je teda dobrý úlet... Syna mám podobnej povahy, od malička bezproblémový, usmiaty, nekonfliktný, nič mu netreba hovoriť dvakrát. Teraz už má 9, zatiaľ nemal nikdy s nikým problém, ale bohužiaľ, v škole vidí, že agresia frčí vo veľkom a bol z toho trochu neistý, nerozumel prečo niekto niekoho mláti. To sa ťažko vysvetľuje a hlavne som začala premýšľať nad tým, že keby si ho niekto podal, tak je bez šance, biť sa nevie. Tak sme sa rozhodli, že ho naučíme aspoň efektívne sa brániť a dali sme ho na Krav magu👍

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
1. feb 2023

Prečo ženy stále majú potrebu niečo riešiť?
Veď dieťa sa zmení nástupom do kolektívu, skoly...možno nikdy nebude vedieť na nikoho zdvihnúť ruku môžeš ho učiť čo chces.Ale cielene učiť dobre dieťa sa biť je na facku.Naco ho učiť, že deti Ti budú brať hračky, Jožko bude zlý...dajte tomu šťastnému dieťaťu pokoj.Ked bude treba časom ho poučis ako sa obrániť skôr slovné ako päsťami, ale nie v 2 r

svetlonos
1. feb 2023

Posli tvoju mamu k psychologovi, nech riesi svoje problemy s nim. Ci aj ona sa vybijala od dvoch rokov?? Este raz by mi povedala taku debilinu, otnamila by som je, se sa prestavame stretavat a komunikovat, pokial si nevyriesi svoje komplexy. Nas maly bude mat 3 roky a tiez by som ho rada naucila branit sa a nenechat sa otlkat. Ale urcite nie ucit ho mlatit.

kaca222
1. feb 2023

Ignoruj. Keď bude väčší, môžeš ho dať na karate/judo, tam sa dobre naučí sebaobranu a zároveň disciplíne.
Trošku iná téma, ale mňa moja mama minuly týždeň obvinila že SI CHCEM ZABIŤ DIEŤA, lebo sme začali chodiť na baby plávanie. Toľko k mamám…

luccija
1. feb 2023

@kaca222 aspoň sa nebude báť vody a bude vedieť časom plávať.

ahhola
1. feb 2023

V 5.rokoch chalanom stúpa testosterón, bude vhodné s tatkom nacvičiť nejaké hmaty, chvaty, aby nebol otlkany, ked mu vydrží milá povaha...
Na ZŠ s.účky hasia bitky v zarodku, pisu poznámky a to je chyba. Chalan musí zistiť svoje možnosti, hranice, zaútočiť aj sa ubrániť. No skôr mu natlačia do jav 57pohlavi,ako bitkarske zručnosti.
Tvoja mat je expert🙃

negymama
1. feb 2023

to je totalna blbost.
Poznam viac deti - chlapcekov ale i dievcat, co sa nikdy nebili, ani ich to neucil nikto, a presadili sa a neboli ani sikanovane ci bite.
Synov kamarat, totalny "tutmacik" v skolke, nesportovy denglavy typ...vyhladaval deti ktore boli kludne, vyhybal sa sporom, pridaval sa do hry k dievcatkam, v skolke v tichosti prezil s dobrymi detmi, v skole uz sa presadzovali ine veci, nez tvrda past. Je uz velky pubertiak, uspesny student, talentovany hrac na hud. nastroje, tancuje v subore - nikde paste a agresivitu nepotrebuje.
Dalsi priklad, kamarat mojej dcery - ako malinke deti 1,5 rocne sa skamaratili na pieskovisku, obaja vludni ukecani, neoblubujuci agresivitu ...vydrzalo im to dlho, maloktore deti v tom veku mali take pevne kamaratstvo, oni nikoho nepotrebovali, ked bolo okolo nich 20 deti, oni si spolu svitorili a stavali hrady z piesku. On si ju preto vybral, lebo neznasal krik, bijuce sa deti, bal sa takych situacii.
Tiez som uvazovala, ze aka bude dcera v skole ako drobne dobre dieta ubite a sikanovane a nic... vsetci ju mali za milacika, a neskor v puberte z nej bola taka baba asertivna ze az.

negymama
1. feb 2023

navyse taketo ucenie bit sa a vracat udery sa moze vypomstit, dieta v nevedomosti tresne tam kde netreba a moze i niekomu ublizit, priklad vrati uder nevladnemu babetku ci svacne staru mamu do nosa - a hned bude po vychove. 😉

lululilien
1. feb 2023

Tvoja mama to myslí dobre. Ja trpím a som veľmi smutná z toho, ako dnes, aj bez príčiny, dokážu ubližovať môjmu najstaršiemu synovi, vychovala som ho tak ako ty tvojho. Môj prvý syn sa nechá otĺkať, šikanovať.. ☹️ Jednoducho on mi hovorí že on nikoho biť nebude. Dnes má 11 rokov(pekný vysoký chlapec) a učíme ho ako efektívne reagovať na škaredé oslovenia, lebo on to ignoruje (napr. Vyzeráš ako “gej”, uhni ko*ot, a podobne) , dotyčné deti to stále baví a ja sa bojím aby sa to nestupňovalo k horšiemu - k fyzickému napadnutiu. Nebijú ho preto (už ho nebijú) lebo chodí na karate (podľa mňa).To je tiež jedna možnosť, prihlásiť ho na bojové umenie, napr. na karate, tiež som karatistka. Dvaja mladší synovia sú priebojnejší, niekedy sa bijú medzi sebou, takže podľa mňa by sa mali teoreticky vedieť obrániť a stopnúť agresora a keď budú starší, tiež budú chodiť na karate.

petedea
1. feb 2023

Vies, take veci, ako naucit dieta hrat na nejakom hudobnom nastroji, naucit ho varit a tiez ho naucit nejake bojove umenie, aspon do takej miery, aby sa vedelo branit, to vsetko sa mu v zivote moze hodit.
Ludia su vseliaki a aj deti vedia byt horsie, ako zvery.
Zazil som to v skole, tiez som bol kludny a utiahnuty a prave taki, byvaju tercom tych, ktori radi sikanuju.
A ver tomu, ze nechces, aby tvoje dieta nieco take zazilo.
Trvalo to dlho, az som sa z toho takmer psychicky zrutil a skoncilo to az vtedy, ked som organizatorovi toho sikanu, nerozbil hlavu.A odrazu sa ma vsetci bali, ako certa.
Nemusi to zajst az tak daleko, ze sa niekomu roztrepe hlava, aj ked pravdu povediac, ten spoluziak si to plne zasluzil, ale ked sa tvoj syn bude vediet branit a pri pokuse sikanovat ho par chlapcom zopar povyliepa, ziska si respekt a uz nikto si k nemu nic nedovoli.

petedea
1. feb 2023

Takze, ak ti mozem poradit, posluchni mamu, lebo prave taki, ako je tvoj syn, byvaju tercom tych, ktori radi sikanuju.
A ked sa bude vediet branit a tym sracom zopar povyliepa, zastavi to sikanovanie hned v zarodku.
Alebo snad chces, aby sa ti z toho psychicky zrutil?
Lebo mne k tomu vela nechybalo.

pipistrel13
1. feb 2023

@tiezjedna presne toto som chcela napisat,ze neucit bit,ale branit sa a nedat sa,pretoze dnesne deti su ohromne agresivne a krute,sikanu v praci riesim takmer denne a hlavne ich ucit,ze ak si nevedia rady,treba sa zdoverit okamzite ak sa im nepaci,ako sa k nim niekto sprava
moji su este mali,ale zatial mi vzdy povedali,ked ich niekto sotil a pod. a boli z toho vyplaseni,vysvetlila som im ako sa zachovat a zatial si to vzdy po tok vyriesili
a nikdy nezlahcovat ak sa vam dieta zdoveri,ze mu niekto robi nieco co mu je neprijemne-pre vas banalita,pre nho denny stres

lululilien
1. feb 2023

@petedea presne. Aj moja mama bola šikanovaná na škole jedným dievčaťom a jeden deň, keď išlo toto dievča okolo mamy, mama natiahla nohu a dievča spadlo a rozbila si nos. Niektorí žiaci to videli a odvtedy mamu už nikto nesikanoval.
Ja som tiež zažila šikanu (raz aj napadnutie nožom, mohla som mať 10 rokov) a buď som utiekla alebo odrazila útok… a bola som aj svedkom rôznych šikán, napr. chalani v kruhu močili na jedného schúleného chudáka v strede a podobné zverstvá…

bimbambom
1. feb 2023

@lululilien a dospelý ? Kde pri všetkých týchto situáciach bol dospelý ?

pipistrel13
1. feb 2023

@bimbambom ak zlahcujeme problemy deti a nedoveruju nam,tak za tebou nepridu,sikane treba zabranit v pociatku a deti treba ucit,ze akonahle je im nieco neprijemne,co im robi druhy ci uz ine dieta alebo dospely,treba to bezodkladne povedat mame alebo tatovi alebo dospelemu v blizkosti (ucitelka,teta co ide okolo a pod)

bimbambom
1. feb 2023

@pipistrel13 som učiteľka , viem to . Len by som to rada vedela . Lebo min jeden dospelý by sa určite našiel , komu sa dā veriť a nić nezľahčuje .

lenjaona
1. feb 2023

Ono je to rôzne lebo brániť by sa mal vedieť, bratovym detom vždy hovorím že ak im niečo niekto spraví nech mi povedia a vyriešim
Sesternicine deti som tiež učila aby sa nedali, nikto nemá právo im robiť zle
Malý to zobral doslovne a bije aj dievčatka takže toľko k tomu

melany_y
1. feb 2023

Ahoj. Myslím že v 2 rokoch to je ešte veľmi skoro vysvetľovať a učiť, počkaj ešte chvíľu. Chápem tvoje obavy. Moja neter je stelesnene dobro, nepovie na nikoho škaredé slovo ,neudrie má pomaly 6 rokov. Keď bola menšia, veľa vecí si nechala . Ale teraz ju už učím tvrdý režim od zlých detí. Učím ju ako odpovedať, keď na ňu bude niekto hnusný. Áno chápem aj to, že v tej situácii keď taká nastane ju to rýchlo nenápadne ale časom sa to naučí. Vysvetľujem jej, že nie každé dieťa je také dobré ako ona. Už sa nedá. Vie odpovedať keď jej deti škaredo niečo povedia. Takže kľudne sa upokoj, máte nato ešte čas ❤️

saxana000
1. feb 2023

Bit nie ale minimalme natiahnut ruku a povedat nie alebo zareagivat odchodom.mam taku dceru ako 6 rocnu by ju 2.rocny vycapal s lopatkou a stala by jak Jano okopany. problemy prisli v skolke zacali ju odstrkoval naschval zhadzovat potkynat kusat nepekne jej hovorili a ona si to v pohode vsetko nechala. museli sme zasiahnut a vysvetlit jej ako sa branit a co uz nie je v poriadku.

zorkahorka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zorkahorka
1. feb 2023

Ak ste doteraz nemali problem s detmi, preco to nejako riesit? Je este prilis maly...
Moj syn istý cas vedel pacnut ine deti, ale len tie v ramci rodiny. Nevedeli sme ho to odnaučiť. Dokonca prasol aj o rok starsueho bratranca a ten len kukal,kukal a nechal sa biť. Chalan by sa mal vedieť brániť, preto sme mu povedali,aby si to od nasho syna nenechal a vratil mu to,nech vie,ake to je.samozrejme,jeho sesternicu sme to neučili. Syn uz z toho vyrástol, teraz sa biju s mladsim synom 🙈 tam volime inu taktiku, mladsi je este maly a su stale spolu,to by sa bili cely den 🤣 Starsieho ucime,ze ak mladsi zautoci,musi povedat nono,to nesmieš.

stanislavicenka
1. feb 2023

Vazne toto este niekto radi? Vratit ranu?🤦‍♀️
Nevravim, ze sa nechat otlkat, ale toto tiez nikam nevedie. Zjavne to tvoja mama zabudla. Treba jej pripomenut, ze nasilie plodi len nasilie.

dadka128
1. feb 2023

Bože... urcite ho také veci neuč a ak by to niekedy robila tvoja mama alebo by nieco pred nim vravela zatrhni kontakt s nou ... toto je strašné este ked ted to aj babka povie