Stály plač skoro 3 hodiny. Prosím poraďte

magda29
27. máj 2011

Ahojte poradite mi niekdo. Mame doma mesacneho synceka a uz ale treti den okolo rana zacne po kojeni plakat odgrgne vyvrati tak po hodine ho nakojim a opakuje sa to iste a aj samozrejme s placom. Po troch hodinkach tohoto ho nakojim a potom zabuva na take 2-2,5hod. Ked sa zobudi nakojim ho a zase sa nam opakuje plac odgrgnutie vyvratenie. Po takych 3 hod zase zabuva na take 2,5hod. A ked sa zobudi uz je skoro 18.00 nakojim a zase to dokola to iste. O takej 21.00 zaspi. Je to prosim vas normalne? Kde robim chybu??? Prosim poradte. Uz rozmyslam aj nad UM skusit mu dat ci bude po nom tiez taky len to by som nerada no ale ak by mu to pomohlo tak ... .

ela2710
27. máj 2011

@magda29 nikde nerobis chybu, podla toho co pises, ma zrejme reflux, je tu o tom vela tem napr.: https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/diagnostikovali-vam-reflux-v-dospelosti-ako-to-zvladate/
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/ake-mate-skusenosti-s-formami-a-prejavmi-refluxu/
no jednoznacne by som zasla za pediatrickou, urobi vysetrenia, zistia ci ma reflux, ak ano pomozu ti...deti to zvyknu mat do toho 6-8.mesiaca niektore este dlhsie, traviaci trakt nie je este tak dokonaly aby udrzal redsiu potravu a vyvrati ju, taktiez by to mohla byt kolika, ale kedze potravu vyvrati, pride mi to ako reflux...navstiv tu pediatricku budes si na istom, na nete je o refluxe vela vela clankov, a naozaj sa vase priznaky s tym zhoduju

mimika4408
27. máj 2011

@magda29 ahoj, nestresuj to je normalne u malych deti...pravdepodobne trpi kolikou, su na to kvapky v lekarni len ma teraz nazov nenapadne 😒 , aj moj maly ich braval pravidelne som mu ich pred krmenim davala 😉 . uz vieeem sab simplex sa volali tie kvapky. vyskusaj, urcite mu tym nemozes ublizit alebo zavolaj svojej pediatricke 😉 .
drzim palce!

kukucg
27. máj 2011

@magda29 deti su vselijake a maju rozne problemy, na umele mlieko ani len nemysli!!! taketo problemy ustupia casom a dovtedy to nejak urcite zvladnete, ako pisali baby bolo by fajn zistit ci nemam reflux, pripadne koliku.. precitaj si ako sa o dieta s refluxom starat a ako mu pomozes a bude to ok 😉 ja viem ze je to tazke, my sme to mali este horsie maly cez den spal tak dva tri krat po 20 minut zvysok preplakal ale zvladli sme to a sme tu 😉

magda29
autor
27. máj 2011

Dakujem vam maminy. V utorok ideme do poradne tak na tie kvapky sa opytam. No pri prvej dcerke ta mi tiez vyvracavala ale ked vyvratila tak potom prestala plakat ked sme to povadali pediatrovi tak povedal ze to je normalne tak asi tak.

heln
27. máj 2011

áno, povedz pediatrovi a určite neprestávaj kojiť a nedávaj UM, kojenie je to najlepšie čo môžeš dieťatku dať. Pediater by mal poradiť, prípadne sa skús obrátiť na laktačnú poradňu, isto poradia napríklad techniky kŕmenia, robiť prestávky, nechať medzitým odgrgnúť a podobne. nevzdávaj sa, určite to časom prejde.

feb13
27. máj 2011

@magda29 Take male grckanie po kojeni je normalne ale ak vracia vacsie mnozstvo alebo vracia prudom tak to normalne nie je. Podla mna moze mat reflux, ale aj to, ze z nejakeho dovodu zle toleruje tvoje mlieko, ma na nieco alergiu, bolesti bruska... (aj ked to nie je caste pri MM ale poznam mamicku ktora musela prestat kojit z toho dovodu ze dieta malo vkuse hnacky a vobec neprospievalo a s UM nemaju problem). Porad sa s pediatrickou a urcite neprestan kojit kym ho poriadne nevysetrili a nemas dokazane ze je to z tvojho mlieka. Ale s velkou pravdepodobnostou to z tvojho mlieka nie je.

januarova
27. máj 2011

@magda29, napis tutuo do poradne https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/
tam ti poradia skusene baby, ake polohy pri kojeni mat a co robit pri detoch s refluxom.

revlimid
28. máj 2011

z pohladu lekara ide asi o reflux, treba nahlonit miesto kde spi do sikma, zvysit hlavicku....robit prestavky na odgrgnutie pocas kojenia aj 4x

radkat
8. júl 2011

magda29: My sme mali s maličkou podobný problém od druhého týždňa, teraz ideme do piateho 🙂 - po kojení asi po pol hodinke plač a mysleli sme si s manželom, že sú to tie novorodenecké koliky ... niekedy to naozaj bolo len tým, že si potrebovala poprdkať. keďže ju kojím a všade sa dočítaš, že mliečko nemôže byť slabé a nemôže ho byť málo tak som si to nepripúšťala...TO BOLA CHYBA - hladné bábätko spinkať naozaj nebude ... v jeden večer tak plakala, priam revala až sme sa o ňu báli ... lekárka mi nebrala mobil a tak manžel skočil rýchlo do hypermarketu a kúpil UM - stiahla 70 ml ani neviem ako...a od vtedy ju večer prikrmujem. Cez deň mám našťastie mliečka dosť, ale poobede či skôr pred večerom je nejaká hladnejšia a viac vytiahne a tak mi na noc veľa neostane ... ale aj po UM ju prikladám k prsníku, prisaje sa pekne 😔
Pred tým sme si ešte mysleli, že má reflux, lebo sa jej vracalo mliečko - ale to si pravdepodobne tým silným plačom podráždila žalúdoček, potom to neustále kolísanie a mliečko sa vracalo a vracalo - teraz je to oveľa lepšie, aj keď pre istotu spí podložená pod hlavičkou ca 30 stupňov...

radkat
8. júl 2011

a ešte som zabudla, mala som aj laktačnú poradkyňu, ktorá mi naozaj pomohla, malá sa pekne prisáva a papá kľudnejšie ako pred tým...možno to je len v hltavom papaní 😵

lili777
8. júl 2011

Babulky len to vydržte. Naša malá sa doslova svojimi prvými siedmimi týždňami preplakala. A to nie tri hodiny, ona fakt celé dni plákavala tak do 11tej večer. Doktorka nám pobrala rôzne vyšetrenia, krv, ale nič jej nebolo. Nevrackala, pekne aj kakala. proste to bruško sa musí naštartovať. VEĽMI pomáhajú mašáže bruška viackrát denne. Bábätká sa málo hýbu a potom im tie črievka tak nepracujú, treba často jemne masírovať. To ako tak pomohlo. A ešte sa vedela ukludniť v zázračnej zavinovačke. Hodťe do googla "zázračná zavinovačka", nám veľmi pomohla. Inak žiadna rada, len vydržať. Určite to prejde. Je to nápor na psychiku, ale bude určite dobre. Skúste možno ešte probiotiká, u nás ale žiadna zmena nebola...