Syn má 1 rok a ešte nebol u zubára. Čo vaše dieťa?

petrusia
30. nov 2010

Ahojte, chcela by som sa opýtať: mám ročného syna, kedy treba ísť s ním k zubárovi na preventívnu prehliadku? Ďakujem.

cherryl
14. sep 2012

este sme neboli a ani sa nechystame na povel a ani na dobre slovo pusu len tak neotvoria este tomu nerozumenu ja sa zubara nebojim a tak nechcem aby sa bali ani oni 😀 ked bude prva prehliadka prebiehat ako v zapasnickom ringu a co by mi zubar spravil s pokazenym mliecnym zubom ??? povedal ze vsak to je mliecny ten sa neopravuje 🙄

zlatovlaska123
14. sep 2012

@andrea487 to nie je pravda, že zubár do 10 rokov nebude dieťaťu nič robiť...Ja s deťmi chodím pravidelne na preventívne prehliadky a vlani našiel synovi začínajúci kaz, mal vtedy 5 rokov, tak mu to vyčistil zatrel plombou.Práve nato sa tam má chodiť, aby sa problém včas zachytil a riešil. Ja som začala s prvým od 3 rokov a s druhým od dvoch -keď mu vyšla väčšina zubov.

ducci
25. sep 2012

nasa zubarka povedala ze od 3 rokov je treba chodit a dovtedy sa poriadne starat o ustnu hygienu...

stanislavao
25. sep 2012

nas ma 3 roky a u zobara nebol a ani ma to nejako netrapi. naco tam ma ist? ved co by mu akoze zubar mal robit? nic. len pozrie a to je zbytocne stresovanie dietata.

li_la
25. sep 2012

Pýtala som sa môjho zubára, mimochodom veľký odborník, kedy mám so synom prísť prvýkrát na prehliadku.

Povedal, že keď bude schopný obsedieť s otvorenými ústami.

Čo sa týka zubov, budem chodiť radšej k zubárovi aj každý mesiac, ako prísť o nejaký zub a potom platiť drahé náhrady a pod. Možno niekto nemá také problémy so zubami ako ja a moja rodina, no synovu starostlivosť, a to aj po odbornej stránke, o zuby by som nikdy nezanedbala...

letnyvanok
30. okt 2012

ahojte,na moje prekvapenie zubarka mi zavolala nech pridem na prehliadku to bolo asi pred tyzdnom a nech zoberiem malu co akurat dovrsila 1.rocik na preventivku nech si zvika.prva ja som si sadla do kresla samozrejme mala som maly kaz tak zubarka to osterila a vravela ze velmi dobre ze mala ma vidi pri vrtaní .suhalsim tu s jednou pani so zakona 2-krat do roka ma dieta narok na priehliadku co aj nam vravela zubarka nech si zvika od malicka aby potom smelo sadalo do kresla bez obav.samozrejme malu len tak prezrela ale ani neslo oto aby sa jej prehrabovala v puse aj ked ma 10zubkov ale aspon sme tam zasli bola mala videla aj ked vela toho nepochopila ale nejako uz to zacat treba a samozrejme aj zubky umivame bez pasti ale techniku sa treba naucit este v utlom veku a ta ranna hygiena je na matke kolko casu si na to najde aby dieta sa naucilo spravnu hygienu samozrejme hravo 😉 😵 😵 😵 😵 😵

januschka10
30. okt 2012

No a co. Kam chces ist s rocnym dietatom. Ja som bola s malym ked mal 3 roky a svet sa nezrutil. Umyvala som mu pravidelne zuby od malicka, hlavne je aby sa naucil si ich cistit.

katka1981
30. okt 2012

Su zubari, kt. ti povedia, ze hned ked ma jeden zub. My sme boli 2-3x, mala 2 roky vtedy, no ajked so zubarom srandovala, usta neotvorila a revala akoby ju z koze drali. Umyvame jej zuby najlepsie ako vieme a pojdeme, ked budem mat vacsiu istotu, ze ju v klude pozrie. Keby aj mala teraz kaz, tazko jej nasilu opravi zub. Treba robit prevenciu, aby kaz nevznikol. Ja som mala super mliecne zuby, aj trvala mam ok, a ozaj netusim kedy som prvykrat bola u zubara, asi az na zakladnej.

petrake
30. okt 2012

so starsim som bola na dva roky a teraz ked ma tri druhykrat a doki povedal, aby sme nabuduce doniesli aj mladsieho (teraz ma 9m), ze sa pozrie ako rastu zubky. a veru,ze aj zoberieme kedze je tam uzasne prostredie pre deticky

littledevil
30. okt 2012

My sme boli, ked mal maly 2,5 roka. Objednavala som ho, ked mal 1,5 roka a sestricka povedala, ze ma cas. Aj tak neotvoril pusinku, tak mu nic dr. nepozrel a kazal nam prist za pol roka 🙂 .

awalancha3
21. dec 2012

nestacim sa divit....... tak otrocky zodpovedne to beriete..... ved pozriem dietatku do pusy, ked ma na to naladu a vidim... ma ten a ten zub, ma ich tolko a tolko, tolko a tolko mu este chyba---porovnam si to s nakresom, zistim, ci som v tolerancii a ak dieta nema tazko odstranitelny zlty povlak na zuboch, alebo mu necernaju, alebo nevidite kaz na tych malych bielych zubkoch, tak je nezmysel ist k zubarovi s takym drobcekom, maximalne ho nechat povozit na kresle, pustit mu vodu a ukazat zrkadielko. Vacsina deti ma bieloskvuce mliecne zubky, na ktorych je kaz dobre viditelny a ak tam nie je, ak ho vy ako rodicia nevidite, tak zubar ho neuvidi tiez- lebo tam nie je.
Ti rodicia, ktorych malicke deticky maju tzv medove zuby /zltnutie, cernanie, drolenie) by vedeli hovorit ake trapenia maju u zubara s takymi malymi detmi...... takze kym su deti v pohode a to ozaj nemusite byt odbornik aby ste videli ci ma dieta zuby v pohode, zubara netreba. V pripade pochybnosti alebo neschopnosti rodica posudit ako zuby rastu a ci je to ok, jasne pre pokoj duse chodte k zubarovi.

talula
21. dec 2012

ked mala dcera rok, som s nou isla k kubarke a ta nas poslala domou, ze mame dojst az ked bude mat 3roky...

rebeka7501
21. dec 2012

Mám 37 rokov a ako dieťa som bola po prvý krát u zubára asi v prvom ročníku ZŠ, som tu, mám všetky zuby (okrem tých o ktoré som prišla pri úraze). Osobne si myslím, že to je ťah zubárov, poisťovní a podobných darmožráčov. Ak by sa deťom od narodenia nedával "zaručene" 100% prírodný tovar zakúpený v potravinových reťazcoch (čo už len môže byť zdravé na konzervovanej zeleninovej presnídavke so zárukou 1 roka ?????), presladené potraviny plné éčok, všelijaké sajrajty proti bolesti, kašľu a podobných nezmyselností, nebolo by toľko hnilých mliečnych zubov. Bohužiaľ tieto stravovacie návyky pokračujú i vtedy ak narastú trvácne zuby (pridávajú sa čipsy, kola, a zase len samé "zaručené" prírodné produkty). A kto sa z tohto teší ? Poisťovne, zubári, farmaceutický priemysel. A tiež mám svoj názor na rodičov, ktorí vychovávajú svoje dieťa podľa reklamy, tabuliek a knižiek. Takže začať u zubára ešte v prenatálnom veku !

chovancova27
21. dec 2012

Ja som bola s malým u zubárky ked mal rok a pol lebo som mu našla obrovskýýýý kaz na dvojke a aj tak ma poslala domov, že stejne mu vypadne, že čo riešim... takže asi tak slovenskí zubári 😠 😕 tak neviem ako pochodíte so zdravým chrupom... 😖 😖

4ocka
21. dec 2012

Ahoj moj bol teraz s dcerou /3.5/ a syn ma v januari dva roky. Chodim s dcerou pravidelne kazde tri mesiace ku ddentalnej a nikdy nerplakala ato jej uz vrtali a robili vyplkne. Syn si nechal vsetky zubky umyt masinkou a doma mi pritom robi sceny ked treba umyvat. Urcite odporucam chodit aj v takom mladom veku a treba si uvedomit ze aj ked mliecne zuby niektore sa menia az okolo 12 rokov takze slova mliecne zuby sa nevrtaju neopravuju je hlupost

nanulik
21. dec 2012

moj ma dva roky, všetky zuby ale na prehliadku stačí ísť v troch rokoch, tak mi povedala naša zubárka. vidím že mu zubyk rastu pekne pravidelne čistíme tak si myslím že ten rok ešte počká

nasta197
21. dec 2012

Ahoj moj bude mať 2 roky a nebol ale pýtala som sa a povedal moj zubár že može prisť hocikedy len tak sa poobzerat a aby si zvykol a poznal ambulanciu ale pozerat zubky stačí v 3 rokoch 🙂

1katkas
24. dec 2012

moj bude mat 17 mesiacov a tiez este nebol.. asi by mu este neotvoril pusinku... pojdem s nim asi az v 3 rokoch...

linuska1
24. dec 2012

my chodime 2 x do roka.. od 2 rokov... teda boli sme uz 2x..🙂

kubankakubanka
24. dec 2012

my sme boli prvý krát v škole to sme mali 7 rokov,,,,realita na slovensku málo detských stomatológov,,,

fordikford
24. dec 2012

my sme ešte u zubara s malou neboli a chalani boli jak začali chodit do školy je zbytočne dieta stresovat každe to berie inač

fialkaa
24. dec 2012

Chcela som ist, ked mal 1 rok, kedze sa vsade pise, ze prva prehliadka ma byt v prvom roku. Zubarka na mna cumela ako vyr, ze co chcem, ze najskor v 2 rokoch, pretoze skor ani v kresle neobsedi. Tak sme boli tesne pred 3. narodeninami a maly ani za svet spolupracovat. Ale reval statocne, takze mu pozrela do ust a konstatovala, ze ma zubky ok, ze ich ma dobre cistene. Davam si na tom zalezat - zuby cistime, malo sladkeho a po sladkom sa vzdy musi napit vody.

orieskova
24. dec 2012

So starostlivostou o detske zubky sa ma zacat uz pocas tehotenstva mamicky.kazda by mala byt poucena ako sa starat o ustnu dutinu novorodenca.a kedze kazde obdobie ma svoje specifika je velmi vhodne zacat chodit s dietatkom ku stomatologovi od 1 roka.dieta sa v ambulancii rokuka.staci ked sa prvy raz len posadi s rodicom na kreslo a povozi.postupne ako bude chodit detatko kazdeho pol roka vyzreje a otvori pusinku a urcite sa nebude bat.a u takychto malych deticiek ide hlavne poucit rodicov.

marcovka1
24. dec 2012

nam kazala prist ked bude mat vsetky zubky 😉 este jej chybaju horne dve stolicky 🙂

radecica
24. dec 2012

Nasa ma 2 roky, este u zubara nebola, ale zubarky som sa pytala a povedala nech prideme ked vyrastu vsetky zubky, tak cca okolo 2,5 roka. A potom pravidelne na kontrolu, aby sa mala nebala doktorky do buducna ked bude treba nieco riesit.

gilmoregirl
29. dec 2012

Ja som toto práve pred nedávnom tiež riešila. Malý má 1,5 rka. Mne zubárka povedala, že stačí prísť až cca v 2 rokoch alebo ak bude dáky problém, tak kľudne môžem prísť s ním. Ale páči sa mi názor, že by mali deti chodiť aj skôr nech si zvykajú aby sa potom nebáli, lebo ja som sa vždy hrozne bála.

ivana205
31. dec 2012

No my sme boli u zubarky priblizne v 13mesiacoch,maly zacal plakat ,otvoril usta,zubarka rychlo popozerala a bolo to .... a uz mame pokoj🙂

blancon
31. dec 2012

my sme boli u zubara v troch rokoch a bolo to v pohode, zubky nam pochvalila, ze su ukazkove a to ich neumyvame kazdy den 🙂

abika26
10. jan 2013

my ideme 1x teraz v 19m.ma zatial 12zubkov