Syn začal nezrozumiteľné rozprávať

27. apr 2023

Ahojte, som trosku na nervy, neviem, co sa deje. Syn ma cerstvo 2 roky, pekne a zrozumitelne mi rozprava, aj spaja slova (3-4 vety).
Vsimla som si od vcera, ze zacal bud svojou recou, alebo strasne nezrozumetelne sa rozpravat, nechapem, co hovori. Pritom 90% jeho slovnej zasoby bol zrozumitelny a kazdym dnom sa zdokonaloval v slovickach... Teraz je to katastrofa.
Tlaci sa mu horna stolicka, velkarat je nervozny kvoli tomu, slinta a dnes mi napriklad ani nespal hoci je velky spac.
Predvcerom je po vakcine bexsero, nemal teplotu....

Vy ste si nevsimli nieco taketo? Dost sa bojim....

autor
27. apr 2023

@anavixy vratili sa, takze jazyk vie vyplazit, aj ruky dviha obidve, zopakuje po mne slova, jesnoduche vety, a teraz zhodou nahod, oekne rozprava.... Jedine vtedy suslal, ked ychlo chcel nieco naraz povedat.

Snad je to naozaj v poriadku 🙏🏼

bluka2
27. apr 2023

Podľa mňa ho boli zub, tak sa tej strane vyhýba jazykom a z toho prameni nová divná reč… ja som tu optimistka, ale jasne, za kontrolu určite nič nedas

autor
27. apr 2023

@bluka2 pisala som s nasim pediatrom, hovori to iste. 🙏🏼 Pri porazke su aj ine znaky, nielen rec, a hlavne musi ta rec byt v kuse nezrozumitelna. Podla neho to bude tiez bolest zubkov a vlastne celej lavej casti tvare, teda usi, dasno, jazyk...
Pozerala som aj vedlajsie ucinky bexsera v pribalovom, nic vazne oproti ostatnym povinnym ockovaniam.

anavixy
27. apr 2023

Presne tak 🙂 zo samotnej vakciny by to kazdopadne nebolo…

julish
27. apr 2023

Toto robi aj moj synček, vymýšľa slova, ja ich po ňom opakujem, vkladá ich do pesničiek, veľa sa nasmejeme. Začal s tým tiež tak okolo dvoch rokov. Občas mi to pripadá, že je to vzdor v tom rozvoji reči. Že nechajte ma chvíľku tak 🙂

autor
28. apr 2023

@julish presne toto, niekedy pri tej hatlanine aj pocujem slovo z pesnicky. Tak naozaj asi skusa. Jemine... 🙏🏼 Ja uz som mala stavy skoro na infarkt

autor
28. apr 2023

@anavixy ❤️

julish
28. apr 2023

No ved ta tu dobre vystresovali, ukážkovo! Well-done, dámy 😘

autor
28. apr 2023

@julish no, dala som si magnosolv, nebudem klamat.🫠😏 Ale musim povedat, ze dnes mi zas pekne rozprava, ba dokonca aj tvori nove vety a zatial nehovoril, ze ho boli zub. Nie je ani nervozny. 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼