Synček má 2 roky a 8 mesiacov a nerozpráva

duta
2. jan 2013

Dobry den moj maly drobec mi vobec nerozprava... Povie mama a to je pre neho kazdy ak tak mojmu manzelovi povie kaka alebo mama mio(manzela volame mio)... Rozumie vsetkemu co sa mu povie ale z neho neviem dostat nic okrem tych jeho gangoreni ktoremu mi uz rozumieme ale ostatny nie... Skusala som uz co sa dalo kazdy vecer mu citam rozpravky aj cez den aj obrazky mu ukazujem malujeme a snazim sa z neho aspon nieco dostat no zatial bezvysledne... 😖 neviete niekto poradit???uz som uvazovala aj o navsteve logopeda len neviem chcela by som malemu dat taky volny priebeh tomu rozpravaniu...

sofia1979
1. feb 2022

@duta určite odborník a neboj on sa rpzrozprava len to už nenechaj tak

zuz1978
2. feb 2022

@majuska4401 áno rozrosprával sa 😊, trvalo to, lebo začal rozprávat až v 3 a pol rokoch a teda vôbec nič také sa nekonalo že zrazu celými vetami by začal. V 4 rokoch začal chodiť do škôlky, potom sa velmi rozrozprával. Dala som mu 1 rok odklad do školy ale hlavne kvôli tomu, že som ho zapisala do slovenskej školy a po slovensky hovoril horšie (maďarsky už dobre). Teraz je prváčik má samé jednotky, sice už máme iné problémy, nechce sa mu chodit do školy 😄. Ale keď si spomeniem, aky som mala strach, ze nebude vôbec hovorit, že bude vážne hendikepovaný....prežili sme s manželom ťažké obdobie. Velmi vela sme sa s nim zaoberali.

niki264
28. dec 2022

@duta dobry deň, viem že je to už dávno čo ste zakladali túto otázku, ale zaujima ma, kedy sa váš syn rozrozprával, pretože mz máme teraz ten istý problém. Má 2roky a 8 mesiacov a nechce vôbec rozprávať ani opakovať. Rozumie všetko aj ukazuje prstom keď nuečo chce ale ojrem mama tiež nič nepovie.

lienka.7
28. dec 2022

@duta k logopedovi sa ma normalne ist az po 3 rokoch ked dieta nerozprava. Ale ze nerozpráva vobec. Niektorým to proste len trvá. Moja napr.chce rozprávať same ťažké slova... so š, č, ž,. Najjednoduchšie je ďakujem.
Niektorým detom to ide ľahšie, inym nie. Pokial rozumie a urobi co povieš, nech si blaboce. Pride do toho.

kris_tin257
28. dec 2022

@lienka.7 my sme začali chodiť k logopedovi keď mal 2 roky a 7 mesiacov a dobre sme urobili, nastúpil krátko na to do štátnej škôlky a tam vyžadovali správu od logopedicky, čiže bez logopeda by sme sa nepohli

megan777
8. apr 2023

dievcence moj syncek zacal rozpravat az v 3 rokoch nebojte sa nic a teraz ma skoro 4 a usta sa mu nezavru,sice nevie povedat este R ale aj to bude takze teraz a hlavne chlapci zacinaju neskor rozpravat,tiez ma strasili ze bude autista atd a krasne rozprava a nema ziadnu vadu

niki264
28. máj 2023

@megan777 začal presne v troch rozprávať? Myslím ako hneď po narodeninách alebo tak postupne? Viem trošku blbá otázka😄ale už som zúfala, môj synček má 3roky a jeden mesiac a nemá vôbec potrebu hovoriť,minimum slov povie, ale to iba sem tam, celá rodina už čakáme kedy začne, ale on ako keby nemal o čom.

megan777
28. máj 2023

@niki264 ahoj skor vsetko postupne najprv pol roka mal ked povedal mama ale rozpravat nevedel az v troch zacal a aj do skolky chodit a sa tak postupne rozrozpraval,teraz ma usi bolia

niki264
30. máj 2023

@megan777 tak ja budem pevne dúfať, že od septembra začne tiež v škôlke.🙏sme objednaný k logopedičke na november tak budem dúfať že do vianoc mi niečo aj povie😄