Trojročný syn sa nepýta cikať a ani kakať

siska25
6. sep 2017

Ahojte, chcela by som poprosit o radu ak bol niekto v podobnej situacii ako my. Nas maly syn mal v auguste 3 roky, problem je ten, ze on sa vobec nepyta cikat ani kakat. Uz sme skusali vsetko mozne. Chodil doma bez plienky, ani nam neoznamil, ze sa pocikal, jednoducho mokre nohavice mu absolutne nevadia. Dam ho na wc vycikat, o 10 minut si ucurkne do gati. Ak ho teda na to wc dostanem, lebo zvycajne sa mi hadze o zem, ze cikat nechce a zasa za 5 minut je pocikany. Vonku sme ho v lete sledovali, nechala dom ho na zahrade holeho a on kade chodil si aj kazdych 5 minut ucurkol a isiel dalej. Ziadne ze povedzme raz za hodinu. Mal ist teraz do sukromnej skolky, zobrali ho na 2 tyzdne od tohto pondelka, ci sa ho nepodari im odplienkovat, ak nie dalej mi ho nevezmu. Mate prosim niekto podobnu skusenost, lebo mi sme uz zufali a nevieme ako nanho.

zviz
6. sep 2017

@siska25 davali ste mu kontrolovat moc? Nema nejaky urologicky problem? Kazde dietatko je ine a ma svoj cas, ale trojrocny by uz mal citit, ze sa mu chce a mal by vediet ovladat drziaky. Neviem poradit, mne sa dcerka odplienkovala ako 20 mesacna a syncek uz v 16tich mesiacoch... Skuste sa poradit s pediatrickou, pripadne si dohodnut konzultaciu u urologa.

usacik
6. sep 2017

Asi ta nepoteším, ale moja bola na tom rovnako..skúšali sme všetko my doma, v škôlke skúšali celý rok (ona chodila od dvoch rokov do škôlky) a ani za ten svet sme s ňou nepohli...a potom zrazu jedného dňa (mala 3 roky a 2 mesiace) zahlásila, že nechce plienku a za 3 dni sa kompletne odplienkovala (aj na noc)...takže moja rada, ak si už skúšala všetko čo píšeš, tak ostáva len čakať na drobca, kedy sa rozhodne..☹

katrin21
6. sep 2017

no, ucvrkavanie kazdych 5 minut nie je OK... asi tam bude nejaky urologicky problem... dala by som vysetrit...moze mat problem s mechurom... ine je nepytat sa, ine je takto ucvrkavat

mia551
6. sep 2017

ja mam presne tu istu skusenost s dcerou, ako pise @usacik ... zo dna na den odplienkovanie. povedala by som "samostatné". dovtedy nepohlo s dcerou nic

marika39
6. sep 2017

Nasa 3.5 rocna bola presne takato, uz sme skusili asi vsetko co sa dalo a nic, kludne si cvrkla aj sa pokakala a ani nepovedala ze ma v plienke😝. A nejak po tretich narodkach sa jedneho pekneho dna zobudila ze chce gatky a nie plienku, a boli sme odplienkovany, odvtedy uz plienky nechcela. Keby mi to niekto povedal asi mu ani neuverim, lebo ja som uz bola v koncoch, mali sme uz aj rozhodnutie ze nas beru do skolky a ona stale plienku, takze drzim palce, nech sa vam to tiez podari🙂

anicka382
6. sep 2017

Môj syn tiež plienka vytrvalo až do štvrtého roku aj cez deň nielen na noc,až kým si sám nepovedal dosť daj my slipky. Ale inak chodili sme na neurológiu všetko mal v poriadku,dieťa od troch rokou má nárok na plienky ktoré mu ona predpisovala aspon som ich mala zdarma a odporučím ti choď za pediatrom nech ťa pošle na neurológiu.😉

siska25
autor
6. sep 2017

Vraj do 3,5 roka sa to u lekara neriesi, treba cakat. Moc ma v poriadku. Vsetko mam skonzultovane s lekarom. Dcere starsej to tiez dlhsie trvalo, ona mal 2 roky a 9 mesiacov. Tiez sme vselico skusali a neslo to, az sa jedneho dna zobudila, ze ona ide cikat a bolo po plienke. Len u syna prestavam verit, ze sa toho dna raz dockam. Vsetci na mna pozeraju, ze som neni schopna jedno dieta odplienkovat, v skolke mi neveria, ze pre to robim aj nemozne.On je ale vseobecne trosku pozadu rozumovo. Zacal neskor rozpravat, obcas mam pocit, ze nechape suvislosti a je neskutocne tvrdohlavy a akcny. Od roka sa nam o zem hadze, vonku uteka..... Ale pohybovo je zasa na tom lepsie ako jeho rovestnici.

siska25
autor
6. sep 2017

@anicka382 vy ste boli s tym na neurologii ci urologii? Lebo mne len o urologovi doktorka vravela, ale ze este mame cakat. Tak sa jej na to najblizsie znova budem pytat.

siska25
autor
6. sep 2017

@katrin21 ja uz fakt neviem ci to ucvrkavanie robil vonku akoze zo srandy, ze sa mu to pacilo, ze je vonku holy, lebo on sa postavil a zakazdym sledoval ako cika. Lebo zasa na druhej strane, parkrat sa stalo, ze mal poobede aj rano po spanku suchu plienku, tak asi by tolko nevydrzal v noci, ak by mal nejaky problem s mechurom.

anicka382
6. sep 2017

Ano neurológia my sme aj málo rozprávali ale jazyk sa nám rozviazal v 3 rokoch len ten pipík neposlúchal.a neurologička povedala že plienka sa do 4 rokov nerieši tá hranica je až tak posunutá.

anicka382
6. sep 2017

Malého tak ľahko nepresvečíš a skôr tie plienky vybavýš lebo že ak ich bude mať aj po piatich rokoch len v noci tak že je to normálne. No my chvala bohu len do tých 4 r. a mesiac ešte na noc.teraz máme 7 r.a ja do teraz neviem čo je to mokrá postel ani žiadna nehoda.

katrin21
6. sep 2017

@siska25 no tak to si uz musis odsledovat ty.... ale ak by to robil stale, tak to nie je OK