Keď je uspávanie 3 ročného syna čistá pohroma

kvetinarstvo
8. jún 2018

Baby som zufala moj synator 3 rocny vecer ked ide spat na noc neskutocne vyvadza 😐 musim spat pri nom v izbe inak by tam urobil bordel neskutocny a aj tak by nelahol do postele alebo by z izby odisiel a robil si "svoje" vecer ho okupem,precitam knizku a spat ale kdeze je to neskutocny stres pre mna a napokon aj pre neho lebo uz po nom len kricim z toho, ked po hodine nezaspi lebo beha hore dolu tak mu aj capnem po zadku od nervov a on nic trochu poplace a zasa to iste som z toho unavena. Vobec ma nepocuva. Ziadne prikazy neplatia. Ani pekne slovo ani drzanie za ruku. Nic. Proste ma ma na salame. Ignoracia a respekt 0 bodov. Pomozte mi co robit?

skjatqo
8. jún 2018

Odkedy je takyto problem? Co papa na veceru? Kedy xhodi spat?

pribinak
8. jún 2018

Nemoze ho uspavat muz?

deti95060810
8. jún 2018

ak nemôže zaspať skús ho ukladať neskôr...

tncka
8. jún 2018

@kvetinarstvo evidentne je on u vas "sef" a nema voci Tebe ziaden respekt. Ale asi si ho tak naucila. Tes sa na pubertu 🙂 Tomuto uz teraz neni ziadna rada

barborenka28
8. jún 2018

@kvetinarstvo tak si treba na zaciatok polozit par otázok,kedy papa,o kolkej chodi spat,do kedy spava poobede,ci ste zacali estelen teraz s uspavanim a aka ste dôsledna,v tomto vsetkom.a rozhoduje,ci je dieta same a ci je prvorodene,lebo nase reakcie a vychovne metody sa s pribúdajúcimi detmi menia.........nemusi to dopadnut zlee,ale potrva to kym to maly pochopi,ale zalezi na Vas najviac..........velaa matiek CHCE,ale v konecnom dôsledku NEDOKAZE !!!drzim päste

katka1416
8. jún 2018

3 rocneho uspavate? Fuuuha... Nechat ho v izbe po tme sameho a je. Ved on sa raz unavi... Teraz je uz asi neskoro radit co robit, kedze vas evidentne ma na salame. Ale raz ho to prejde 😉 aj mne decka najviac vyvadzaju ked maju ist spat, ale nastastie lahnu, poklebetia a zaspia. Mam ich tak naucene😉

kvetinarstvo
autor
8. jún 2018

@skjatqo uz he to dlho ze si uz ani nepamatam tak od 2 rokov je uspavanie stres utrpenia. S jedlom to je druhy problem do neho dostanem nieco len ak ho zabavim. Vecera hocico parky, chlebik so sumkou,to co bolo na obed...pred spani este vypije flasu mlieka

kvetinarstvo
autor
8. jún 2018

@pribinak ten je max. vytazeny

zooeynka
8. jún 2018

@kvetinarstvo muz je prilis vytazeny aby skusil uspat syna? Fuha...toto by ma stvalo viac ako neposlusne dieta

anega79
8. jún 2018

Ja uspavam aj 7 rocnu, kedze ide s bratom 2 rocnym, precitame rozpravku, a niekedy im to trva aj hodku, ale ja si pritom aj cvicim, takze nejako ma to nezatazuje. Spava aj poobede? Dcera nespala od jedneho roku, lebo potom vecer tri hodky trvalo kym zaspala, a tak sa poobedny spanok zrusil

kvetinarstvo
autor
8. jún 2018

@deti95060810 dnes napr. nespal ani na obed tak som cakala ze ho vecer odpali a nic
Neskor znamena 22:00 to by som nedala lebo som unavena viac ako on a spolu s nim zaspava este starsia dcera

kvetinarstvo
autor
8. jún 2018

@tncka asi to tak bude

pribinak
8. jún 2018

@kvetinarstvo aj ked je vyťažený, tak na syna by si mal najst cas, hlavne ak je to takyto dlhodobý cirkus
Kedy sa mu chce venovat sk nie teraz ?

kvetinarstvo
autor
8. jún 2018

pottebujem aj tak lebo sa zblaznim

kvetinarstvo
autor
8. jún 2018

@barborenka28 ma este starsiu sestru zaspavaju spolu. On je taky sef. Robi si co chce. Starsej robi zle ani ju nenecha spat...nepomaha nic

zooeynka
8. jún 2018

@kvetinarstvo a pozhasinat v celom byte a zaliezt spat? Ak maly vybehne z postele tak do tmaveho bytu...chapem ze bude rev, ale ak nebude mat divakov pri vystupe zrejme ho to unudi a napokon zaspi.

mala_katie
8. jún 2018

@kvetinarstvo no, ja by som povedala, hlavne seba skludnit.. Čím viac kricite, capate po zadku, tým to bude horšie.. Nevravím vôbec, alr z mojich skúseností, každé dieťa, ktoré je moc unavené a jednoducho ísť nechce toto robí.. Zakotviť si pevný režim, trvať na svojom.. A zas sa nestresovat s tým, že ho uspavate.. Veľa ľudí tak robí.. Ja tiež.. A zo všetkého najviac milujem tie chvíle.. Je prítulný ako maca a dáva najavo, ako ma potrebuje..

skjatqo
8. jún 2018

Aj moj mlady pan skoro 3 rocny ma tendenciu blaznit sa pred spanim. No uzemnujem ho ako sa da. Trosku blaznenia mu niekedy dovolim, povalame sa spolu po posteli a podobne, smerujem to k ukludneniu. Snazim sa hovori potichu, kludne, ked rozhadze hracky, musi ich upratat. Musi pochopit, ze si nepomoze a cokolvek urobi inac ako ma, bude to zlozite a neprijemne. Celkom dobre vychovne je dat mu na vyber a urobit to tak, ze ta spravna volba je jednoducha a prijemna a ostatne je v niecom neprijemne.

kvetinarstvo
autor
8. jún 2018

@zooeynka on si pozasvecuje sam uz som skusala

zooeynka
8. jún 2018

@kvetinarstvo vysrobovat ziarovky. Aby maly spratek buzeroval celu rodinu tak to nie...

rajna
8. jún 2018

moja sa napriklad boji sama spat lahnem si ku nej precitame rozpravku troska sa porozpravame dam jej pusu hladkam ju alebo sa ku nej pritulim a za 10 min. spi. Zaspi o pol 9 ale zasa o 5 mame budicek ci je piatok a a ci sviatok. Ale mne to nevadi aspon viac postiham poobede spi najviac hodinku niekedy vobec.

kvetinarstvo
autor
8. jún 2018

@mala_katie ja mu precitam knizku a poviem ideme pekne spinkat dam ti rucku. Vezme si hracku a zalahne a za 2 sekundi uz pobehuje. Sestre robi zle...spekuluje

skjatqo
8. jún 2018

Mozno je problem ze chodi spat neskoro. Skuste ho dat spat skor.

kvetinarstvo
autor
8. jún 2018

@skjatqo joj to on ma vobec nepovuva. Ked hracky rozhadze tak ich po sebe neuprace povie ze to mam upratat ja...

skjatqo
8. jún 2018

Ked je dieta unavene za hranicu, spusti sa mu adrenalinova reakcia a potom nevie zaspat a ani spanok nie je kvalitny

skjatqo
8. jún 2018

A upracete? Vase prikazy su posvatne a musia sa splnit. Je to pre jeho vlastne dobro. Pre to, aby bol stastny v zivote. Ak nechce upratat, ja ho tam dotiahnem a cakam nad nim. Nedovolim odbehnut. Zdrapnem, vratim, zopakujem. Idealne ostat v klude len trvat na svojom. Nakoniec sa podvoli a uprace. Alebo mu trochu pomozem ja. Pripadne mu zdrapnem ruku a donutim ho chytit tu hracku a odlozit.

mala_katie
8. jún 2018

@kvetinarstvo ale s tým rešpektom závisí ako fungujete cez deň.. Na ten je najvyšší čas začať si ho budovať, inak sa zblaznite.. U nás nezaberá nič iné, iba tresty.. Nie fyzické.. Ale trebárs aj robí niečo zlé, mu poviem, ak spravíš to a to, nebude rozprávka, niečo čo ma rad, poviem mu, nech rozmýšľa.. A trvať si na svojom, nerobiť ústupky, výnimky,ukázať mu ako to spraviť ináč.. Zaviesť jasné pravidlá.. A aj rituály.. Spať v ten istý čas.. Napríklad, my mame pred spaním rituál, na chvíľku rozprávka v TV, pozhasina sam, so všetkými sa rozlúči, umyje zuby, vycika a ide spať.. Ale keď presvihneme cas, tiež je to občas problém ho uspať,aj keď u nás skôr cez obed ako večer..

barborenka28
8. jún 2018

@kvetinarstvo hracky rozhodne neupratujte sama,ak tak, spolu s malym,alebo to nechajte tak!netreba ho rozmaznavat,bo sa to s nim povlecie az do konca zivota........

mimimami3
8. jún 2018

Uz pred vecerou mu zdoraznit, ze o napr. 20,00 (vhodny cas si dopln sama podla vasho rezimu) uz potrebujete mat s manzelom cas pre seba a pre neho je to uz cas na spanie. ze po 20,00 uz ho nebudes ukladat do postele v ziadnom pripade. vecer zaviest pravidelny ritual: vecera, hygiena, rozpravka, prebrat spolu v pokoji den (nemyslim teraz ho zahrnut vycitkami za to, kedy Ta cez den nahneval, skor spomenut nejake pekne zazitky, co ste robili, spytat sa jeho, co mu dnes urobilo radost...), ulozit do postele, pusa a dobru noc, Tvoj odchod z izby.
ak vstane a rozhadze si izbu, vyjde z nej, jednoducho ho chytit za ruku a odviest naspat do izby, uz by som ho ani do postele neukadala. zdoraznila by som, ze uz som ho dnes ulozila a druhykrat to robit nebudem. a vratila by som sa k svojmu programu. ked si izbu rozhadze, jednoducho mu povedz, ze si to uprace bud teraz vecer alebo to uprace rano. ak budes vytrvala, pochopi, ze su len dve moznosti: bud ho ulozis do postele a on v nej zostane alebo sa musi ulozit sam (a naozaj by som ho od zajtra druhkrat uz neukladala, neboj sa, unavi sa a zaspi, hoci aj na zemi - kde zaspi, tam by som ho aj nechala spat). na druhy den by som (aj za cenu cirkusu) trvala na tom, ze si tu rozhadzanu izbu uprace a dala by som mu rozumny limit (bud ukazat na hodinach, napr. kym bude velka rucicka tu a tu alebo natiahnut budik / kuchynske minutky) s tym, ze ak si hracky neuprace, zoberiem ich a dam prec, pretoze chcem stravit den hranim s nim a inymi peknymi vecami a nie upratovanim neporiadku, ktory on narocky spravil. po uplynuti limitu by som do izby prisla s taskou / skatulou a zacala naozaj hracky do nej ukladat (pokojne zacni tymi, s ktorymi sa uz nehrava).
to nie je o tom, ze sa mu nechces venovat, predpokladam, ze sa mu cez den venujes, ale jednoducho, aby si bola aj Ty na dalsi den oddychnuta a mala energiu, potrebujes si aj oddychnut a mat chvilku pre seba aj mimo nocneho spanku. a o tom, ze takto s manzelom nemate ziadny spolocny cas a to sa vam moze tiez vypomstit (a to by pre maleho tiez nebolo prinosom), ani nehovorim.
nase jedno dieta zaspi vacsinou do 5 min od ulozenia do postele, druhe niekedy potrebuje aj hodinu a pol od ulozenia, kym zaspi (hlavne ked v skolke zaspi cez den - uz spanok cez obed nepotrebuje, ale z nudy tam 1-2x do tyzdna zaspi 🙂 ). ale vie, ze to je uz nas cas s manzelom a respektuje to. ked jej treba ist na WC, ci sa napit, ide, vybavi, co treba a ide naspat do postele. vedla postele ma malu lampicku, ktoru si vie sama zasvietit a na posteli maju obe zavesene vreckare a v nich par kniziek, ked z nejakeho dovodu nechce / nevie zaspat, zasvieti si svetielko a "cita" si knizky. ale je v posteli. a ziadne rozhadzovanie hraciek, u nas plati, co si rozhadzes, to si upraces (a nehnevaj sa, ale na toto je uz velky az-az. nase deti si upratuju hracky od 1,5 roka same a to mam normalne deti, ziadne extremne nadane ci najsikovnejsie na Slovensku. jasne, ze to v tom veku bolo len nahadzat veci do skatul, ale velmi skoro pochopili, co patri do ktorej krabice, neskor policky atd.). takisto u nas plati, co si zoberies na vychadzku (kocik, bicykel...), to si celu cestu aj budes niest. takisto po jedle, ked dojes, tanier si odnes do umyvadla, ked neodnesies, dalsie jedlo Ti nalozim na taky spinavy. deti zvladnu taketo zakladne samoobsluzne cinnosti a neprospieva ani rodicom, ani detom, ked netrvame na tom, aby ich aj zvladli.
nemoze 3-rocne dieta riadit vas den... manzel to ako vnima? pre neho je v poriadku, ze si s dietatom cely den a potom aj cely vecer az kym pomaly neodpadnes od unavy?
neboj sa, vsetko sa da zvladnut. treba len zachovat pokoj a byt dosledna. aj za cenu cirkusu a vystrajania. neslubovat odmeny, neuplacat, citovo nevydierat. vecne a pokojne trvat na svojom, pretoze je to pre dobro celej vasej rodiny.

skjatqo
8. jún 2018

Ako s konikom. Rozmyslajte co je prenho trest. A co odmena. Ked som mojmu povedala ze ked nebude lezat v posteli, ja odidem a potom som to aj urobila, pochopil ze to myslim vazne a posluchol. Potom stacilo uz len slovne pohrozit. Vzdy musite byt pripravena vyhrazku splnit, trest vykonat. Aby chapal.