Váha 19-mesačného dieťaťa 9145g je málo?

ikula2
29. sep 2011

Viem, ze vaha dietata je velmi individualna. Moj syncek sa narodil drobny 2770g a teraz mame este necelych 19 mesiacov a 9145g. Nasa dr. nas chce poslat na vysetrenia ci nejde o celiakiu alebo neznasanlivost na mlieko. Ja mam hlavne strach ako to zvladne maly odber krvi z ruky, uz teraz ma strasny strach u lekarky a neskutocne vyvadza. S manzelom sme tiez boli chude deti. Neviem, nechcem zbytocne vystavovat maleho traume a aj seba nervom s vysetreni. Samozrejme nic take ani v rodine nemame. Maly je zivucke dieta, neposedi a papa trosku menej ako by som si ja predstavovala, ale nie je to take ze vobec neje. Nechcem to zase ani ja zanedbat, som si vedoma ze je chudsi a ci nemoze ist o nejaku poruchu travenia. Chcem teda vediet ci to mame riesit vysetreniami. Dakujem za nazor.

borisvolcko
1. jan 2013

Môj malý sa narodil s váhou 2900kg, má 23 mesiacov a 10 kg, papá niekedy viac a niekedy menej, podľa toho čo mu chutí a doktorka mi nikdy nepovedala, že by bol malý. Aj ja som bola také dieťa, samá ruka, noha.

sosovica
1. jan 2013

Vsetko zalezi od dietatka si myslim s akou porodnou vahou sa narodi aky su rodicia geneticky ci drobnunky ale vedsu takze ak je zdravucky papka a pribera tak myslim ze je vsetko ok.ja mam dcerku ktora ma 11nesiacov a ma desat kil aj nieco a narodila sa s hmotnostou 3200gramov a teraz ma 80cm a ja som taky trpaslik oca ma vysokeho no je to popreplietane geneticky.pekne papkajte a nech ste zdravucky

kararinka99
3. jan 2013

Moja mala mala 1980kg ked sa narodila teraz ma o tri mesiace 3 roky a važi ledva 10kg a meria 83cm aj s topankami tiez som z toho na prašky ale doktorka tvrdi stale že je to v poriadku no teraz o nej uvazujem kedze ju nacapali kradnut v potravinach 😀 uvažujem o zmene pediatra a inom nazore

salma22
3. jan 2013

nemozes ist tabulkovo 😉 u kazdeho dietatka je to ine ....nase krasky mali starsia sa nam narodila PV 3700g a teraz ma 13kg a mladsia PV 5080g a teraz vyse 9kg

bubu4125
3. jan 2013

moja mala pôrodnú váhu 950g a 35cm....z inkubátora sa dostala svetelnou rýchlosťou....dnes má 20mesiacov ( 17korig) a 10kg a nosí veľkosť 92....jej otec má 185cm a 60kg a nevie pribrať, zatiaľ čo ja s tým problém nemám (163cm a 67kg).....
malá mi celý deň niečo je, mám pocit, že sa na jedálny lístok dostanem aj ja....raňajky, obed a večera , to v stoličke a všetko a mimo to všetko čo príde pod ruku.....perpetummobile....
veľa robí genetika....

abika26
10. jan 2013

Neviem preco niektore lekarky tak stresuju,nasa to nikdy neriesila...timka sa narodila 3150g a 48cm,na rok mala 74cm a 8200g a teraz za pol roka pribrala 2kg a ma 10,2kg a 80cm.podla mna je taka akurat 😉

zuzuj
10. jan 2013

Tazko ti radit, dolezita nie je len váha ale aj výška....može byť pri určitej výške aj tučný...ked chapeš ako to myslím...
Lekárka ti to navrhla..asi nie preto, že ma 9 kg a 18m ale preto, že nejako sleduje jeho vývin celkovo a teda porovnáva jeho rast aj jeho váhu....a od toho sa to najma odvíja....lebo asi nejde len o kila ale ako aj rastie a vyvíja sa....

Ja sa priznám som sa musela pousmiať, čo sa týka krvi...moja dcérka v jeho veku mala za sebou už aspoň 20 odberov...ale to je práve vec , kedy máš choré dieťa a už takéto veci vobec neriešiš.....lebo musíš sa rozhodovať o daleko horších...a kedy zdravé a prežívaš to prvýkrát, tak chápem...
Možno to zvládne lepšie ako myslíš...moja dcéra nepr. niekedy ani neplakala pri pichaní krvi normal zo žily..., skor ju to zaujalo, čo jej to tam robia...potom jej to zalepili peknym leukoplastom a dostala kinderko alebo gumákov, to si sama predtým vybrala...
ale tak sme aj motivovali, a vysvetlili a skor to treba brať ako hru pre nu....HLAVNE NESTRESUJ PRI NEJ TY....lebo potom bude ručať riadne....
A čo sa týka laktozoveho testu, to len príde a dajú jej fuknuť a potom vypije laktozu a zase fuka do takeho akoby náustku...nič to nie je až žiadna krv...
Ale su aj take kde beru krv tak môžeš si vybrať....

daduliena18
10. jan 2013

Vôbec to nerieš. Môj malý sa narodil mal 3 050 g a teraz keď sme boli na 11 mesačnej, tak mal 8 900 g. Doktorka povedala, že nie je ani pucko, ale nie je ani chudý a že na svoj vek, je dosť vysoký. Keď má chuť, tak popapá ako starší syn, a keď nechce, tak nechce. Dakedy máme dobré dni a dakedy nie. A neobsedí ani sekundu. Stále ho treba pozerať, že kde sa práve nachádza. Keby mne doktorka navrhla krvné testy, pre môj vlastný pokoj, by som mu ich dala spraviť. Aspoň pre istotu, že som nič nezanedbala.

matahary25
14. jan 2013

Moja mala pusinka ma 13 mesiacov a 11,5 kg je to nas malý žrútik nie je tučna iba pupček narasta a tiež ked sa narodila mala 2750 no ona sa narodila skor tak som aj rada, že to takto dohnala. Aj ja si myslim, že každe dieťa je individualne my sme tiež v pol roku mali problem s paapanim ale potom sa rozbehla. Len pre porovnanie moja malá má 13mes. a 11,5kg a sestrin syn má 7rokov a 19 kg :D a tiež toho veľa nezje

hanuliq
14. jan 2013

moj maly ma 4 mesiace a ma 8,5 kg. tucny nie je on je len dlhy jak cesta do roboty. ma 4 mesiace a oblieka 6-9 m.
ale pokial je dieta zdrave a nema ziadne problemy tak by som tu nizku vahu neriesila.

reni1001
10. apr 2013

Presne takyto problem mam aj ja.Mam 3 deti.Najmladsia ma 17 mesiacov,kojim ju.Velmi malo papka.Je velmi rozumna,ziva a sikovna.Iba jedna vec ma skre ze na 17 mesiacov ma vysku 74cm a 8400g.Porodnu vahu mala 2970g a 47cm.Na endokrinologii mi doktoka povedala ze ked do 3 mes.nepriberie tak zacne s vysetrovanim.Zatial pribrala len 400g ale kvoli tomu ze podrastla.My s manzelom mame nejakych 163cm,tak dufam,ze to bude len dedicne 😖

itbielizen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
verca99
26. sep 2013

babenky ked tu vas citam tak ja sa stale trapim ze moj syncek malo vazi ze je chuducky a davam mu stale papat ma 16 mes. a vai 10.430 a meria 82cm a stale sa stazujem manzelovi ze malo papa ze asi mu davam zle papat a moj manzel tak urcite mu malo papat nedavas ked 4 krat do dna kaka 😅

miskachrumka
3. okt 2013

my sme sa narodili s váhou 3300g a 49cm teraz máme 13mes a 12800g a 77cm .....rok bol dojčený

skorpionica
3. okt 2013

myslím si že každé dieťa je iné, a čo povedala lekárka? my máme o týždeň 19 mesiacov a vážime 13 kg, a to ju ešte kojím.

km1978
12. mar 2015

Môj synček má 15 mesiacov a meria 83 cm a váži 8700g, podľa doktorky a jej grafu má váhu pod , ak sa do 2 mesiacov váha nezdvihne nad, bude mu robiť krvné testy, pri tom veľmi pekne papká, ráno mliečko, potom chlebík s masielkom, syrom , šunkou, na obed polievku aj druhé,popritom ovocie, chrumky, aj kinder čokoládku dostane, na večeru kašu poprípade čo zostalo z obeda a pred spaním mliečko. Je čulý neobsedí , je šikovný. Veď nie všetky deti musia byť podľa ich tabuľky a ja s mužom sme štíhli. Ale aj tak ma to šte, na čo malého trápiť so všelijakými vyšetreniami. Narodil sa dosť veľký mal 3460 g a 52 cm, ani my s mužom sme nemali takú pôrodnú váhu, ja som mala len 2200g a muž 2700g.

evuliceeek
12. mar 2015

aj podľa mňa je každé dieťaťko iné a ani tabuľky rastu a váhy nemožno brať na 100%, môj syn je toho dôkazom - má 19 mesiacov a 16 kg a 93 cm a detská pediatrička to vôbec neberie tragicky, povedala mi, že máme veľké dieťa, ale je to zdravé dieťa, ohybné ako gumka v gatiach a rastie a priberá si svojim tempom, po svojej krivke a špeciálne to neriešim, občas nejaká iná maminka z okolia utrúsi, že je privysoký, že to nie je normálne a pod. 🙂 ale to sa len pousmejem

inull5
12. mar 2015

Aj my máme dievčatko mimo rastovych a váhových tabuliek. Narodila sa s váhou 4650g a 56 cm teraz ma presne 4 roky výšku 110 cm a váhu necelých 16 kg.úplne tenka ako prútik.s papanim bol problém ale teraz sa da.lieta a skáče celý deň čiže nemá z čoho naberať.a syn iez nezapadá 15 mesiacov 85 cm.váha 12 kg.jemu sledujú rast na endokrinologii lebo mu vyšli hraničné výsledky.

stenin1013
7. apr 2015

Moj syn ma 4,5 roka a 104 cm a 14 kg. Pochodili sme vsetky mozne vysetrenia a je zdravy. Dcera ma 20 mesiacov 80 cm a 9,5 kg. Uz to neriesim. Ak budes kludnejsia chod na vysetrenie, zobratie krvi vydrzi, zabudne, a budes vediet, ze je vsetko ok.

blondmermaid888
5. máj 2016

Nasa ma 14 mesiacikov a 8,64 kg . Prave sme prisli z poradne 🙂. Na pocudovanie doktorka vobec neriesila. (len sa nas spytala ci nie je ospala,ci jej zelezo nechyba a kedze ospala neni tak je vsetko v poriadku )

sedokridielko
16. máj 2016

13kg.A papa celu noc.Nuz kazde 2az 3 hofiny.A co jedia aj keby len piskoty,tycinky..Ak nie je casto chore.Je to ok.

christin3
16. máj 2016

Nás Petko ma 14 mes a 11kg je veľmi vysoky a veľa papa.

sebadtianko
4. okt 2016

Nasa mala ma 16 mesiacov,vaha 8,3kg a 76 cm. Porodna vaha bola 3620 krasna baculka 48 cm,papat jej chutilo strasne ale ked sme na pol roka presli na normalnu stravu katastrofa odmietala normalnu stravu.teraz popapa nie moc, ale častejšie. Je to premna utrpenie ked nechce papat,neviem uz co robiť, manzel je pribratejsi a ja mam 53 kg.

blondmermaid888
12. okt 2016

My uz mame 19 mesiacov a 9,9 kg🙂

alenkay7
12. okt 2016

@ikula2 ja neviem chces posluchat nejake laicke rady alebo lekarku ktora nechce nic zanedbat alebo jej nedoverujete? tak prejdi k inej. a neboj maly si to nebude ani pamatat za par dni, "že truamu". kolko veci si pamatas co si zažila do troch rokov? azdravie je doležitejsie,

misieli
27. aug 2018

@adriana7 00uoSrzo .

annamivo
27. aug 2018

@ikula2 nie nieje chudý.. aj náš sa narodil menší 3050g a teraz 25mesacny má sotva 11 kg. Papa takmer všetko, podľa chuti, raz viac ráz menej.. Dr nikdy nemala dotazy na jeho váhu, bol dojčeny do 2r, iné mlieko nechce. Myslím že ak ti papka stravu v pohode tak by som s toho tragédiu neurobila, ale ak sa ti zdá že nie tak by som to zvážila a dala urobiť základné vyšetrenia...