Veľmi pokojné 7,5 mesačné bábätko

pajerskaerika
22. dec 2013

Ahojte baby. Mam7,5 mesačne babatko-Jurajka. Zatiaľ žiadne extra choroby a možno si mnohé poviete, ked si prečítate moju otázku, ze som nenormálna. Môj maličký je od narodenia veľmi pokojne babatko. Veľa spi aj teraz cez deň, aj niekoľko hodín cez deň a sám sa hra tak, ze buď si skrabka po podlahe, hladká či obzerá hračku.
Malo lozi, skôr vôbec radšej si dá hračku do ruky, preberie do druhej a je taký uvolneny. Je to normálne? Všetky deti okolo neho sú take aktívne. Vstávali na štyri nôžky, sedia či lozia...
Vďaka za naše názory!!!
Erika

lulistek
22. dec 2013

Ahoj, moja mala ma 8,5 mesiaca a je zase opak, je taka umrncana a stale si vyzaduje pozornost, no na druhej strane nelozi ani sa neplazi, len sa toci okolo svojej osi pomocou ruciciek. Kazde babo je individualne, niektore su prilis skore, ine neskore, ine cisty priemer - tabulkove babo. Takze uzivaj si klud aj to ze je Tvoje babo take kludnucke. Ma cas na vsetko 🙂

pajerskaerika
autor
22. dec 2013

@lukistek vďaka za odpoved🙂

meiwe
22. dec 2013

Uzivaj si kludne babo🙂 moja je aktivna az moc , malo spi, a ked spi tak najviac hodinku, sama zahrat sa nehrozi povinne s nou sedim v bazene( museli sme nafuknut 1,6X1.6 m) aby sa neudrela, sedi, lozi , stvornozkuje, postavi sa vytaha nas za vlasy, vsetko chce a vsade chce bit;) tak ti toho kludaska aj trosku zavidim;)=)

pajerskaerika
autor
22. dec 2013

@melwe len mám strach či sa ten jeho vyvoj(hlavne) motoricky rozbehne..

mamainprogress
22. dec 2013

@pajerskaerika je to normalne, nestrachuj sa. on sa casom "preberie" do dalsich ludskych emocii a aktivit neboj sa 🙂 ze je kludny znamena ze sa citi v pohode a ma vyrovnanu mamu.

gr
22. dec 2013

Ahoj, moj drobec bol tiez uplny pohodak a uz ani presne neviem kedy sa to zlomilo, ale teraz sa ho obcas pytam "Kto si a co si urobil s mojim mimiskom." 😀 Stale sa vie zahrat sam, ale uz je dost aktivny, takze pokial Tvoja pediatricka je spokojna, uzivaj si pohodu a drobceka.

pajerskaerika
autor
22. dec 2013

No pediatrička je spokojná, len na poslednej návšteve ma poslala za neurologickou, lebo nechce sa veľmi zdvíha na vyrovnane rucky, lebo on ked je na brušku, zoberie si hračku do rúk a hra sa... A veľmi lozit alebo zdvíhať sa to nie. Iba ked fakt musí...

gr
22. dec 2013

Moj drobec sa zacal pretacat, plazit, stvornozkovat a aj chodit o kus neskor ako sa pise v tabulkach. Bol kludas, pohodak a pozorovatel okolia a tusim ked mal rok, tak zacal byt o kus aktivnejsi. Pre svoj klud skocte na neurologiu, ale dovtedy sa nestresuj. Ma svoje tempo a pokial nebudes mat vysledok z vysetrenia ho do nicoho nenut a netlac.

sosanna88
23. dec 2013

...moja mala je ,,aktivna,, od narodenia, nebudem vsetko popisovat, ale napriek tomu zacala so vsetkym trocha neskor a aj ked do mna okolie hustilo ,,hento by mala, tamto by mala,, ja som to neriesila a kazdemu povedala, ze mala ma svoje tempo a ja ju nic neucim v tomto smere, nikdy som ju nenutila byt na brusku lebo to neznsala, ona sa pretocila zo dna den sama, tak isto aj sedenie, aj vsetko....vzdy bola na rovnej podlozke-v ohradke aby mi nespadla a vzdy som len zbadala, ze co nove zacala robit. pekne, prirodzene, podla svojho tempa, tak ako bola na to zrela, ako dozrel chrbatik atd. atd. Pre klud duse, uz ked vas dr. poslala, zajdite na neuro, ale ja si myslim, ze maly je proste flegmos, pohodak. bud rada, ja si pri malej niekedy ani s prepacenim nepr..em 🙂
PS: sesternica ma taku malu, je vo veku mojej malej (11 mes) a ja len ziram, ze aj take deti existuju...kludne, nepistiace, spiace...🙂

sense
23. dec 2013

no moja je cez den velmi aktivna a tabulkovo dost vpredu, cez den sice je pokojna kludna, vesela (vynimka teraz ked je chora sice je aktivna ale pistiaca) a v noci sa velmi casto budi....na neurologiu by som isla len preto aby som si bola ista ze je vsetko ok.....proste nietk. deti su kludnejsie ine nie....apropo moja sa prvykrat na brucho pretocila az ekd vsetky deti na okolo to zvladli lavou zadnou, dovtedy ked som ju dala aj chvilu na brucho katastrofa a odkedy sa prevratila jeden pokrok za druhym....a den pred 8 mesiacom zvladla popri sedacke svoj prvy meter

pajerskaerika
autor
23. dec 2013

No na neurologii nam povedali, ze má slabší chrbatik a poslali na cvicenia. Tam nam povedali, ze ak do Nového Roka sa nebude chcieť viac staviat na rucky, tak ideme na Vojtovu metódu... Nie som z toho velmi natesena...

sense
23. dec 2013

@pajerskaerika urcite je to pre dobro dietata, moja mama robi na rehabilitaciach a cvicia aj tuto vojtovku....

shrekula
23. dec 2013

@pajerskaerika keď bola moja dcéra malá bola taká neaktívna, že keď sme ju dali na bruško tak som ju musela po chvíli dvihnúť ináč by sa zadusila. zaborila hlavu do vankúša a koniec. vôbec nedvíhala hlavičku, ani na rúčky.poslala nás doktorka aj cvičiť, ale len párkrát som šla, nevidela som dôvod prečo by som tam mala chodiť. som názoru , že všetko má svoj čas. tiež bola kľudné bábo, celú noc prespala, nejak moc neplakala,sama sa hrala v postieľke, tak som to neriešila, bola zdravá, reagovala na podnety zvonku a postupne sa to všetko vykryštalizovalo. teraz už je veľká slečna a stále je kľudnej až flegmatickej povahy. takže takto.

iwesska
23. dec 2013

Bud rada, ze nemas hyperaktivne dieta. Ja ho mam a teda ti poviem, ze nie je to med lizat. Do 6 mesiacov sa nevedel ani otocit na brucho, ale v 9m. behom tyzdna sa posadil, postavil na styri a postavil. Od tej doby bol nezastavitelny. V 7,5 mesiaci by som vobec neriesila preco nesedi, nelozi a uz vobec preco sa nestavia. Kam sa bude ponahlat? 🙂

bianca2
23. dec 2013

Ahojky,moja zas od narodenia v pohybe musela byt aj spala najradsej v satke za pohybu. Otacala sa 3,5 mesacna, lozila 5,5 mesacna a chodila sama 9 mesacna,je to fyzicky nezmar stale v pohybe,utaha nas oboch 🙂 zas kamaratkin syn je totalny kludas,tiez sa zacal pohybovat neskoro. Bude mat 15 mes a stoji,chodi okolo nabytku ale este nejde do priestoru. Lozit zacal okolo roka. Takze je to velmi individualne.hlavne bud v pohode,aj do kamosky kazdy hucal.bola aj na neurologii ale vsetko ok.skor tam bola aj tak kvoli slabemu spanku maleho.

pajerskaerika
autor
23. dec 2013

Baby ďakujem za odpovede. Ja som tiež názoru, ze ho nechcem do ničoho nútiť. Uvidíme ako dopadneme po Novom Roku. A dovoľte mi aspoň takto Vam zaželal Šťastne a Veselé!!!!!

meiwe
23. dec 2013

@pajerskaerika ak chodis pravidelne na poradnu tak tvoja dr. urcite robi trakcny test potiahne za rucky, otoci z boku na bok a keby nebolo vsetko s nim motoricky ok tak by to videla, kazde dieta je ine a moja dr. malej hovori ze kam sa tak slecinka ponahla takze este by mala mat na veci ktore robi cas🙂 a tvoj maly tiez ma cas;) pekne vianoce;)

veriiii
23. dec 2013

@pajerskaerika ak je jeho pediater spokojny, tak sa moc neznepokojuj.. mozno by ti dalo aku taku odpoved, keby si patrala, ci niekto z rodiny bol take babo....ak vsak zacne zaostavat aj za tzv negativnymi milnikmi, tak vtedy by som sa znepokojovala.

hamca
23. dec 2013

@pajerskaerika je super, ze ta pediatricka poslala k neurologicke. Vzdy je lepsie sa poradit s dokim, ako potom banovat, ze clovek nieco zanedbal. Vojtovky sa urcite neboj, my sme ju cvicili 8 mesiacov, aj ked pri cviceni sme sa natrapili, ale vysledok stoji za to. Moja dcerka bola tiez pomala, taka flegmoska, nic, co nebolo nadosah, ju nezaujimalo a nakoniec to bolo kvoli hypotonusu. pocvicili sme si a teraz je z malej riadny zivel. ale naopak, na sidlisku mame dievcatko rovnako stare ako moja dcerka a v 16 mesiacoch este nechodila, tak az vtedy sa odhodlala mamina ist k neurologicke a dievcatko malo tiez problem so slabymi svalmi, ale po roku sa uz vojtovka necvici, takze jej uz nevedeli pomoct. A mamicka si to potom vycitala, ze to neriesila skor.

janahu7
13. nov 2017

@pajerskaerika ahoj, ak sa sem ešte zastavíš, napíš prosím, ako sa máte dnes...ako sa Jurajko rozbehol? My máme tiež 7 mesačnú babu a nejak sa jej nechce hýbať. Na bruško sa otočí, okolo svojej osi sa hýbe, no šúcha sa po brušku, ťažisko nie je na panve. Na vystreté lakte sa sem tam nadvihne, no skôr iba sporadicky..vďaka za odpoveď

janulik2008
13. nov 2017

@janahu7 podla mna ma cas. neter tiez neskor zacala stvornozkovat a ptm sme ju nevedeli zastavit dnes ma uz 2 roky a beha skace hore dole 😀

sss2023
31. jan 2024

@janahu7 ahoj ...prosim ako to dopadlo s tvojim bábom?? ...moj má tiež 7m a nema ťažisko na panve a nedviha sa na ruky do 2 vzpriamenia. Dakujem

janahu7
1. feb 2024

@sss2023 ahoj, sice z nej vrcholovy sportovca nebude,🙂 no pravdaže je všetko v poriadku.
Boli sme aj u neurologicky a ona mi povedala, ze pokial dieta, aj keď pomalsie, no napreduje, je to v poriadku..ale bola mierne hypotonicka, mala oslabené brušné svaly.

A este ze, viete, ja sama mam 16mesacne dieťa, ktoré ešte nechodí samé v priestore, iba popri nábytku. 🙂

13riska13
1. feb 2024

@sss2023 on to dobehne moj ma 9 mesiacov a musela som s nim zacat chodit cvicit vojtovku pocas zaciatkov sme sa smiali ze to je tulen ktory kde sme ho polozili tam bol a teraz uz krasne drzi hlavu pretaca sa zdviha sa na ruky a pod aj ked neskor tak predsa

sss2023
9. feb 2024

@janahu7 dakujem za odpoved a nepamatas sa prosim ta kedy zacal to 2 vzpriamenie robit? Kedy si sadol a podobne? Viem, že je to už davno, ale asi chápes moje obavy 🥲 ďakujem

janahu7
9. feb 2024

@sss2023 už je s dcéry školáčka, neviem presne ako to bolo, ale ja som ju dávala do vojnových pozícii, aby sme ju viac naštartovali
Akurát si pamätám, že najskôr sa ako 10mesacna, pri gauči postavila, a az potom začala stvornozkovat (trvalo to 4mesiace) a chodit popri nábytku a ako 14mesacna išla aj do priestoru