Vzdor a problém s odúčaním od plienok

blcska
25. aug 2014

Ahojte maminy,
potrebujem poradiť. Mám 2,4 ročnú dcéru, momentálne na začiatku druhého tehu a problémy s malou. Vzdoruje jedna radosť, ja už som zúfalá, lebo na moju dcéru neplatí absolútne nič - vysvetľovanie, ignorácia, capnutie po zadku, nič....Nedá sa s ňou ísť nikam na výlet na viac ako 1 deň, do reštiky, v poslednej dobe ani do auta. Uteká mi z autosedačky a môj muž má čo robiť, aby ju tam zapol. Dnes sme boli na ihrisku ráno, nie a nie odtiaľ, niesla som ju na rukách....respektíve na jednej ruke, v druhej som tlačila kočík, lebo sme boli v obchode a to inak skrátka nejde, kopala, metala sa....do kočíka nesadne, peši nejde....keď idem akože preč a schovám sa, nezaberá, ešte sa tresne o zem. Mám pocit, že mi prerastá cez hlavu a ja som ako matka totálne zlyhala. Druhý náš problém je ten, že vedome zadržiava stolicu a kaká iba po Duphalacu a to so strašným plačom. Nechce o nočníku, WC ani počuť a to ako menšia nemala problém tam vysedieť aj korene. Ja už naozaj neviem, ako na ňu. Pokiaľ nie je po jej, sú tu neskutočné scény. Niekedy sa nechce ani obliecť, ani obuť, odmieta jesť a piť - niekedy ( včera a dnes zase krásne jedla, skôr sa nevedela dojesť ). Bojím sa, ako to bude ďalej, keď mi narastie bruško, nevládzem s ňou stále bojovať, už sa normálne bojím s ňou aj ísť von. Prosím, poraďte, čo by ešte mohlo na ňu zabrať.
ĎAKUJEM

siska53
25. aug 2014

@brady1 ja by som jej ju dala. A kaslala na to. Pockala a skusila to neskor.

Pri malom som to tak robila..skusala som od jeho 14.m.a uspesni sme boli v 30.m.,dovrtedy utierat mlacky? To teda nie. Dcerka tiez na to tzraz kaslala,tiez sa teraz nepyta,tak ma plienku.ked sa vypyta,posadim ju na nocnik. Ale teda zacnem skusat opat,ked uz uvidim,ze ma uplne pevnu stolicu,ako predtym. Uz by sa mohla chytit.

Ale ked chces utierat mlacky a stale prezliekat,tak jej nedaj,ja na to nemam chut.

simca06022011
25. aug 2014

@blcska ja by som serbel neriesila, ked nechce... ostatne som v tomto obdobi riesili bud alebo, neoblecie sa/neobuje sa = nepojde von, kludne si moze moja draha revat kolko chce. Cize nie, netlacim na nu... ale ked neurobi co chcem a ked ma, tak nebudeme robit nieco ine... cirkusy vonku napr. v cukrarni/kaviarni som riesila odchodom domov a fakt niekedy robila cirkus na celu ulicu... Ja by som uvazovala o nastupe do kolektivu, u nas mi to velmi pomohlo... dokonca mi ju odplienkovali (aspon velmi pomohli) prave tam, lebo videla na ostatnych detoch, ze pekne sedia na serblikoch... aj ked plienky mali aj "medzi tym". Detto na amoky mali taky super "lavickovy" sposob, ze to tam vsetky deti velmi rychlo preslo 🙂))))
S jedlom ale mame maloekdy problem, ja jej vzdy rozpravam co ide papat, velmi ma rada ryby a kadeco... cize uz si teraz aj sama povie co chce. Vacsinou nechce obed v poradi polievka/druhe vtedy ked je unavena, cize zje nieco a potom ju dam spat, a obed dostane neskor... ale s tymto neporadim, my jedavame 🙂

simca06022011
25. aug 2014

@siska53 presne moja rec 🙂))

janka_mamka
25. aug 2014

@emilia25 ahoj a ako ste potom začali dávkovat ten Duphalac?? pretože môjmu to nezaberá vôbec , doktor nám kazal tak lyžičku na lačno ráno

emilia25
25. aug 2014

@janka_mamka presne tak hlavne na lacno ja som mu davala 2.5 ml a doktorka ze je to pre kojencov tak bud 5ml 3 krat denne alebo az 10ml 2 krat denne.nam to potom hned zabralo.v tychto malych davkach nam to tiez nezaberalo.

janka_mamka
25. aug 2014

@emilia25 ahaaa no super dakujem!!!!hned idem na to ;)

emilia25
25. aug 2014

@janka_mamka drzim palce az uz pekne kaka.

eeffka
26. aug 2014

@emilia25
@janka_mamka

ahaaaaaaaaaa 🙂 , lebo nam tiez dali ked mala asi rok,lebo sa jej nejak nechcelo... a nic nebavilo a to trebalo take davciska a ja za lyzicu.... nevadi vysadila som to a sa to rozchodilo bez liekov, som sa bala aby si nenavykla

bleee
26. aug 2014

@blcska ahoj, ja na tvojom mieste zájdem s dcérkou ku detskému psychológovi alebo aspoň napíšem do niektorej online detskej psychologickej poradne. Dobre robíš, že to riešiš teraz, kým si tehotná, keď sa narodí bábo, nepbudeš mať čas. Len to riešiš na nesprávnom mieste. Podľa mňa potrebuješ skôr odbornú radu, než reči a skúsenosti mamičiek na MK

mary2610
26. aug 2014

ahojte baby.ja som zase az taky problem s malou nemala,ja som sa s mojou malou od narodenia rozpravala a stale som jej vysvetlovala veci ktore moze a ktore nie,ak uz bolo najhorsie a uz som si nevedela rady tak som poprosila manzela ci nemoze zakrocit prisnejsie...ale on to tiez nedokazal lebo bol az priliz mekky ☹ a raz sme isli za mojou krsnou a spytali sme sa jej a ona nam poradila ze ,mame ju za vsetko zle trestat bitkou ze dieta si to do troch rokou absolutne nepameta..mne to prislo divne ale pomohlo to tiez sme mali problem s plienkami,ale teraz uz nemame vzdy ked sa popisala bud sme na nu pokricali alebo dostala po zadku a tak to trvalo skoro tyzden a tak sa naucila chodit na zachod 😎

blcska
autor
26. aug 2014

@bleee Áno, už som sa objednala, Odhodlávam sa už dlho.Ďakujem Vám všetkým za rady 🙂

kika831
26. aug 2014

@blcska nas maly ma 23 mesiacov. Ked som si citala tvoj prispevok, tak ako keby si opisovala nasho maleho. Posledne dni je to na nevydrzanie, vsetko je s krikom. Ak uz konecne po 2 hodinach vylezieme von, tak so strasnym revom a placom ideme domov. Chodime aj k psychologicke, ale nemam pocit, zeby to pomahalo. Dnes sme mali asi hodinovy rev uplne bezdovodne, vlasne spytala som sa maleho ci ide papat polievocku. Nastastie mam len 1 dieta , takze sa snazim zo vsetkych sil mu veci vysvetlovat a byt kludna. Len dufam, ze z toho vyrastie. Vraj tento rok je taky najtazsi. Inak pokial mame dobre dni tak sa aj krasne posadi sam na nocnik. Takze to chce pevne nervy.

kika831
26. aug 2014

@simca06022011 Ja tiez uvazujem, zeby som dala maleho do kolektivu, bo mam pocit, ze je strasne rad s detmi a chyba mu to. Myslim si, ze by mu to moc pomohlo. Inak super postrehy si napisala. Diky

blcska
autor
27. aug 2014

Baby, ja už ozaj nevládzem.Už minimálne druhu noc sme hore, čo robila randal. Proste, stačí, aby raz za deň som neurobila tak,ako ona chce, tak v noci sa jej o tom asi sníva, vykrikuje nie a robí randal, akoby sme ju Z kože drali. Mňa už tak boli brucho, čo sa s ňou natahujem stále. Aj cez deň,niečo si vypýta, keď jej to donesiem, povie nie a už sa hádže O zem.Chvíľu tak,potom inak.Von už na pešo sama s ňou nejdem.

zuzkanik
27. aug 2014

Ja som s deťmi síce takýto problém nemala, ale švagriná rieši presne toto isté. A kamarátka si to tiež s dcérkou takto pekne "užila". Neviem, čím to je, že niektoré deti sú vzdorovitejšie a odmietajú sa učiť a u iných je odúčanie od plienok úplná hračka. Švagrinej som sa pokúšala aj radiť, ale vôbec to nezaberá. Dokonca som nahovorila mladšiu dcérku, aby sesternici ukázala, ako sa sedí a ciká do záchodu. Nič. Sama som bola svedkom toho, ako malá vystrája. Ak jej dajú dolu plienku, vyciká a vykaká sa do skrine, alebo na gauč. Rovnako je to aj s presadzovaním vlastnej vôle. Keď si niečo zaumieni, reve dovtedy, kým jej to nepovolia, alebo nedajú, čo chce. Ja len hovorím, že snáď to jedného dňa pochopí, že sa neciká do plienok. Nátlak na dieťa je podľa mňa úplne zbytočný, treba len vytrvalosť a trpezlivé skúšanie.

zuzkanik
27. aug 2014

@blcska Skúsila si ju ignorovať? Alebo zavrieť do detskej izby, kým sa neupokojí? U nás to zaberalo pri staršej dcére. Bolo to bolestivé, ale časom pochopila, že rev na mňa nezaberá. V detskej sa vždy upokojila a potom prišla sama usmiata, akoby sa nič nedialo. Dnes má 11-rokov a stále, keď je vytočená, automaticky sa ide zavrieť do detskej a potom príde a o probléme sa rozprávame už v pokoji. Ja viem, že to znie ideálne a možno u vás to vôbec nezaberie, ale za pokus to stojí. Naša napríklad v noci pila mlieko do 4 rokov, niekedy som k nej vstávala aj dvakrát za noc. Nedala si to vysvetliť,samozrejme, sa vždy pocikala. Keď sme ju chceli odstaviť od nočného pitia, vreskom zobudila celú bytovku. Až jedného dňa jej bolo strašne zle a zvracala a na pohotovosti jej doktorka povedala, že nesmie piť mlieko vôbec. Maximálne tak jeden pohár za deň. Vtedy jej to nejako docvaklo a konečne sme mali po nociach pokoj.

blcska
autor
27. aug 2014

@zuzkanik Skúšala som.Cez deň to niekedy zaberá, ale vzhľadom noci sa snažím ju všemožne ukludnit, aby nepodudila celý panelák. Včera mlieko v noci zabralo,dnes nie.Mne už občas rupnu nervy a už po nej kričím, sem tam dostane aj na zadok. Samozrejme nezaberá.

emilia25
1. sep 2014

@janka_mamka tak ako s tym kakanim.ja som teraz nasadila najmladsiemu dufalac nemohol sa dva dni vykakat a ked kakal tak tvrde hovinka tak vcera som mu ho nasadila a vecer sa mi konecne krasne bez problemov vykakal aj dnes vecer.tak som rada.

janka_mamka
2. sep 2014

@emilia25 ahoj my sme nesli po duphalac lebo doktor mal dovolenku ale zvysila som davku kvapiek BIO GAJA a kakal hned dva dni po sebe a vcera pekne na makko ale plac je stale pri tom ;( plienku dole nechce ani za svet /(( tak dufam ze sam dajak pochopi ze kakat je normalne. Tak drzim pesti aj vam aj vasemu drobcovi !

emilia25
2. sep 2014

@janka_mamka dakujem no ja som rada ze nam to zabralo len tlacil a tlacil dva dni a to ma s toho nocnicka do vtedy sme nemali ziaden problem az teraz ked sme uz na nocniku ale este par dni mu to dam a potom prestanem a uvidim ci sam aj bez dufalacu uz bude kakat.

siska53
2. sep 2014

Ved ich este nechajte s plienkami...nas kakaval do plienky do 3,5r.,hoci ostatne bolo zvladnute,plienka na noc anina von uz nebola..on mal nejaky blok kakat inde ako do plienky,ked sme chceli,aby siel inde kakat,tak plac,rev
.nechceli sme,aby sa zablokoval. A jedneho dna,ked sa nam minuli plienky,som mu oznamila,ze uz nie su a moze kakat do nocnika alebo redukcia na wc. Vtedy to prijal. Ale mesiac dozadu nie.

sylvia225
23. sep 2014

môj syn sa tiež vykakal iba do plienky .... cikal na šerbel, na wecku, do trávičky, bol bez plienky, ale vykakať ani za svet .... čistý boj. Bolo leto a v sept. mal nastúpiť do škôlky a bez plienok. A raz sme boli s kamoškou a jej dcérou - sú rovesníci v takom detskom centre - úžasná staršia pani, že v momente láska na prvý pohľad, ale to u všetkých detí tam, boli sme tam hodinu, strašne sa mu páčilo 🙂 a potom furt drankal, že chce ísť do tej škôlky, tak ja, že ak sa vykaká do šerbla, alebo na wecko, tak pôjdeme 🙂 trvalo mu týždeň, chodili sme aj okolo, ale pýtal plienku a ja dokola, že či nejde skúsiť, že hneď ako sa vykaká ideme do škôlky ... až sa raz prekonal a leteli sme do škôlky .... ešte potom skúsil zasa pýtať plienku, podmienka bola tá istá - za bobek v šerbli .... potom za 3x bobek v šerbli a potom už aj zabudol, už kakal v pohode .... ale pred tým to bol strašný boj

blcska
autor
27. okt 2014

Obnovujem tému. Kakame už viacmenej dobré, ale stále sme na plienkach. Mala teraz 2,5 roka. Čo ma však trápi naďalej, je vzdor. Dnes nemysliteľné. Pár metrov od vchodu,sekla sa, začala sa bezdôvodne hádzať O zem. Keď som už po 15 minútach prišla, že ju odnesiem domov, prekotila mi od jedu trikrát golfac, ledva som ju udržala na rukách, tak sa metala. Jediné šťastie, že vyšiel sused, ktory mi pomohol S kočíkom do výťahu, lebo ja by ju tam nedostala. A to sme boli pár metrov od vchodu. Som tehotná, v 16.tt,no nevládzem už sa ňou. Najhoršie je, že ona má takéto stavy bezdôvodne. Proste sa sekne A koniec. Ruči, ako by ju Z kože drali. Prosím pomôžte, ja nevládzem sa ňou toto denne absolvovať. Muž chodí za tmy domov A nemá kto s ňou von.Ďakujem

siska53
27. okt 2014

@blcska
aj moja 2,5r.vzdoruje. Tiez trosku podobne.vonku ju chvilu nechame,potom strcim do kocika a priputam. Tonsom robila i pri synovi,ktory mal navacsi vzdor medzi 20-24m. A tiez som bola tehotna s malouvvtej dobe. Ak bol niekto so mnou,tak ho zobral a slo sa domov,ak som bola sama,tak sup do kocika(buginy). Inak by to neslo,prosto sa potreboval upokojit.
To musi odzniet. Ale musi pochopit aj to,zeked to bude robit,nebude po jej a este navyse sa pojde domov. Viem,je to tazke..nasmu to najhorsie preslo kratko pred narodenim dcerky,chvalabohu,no mne mal kto pomoct,mama od mojho cca 7..m.uz bola na dochodku,takze takmer kazdy den prisla,to uz bolo potom lepsie,lebo mne pri tych natahovaniach sa s nim zacalo aj brucho tvrdnut..
Drzim paste,nech to uz ustupi. Viem si to zivo predstavit.

blcska
autor
27. okt 2014

@siska53 Ďakujem za odpoveď. U nás už ani do kočíka nezaberá. Proste nemám toľko síl, aby som ju tam dala. Kým ju zapnem, zosuchne sa dolu. Istý čas som si ňou chodila len V kočíku. Aspoň na hodinku. Teraz to už nejde. Už mi tam vôbec nesadne. Donedávna musela celú cestu niečo jesť, aby obsedela, už je zima, na nohy deku ani za svet A už robí cirkus aj vy kocari.Vzpiera sa,skrieka, vresti. Keď aj ma dobre obdobie, že ideme peši, tak rovno na ihrisko, len jednou trasou. Nedá si povedať, že je tam blato, že je to mokré po daždi, ešte sa rozbehne krížom cez trávu, po kolena mokrá. Hrôza. Minule šla so mnou mama do Lidla, pekne prešla peši, všetko OK A to je od nás pekný kúsok, no nazad sa sekla A koniec.. Niesla ju celú cestu na rukách. Dnes som už vycistila golfac A schovam ho.Zavadzia zbytočne. Mám strašne výčitky, že ju neberiem do materského centra napríklad, ale naozaj sa nedá. Máme to ďaleko, mám síce auto, ale keď sa zatne, tak aj z autosedacky uteká. Už bolo celkom fajn obdobie A zase. Ju to drží asi od dvoch rokov.