Vzdor u skoro trojročného dieťaťa

veronika1402
29. máj 2015

Baby prosím vás,už som zúfalá,mala bola vždy bezproblémové dieťa,proste anjel,poslusna,veľmi sikovna,ale posledné dva týždne ako by ju vymenili,čokoľvek poviem,na všetko povie nie,dokonca aj keď jej ponúkneme jej obľúbené kinder🙂 keď jej ponuknem výlet,aktivitu,hru,všetko nie.Bola som s ňou u doktorky a tam mi povedala,chod preč,nechcem ta.Včera chcela pozerať dvd,tak som jej ho zapla,hovorila som jej,ci nejdeme radšej von,čo bu inokedy brala hneď,ale ok,zapla som jej ho,potom odišla do inej izby,pýtam sa jej,či teda nebude pozerať,že nie,tak som ho vypla,prišla z vedľajšej izby,úplne hysterivky vrieskala,že ona to chce mať zapnúte ale pozerať to nebude,je to normálne?? Nechala som ju vyhucat,hucala 1,5 hodiny,až sa zadusala,a potom som išla za ňou,lebo som sa bála že prestane dýchať,čo s ňou mám robiť? Aj z každej návštevy dvora do vnútra ideme vždy s kopanim a vreskotom.prosím poraďte:(

veronika1402
autor
29. máj 2015

@sante81 ani nestras🙂

veronika1402
autor
29. máj 2015

@siska53 to máš dobre,naša sa neukludni.dnes som vydržala dve hodiny a žiadna zmena:(

siska53
29. máj 2015

@veronika1402 kamoska tak mala..pritom mala je sikovna,velmi inteligentna...teraz uz bud emat 6a je to vyrazne lepsie.. Nejak po takom 4.roku nastalo postupne zlepsenie..ale tiez bola schopna tolko prerevat,ze az.
Jej to vysvetlili nejak tak,ze mentalny vek sa u nej nezhoduje s fyzickym a ona je z toho frustrovana..tak nejak..

brady1
29. máj 2015

@veronika1402 ta je teda fakt nenormalna, daj ju na psychiatriu 😒

veronika1402
autor
29. máj 2015

@brady1 ja ešte Predsa len vydržím...

zuzulos1
30. máj 2015

Jajha,aj ja by som vam vedela popisat toho...ten nas certik bol dobrucky,poslusny..teraz mi ani ruku ked ideme cez cestu nechce dat..reve jak odtrhnuty..tak ho nasilu taham..v aute nechce sediet v sedacke priputany,tak reve.ked prideme domov,nechce vystupit z auta,reve :D ked sme doma a nieco mu prikazem/zakazem, hned uteka za babkou (byvame na poschodi u svokrovcov), kt. mu dovoli vsetko a naplno sa mu venuje (ja na to nemam vzdy cas ked napr varim alebo vesiam pradlo atd...) uz neviem co s nim,snazim sa byt razna,nepovolit,ale on si stane k dveram a vrieska a vrieska az nakoniec babka pride a ide s nou dolu...

tslobik
30. máj 2015

A ešte jeden postreh v našej rodine...... 🙂 Keď sme doma obidvaja s mužom, malý býva niekedy fakt neovládateľný, keď je nás ešte viac - napr. babka, dedko.....je to ešte horšie. Ale keď je s ním len jedna osoba, tak býva v pohode a dá sa to s ním. Napr. keď som s ním večer sama, tak ho v pohode prichystám na spánok, dá sa mi umyť, prezliecť........Keď je u babky, tak tiež ho skôr spacifikuje, keď tam zase nie som prítomná ja......Mne to pripadá ako chovanie psíka.......že "má len jedného vodcu smečky", ktorého rešpektuje. Fakt, náš pes tiež počúva len jednu osobu z rodiny, ostatní sa môžu neviem čo..... 😀

timea7
30. máj 2015

@zuzulos1 najprv musíš urobiť poriadky s babkou, inak to budeš mať veľmi ťažké 😒

zuzulos1
30. máj 2015

@timea7 ja aj robim,ale nepomaha..dnes to iste.ja mu zakazem,pokarkam,zoberiem urcitu vec a ona za rohom pohladka a vrati mu ju..neda sa jej to vysvetlit,stale si robi po svojom. No o mesiac sa stahujeme ;) tak uz snad budem mat vychovu vo vlastnych a muzickovych rukach 🙂

leskajanikova
30. máj 2015

baby my mame doma 2 a pol rocneho malého diablika, ktory place vyse polku dna vacsinou, na vsetko odpoveda nie,ked nema naladu nikto sa ho nemoze ani chyttit okrem mna, ma tiez uplne histericke zachvaty a nevedela som co stym ale teraz som citala ze ked trebárs nieco chce a nemoze to mat, poviete mu, ;ty si to chcel ze?" milo mu to poviete on vas zacne pocuvta tak mu vysvetlite preco to nemoze mat a zaberie to, normalne sa az divim....sice je to niekedy pri nervpch tazke ale skuste to a snad zaberie 🙂

timea7
30. máj 2015

@zuzulos1 tak to už vydržíš, aj s dýkou v chrbte 😀

veronika1402
autor
30. máj 2015

@leskajanikova no tak vyskúšam.snáď má zacuje počas svojej hystérie🙂

leskajanikova
31. máj 2015

snád anolebo náš je fakt akože tvrdy oriešok a zabera zatial, ked nahodou je uz aj unaveny a reve aj ta tak ho necham vyplakat sa, bolo tam pisane ze ide vlastne o to ze dietatko vidí že sa o neho zaujimate a rozumiete mu🙂