Zúbková víla a podobné bytosti. Hovoríte deťom pravdu?

15. feb 2023

Ahojte, poznáme to všetci ako nám rodičia ,,klamali" o Zúbkovej víle, Veľkonočný zajko darčeky na Vianoce...
Je podľa vás v pohode povedať v podstate dieťaťu od začiatku vlastne pravdu, že ako to je? 🙂

mamamasama
17. feb 2023

@zuzinka888 Vies o tom, ze existuju knihy pre deti bez magickych bytosti, bez nasilia a klamstiev? Pocula si uz o montessori? Zjavne nie.

tanya65
17. feb 2023

Deti vedia od malicka pravdu a nemaju o nic mensiu radost z vianoc,alebo mikulasa. To caro si vytvarame prijemnou atmosferou. Vdaka kniham je ich detska fantazia veelmi rozvinuta 😁 . Takze nemyslim,ze o nieco prichadzaju.

euka210
17. feb 2023

Zajko u nas nie je, Jezisko, Mikulas a zubkova vila ano. Vacsi uz vedia ako to je, okolo 8-9r uz im to nepasuje, pytaju sa, tak vtedy im to vysvetlime ako to je...u 2 nebol s tym ziadny problem, prijali to v pohode. 7r este na tieto veci veri.

zuzinka888
17. feb 2023

@mamamasama nie nepocula. Ale pocula som,ze deti v skole citaju aj Dobsinskeho, Exuperiho, Andersena, a novinka ak Harrryho Potera..... 🙉

wiccawicca
17. feb 2023

U nás chodí zúbková víla, Veľkonočný zajac, Mikuláš aj Ježiško a pokým dcéra bude na to veriť, som rada, že má radosť a teší sa. Ak na to potom príde, že to dávame my, tak jej vysvetlím, že to rodičia tak robia aby deti boli šťastné. Má sedem rokov, takže je dosť pravdepodobné, že jej to skôr či neskôr niekto povie.

smirnoftka
18. feb 2023

Aj podla psychologov by mali verit co najdlhšie..
https://m.spuntik.zoznam.sk/cl/1000706/1760189/...

kate_cs
18. feb 2023

Na žiadnu zúbkovú vílu sa doma hrať nebudeme. Neexistuje tak isto ako strašidlá, ježibaby… Nechcela som ani klamať o Ježiškovi, ale manžel ma prehovoril a tak sa k tejto téme ja nevyjadrujem. Minule prišiel 4 ročný zo škôlky “Pani učiteľka nám povedala, že keď nebudeme poslúchať, príde ježibaba. Ja som sa nebal, lebo som vedel, že klame.” A o to mi ide 🤷🏼‍♀️

zirafkasaska
18. feb 2023

@annm81 ja som to absolvovala so 7r, keď umrel môj ocino. Baby ho zbožňovali. Vysvetlila som to presne aj ty. Okolie ma tlačilo do toho, aby som malú nebrala k nemu, aby ho nevidela, aby som jej neodpovedala na všetky otázky, ktoré dávala. Urobila som si podľa seba a odpovede dostala. Keď niečo nevedela spracovať, prestala sa pýtať a vrátila sa k otázke neskôr. Nechcela som povedať, že je to problém, chcela som povedať, že sa nedá pripraviť na všetky scenáre, ktoré môžu nastať.
@mircala povedala som, že možno sa zmenil na hviezdu a bude na nás dávať pozor. Tak vybrala hviezdu, zhodou náhod Venušu, a vždy keď pozeráme nočnú oblohu, hľadáme či tam je. Väčšinou tam vždy je 🙂

dodo1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
18. feb 2023

U nas sa verilo na zubkovu vilu, mikulasa i jeziska. Potom prirodzene pochopili, ze neexistuju. Drama z toho nebola.

Ale v casoch, ked verili, to bol vesely zazitok pre nich i pre nas.
Pre mna, ked som sa potichucky zakradala v noci do izby vymenit zubok za korunku a pre deti, ked si ju rano nasli a tesili sa z nej, ked si ju dali do pokladnicky.
Na mikulasa, ked som nenapadne popchala vrecuska do cizmiciek, tak aby netrcali a deti zrazu zistili, ze uz to tam je, aj ked pred chvilkou este nebolo a boli z toho nadsene.
A na vianoce, ked my rodicia sme robili zazracne objavenie sa darcekov pod stromcekom (v priebehu patnastich sekund) a deti zas mali zazitok, ze chodili stromcek pravidelne kontrolovat kazdych pat minut, a predsa sa tam darceky objavili z nicoho nic.

Napriek tomu, ze casom pochopili, ze to robime my, myslim, ze mali z toho magicky zazitok a ten pocit sa pocita k peknym prijemnym spomienkam na detstvo.

mamamasama
18. feb 2023

@zuzinka888 moje vďaka Bohu nie 😅

pitaya
19. feb 2023

Nejak som sa začítala, ale rozmýšľam v pointu veľkonočného zajaca pri deťoch, čo akože robí ? Velkonocne vajcia rozdava
v štýle ako "Mikulas" ...? To sa pytam len z nevedomosti ...

autor
19. feb 2023

@pitaya Dalo by sa povedať, že ano skrýva vajíčka a deti hľadajú