Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  kate_cs
  17. dec 2021    Čítané 548x

  Testovala som niečo, čo som doteraz nedržala v rukách!

  Videla som, že sa budú testovať tuhé produkty od dm.

  Ja vám neviem...

  V dm som, asi ako väčšina matiek, dosť často a aj som zaregistrovala, že teraz tieto tuhé produkty celkom „idú" a ľudia ich používajú. Sú eko, niekedy aj zero waste, v obale bez plastu a s dobrým prírodným zložením.

  Ale ja som presne ten typ, že keď som s niečím spokojná, nemám potrebu skúšať nové veci, chute, produkty.

  Aký používam šampón? Už roky klasiku, slovenskú značku žihľavového šampónu, slovenskú klasiku aj na ruky a ani som sa v obchode neobzrela po niečom inom.

  Ale do testovania som sa skúsila zapojiť, a keď ma vybrali, sama som bola veľmi zvedavá.

  Vyšla som zo svojej komfortnej zóny a hneď mi napadlo: „Ako sa taký tuhý šampón vôbec používa? A čo kondicionér? Veď mám vlasy dlhšie ako po pás. Tuhé mydlo na tvár? To sa môže? Nebude tvár suchá a napätá ako guma? A kam s nimi po použití, keď sú ešte mokré?"

  Prišiel balík a veru deň-dva som ho obchádzala.

  Vybalila som ho a bola som prekvapená, aké sú tie krabičky malé, voňavé a pekné.

  A tak som si jeden večer všetko v kúpeľni rozložila a išla som na to.

  Najskôr Balea tuhé mydlo na tvár s konope10. Neutrálna vôňa, len som namočila trochu tvár a trochu mydlo a príjemne sa používalo. Tvár som po umytí, ako vždy, ošetrila šípkovým olejom a žiadne zmeny, alebo problém. Bola som prekvapená a spokojná. 

  Potom a10lverde tuhý šampón na vlasy10. Veľmi pekne vonia a naozaj stačilo mať namočené ruky a začal peniť. Stačilo ho naozaj trošku a umyla som ním aj moje dlhé vlasy. Ani ma neštípalo v očiach. Opäť veľké prekvapenie. Hneď za ním prišiel na rad alverde tuhý balzam na vlasy9. Stačilo ho mať naozaj krátko v mokrých rukách a super sa nanášal na vlasy. A tie sa super rozčesávali, hoci som nepoužila nič iné. Boli jemné a na dotyk príjemné. 

  Hneď za ním som použila aj alverde tuhé sprchovacie mydlo7. Vôňa granátového jablka, opäť stačilo použiť chvíľku a splnilo svoju úlohu. 

  Po sprche som použila Balea tuhé telové maslo9. Má sa chvíľku pred použitím ohriať v rukách, alebo použiť na pokožku hneď po sprche, aby sa ľahko nanášalo. Urobila som, a aj tak to pre mňa nebolo ono. Telové mlieko, klasická verzia je asi lepšia. Ale voňalo krásne a pokožka bola hebká. 

  Skúsila som aj alverde tuhý krém na ruky9. Je malý, zmestí sa vám aj do kabelky a môžete ho mať stále pri sebe. Ľahko sa roztopil a ruky zostali jemné, stačilo ho mať v rukách chvíľku.

  Ďalšie dva produkty babylove nature tuhé telové maslo8 a babylove nature tuhé mydlo a šampón 2 v 18 pomáhali testovať aj moji chlapci. Ľahké nanášanie, jemná vôňa, mydlo dobre penilo a stačilo ho naozaj málo a neštípalo v očiach. Určite niečo, čo budem používať aj naďalej.

  Môj muž sa ujal otestovať alverde rastlinné olejové mydlo7 a alverde MEN nature tuhé sprchovacie mydlo7. Spýtala som sa ho, čo na to hovorí a odpoveď bola: „Šak v pohode."

  Čo je veľmi dobré hodnotenie, dosť často mi kozmetiku ofrfle. Obe veľmi pekne voňajú, ľahko sa používajú a pochvaľoval si aj použitie na vlasy a hlavne hustú bradu.

  Tak ako teda?

  Po použití som mydlá jednoducho nechala na vani, a keď uschli, dala späť do krabičiek a vrátila na poličku. Jednoduché a hlavne, tie malé krabičky zaberajú minimum miesta. Používam ich naozaj pravidelne a rýchlo som si na každý z nich zvykla. Jedine telové maslo by som si asi opäť nekúpila, ale ostatné produkty ma naozaj presvedčili. A to nepíšem len preto, že som niečo dostala.

  Zostala som prekvapená a dokonca sa pohrávam s myšlienkou pozrieť, aké tuhé produkty ešte v dm majú. Deodorant? Krém na tvár? Suchý šampón? Existuje také dačo?

  #test_dm33 #recenzia #skusenosti_dm_tuha_kozmetika

  kate_cs
  21. feb 2021    Čítané 170x

  Testovala som niečo, čo poznám a používam bežne. No aj tak ma čakali prekvapenia.

  Oficiálne ma čakali dva týždne testovania značky babylove z dm. Túto značku však testujeme už okolo 2,5 roka a za ten čas som objavila výrobky, ktoré sú u nás doma vždy.

  Za tie roky som si myslela, že som v mamičkovských veciach celkom zabehnutá, no aj tak boli v balíku výrobky, ktoré ma prekvapili a musela som si na obale prečítať popis výrobku, aby som zistila, na čo vôbec slúžia.

  Objavila som nových obľúbencov, ale aj produkty, ktoré si ku mne cestu nenašli.

  Tak poďme testovať!

  Hubka na umývanie
   Tento výrobok som si predtým v obchode nevšimla, ale zapáčil sa mi a u nás doma si našiel svoje miesto. My sme mali zvieratko líšku, ale v ponuke je aj prasiatko a veľryba. Hubka je z príjemného froté materiálu a mne sa ňou dobre umývalo bábätko. Za mňa je to malá, pekná a praktická vec.

  Jemný umývací gél
   Je u nás doma stálica. Obe deti naň dobre reagovali už ako bábätká a kupujeme ho pravidelne. Je super, že jeden produkt môže používať 2 ročný syn a aj ten 3 mesačný. Veľké plus je jeho jemná vôňa, výťažok z rumančeka a to, že nedráždi oči. Tak isto je super pumpička. Keď jednou rukou držím vo vaničke bábätko, druhou ľahko naberiem potrebné množstvo gélu na ruku alebo hubku.

  Sensitive púder
  Je presne ten výrobok o ktorom viete, veď ho používali aj naši rodičia, ale nikdy po ňom nesiahnete v obchode. U nás ho začal používať pri prebaľovaní manžel. Ja som sa stále bála, že bude všetko od neho biele a zaprášené. Ale vôbec to tak nebolo. Nanáša sa jednoducho, má jemnú vôňu a skončil len tam, kde mal.
   Ale aj tak je to produkt, ktorý pri starostlivosti o deti nepotrebujem.

  Jemné mydlo

  Opäť niečo, čo považujem za tak trochu zbytočnosť. Ak máte doma umývací gél, nepotrebujete podľa mňa aj mydlo. Áno, cenu má nízku, ale s mokrým mydlom sa ťažko manipuluje, zle sa uskladňuje a keď kúpem dve malé deti, potrebujem fungovať rýchlo a jednoducho.

  Ale super je jeho všestrannosť, využije ho každý člen rodiny a je bez vône.

  Krém do nepriaznivého počasia
  Môžem len odporúčať a nebudem asi jediná. Začala som ho používať už pri staršom synovi, keď bol bábätko a natieram ho ním každú zimu. Už je to taký náš rituál, že keď ideme v zime von, natriem mu tvár. Krém má jemnú vôňu, príjemnú konzistenciu a dobre sa rozotiera. Ani jeden z mojich krpcov nikdy neprotestuje, keď im ho nanášam. A cena 1,75 € je skvelá.

  Jednorazové utierky
   Som držala v rukách prvýkrát a musela som si prečítať na obale popis výrobku, na čo vôbec slúžia. Doteraz tomu úplne nerozumiem. V dnešnej dobe, kedy sa snažíme žiť udržateľnejšie mi takéto niečo príde trochu zbytočné. Sú jemné a príjemné na dotyk. Dajú sa použiť na rýchle čistenie bábätka, keď ich namočíte do teplej vody.  

  Bezpečnostné vatové tyčinky do uší 
   Dostanú sa len do bezpečnej hĺbky a pri ich používaní nehrozí poranenie dieťaťa. Sú super pre nových rodičov, ak majú rešpekt pri čistení uší svojich detí.

  Sensitive vlhčené utierky v boxe
   Či už s boxom, alebo bez neho, toto je klasika. Vlhčené utierky babylove používa väčšina z nás. Majú jemnú vôňu, dobrú cenu a deti na ne reagujú tiež dobre. Doma ich používajú deti, aj ja a sú super aj na cesty, pri maľovaní vodovkami alebo na zašpinené ruky a stôl po jedle.

  Čistiace vatové tampóny
   Toto je niečo, čo som v dm hľadala, ale nevedela som, pod akým názvom to hľadať. Pri oboch deťoch som zo začiatku nepoužívala vlhčené utierky, ale som gázové štvorčeky namáčala do teplej vody a tým ich utierala po prebaľovaní. Osvedčilo sa mi to a presne takéto niečo som zháňala aj v drogérii, nech nemusím kvôli tomu chodiť do zvlášť obchodu. Sú zo 100% bavlny, jemné a dostatočne veľké. Som rada, že som ich vďaka testovaniu objavila.

  Papierové utierky
   Majú pekný obal, sú 3-vrstvové, jemné a dosť veľké. Niečo, čo pri deťoch musíte mať často poruke. Hlavne ak máte chlapcov kaskadérov ako ja. A zároveň “umelcov” a kuchárov. Využitie majú u nás doma nonstop.

  Symetrický silikónový cumeľ na noc
  Symetrický tvar vraj zabezpečí, že cumlík bude mať dieťa v ústach v správnej polohe a nebude sa nesprávne vyvíjať čeľusť. Neviem.
   Toto je výrobok, ktorý som netestovala, lebo moji krpci cumlíky nemajú. Ale cena 3,25 € za dva kusy je myslím fajn ponuka.

  Čistiaci gél na ruky pre dospelých 
  Tento čistiaci gél zavesený na kočíku vidím hádam všade. Tiež klasika, keď si potrebujete rýchlo vyčistiť ruky. Má fajn konzistenciu a veľmi príjemnú jemnú vôňu.
   Trochu som mala problém s “hravým” obalom, lebo lákal 2 ročného syna a mal pocit, že je to niečo pre neho. Tieto rôzne gély sú pre neho tabu, lebo sa ľahko otvárajú. Zaujali ho zvieratká na obale, ale párkrát som vysvetlila a vyzerá, že pochopil. No aj tak ho len tak zavesený na kočíku v jeho dosahu nechávať nebudem. Pre istotu...

  Ide sa jesť! 

  Babylove ovocná kapsička 
   Je tiež klasika. Keď krpec uvidel, že fotím jedlo, hneď ako prvé uchmatol kapsičku. Prišiel im na chuť pomerne neskoro, až keď mal 2 roky, ale na výlety, či prechádzky vždy nejakú beriem so sebou. Majú dobré zloženie, aj cenu a ja vždy vyberám tie bez bláznivých kombinácii a pridaného cukru.

  Osvedčili sa mi aj plniteľné kapsičky z dm, do ktorých dávam domáce jablkové pyré.

  Babylove ovocná tyčinka
   Chutila dobre. Viem to. Zjedla som ju totiž ja v návale chuti na sladké, keďže doma sladkosti väčšinou nemáme. Pokojne by som po tejto jablkovej siahla v obchode opäť.

  Jahodové čipsy

  Sušené mrazom majú výraznú chuť a farbu. Boli super. Dala som si ich len tak, na jogurt alebo lievance. A úplne sebecky som ich tiež zjedla ja. Sorry krpci, na obale je od 4 rokov 😀

  Detský čaj 
  Tento čaj je tak isto u nás doma klasika. Má dobré zloženie, jemnú chuť a krpcovi chutí. Pije len čistú vodu alebo nesladené čaje, a tak si zvykol aj na tento ovocný čaj a pije ho takmer každý deň.

  Repkový olej
   Si ešte chvíľku počká na svoj čas. Bábo má ešte len 3 mesiace, tak si na prvé príkrmy nejaký ten čas ešte počká, ale olej využijeme. Aj pri prvom synovi som zeleninu kombinovala s bio olejom a možno sa ujde pár kvapiek aj pre mňa do šalátu.

  Máte nejaké svoje stálice Babylove aj vy?

  Ak máte výrobky tejto značky, ktoré môžete len odporúčať, podeľte sa s nimi. Ja sa vždy rada inšpirujem, ak je niečo dobré a praktické.

  My sme si testovanie užili, medzi produktami boli veci, ktoré používame a naďalej budeme, ale aj novinky, ktoré nás zaujali.

  #skusenosti_dm_babylove

  Moje malé strapaté si hneď ráno prisunie stoličku k linke, vyberie z obalu čaj, dá do prichystanej šálky a len čaká, kedy mu čaj zalejem.
  Ešte by sa takto mohol naučiť pripraviť mi kávu na našom kávovare 🤔 Ale pracujeme aj na tom.
  Inak čaje a celkovo nápoje bola u nás v rodine celkom téma, lebo dávam krpcovi len čistú vodu, alebo nesladené čaje. Čo členovia rodiny (“stará škola”) ťažko chápu, že taký krabičkový “džúsik” alebo kubík sú predsa pre deti a určite by mu chutili.
  Preto mi vyhovuje tento babylove čaj. Dobré zloženie, jemná chuť a krpcovi chutí už veľmi dlho 👍🏻

  #test_dm29

  Čo urobíte ako prvé, keď vaše deti zaspia?
  Ja utekám ku kávovaru a dnes som pridala aj lievanec s tvarohom a sušenými jahodami.
  Viem, mohla by som cvičiť, upratať, niečo si prečítať.
  Aj som to na začiatku robila.
  Ale teraz len vyložím nohy a v tichu vypijem kávu.
  #test_dm29

  Nedeľa ❤️
  Biely jogurt, tvaroh, trochu medu a kakaa a navrchu sušené jahody.
  Najlepšie na tom je, že obaja krpci sa hrajú vedľa v izbe s tatom a ja prečítam možno aj stranu, dve, kým si ma všimnú.
  #test_dm29

  kate_cs
  9. aug 2020    Čítané 234x

  Pivo, ktoré je radler, nealko a k tomu aj light. Môže vôbec ešte aj chutiť?

  Hneď na začiatok vám poviem, ako to so mnou je.

  Nerada skúšam nové veci a chute. Často na niečo poviem, že to neľúbim, hoci som to ešte neochutnala. V jednotlivých podnikoch si objednávam už odskúšané veci, aby som zbytočne nebola sklamaná, ak mi niečo nebude chutiť.

  A tak to je aj pri radleroch. Už nejaký ten mesiac, rok som abstinent, a tak siaham po nealko verzii. A aj to len v lete, predsa len, aj pracujúci, šoférujúci a tehotný človek sa rád občas osvieži.

  Vždy som siahla automaticky po pive Zlatý Bažant citrón. Rokmi overená klasika. Keď ma vybrali do testovania, sama som bola zvedavá, čo poviem na nové príchute. Bez testovania by som po nich v obchode nesiahla. To mi je jasné.

  Medzi novinkami bol Zlatý Bažant radler nealko light Mandarínka Jazmín, Mirabelka Estragón a Tmavý citrón.

  Vychladili sme ich a mohli sme začať. Ja aj muž sme si vybrali svojho obľúbenca.

  Mňa príjemne prekvapil tento radler Mandarínka a Jazmín. Zaujímavá farba, chuť nebola otravne výrazná a dobre sa kombinovali s horkastou chuťou piva. Nie je zbytočne sladký, lepkavý a ani monotónny.
  Do budúcna po ňom siahnem aj v obchode, som rada za toto testovanie, že som túto príchuť objavila.

  Mužovi najviac chutil Tmavý citrón. Predsa len je najbližšie ku klasike, stále je v ňom cítiť dosť chuti tmavého piva a horkosť. Takmer všetky mi vypil on! Padol mu skvelo pri prácach okolo domu, kedy je cez deň nealko verzia piva tou najlepšou voľbou.

  Mirabelka Estragón bola podľa mňa najviac aromatická a pre mňa už moc menila chuť radlera. V pohode sme ju vypili, ale v obchode po nej nesiahneme. Verím však, že si nájde svojich fanúšikov vďaka netradičnej kombinácii a tomu, že je viac aromatická.

  Mňa jednoznačne potešilo, že radler okrem toho, že je nealko, je aj light. Nebol zbytočne sladký a zároveň som nemala pocit, že by utrpela chuť či kvalita nápoja. Väčšina z nás radšej siahne po verzii, ktorá má menej kalórii, ak má tú možnosť.

  Radler obsahuje nealkoholické pivo a limonádu. Tá obsahuje prírodné šťavy a arómy a tak nie je nápoj plný umelín, ako ľudia môžu očakávať. Obsahuje 0,00 % alkoholu, a tak je fajn pre ľudí, ktorí abstinujú z rôznych dôvodov.

  Za mňa určite fajn voľba na horúce letné dni a večery.

  Do 31.8.2020 prebieha na stránkach Zlatý Bažant súťaž, ak radi skúšate šťastie, pozrite na tento link:

  https://sutaz.zlatybazant.sk/

  Na zdravie a užívajte leto!

  Takto chutí nedeľa!
  Francúzske zemiaky, uhorkový šalát a k tomu super ladí Zlatý bažant radler Mandarínka & jazmín nealko light. 👍

  Zemiaky a uhorky sú z našej záhrady, o to viac nám obed chutil.

  Dobrú chuť aj k vášmu obedu!

  #test_zlatybazant2

  kate_cs
  Správa bola zmenená    1. aug 2020    

  U nás sa dnes od rana maká, miesto starej stodoly bude altánok.
  A nealko radler je super osvieženie. Mirabelka & estragón pre mňa a tmavý citrón chutil aj chalanom 👍

  #test_zlatybazant2

  U nás na dedine chladíme pivo takto!

  V malom korýtku so studenou vodou zo studne.
  Mám tri novinky radlerov light s 0,00% alkoholu.
  Mne najviac prekvapivo chutí kombinácia Mandarínka & Jazmín.
  Sama od seba nerada skúšam nové chute, ale táto je jemná, nie je zbytočne sladká a poskytuje osvieženie počas teplých dní.

  Naposledy sa pod mojou fotkou strhla debata o vhodnosti nealko radlera v tehotenstve.
  Nemá v sebe žiaden alkohol, umelé farbivá a ani konzervanty.
  Tento pohár, ktorý som si dala obsahuje 66kcal. Raz toľko spálim počas každodennej rannej rozcvičky a tak si raz za čas doprajem takéto vychladené “zhrešenie” aj v tehotenstve.
  😉

  #test_zlatybazant2

  (2 fotky)

  Dnes mi volal kuriér, že má pre mňa balíček. Tak som vyšla pred dom. Zrazu vytiahol z auta obrovskú krabicu a keď si všimol moje tehotenské brucho, kričal na mňa “Otvárajte bránu, má to 20 kíl!”
  Našťastie mi to doniesol až domov a ja môžem začať letné osviežujúce testovanie.
  Teším sa, že je to 0,00% a tento týždeň ma čaká test na cukrovku, takže verzia light je ideálna 👍 #test_zlatybazant2

  kate_cs
  2. dec 2019    Čítané 228x

  Nikdy nie si príliš starý na adventný kalendár!

  Mikuláša vyčkávajú hlavne deti. Ale u nás doma máme už roky tradíciu, že sa obdarovávame aj my s manželom. Každy rok si chystáme navzájom prekvapenie, ešte si ho dávame aj do čižiem v okne tak, aby to nevidel ten druhý.

  A som rada za tento zvyk. Lebo hoci sme už rok rodičia, musíme myslieť aj jeden na druhého. Náš drobec tento rok dostane iba ovocie a kukuričné chrumky, a tak bolo jasné, že foto adventný kalendár od Cewe budem vyrábať pre môjho veľkého chlapa.

  A čo si budeme nahovárať, zvolila som verziu s pralinkami Ferrero, lebo tie milujem hlavne ja, a tak nejako sa spolieham na to, že sa ujde aj mne 😉

  Kalendár som vytvorila prekvapivo jednoducho. Najviac času mi zabral výber fotky. Potom to už šlo jednoducho. Kalendár mal celkom dlhú dobu dodania, preto som vytvárala objednávku už začiatkom novembra. Prekvapilo ma však, že kalendár bol odoslaný o niekoľko dní skôr, a tak som nečakala až tak dlho. Ja som mala síce komplikácie s kuriérom, ale kalendár nakoniec dorazil a už len počkať, kedy si ho na Mikuláša môj muž nájde v okne. 🙂

  So stránkou sa mi pracovalo jednoducho, asi aj preto, že od Cewe máme doma veľa produktov a mám s ich službami roky skúsenosti.

  Sme fanúšikovia fotokníh, a toto je len pár z našej zbierky. Takto sa ľahko vrátime k fotkám, na ktoré by sme možno aj zabudli. V ponuke sú rôzne prevedenia a formáty fotokníh a ceny začínajú už od 7,95€.

  Tak isto sa dajú online vyvolať fotografie. Vyberiete si fotky, ktoré chcete vyvolať a pošlú vám ich až domov. Oplatí sa to v prípade, že dávate vyvolávať väčšie množstvo fotiek. Toto som využila pri fotkách z našej svadby. Hneď som dala vyvolať aj nejaké pre našich rodičov a nikam som nemusela chodiť. Fotografie prišli nepoškodené a vo výbornej kvalite.

  Na stránke Cewe sa dá ľahko orientovať a ja som tam už strávila preklikávaním sa dosť chvíľ a vždy som objavila nejakú novinku. Majú v ponuke rôzne druhy fotoobrazov, fotodarčekov a pri každom výrobku je aj cena a dodacia lehota, a tak si viete vypočítať, či tento darček stihne prísť včas.

  Všetkým prajem krásny začiatok adventu a aj keby u nás doma nebol žiaden adventný kalendár, sme šťastní, že sme spolu. To je hlavné. Takéto prekvapenie je už len sladký bonus.

  kate_cs
  Správa bola zmenená    21. nov 2019    

  Jedna skupina ľudí tvrdí, že nás ovláda západ.
  Druha skupina tvrdí, že nás ovláda východ.
  Ale je jedna skupina ľudí, ktorá ovláda nás všetkých.
  Kuriéri.

  Toto mi preblesklo hlavou v posledných dňoch.
  Minulý týždeň mi prišiel mail, že môj balík z Cewe s adventným kalendárom príde už v piatok.
  Bola som fakt mili prekvapená, lebo to bolo veľa dní pred predpokladaným dňom doručenia.

  Poznáte to. Bol uvedený aj čas a síce som v ten deň mala dohodnuté nejaké aktivity s malým, mala som to všetko stihnúť.
  Samozrejme v stanovenom čase nikto neprišiel, číslo na kuriéra som nemala a tak som čakala a čakala.

  Potom som už musela fakt odísť z domu a kuriér sa ozval pár minút na to. Dohodli sme sa, že mi balík prinesie v pondelok.
  Balík som dostala dnes. Vo štvrtok.

  O to viac som sa naň tešila 🙂

  Kalendár je veľký, fotka kvalitná a ja sa už neviem dočkať, kedy ho dám mužovi na Mikuláša ako prekvapenie ❤️

  #test_cewe_vianoce

  (2 fotky)

  Niečo sa chystá!

  Mikuláš má ešte takmer mesiac čas, ale ja sa vždy pripravím radšej skôr.
  Náš krpec tento rok dostane zatiaľ len ovocie, ale s mužom si chystáme navzájom prekvapenia každý rok.

  A tento rok ho bude čakať Adventný kalendár od Cewe, plnený pralinkami Ferrero ❤️

  Majú dlhšie dodacie doby a tak som sa poponáhľala.
  Ja som napríklad urobila objednávku vo štvrtok 7.11. a kalendár dorazí až okolo 21.11.

  Vydržím ho potom do Mikuláša neotvoriť?
  To je hlavná otázka 😀
  #test_cewe_vianoce

  (3 fotky)
  kate_cs
  21. júl 2019    Čítané 310x

  Farmfoods - potraviny zo slovenských fariem priamo na náš stôl

  Farmfoods. Pre mňa to však nebola žiadna novinka, už dlho sme ich verni zákazníci.

  Prevádzku v Trnave na Trstínskej ulici v City Parku navštevujeme odkedy je otvorená a vždy sme boli veľmi spokojní. Preto som presne vedela, aké potraviny si na test vyberiem.

  Prečo voliť Farmfoods?

  Doma sme dávali pozor na kvalitu aj pôvod potravín vždy. Odkedy sme rodičia, dávame si ešte viac záležať na tom, čo bude jesť aj naše dieťa. V obchodoch sledujeme zloženie potravín, krajinu pôvodu a aj energetické hodnoty. Zaujímam sa aj o to, aký život mala sliepka, ktorej vajíčko je v mojom koláči, alebo krava, od ktorej mám mlieko.

  Farmfoods predáva Natur potraviny, ich zvieratá majú dostatok priestoru, kvalitnú stravu aj vodu, nie sú dopované hormónmi a ani liekmi.

  Všetko, čo by vás mohlo zaujímať, sa dočítate aj na ich stránke.

  https://www.farmfoods.sk/bio-vs-natur

  Ako prebehol nákup?

  V Trnave je obslužná menšia predajňa, čo mi vyhovuje, lebo nákup vybavím vždy veľmi  rýchlo. Predavačky sa vyznajú, vedia mi zodpovedať moje otázky a odporučia produkt,   ktorý potrebujem. A to som voči službám často veľmi kritická, lebo som roky pracovala v obchode na rôznych pozíciách.

  Presne som vedela, že potrebujem múku na pečenie chleba, jogurty, ktoré u nás doma milujeme, nejaké mäso, výživu pre krpca, naše obľubené pirohy a doplnili sme to ešte nejakým syrom, tvarohom, cestovinami a musli. Papierové tašky sú už len bonus k tomu všetkému. Zistite, či aj vo vašom meste nájdete ich predajňu.

  https://www.farmfoods.sk/vsetky-predajne

  Ide sa variť. A jesť!

  Nie som veľký kváskový odborník, skôr začiatočník, ale pečivo už zásadne pečiem doma. Skúšala som rôzne múky a potešilo ma, že aj vo Farmfoods majú Hladkú múku na  pečenie chleba. Dali sme si k nemu zeleninu a bryndzovú nátierku, do ktorej som pridala maslo z Farmfoods. Krpec si zatiaľ pochutnáva len na domácom chlebíku, ale spokojní sme boli všetci.

  Pochutnali sme si aj na raňajkách. Boli lievance! Na vrchu je trochu domáceho džemu, tvaroh a ovocie zo záhrady. Múku a tvaroh mám z Farmfoods a osvedčili sa výborne. Tvaroh je mäkký, ľahko sa roztiera a skvelo sa hodí k ovociu.

  Na obed bolo teľacie mäso s haluškami. Chutilo výborne a najviac bol spokojný muž.

  Sú dni, kedy sa nám variť jednoducho nechce. A vtedy na raňajky skvelo postačí jogurt a chrumkavé musli. A obed sme si uľahčili s pirohami zo zemiakového cesta, plnenými slivkovým lekvárom. Pridali sme len tvaroh a skvelý obed bol hotový za pár minút!

  Upiekla som ďaľší chlieb z kvásku, nakrájali sme si k nemu zrejúci syr a pridali jemné karé. Jednoduchá a chutná večera na svete.

  A testovanie som ukončila domácimi bagetami, do ktorých som použila Hladkú múku (T650). Bola to moja premiéra, a preto som sa veľmi vytešovala, že sa podarili. Úplne stačilo potrieť tradičným maslom a chutili výborne!

  Ak si chcete prezrieť, aké produkty majú vo Farmfoods, kliknite na priložený link.

  http://sortiment.farmfoods.sk/

  Farmfoods som zatiaľ len chválila. Majú aj negatíva?

  Všetko má svoje plusy aj mínusy a tak je to aj v tomto prípade.

  Keď som pred niekým spomenula Farmfoods, ani nevedeli, o čo ide a kde v Trnave sa vôbec nachádzajú. A pritom to je veľká škoda. Preto si myslím, že by mohli zapracovať trochu na reklame.

  Tak isto som sa stretla s názorom, či je to všetko naozaj tak, ako sa prezentuje. Ľudia sú už skeptickí a často majú nedôveru k informáciám, ktoré prezentuje daná značka. Tu to chce len spokojných zákazníkov, nič viac.

  Cena. Často je to všetko hlavne o cene. My doma kupujeme potravín menej, ale kvalitné. Veľa si toho dopestujeme doma, a tak ma vyššia cena slovenských potravín neodrádza. Ale viem, že pre niekoho môžu byť tieto výrobky predražené. Tvaroh hrudkovitý 300 g stál 2,39 €, špaldové cestoviny 2,39 €, tradičné maslo 3,37 €, domáce ovsené musli 120 g 1,65€.

  A sme na konci!

  My máme s Farmfoods len dobré skúsenosti a zostávame ich zákazníkmi aj naďalej. Netvrdím, že nakupujeme potraviny len tu, ale kombinujeme to s klasickými reťazcami, kde už máme overené slovenské produkty.

  Inšpirácia na obed.
  Teľacie mäso s haluškami.
  Mäso som kúpila vo Farmfoods v Trnave.
  Na masti som opiekla dve cibuľky a orestovala nakrájané mäso. Pridala som nakrájané rajčiny, pretlačený cesnak, soľ a čierne korenie. Podliala som bielym vínom a pod pokrievkou nechala dusiť.
  Zatiaľ som si urobila domáce halušky (300g hrubej múky, 4 vajíčka, pol deci mlieka a soľ).

  Obed hotový a chutil výborne.
  Recepty s vínom mám rada, lebo popri varení sa ujde pohárik aj kuchárovi 😉

  #test_farmfoods #farmfoods #obed #dnesvarim #telaciemaso

  Na materskej si užívam hlavne raňajky.
  V práci som nemala čas na pokojné raňajky a tak som ich vždy riešila ovocím, jogurtom a čajom.
  Teraz si užívam to, že si môžem doma urobiť čokoľvek.
  Dnes to boli tieto lievance.
  Do cesta ide 1 vajíčko, lyžička medu, 100 ml mlieka, hrnček hladkej múky, pol lyžičky kypriaceho prášku, škorica, trochu citrónovej šťavy, nastrúhané jabĺčko a roztlačený banán.
  Nemusia kysnúť, hneď som ich robila na panvici s kvapkou oleja.
  Na vrchu je trochu domáceho džemu, tvaroh a ovocie zo záhrady.
  Múku a tvaroh mám z Farmfoods a osvedčili sa výborne. Tvaroh je mäkký, ľahko sa roztiera a skvelo sa hodí k ovociu.

  Zavoňali aj našej Lujze 😉

  #test_farmfoods #farmfoods #lievance #ranajky

  (2 fotky)

  Ako som včera plánovala, dnes som upiekla domáci chlebík.
  Prvýkrát som skúsila múku z Farmfoods (Hladká T650) na ktorej je aj uvedené, že “je vhodná na pečenie toho najlepšieho pšeničného chleba”
  Zo záhradky máme kaleráb, pažítku a aj kôpor. Rajčinky sú zatiaľ z trhu a urobili sme si aj výbornú bryndzovú pomazánku, kde som využila maslo z Farmfoods.
  Večera chutila mužovi a drobec zatiaľ ochutnáva len z chlebíka. Takýto domáci mu s radosťou dám ❤️

  #test_farmfoods #farmfoods #vecera

  (4 fotky)