Diaľnica v Maďarsku

11. apr 2022

Aký je diaľničný systém v Maďarsku ? Tak ako u nás, že musí byť známka zakúpená v deň keď som ju využila ? Boli sme dnes v Maďarsku a nechcene sme vstúpili na diaľnicu, pár km. Treba kúpiť, ak nás nezastavila hliadka? Ďakujem za odpoveď

sissy27
11. apr 2022

Už je to jedno, maďari kontrolujú aj čas zakúpenia známky. Tak už len počkať na pokutu a niekedy si s tÿm dávajú načas. Na slovensku ich zastupuje advokátska kancelária Petkov, ktorá si napočíta aj extra poplatky k pokute, ale tomu sa dá vyhnúť - tu v skupine Právne poradenstvo nájdeš odpoveď ako.

autor
11. apr 2022

@sissy27 a nevieš akú asi vysokú pokutu môžeme očakávať? Ďakujem

momusik
11. apr 2022

Ak sa dobre pamatam my sme dostali 80€ pokutu

sissy27
11. apr 2022

Najnižšia tuším 88€ už aj s províziou pre advokátsku kanceláriu. Veď hoď do googlu.

luciafathi
19. aug 2022

@sissy27 prosim poslali by, ste mi link ako sa vyhnúť tomu poplatku za vymáhanie? Asi som nejaka neschopná a neviem to nájsť. 🤭 Ďakujem

sissy27
20. aug 2022

@luciafathi v skupine Právne poradenstvo si daj do lupy nick hellionka - v komentároch je aj link a užitočné rady

mbartalos
24. okt 2022

Ak ste mali uz skusenost niekto s advokatskou kancelariou Petkov prosim pridajte sa do FB skupiny, cim viac nas budetym lepsie https://www.facebook.com/groups/607869564549390...

monika12323
1. jan 2023

@sissy27 dobrý deň , aj nám prišla pokuta, avšak sme si boli vedomý ,že sme na diaľnici, tak už cestou spet v ten istý deň o 5hodin sme už diaľničnú známku kúpili ... prišla nám pokuta 80€ ..je v tom zahrnutá aj cesta spet ,keď už sme diaľničnú známku mali ?

angi07
1. jan 2023

Tušim u nich je bud 12 alebo 24 hod ( neviem presne mozno menej !!!) moznost si dodatocne kupit , je to v zakone. Ked ste dostali pokutu od slovenskej vymahacej spolocnosti tak treba zaplatit len sumu dialnicnej znamky ostatne blbosti nie -podla pravnika to vymahaju nepravom. Ale ked mas v tom intervale zakupeny znamok dodatocne tak treba riesit a pokuta sa neplati

angi07
1. jan 2023

@monika12323 treba poslat do HU dialnicarom doklad a pokuta sa neplati asi len ten cas presne neviem kolko sa moze dodatocne kupit

monika12323
1. jan 2023

@angi07 čítala som ze do dvoch hodín sa musí kúpiť diaľnica u nás je do 24hod bola som v tom ,ze aj v maďarsku je to tak ... tak cestou domov sme už kúpili a prišla pokuta 80€

monika12323
1. jan 2023

@angi07 máte nejaký kontakt na madarov ? a budú rozumieť po slovenský ? opýtam sa teda ,ze ako to je ,keď už sme cestou spet mali známku

angi07
3. jan 2023

@monika12323 no tak asi iba po madarsky alebo po anglicky