Spoločná izba pre dievča a chlapca

lenusiatko
22. apr 2013

Ahojte maminy, chcem sa vas popytat, ako mate toto vyriesene. Dcerka ma 5 a syn bude mat 3 roky. Chcem ich dat od jesene spat do spolocnej izby, nakolko teraz maju obidvaja rozdielny rezim. Dcera uz poobede nespava a vecer ide spat o 19.00. a syn si poobede potiahne 3 hodinky a vecer ide o 22.00. Od jesene budu v spolocnej skolke a chcem ich nejako doladit. Parkrat som ich skusala dat spolu spat, ale hotova katastrofa, ponali to ako velku zabavu a do polnoci vystrajali. Ako to funguje neskor, ked su dve rozdielne pohlavia a kazdy ma svoje hracky a potrebuje svoj priestor. Nemali by kazdy mat vlastnu izbu, ked budu starsi? Teraz chcem aby boli spolu, aby sa navzajom aj tolerovali, tie svoje babiky a auticka. Ona chce celu izbu ruzovu a co s malym? Tomu je vsetko jedno. Len chcem vediet, ako to funguje v inych rodinach. Dakujem za komentare.

ivett1
22. apr 2013

@lenusiatko ahoj, my máme taký istý vekový rozdiel a tiež chodili minulý rok spolu do jednej MŠ, ale ja som nič nezosúlaďovala🙂 (spánok atď....) predškoláci už poobede nespávajú a malí škôlkári spali aj dve hodiny ... večer išli spať v rovnakom čase a predchádzal tomu rovanký "spací rituál" - umyť zúbky, vycikať, prečítať rozprávku - u nás v spálni "vo veľkej posteli" a potom rozchod do svojich izbičiek a do svojich vlastných postieľok ... naše deti dokážu zaspať "spolu" v jednej izbe len v prípade, že jeden z nich je táááák veľmi unavený, že zaspí a druhý je potom "nútený" zaspať tiež, lebo inak by spolu vyvádzali až do polnoci (presne ako si napísala😀...)
takže, máme to šťastie, že každé dieťa má svoju izbičku... ale hrajú sa aj tak spolu ... 😉 buď v jednej izbe alebo v druhej alebo ... v celom byte😀 😅

fra
22. apr 2013

naši spavali v jednej izbe odjakživa, večer museli chodiť spať rovnako, len občas si niekto poobede pospal dlhšie, niekto kratšie a niekto vobec ... myslím že to jašenie maš len preto, že je to nova situacia, postupne si určite zvyknú ....
u nas teraz maju dlhe roky spoločnu izbu mladšia dcera s mladším synom, doteraz neboli problemy ale prave im ju ideme deliť, no oni už maju 12 a 14- to je myslim taky vek ked už potrebuju svoje sukromie, doteraz sa to dalo celkom fajn, mali každy svoju polovicu izby naprostriedku rozdelenu dvomi pisacimi stolikmi vedla seba a každy svoje hračky a knihy a veci na svojej polovici ... mam na ms inšpiračny album ako rozdeliť detsku izbu, možno ta niečo inšpiruje k tej ružovej...
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/fra/album/d...

luciauk
3. jún 2013

@lenusiatko moji mladší majú tiež izbu spolu. je zelenej farby a majú na stene tapetu džungle, takže ani modrá ani ružová, ale kompromis. do postele chodia všetci rovnako, staršie si ešte čítajú väčšinou. myslím, že pri tvojich drobcoch sa nemáš čoho obávať

lenusiatko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miri.b
19. júl 2013

naše deti majú tiež spoločnú izbu 5r. a 2r. a fungujeme tak už skoro rok a ešte aj teraz niekedy večer vymýšlajú, ale už je to výnimočne, treba len vydržať a ich to jašenie prestane baviť 😉 , a čo sa týka farebnosti máme detskú izbu vymalovanú na bledomodro ako obloha, cez 2 steny máme dúhu a nábytok máme korpus javor a dvierka zelená- čiže taká neutrálna izba.

katy2
19. júl 2013

Nasi su tiez spolu odkedy mal maly nieco vyse roka..... Teraz ma dcera 4 roky a syn 1rok aj 9 mesiacov, spat chodia naraz, ja uspavam maleho a dcera lezi a potichu si rozprava, kym nezaspi... Zaspavaju priblizne v rovnakom case. Ked rano vstanu, tak ten, co vstane prvy potichu caka na zobudenie toho druheho.... Zlati su... Som rada, ze sme ich tak skoro osamostatnili.... Uz si zvykli na svoju izbu.....
Vymalovana je na bielo a nabytok je kombinovany tmavohneda so zltou....

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ja by som ich dala do oddelených izieb ak máte takú možnosť http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/

mamka_danka
4. nov 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

ja by som ich dala aj spolu..

magduska2
4. nov 2015

@lenusiatko tak čo sa týka prevedenia izby tam sme to vyriešili skor neutrélne..Fialový náter+biela tapeta -fialovo zelené listy a nábytok biely.Hračky maju dané spoločne-žiadna izba na pol...Aj tak ked sa hrajú tak je všetko na zemi a hraju sa spolu.Občas spolu vozia babo,občas majú poskladané autodráhy..hlavne že je klud🙂 syn je prvák má 6 a dcerka ma 2 a pol.malá este spáva,vyspí sa okolo obeda tak o 12:30 potom ideme do družiny pre malého ..večer zaspava skor syn tak o 19-19:30 a malá mu neprekáža večšinou sa motká aj tak pri mne v obývačke.Postel majú poschodovú,tak sa nevidia-neštuchajú,nesmejú🙂 v lete chodili pekne spat naraz obaja a nebol problem,akurat teraz už nie sme tolko vonku tak sa asi malá tolko neunaví.
Co sa týka neskor....myslim,že tam je este dost času este sa može hocičo stat,zmenit..možme sa prestahovat alebo neviem čo,teraz to proste neriešim.Vyhovuje mi že sú spolu a sú spolu radi 🙂