Spoločná verzus oddelená detská izba

7. okt 2022

Ahojte,
Chcela by som poprosit o radu a skusenosti. Mam 2 dcerky. Vekovy rozdiel maju 4.5 roka, starsia ma 7, mladsia ma 3. Aktualne maju kazda vlastnu izbu, ale chceli by spolocnu. Tak sme rozmyslali, ze by sme im z mensej izby urobili spolocnu spalnu a z vacsej spolocnu hernu a aj priestor na ucenie pre starsiu dceru. Avsak neviem, ci je to dobry napad. Ake mate skusenosti? Radsej oddelene izby alebo spolocne? Teraz maju velmi pekny vztah, ale starsia mozno bude chciet za take 3 roky uz sukromie. Neviem sa rozhodnut. Dakujem za kazdu radu 🙂

syslik81
7. okt 2022

pokial su deti tak spolocnu ...ak mate priestor rozdelit mozete neskor... dievcata budu mat lepsi a krasi vztah o to lepsie ak to same chcu

hederamonstera
7. okt 2022

Vsak o par rokov to mozte opat vratit

0silvia0
7. okt 2022

Ked deti chcu byt spolu, respektovala by som to. Neskor podla potreby mozu mat izby kazda zvlast.

kiki234
7. okt 2022

Ja by som spravila inak. Kazda nech ostane vo svojej - aj tak za par rokov urcite budu chciet byt same. Vyskusajte skor nieco ako navstevy. My so segrou sme to zboznovali.. Hrali sme sa tak ze jedna spava u druhej, ta co mala akoze navstevu vymyslela program v ten den a tak.. Ked si na to spominam bolo to super 😀

h2
7. okt 2022

Keď máš tú možnosť (2 detské izby k dispozícii), tak predsa nie je žiaden problém ich zase v prípade potreby oddeliť, keby spoločná izba nefungovala.

lucilaines
7. okt 2022

Ja mam dvoch synov, aj ked este mensich a s mensim vekovym rozdielom, ale od zaciatku to mame takto. Maju spolocnu spalnu a spolocnu hernu. Ja som mala spolocnu izbu so sestrou a bolo to podla mna super na spolocne hranie a vztahy. Neskor v puberte uz by som samostatnu izbu privitala, takze ked povedia, ze chcu zvlast tak ich dame zvlast. Ale tienroky v spolocnej izbe su podla mna velmi cenne. Takze ja by som na tvojom mieste vyhovela a dala ich spolu. Aj keby to bolo na rok, no a co. Aj ten spolocny rok im nieco da. Minimalne mamu, krora pocuva ich zelania.

autor
7. okt 2022

Dakujem za odpovede 🙂 Ja som jedinacik, preto v tomto smere aj trochu tapam. Nikdy som taketo surodenecke spolunazivanie nezazila 😄
Asi im predsa len dame tie izby tak, ako si praju. Teraz to asi este bude fungovat, aj tym, ze to same chcu a maju naozaj velmi pekny vztah. Dufam, ze im to vydrzi este aspon 3 roky 😄
@kiki234 toto je tiez uzasny napad. Ak im nahodou tie spolocne izby nespravime, tak toto by sa im urcite velmi pacilo.

nikasmile
7. okt 2022

Keď to tak chcú baby tak by som presne spravila ako chcete, herňu a spálňu a neskôr ak zase bude treba tak oddelíte izbičky.

deti95060810
7. okt 2022

moje dve dcéry majú spoločnú izbu a to sa napočúvam - najmä od staršej ako by im bolo lepšie po samej... rozdiel medzi nimi je menej ako 2, 5 roka...

matana2
8. okt 2022

Pripnem sa. Pred tyzdnom sme nastahovali deti do jednej izby. 6 rocna a 3 rocny. Tak som zvedava ako im to pojde a co tu povedia ostatne dievcata.

xena0
8. okt 2022

Keď som bola dieťa tiež sme mali s bratom obdobie keď sme chceli spoločnú detskú izbu 😁😁😁😁😁 som ale rada že nám nevyhoveli, nás to vždy držalo len chvíľu, do najbližšej škriepky 😂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. okt 2022

@deti95060810 a kolko maju rokov? Co najviac dcere vadi, ze by bola radsej sama?

deti95060810
8. okt 2022

teraz už 16 a 14 ... spolu sú 10 rokov.
majú rozdielny životný štýl... kým mladšia chodí spať o 9 h a ráno stáva o 6, staršia sa chce učiť aj do polnoci, spať chodí o 1 hod. a ráno si rada pospí.
Už neraz si izbu delili , robili rôzne čiary cez izbu a slečna čo je bližšie pri dverách odmietala pustiť cez jej polku sestru.... úplne rozdielne deti.

nerya
8. okt 2022

@deti95060810 a ony majú možnosť mat každá svoju izbu? Lebo myslím, ze je iné, keď sa deti samé rozhodnú a keď proste musia byť spolu v jednej detskej lebo je malo izieb 🤷 my sme si tiež si segrou prešli kadecim, od manželskej až po delenie izby skriňami a kadejako a nakoniec sme boli radi keď naši prestavali podkrovie a mali sme každá vlastnú, len sem tam prišla segra späť ku mne alebo ja k nej.

mariet24
8. okt 2022

Švagrovci majú tak isto dievčatka, stavali dom, že im stačí spoločná izba, hučali sme do nich že to nebude dobre, teraz dostavoval jednu izbu k domu 🤦🏻‍♀️ lebo že nech sú každá sama. Ja som rozhodne za samostatné izby

amelie2017
8. okt 2022

Ja mam skoro 5 rocnu a rocneho. O rok planujeme dat maleho k dcere. A ked pojde dcera do puberty, rozdelit. Ja som mala izbu s dcerami a ako dieta to bolo super. Potom uz v puberte by som dala vsetko za vlastnu.

autor
8. okt 2022

@mariet24 ak sa mozem opytat, tak kvoli comu si za samostatne izby? Ja som bola tiez doteraz. Lebo ved ta mladsia bola este mala, este sa v noci budila, starsia minuly rok zacala chodit do skoly, tak som chcela aby sa dobre vyspala. Ale teraz sa uz mala nebudi a fakt chcu byt spolu.
@amelie2017 ano, tak aj mysim, ze ked uz ta starsia pojde do puberty, tak im to opat rozdelime.

mariet24
8. okt 2022

Ja som za, pretože som toho názoru, že každé dieťa potrebuje mať svoj vlastný kútik, svoje súkromie. Čo sa týka hrania sa, moji chalani su väčšinu času spolu (8 a 2.5 roka) a hraju sa kde si zmyslia... Obývačka, jedna detská, druhá... Ale už sú chvíľky kedy starší chce svoj kľud, zavrie sa čo svojej izby a ja zaujmem krpca aby ho nechal.... Na tomto sme sa s mužom jednoznačne zhodli, že ak budeme mať tú možnosť, deti budú mať samostatné izby. ...

cecilia29
8. okt 2022

Ja som za spolocne. Myslim zs jento prospesne v tom ze sa naucia spolu delit o priestor, respektovat jedna druhu, vybuduju si blizsi vztah. Ja mam mensie deti., su spolu, dokonca na jednej posteli (manzelskej) kedze jecto ale chlapec a dievca tak max do puberty. Uz mame aj babo, dievcatko, tak baby pojdu urcite spolu po tom