3 ročný syn vôbec nepočúva, odporuje a je hyperaktívny

katka159
9. mar 2011

Prosím Vás chcela som sa spýtať na názor, náš malý bude mať v máji 3 roky a absolútne nepočúva ,stále odporuje, nechce sa obliekať, neuveriteľne kričí a najhoršie je keď mu niečo nieje po vôli alebo mu niečo zakážem a nedovolím tak začne revať , všetko okolo neho lieta a všetkých pľuje. Je to normálne na jeho vek alebo by som mala vyhľadať odborníka pretože už nepomáha ani vysvetľovanie, ani napomínanie a už ani facky.
Rozhodla som sa to dať aj ako diskusiu pretože by som rada aj zistila názore iných báb a dúfam že mi tému neuzamknú

emjee
29. jún 2012

mne sa osvedcilo pevne objatie (podla Prekopovej), je to ovela efektivnejsie ako "nech sa so svojim problemom vyrovna sam"

mamavera
29. jún 2012

@malinkaaninka mám to overené, tieto prejavy majú deti v škôlke bežne a keďže to doma funguje, tak skúšajú aj v škôlke, ale veľmi rýchlo pochopia, že to nefunguje, keď nie je obecenstvo, nie je pre koho robiť cirkus. Je jednoduchšie prežiť päť desaťminútových záchvatov, ako ich prežívať pár mesiacov

abbie
29. jún 2012

Odbornika uz mozu vyhladat mamicky s detmi, ktore maju 1,5 r. takze na tvojom mieste by som uz urcite sla, ale davala by som si pozor na slova v nadpise, pretoze hyperaktivita je porucha.

maranat
29. jún 2012

@abbie ono kazdy kto tu napise je automaticky posielany k odbornikovi, a moznoze castokrat taky odbornik vlastne deti ani nema, takze riesi situaciu len teoreticky a nevie si ani predstavit ako to je v reali. ja som skor za radu mamiciek, ktore tym prechadzaju den co den a az keby bolo velmi zle navstivim odbornika 😖

maranat
29. jún 2012

@mamavera ja som vo vychove asi moc mäkka a v tomto obzvlast 😠 😠

mamavera
30. jún 2012

@maranat rady mamičiek sú fajn, ale každé dieťa je iné, na každé platí niečo iné, aj mamičky vedia, že na jedno z ich detí platí niečo a na druhé nie. Odborník ti poradí a ty sa jeho radami môžeš riadiť, alebo nemusíš. Súhlasím s názorom, že dnes sa za každú cenu hľadá u dieťaťa nejaká porucha, len aby zastrela to, že dieťa nemá vytvorené hranice, že mu rodičia dovolia robiť čokoľvek, či už zo slepej lásky, alebo, aby mali od neho pokoj....je to jednoduchšie, ako vstúpiť si do svedomia, prehodnotiť svoje správanie sa voči dieťaťu a vlastne začať od seba. Ty si priznávaš, že si mäkká, nejde o to, aby dieťa mala maximálne prísnu výchovu, bez možnosti diskutovať, bez toho, aby mu bolo jasné, že čokoľvek urobí, rodiča síce zarmúti, alebo ten ho bude mať stále rád. Ide o to, že dieťaťu musí byť jasné, čo áno a čo nie a toto sa nesmie meniť a tiež mu musí byť jasné, že čokoľvek urobí, je si za to zodpovedné, ak hlúposť, tak nasleduje trest. Samozrejme, že to nič nemení na tom, že stále musí cítiť, že je milované. Ak si v tomto mäkká a ustupuješ, alebo ustúpiš niekedy po vytrvalom reve, hádzaní sa o zem, pletieš si na seba bič. Ale je to tvoje rozhodnutie.

maribell
30. jún 2012

odal mna si len treba urobit respekt tak ako si moj ocino urobil respekt pri mne...dobre ma vyplieskal ..chvilku som si poplakala v izbe a bolo dobre :D

mystery7
15. mar 2013

ahojky,
Chodi tu este niekto??
Tiez mam synceka, starsieho, bude mat 4 rocky. Vobec nas nepocuva. Uz 2-hy rok chodi do skolky, v triede je najposlusnejsi ziak. Doma len vreskot a revy. Rano sa zobudi a reve, ma sa obliekat a reve, ma ranajkovat a reve, ma sa obuvat a reve. Toto je za cca 1hodinu rano. Poobede pride zo skolky a reve, ma jest a reve, ideme sa hrat a reve.
Vie, ze mladsieho nema bit, nema mu ublizovat, aj tak to robi-uz 2 roky. Dohovaranie nijako nepomaha, zvyseny hlas tiez nie. Ked dostane po zadku, je to skor capnutie, nikdy bitka. Skusali sme ho postavit do kuta, tak tam reval, ze bol bordovy.

katrinka8
15. mar 2013

@katka159 - my sme sa cumla zbavili v 2 rokoch, zo dna na den, a to tak, ze sme dcerke asi 2 tyzdne hovorili, ze je uz velka, a ze jej dudel potrebuju babatka, a ze pride k nej cumlikova vila, a ta cumel zoberie pre malicke babatko a jej nieco za to donesie. Casto sme jej to pripominali, vlastne vzdy pred spanim 😀 No a jedneho dna sa sla kupat, ja som schmatla vsetky cumle, odlozila ich do takej krabice, kde jej odkladam veci na pamiatku (nedociahne na nu a ani ju vlastne nevidi), a na postielku som jej polozila taku babiku "maznaciu" latkovu 🙂 A ked prisla okupana, cela stastna bola, ze aku ma paradnu babu. Na dudel si viac nespomenula v zmysle, ze by ho chcela. Iba sa par dni kazdemu chvalila, ze jej dudel maju malicke babatka a cumlikova vila jej doniesla zanho babu. Ale mala problem zaspat niekolko tyzdnov, neplakala, nemrncala, dudel vobec nespominala, len sa dlho prehadzovala, mrvila, recnila, a bolo vidno, ze sa jej neda zaspat.... Ale tak to sa upravilo...

struharova1
26. mar 2013

ahojte maminky...ako vas tak citam vidim ze niesom jedina...dnes som bola predvolana k riaditelovi materskej skolky,syn nepocuva pani ucitelky,lieta po triede ako sarkan...udajne mal zbit svoju spoluziacku...viem ze syn je zivy,nedokaze sediet ani pri kakani,vrti sa...pri mne si na ine deti nedovoluje a to sme stale medzi detmi,musim ho sice stale napominat a vsetko zopakovat na 3 krat kym to neurobi...skusala som aj taktyku raz napomeniem a potom potrestam ale osoh to nemalo ziadny,tak som po mesiaci prestala,lebo som si pripadala ako taka "svina" mama..pan riaditel mi dnes odporucil navstevu psychologa...kym bol mensi a zacal chodit do skolky vsetci ma ukludnovali ze z toho vyrastia,vraj je to obdobie vzdoru,teraz bude mat v lete 5 rokov a este z toho nevyrastol...a to priznam ze som nanho tvrda a stojim si za slovom,nerozmaznavam ked vidim ze na neho neplati ani pekne slovo,lubim ho a lasku mu prejavujem ale myslim ze je cas nieco robit a nechat si poradit,keby som vedela co ma caka uz davno by som bola zasla k psychologovi

ivkafu
25. sep 2013

@katka159 ahoj. Nasla som tuto temu a chcem sa opytat ci to maleho preslo, uz presiel od kedy si zalizila temu isty cas, a nakoniec ci ste boli za psychologom.
@struharova1 ahoj. V niektorich riadkoch ako keby som o nasom citala.

Nas este nikto nezavolal do riaditelne, ale kazdy den pocuvam, nepocuval, behal, strkal, bucha ked mu nieco nedovolime a pod. kazdy den nieco, vobec sa nam to s manzelom nepaci. Od kedy chodi do skolky tak sa to zhorsilo, doma bol tiez zivy, ale to co pocuvam teraz tak to je 😠 najviac sa mi nepaci ze ho dali do najmensej triedy kde su deticky ktore su o dost mensie aj vekovo aj vzrastom ako on a on si potom dovoluje, lebo citi ze silnejsi, ked je medzi starsimi citi autoritu a si nedovoli. Nebijeme ho snazime sa nekricat, zopakujem mu to ked nepocuje idem k nemu podam mu ruku a ide bez jedneho slova, ale je aj taky den ze neplati nic vobec, je ich zopar do mesiaca, ale najradsej by som bola ani nebol ani jeden.

katka159
autor
25. sep 2013

@ivkafu Ahoj ano prešlo to bolo kratko pre 3 rokom asi 3 mes a po 3 roku to postupne ustupovalo a nastupom do škôlky sa zmenil o 180 stupnov... ale ako uška nemame aj tak

wild_child
15. okt 2013

@mystery7 my mame tento isty problem ... tiez mame chlapca, bude mat 4 roky, v jasliach je od 17tich mesiacov ... Reve vzdy ked si ma urobit nejaku povinnost a samozrejme si ju nerobi, iba ked vidi, ze uz beriem do ruky varechu ... je to krute, ale je to tak .. obliekanie je kazdodenna story ... motivacia na nejaku cinnost je nemozna .. ked sa zatne (co robi kazdy den) tak s nim clovek nepohne ... podotykam, ze od malicka ho ucime upratat si po sebe hracky, obliekat sa, papat, pozdravit, atd ... vychovany je slusne, dokonca ked je s inymi ludmi ako s rodicmi, sprava sa excelentne , cim sa ukaze, ze vychovany je .. len s nami, ako rodicmi neustale bojuje .. skusali sme rozne formy motivacie (teda skusame stale), chlapec vie, ze mame svoje hranice ... ale nepomoze zakazanie toho co ma rad, lebo on to ma proste na "haku" ... tak nebude citanie, nebude rozpravka, nebude vecera, noaco .. jemu to je jedno .. v kute vydrzi stat aj hodinu .. vrieskat taktiez ... par nezainteresovanych ludi videlo jeho spravanie a nevedelo poradit ... tak skusime odbornika ... ale tiez by som bola skor vdacna za radu maminky, ktora ma s takymto "zatatym a trucovitym" dietatom skusenost .. 🙂 podotykam , narocny je od narodenia ... v jednom kuse plakaval ... bol proste nespokojne babatko .. a nespokojny je doteraz ..

2231987
27. dec 2017

@petusska toto je aj u nas maly mal 3,5r uz dlhsu dobu sa niekedy sprava strasne ked je s jedniu osobou tak ani nevieme,ze ho mame akonahle dojde z prace muz tak hryza zacne ho bit , z niciho nic...aj ja byvam so svokrovcami 😔 ja nedovolim a oni ano. Tak ako ho mam vychovavat, trestat? Dostane odomba po ritke a svokra ho zacne mojkat napr...uz som aj muzovi hovorila,ze to dieta ma dvojitu vychovu co ma strasne hneva. Manzelovi sa moc od mamicky nechce😖 coby sme sa osamostatnili...