4 ročný zvracia v škôlke

brankova
6. sep 2018

Môj syn išiel dnes 4 deň do škôlky. Prvé dva dni bol ok, až na to,že sa vyvrackal. Včera a dnes zvracal v školke, ale už aj s plačom. Zrejme zo stresu. Doma nezvracia pokial nieje chory...Máte takú skúsenosť? Čo ste robili? Nechcem, aby si vybudoval psychický blok, či už na škôlku alebo na jedlo. Ráno som mu dala menej sa najesť,aby nevrackal, nezabralo. Ešte uvažujem, že raňajky dať až tam... Neviem... Ďakujem za rady.

viera
6. sep 2018

Zavisi kolko ma rokov...Mala som kamosku, ktorej dcera co rano to rano v skolke vracala(2.5rocna)...Nie preto, zeby bola chora ale preto, ze musi do skolky...Vzdy sa tam vyzvracala nez este vstupila do triedy......Mama to riesila tak, ze davala ranajky do skolky a doma rano nejedla vobec...Zial nepomohlo...Aj pocas dna sa vyvrackala v skolke..Nakoniec to riesila so psychologickou, lebo musela pracovat...Psychologicka jej povedala, ze mala citi, ze je mamicka viac v strese ako ona...Cize nesmie davat najavo, ze ma obavy co bude...S mamickou tocila....Mala vedela, ze ked sa rozplacka na mamicku to zaberie, detto aj na ocka...Proste problem bol, ze mamicka aj ocko vsetko dovolili doma, ked zaplackala...A v skolke mala zrazu nejaky system, pravidla,nemohla vsetko ako doma...Takze tu bol problem....rodicia a ich vychova..Neakceptovala vobec co jej povedala psychologicka(mamina)..Ze maju byt tvrdi na nu...A tam je podla mna zbytocne uz hocico...Dala ju k opatrovatelke, ktora opatrovala 2-3deti...Tam sa to polepsilo ale po pol roku zas zacala, lebo jej odisiel kamarat u opatarovatelky..Mamicka si myslela, ze je problem opatrovatelka a ze zmeni kolektiv a da ju do sukromnej..Teraz cvaka cez 550e..Aby neplackala a nezvracala...A zase to tam ma, zas zacala...Takze tymto som len chcela povedat, ze ked sa nieco taketo deje, tak by som to riesila asi so psychologickou, kde je problem...Pretoze problemy nie su ale su riesenia...A tu moze byt hocico...Moze byt nezrely na skolku,mozno potrebuje viac casu na adaptaciu, mozno mu nesedi jedlo, mozno...Urcite to ries...Pekny den.

snehulka33
6. sep 2018

skuste zistit, co sa stalo v skolke? je to psychika. kamoske tiez kazdy den syn zvracal v skolke a nakoniec zistila, ze ucitelka je ani neviem, ako to nazvat zla na neho. ja osobne som videla , ako ho poslala na wcko , aby tam ostal, dovod neviem a ono chuda tam plakalo. my sme zas mali, ze ucitelka kricala: vsetko musia zjest a nic nenechat a nasilu tlacila do nich lyzicou, ved rodicia platia za stravu, deklarovala. a deti potom priamo do tanierov zvrackali, plakali alebo po ceste z jedalne a kricalo sa opat...... robila som v jedalni, takze som to videla. alebo skuste poprosit niekoho, komu dieta doveruje aa ma rad, nech sa ho citlivo opyta na danu temu, deticky skor povedia inym ako rodicom, co sa deje. Dufam, ze som vas nevystrasila

lizardd
6. sep 2018

@brankova Moja dcéra od silného plaču v škôlke vracala tri mesiace. Prvé dni vracala až vo svojej triede. Situácia sa tak zhoršovala, že po pár týždňoch už vracala aj doma po zobudení a potom ešte aj v šatni. Raňajky som jej nedávala. Na celý december a január som ju vyhlásila a boli sme doma. Od februára to bolo lepšie.

filory
6. sep 2018

@brankova a nemôže to byť napríklad tým, že by mal z niekoho zočinu? Ak nie tak potom jedine zo stresu 🙂 Moja vďaka bohu s týmto vôbec problém nemala 🙂

ratira
6. sep 2018

Nenutia ho tam ucitelky jest nasilu?

javorinska
6. sep 2018

@ratira No tiez si myslim, ze to moze byt z toho, ze ho nutia nieco zjest a potom mu pride z toho nevolno 🙂 Sama som to zazila ako male decko, ze do mna ucitelky tlacili jedlo a potom som zvracala, mamka spominala, ze som potom uz aj zacala menej jedavat, lebo som mala asi nejaky blok

stankadu
6. sep 2018

moja staršia dcéra, ked chodila do škôlky to mala tiež, ale po roku chodenia do škôlky. Po vianočných prázdninách ju začalo bolievať bruško ráno, začala mať hnačky a aj pár-krát zvracala. Bola som s ňou u doktorky, tak jej dala nejaké cmúlacie tabletky na ukludnenie, potom to prešlo. Mala to zo stresu. Môže to byť čokolvek, držím palce, nech to rýchlo prejde.

montemotherone
7. sep 2018

@brankova mala som v škôlke dieťa, ktoré pri nástupe do triedy vracalo celý rok! ☹ Venovali sme sa jej, mala tam kamarátky, počas dňa sa upokojila, zapojila do hier, bola uvoľnená... ale na druhý deň zas. Bol to des. Ak aj nezvracala, len prichádzala do šatne a už ju napínalo. Mamina bola doma s mladšou dcérkou, ona to samozrejme vedela a stále riešila "prečo ju tam (v MŠ) necháva" Raz keď sme boli na prechádzke, všetko v pohode, a zrazu zbadala ako jej mamina vešia na balkóne prádlo. Okamžite šla do vývrtky a povracala sa nám rovno na chodníku...
Je to jednoducho odraz citlivej nervovej sústavy. Ja som mala pocit na vracanie každé ráno keď som šla do práce 🙂 Keď som zo školstva odišla zlepšilo sa to. Bohužiaľ, deti to urobiť nemôžu :-/ Skús sa teda zamerať na upokojenie nervovej sústavy. Ľahké jedlo ráno a nejaké čajíky nasadiť, by možno pomohlo. Harmanček, medovka, materina dúška... A potom len trpezlivo vydržať, kým si zvykne. ...a hlavne sa upokoj aj ty. Dieťa cíti úzkosť a neistotu rodiča, prenáša sa to naň...

brankova
autor
7. sep 2018

Dakujem Vam. Vcera som sa dohodla s vychovavatelkou, ze pride hladny a ked sa ukludni, tak ona mu da ranajky, ze mesiac to budeme skusat... Uvidim, ci to pomoze, ale urcite to ma neuroticke...

lenadka
7. sep 2018

@brankova môj malý po nástupe do jaslí, mal 2 roky aj dva mesiace toto druhý týždeň robil. On strašne plakal za mnou, bál sa odlúčenia. Tri krát sa povracal v šatni. Potom som mu prestala ráno dávať papať, chodil na pol ôsmu o 8:00 mávali raňajky. Len raz sa potom ešte povracal pri raňajkách, lebo plakal. Ale postupne už ten ďalší týždeň, keď zistil, že vždy pre neho prídem a je tam dobre, to prešlo. Pravdu povediac nebolo mi všetko jedno, chcela som to vzdať, ale zo všadiaľ som počúvala že cca dva týždne až mesiac trvá adaptácia. Zo zaťatými zubami, ľahšia o 5 kg som to vydržala a malý má jasličky veľmi rád. Len som mu musela opakovať, že ja idem do práce, on sa pohrá, napapá a vyspí a VŽDY prídem pre neho. Dnes by tam išiel aj v sobotu 😀

brankova
autor
8. sep 2018

@lenadka potesili ste ma, dufam, ze aj u nas to bude mat taky priebeh. Ked ho vidim uplakaneho a hladneho...nieje mi tiez vsetko jedno.

sherynkamalinka
9. sep 2018

ano my sme si tym presli.. trvalo to tyzden... vyriesilo sa ak som prestala davat ranajky.. je to zo stresu... skolku miloval takze nema ziadne nadledky.. bude to dobre

daakotaa
9. sep 2018

@brankova aj moj zo začiatku zvacal, prejde to. Vacsinou grckal, ked mu zatiekli sople a raz ho tak tatko doniesol domov ( nedal ho do skolky ved grckal). No potom uz bola ina sranda, kazde rano mi bezal na zachod, naduval sa , kaslal ale predtym mi povedal " zober ma domov lebo budem grcat". Ked zistil to nezabera tak prestal.... Ale su deti a deti. Ja si svojho poznam, viem ze jemu nerobi problem sa vyzvracat a o minutu fungovat normalne.
Velke rady ti neviem dat, hadam len pevne nervy a trpezlivost, nebude grckat cely rok.