6,5 ročný syn ostal zrazu strašne citlivý

8. nov 2021

Ahojte mamičky , trápi ma až prílišná citlivosť môjho malého 🙈
Krpec má 6.5r , doteraz sa dokázal sám pohrať v izbe či už s hračkami, Xbox , lego , pozrel si nejakú rozprávku atď. A ja som si zatiaľ mohla v kľude porobiť, či už obed navariť, upratať alebo aj oddýchnuť chvíľku .
Z ničoho nič ostal veľmi citlivý, nechce spať sám v izbe (našu spálňu máme hneď za dverami jeho izby , naša postel je 4 kroky od neho takže nieje na opačnom konci domu ) .
Nechce byť ani chvíľku sám, nechce sa sám hrať, neustále mi "behá za zadkom" ešte aj keď idem do sprchy tak vidím že mu je do plaču lebo nemôže ísť somnou 🙈.
Keď mu poviem že si potrebujem na chvíľku oddýchnuť, nech sa chvíľku pohrá sám tak sa rozplače že nie a lahne si pod perinu ( aj keď som s nim v tej istej izbe ). Nechápem čo sa mu stalo , vždy bol samostatný a zrazu toto 🙈 Čakám druhé, býva mi veľmi zle , veľmi som unavená a tento jeho nátlak nezvládam. Bojím sa mu aj oznámiť že bude mať súrodenca, aby neostal ešte viac nalepeny na mne 🙈 Aby ste ma nepochopili zle , nechcem od neho aby bol nonstop sám, vždy sme sa spolu aj zahrali aj všetko. Ale jednoducho keď prerabame potrebujem sa venovať a pomáhať aj tam , potrebujem popri tom aj navariť, upratať a nie stále riešiť jeho plač . Keď ho aj zavolám že pod teda pomôcť, nemôžme sa stále iba hrať tak je to znova plač, lebo on sa chce hrať. Keď idem na WC nemôžem si ani dvere zavrieť, lebo je to plač 🙈 Riešili ste niekto niečo podobné? Ako mu vysvetliť že už je veľký chlap a nemôže sa takto správať ako malé bábätko? Už sme sa ho aj pýtali či sa náhodou niečo nestalo v škôlke alebo podobne, ale povedal že nie. Že on chce byť proste stále len somnou 🙈 Vopred ďakujem za pochopenie a akúkoľvek radu/nápad ako ďalej. Už som naozaj zúfalá 🙈 Pekný deň

marzuz89
8. nov 2021

@autorka, suhlasim s @anjelicek26, plus pride mi zvlastna veta, ze sa mu to bojis povedat. Mali by ste sa ako rodina tesit, pripravovat ho pozitivne, a nie oznamit to so strachom pred vlastnym synom ❤️ skus inak formulovat vety na syna, otazka, ci chce mat surodenca NA HRANIE, tiez nie je uplne ok. Mozes sa s nim denne rozpravat aj 2 hodiny, ale otazkami ci sa nieco nestalo v skolke, alebo ci nieco nevidel v telke, z neho nedostanes nic, dieta nevie citat medzi riadkami otazky tak, ako my dospeli. Pytaj sa priamo - zlakol si sa niecoho v telke? Videl si tam nieco, co sa ti nepacilo? Ako sa citis v skolke? Co ta tam najviac tesi? Je nieco, co sa ti v skolke nepaci? Atd. A hlavne - z coho mas strach? Uvidis, ze ti povie viac na konkretme otazky. Tak isto vety typu - preco si sa tak zmenil? Na to nevedia odpovedat ani dospelaci niektori 🙂 a na to spanie - opytaj sa ho, co by mu pomohlo, aby zase pekne spinkal vo svojen izbe. Mozno ti povie, ze svetielko, otvorene dvere, neviem co.. Mozno zistis, ze mate ducha v izbe 🤫 alebo cokolvek.

Pises, ze sa s nim rozpravas aj 2 hodiny... Ale dolezite je rozpravat sa spravne. Ked to nema efekt, zmen sposob. A urcite mu o surodencovi coskoro povedzte a vysvetli mu aj tvoju unavu, nevolnosti. Ze sa nemusi o teba bat, ze je to normalne, ked maminky cakaju babatka

ivitom
8. nov 2021

@anjelicek26 Blahozelam a obdivujem Ta Marti, aka si aj pri tolkych detoch uzasna mamina❤

anjelicek26
8. nov 2021

@ivitom 😘😘

zltalienka
8. nov 2021

Ja mám skúsenosť pri 3 chlapcoch, že zhruba vo veku 5-6 rokov sa zrazu začali báť... ísť sami na wc, zostať sami v izbe, .... hľadala som, že vraj to súvisí s tým, že v tomto veku si deti uvedomia smrteľnosť. Tým že nás je doma viac, tak to nie je také "obťažujúce" ako keď je iba 1 dieťa.

maminka1986
8. nov 2021

Noo toto mame ako sa narodila mala, ma 16mes on 5 a pol...hrozne ziarlenie a pozornosť vynucuje je to strasne únavné.

tatisna
8. nov 2021

My sme mali niečo podobné. Netreba to dieťaťu vyčítať,potrebuje Vás. Tiež som bola tehotná s druhým a nevládala som sa venovať staršiemu, ťažké obdobie...Raz jedna mamička na pieskovisku hovorila,že aspoň jeden deň do týždňa strávi len so cca 3 rocnym synom (to už mala asi ročne bábo mladšie),berie ho na výlet alebo hocikam kde sú len oni dvaja a venuje sa mu úplne. Vraj to veľmi pomáhalo.

tianna
8. nov 2021

@anjelicek26 gratulujem 😍🍀❤️