Ako pripraviť dieťa na škôlku?

simuska132
14. júl 2021

Ahojte, v septembri nastupuje dcérka do škôlky po prvýkrát ❤ Zatiaľ ju pripravujem na to ze su tam detičky pani učiteľky a že jej tam bude dobre. No zatiaľ nechce o tom ani počuť😁 Ona už bude mať predškolsku, minulý rok som ju chcela dať do škôlky ale prišiel ten vírus všetko sa zavrelo a ja som ju potom nechcela uz dať ked mohla byť ešte doma. Ako ju mám na to pripraviť? Ona je jedinacka a je dosť rozmaznavana a zvyknutá na celodennú opateru od maminky 😊😁❤

dskjhfdlkdjhl
14. júl 2021

@simuska132 Ak sa vie sama najest, obliect a nema problem s ostatnymi detmi na ihrisku, tak je v podstate pripravena. Mam dve deti a ani jedno som nijako specialne na skolku (ani na skolu) nepripravovala.

elizabet173
14. júl 2021

@simuska132 sorry, tou opaterou si jej nepomohla, ale ublížila. To treba stopnúť čo najskôr, aby nemala z toho potom šok. Takže ju čo najviac veď k samostatnosti - obliecť, obuť, umyť, utrieť sa po použití WC, upratať si veci, jesť by mala už vedieť príborom, keď ide do predškolskej. Zaveď jej postupne trošku režim, ak bola zvyknutá spať ráno do deviatej, bude to pre ňu ťažké. Chodievaj s ňou na ihriská, neviem, či cez prázdniny fungujú nejaké krúžky, ak áno, prihlás ju, ber ju na rôzne akcie pre deti, aby bola s deťmi v kontakte. Bolo by fajn, keby si poznala nejakú maminu, ktorej dieťa do tej škôlky s ňou bude chodiť, aby sa spoznali, hrali spolu. Aby jej nebolo smutno, môžeš jej dať do škôlky malú bábiku, ktorá má rovnaké vlasy ako ty, aby mala pocit, že si s ňou. Alebo jej nakresli na dlaň srdiečko, keď pôjde do škôlky a ty si nakresli tiež a povedz jej, že keď ho v škôlke pohladí, ty to budeš na diaľku cítiť a ty ho pohladíš tiež. Neklam ju, že bude v škôlke len chvíľku, je malá nie hlúpa. hovor jej vždy pravdu.

andreatytler
15. júl 2021

@simuska132 Existuju knizky ktore pripravuju deticky do skolky ale neviem ci ma rada knizky. Ak nie, tak urcite s nadsenim rozpravaj o skolke. O hrackach, aktivitach, detoch, jedlach, postielkach (ak spia) o ihrisku kde maju preliezky... nech vie co najviac detailov. Povedz jej o tom ako si ty chodila do skolky. Ukaz jej fotky ak mas.

2 tyzdne pred nastupom do skolky zacnite chodit na prechadzku v tom case, kedy ju budes vodit do skolky a chodte tou istou trasou ako ked budete chodit do skolky. V podstate sa pojdete pozriet na skolku. Ked pride september, tak aspon cesta do skolky bude pre nu znama.

Velmi dobra je nejaka pozitivna asociacia ktora sa bude spajat so skolkou. Napriklad kamoska chodila do skolky autobusom, aj ked to mala len jednu zastavku. Ale ta jazda autobusom sa jej synovi naramne pacila. My vozime syna do jasli v kociku a popri rusnej ceste a on s nadsenim pozera na auta a nakladiaky.

sasitimi17
15. júl 2021

Aj moja ide od septembra prvý krát, ale tá by tam už teraz najradšej bola pretože tam má starších kamarátov a chce byt s nimi 🙂
Len uvidíme ako to bude brať keď zisti že ja tam s ňou už nebudem, zatiaľ si nechce dať vysvetlit že už bude bezomňa🤷🏼‍♀️
Ja jej len dookola vravím ako sa bude hrať s detičkami a bude mat milú pani učiteľku a kúpili sme knižku Terezka ide do škôlky tak si ju čítame každý deň a pripravujem ju čo ju tam bude čakať a tak
Potom keď už pôjde, uisti ju že vždy poobede po ňu prídeš a skočíte na koláčik alebo na zmrzlinu

fiafia
15. júl 2021

@simuska132 my sme často chodili okolo škôlky keď sa tam detičky doobeda hrali. Vysvetľovali sme jej čo sa v škôlke robí, ako sa hrajú detičky atď. Upravila som jej denný režim podobne ako ho majú v škôlke aby mala čo najmenší stres.

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
15. júl 2021

@emilius03 da sa to dietatu ulahcit tym, co bolo pisane vyssie - dennym rezimom podobnym skolke, stravou, ktoru v skolke varia, chodenim k zahrade skolky, ked sa tam deti hraju, rozpravanim o skolke a tym, ze je dieta samostatne. Ale da sa aj na to vsetko vykaslat a zrazu budit o siestej spaca, co vstaval o deviatej, nedavat ho doma poobede si oddychnut, takze bude pred spankom plakat, varit mu jeho styri oblubene jedla, ved ked je vystresovane z noveho prostredia, moze byt k tomu aj hladne, nie? A urcite sa bude v skolke citit lepsie dieta, ktore je samostatne, nie je nonstop nalepene na mame, od ktorej nikdy nebolo ani dve hodiny u babky, ktore sa stretava s inymi detmi a nema zabrany ist s cimkolvek za ucitelkou a nebude plakat pocikane, lebo mu nesiel rozopnut zips. Mozno je vsetko pre teba samozrejmost, nechapes, co tu vypisujeme, ale ak si pozries zopar tem na MK, tak ti je uz teraz luto tych deti, ked pojdu do skolky