Ako sú riešené uteráky v škôlke?

juliet86
18. mar 2024

prosim ako su riesene uteraky v skolkach? mozno otazka priamo ba pani ucitelky? v nasej skolke su zavesene 3uteraky a tam si deti utieraju ruky. ked som navrhla nech ma kazde dieta svoj vlastny vesiacik a uterak tak mi bolo povedane ze si tam predsa utieraju ciste ruky. ide mi o znizenie chorobnosti zvysenie hygieny ale nepochodila som tak sa pytam co je norma. ide o sukromnu malu skolku

zooeynka
18. mar 2024

A v akom meste su take prasce?

zooeynka
18. mar 2024

Este aj statne skolky maju kazdy svoj uterak....sukromna asi setri kde sa da

andaluzia12
18. mar 2024

V malej dedine, 30 rokov dozadu, sme mali každé dieťa svoj vlastný uteráčik....

laura2323i
18. mar 2024

@juliet86 u nás má každý v umyvárke svoj vešiak a tam svoj uterák + plus vlastný pohárik a hrebeň

deti95060810
18. mar 2024

no neviem či by hygiena pani riad. mš za takýto počin neposlala rovno do za*ku....

michaela412
18. mar 2024

moja dcérka v štátnej škôlke majú každí svoj vlastný uterák a dala ich škôlka aj ich škôlka perie

dankabetka
18. mar 2024

@juliet86 ahoj, u nas ma kazdy svoj uterak a este aj haciky medzi uterakmi su oddelene takou prepazkou, takze sa uteraky navzajom nedotykaju.
V pondelok nosime ciste, v piatok si ich beru domov aj s pyzamkom, Ked je velka chorobnost v skolke- tak sa utieraju do papierovych a aj pocas pandemie mali papierove a hned sa vyhadzuju do smeti, statna skolka

hipuska
18. mar 2024

No ale kde? Niektoré škôlky majú umyvadla aj v triede. U nás to teda tak je a v tej triede majú tiež asi 3 uteraky. No a v umývarke, kde sa umývajú po návšteve vonku, WC ma každý svoj. Viem, ze ti to vadi, mne to takto nevadí. Určite sa nedá tvrdiť, že uterakmi sa zníži chorobnosť vo škôlke. Tam sú deti inak kontaktne

saxana000
18. mar 2024

Kazdy.podla.sbojho obrazku ma.svoj uteracik raz tyzdenne ich pani upratovacka nabali na pranie nejakej mamine.pekne spravodlivo podla abecedy s.prizvukom na pranie na vysokej teplote a povinne vsetky vyzehlit ak.bola.mamicka lenivejsia bez pardonu jej to ucitelka vratila znova..mne osobne sa teda najviac pacili jednorazove utierky v dobe najsilnejsieho kovidu ale.nemam nic proti uterakom aj prvaci maju v triede na vesiakoch kazdy svoj.. 3.na celu triedu su fajn ak su denne vymienane inak mi to.pride.hnoj

zuzanka.zuzu
18. mar 2024

mňa by zaujímalo odkiaľ viete o uteracikoch svojich detí? ja netuším ani kde majú umyvarku 🙈 my sme nenosili ani uterák, ani pohárik (však v jedálni snáď majú), ani hrebeň (to ozaj netuším ani načo)

klip0
18. mar 2024

Som učiteľka v škôlke a s týmto som sa ešte nestretla. Každé dieťa má svoj uterák.
Niekde majú erarne skolkarske a niekde si musia nosiť povedzme raz týždenne na výmenu deti. Ale vždy majú svoj uterák.
Prípadne jednorazové papierové obrúsky

zuzanka.zuzu
18. mar 2024

@saxana000 😂😂😂 toto neeee.... a ešte sa nijaká z vás neozvala že perie 20 uterákov? či to bolo koľko rokov dozadu? 60? ja by som ich "bez pardonu" všetky vrátila rovno medzi dverami a abecedne by ma láskavo preskakovali 🙄😜

jaskolka
18. mar 2024

Každý má svoj uterák a visia v takých priehradkach. Perie ich škôlka(teda vozia ich do pracovne, ale zabezpečuje to škôlka) menia 1x týždenne.

domka222
18. mar 2024

Naša škôlka má papierové utierky

lucka_ke
18. mar 2024

nikdy by som neprala 19 cudzích uterákov... my sme si brali v piatok domov uterák+pyžamko, v pondelok sme priniesli čisté a teda uterák mal každý svoj, označený obrázkom rovnakým ako mali na skrinke

deedol
18. mar 2024

kazdy ma svoj z domu a v piatok vzdy berieme domov oprat. uplne chapem, ze by si to chcela zmenit, my sa ani doma neutierame vsetci do jedneho...

valeva
18. mar 2024

U nás a to už bolo dávno a v štátnej škôlke - sme nosili svoje uteráky, dcéra aj syn mali motýlika a slniečko, kde to mali zavesené a vymieňali sme 2x do týždňa, resp. to bolo na každom rodičovi.

saxana000
18. mar 2024

@zuzanka.zuzu vobec ma to neobtazovalo.. 2x.do.roka otocit pracku s uteracikmi a.raz.mesacne zobrat oprat postelne.pradlo rovnako ma neobtazuje 2x do roka umyt spolocne priestory v bytovke alebo pokosit pred bytovkou ked na mna vide sluzba tu je to tak zauzivane. Ak by mi.to.bolo neprijemne odniesla by som ich do cistiarne alebo do pracovne ale nemam.s tym najmensi problem.ved to.nie.su nemocnicne plachty ale detske uteraky zo skolky.

1mina
18. mar 2024

U nas maju kazdy nad svojou znackou aku maju na skrinke, taku maju aj v kupelni a tam vlastny uteracik

lulu0123
18. mar 2024

U nas ma kazdy svoj uterak.Kazdy tyzden cisty.

zuzana76
18. mar 2024

@saxana000 ok, obtazovanie je jedna vec, ze ti to nevadilo, ale urcite by sa nemali utreraky prat u niekoho doma, kde tie rodiny maju rozne hygienicke standardy. Predstav si, ze niekto perie v pracke aj veci pre psa, ci macku a potom tam operie skolkarske uteraky, pricom pracku poriadne nevydenzifikuje. Dalsia vec, kozne ochorenia, taky svrab v rodine, napr.

diewcatqoo
18. mar 2024

Kazdy mal svoj uteracik so svojou znackou. Vsetky boli rovnake a zabezpecovala ich skolka, rovnako skolka zabezpecovala pranie uterakov. Okrem uterakov boli k dispozicii aj papierove obrusky.

zuzana76
18. mar 2024

@zuzana76 nevydezinfikuje - oprava

letfenixa
18. mar 2024

@zuzanka.zuzu o umyvarke a uerakoch nám bolo vysvetlene počas adaptacneho dňa.

dominikamacakova
18. mar 2024

@zuzanka.zuzu aj my perieme rodičia pre všetky deti 🙈

jesenzima
18. mar 2024

@juliet86 u nás v škôlke má každé dieťa svoj uterák

lenka2710
18. mar 2024

@juliet86 u nás má tiež každý svoj uteracik, nad každým vešiakom je značka, každé dieťa vie tu svoju, uteraciky dala škôlka aj ich teda perie

scila
18. mar 2024

@juliet86 každé dieťa má svoj. To som ešte nepočula že by boli v škôlke spoločné uteráky. Vždy v piatok vezme každý ten svoj oprať a v pondelok donesie čistý.

deti95060810
18. mar 2024

nikdy sme sa o uteráky nestarali...bola to starosť mš...
jedine hrebeň sme nosili - ale len pri dievčatách, syn hrebeň nemal.

annm81
18. mar 2024

My máme jednorázové papierové utierky, ale z ekologických dôvodov by som preferovala bežné uteráky- ale teda tri pre celú triedu??? Také som nezažila ani ja ako dieťa pred desiatkami rokov - každý vlastnú kefku, hrebeň a uterák. Keďže viem, že snáď vyše polovicu kamarátov mojich detí, ak sú u nás na návšteve, musím posielať, aby najprv zatvorili veko, potom spláchli a následne si umyli ruky mydlom (o umytí rúk pri prichode ani nehovoriac), tak si viem predstaviť, ako asi tie tri uteráky vyzerajú.