Aktívne dieťa nechcú v škôlke na celý deň, lebo nespáva

lovelysadie
9. sep 2016

Ahojte, potrebujem poradiť. Syn má 3,5 roka a teraz v septembri nastúpil do školky. Učitelka mi povedala, že by bolo dobré, keby tam bol hned od druhého dňa na celý deň, lebo potom je to pre dieťa ťažšie naučiť sa na celý deň chodiť do školky. V prvý deň som prišla pre neho s dobrou náladou, lebo ráno neplakal..deti má rád, no a odišla som s takou malou dušičkou..učitelky neposlúchal, utekal im, nejedol. proste trucoval..povedali mi, že si nevedia predstaviť, že by tam bol celý deň. Nieje zvyknutý spávať a v školke sa vyžaduje, že budú všetky deti v postely úplne potichu a len ležať. V dalšie dni, už to bolo asi lepšie, už aj papať začal..len neviem, či je normálne, že či odmietnu dieťa nechať na celý deň, ked nespáva. Ja chápem, to že by rušil iné deti, spálna nieje nijako oddelená, ale takých detí majú v triede viac a všetky chodia na obed domov. To mi prijde čudné, nie? Ja som na materskej ešte s dcérkou, ale chcela by som nastupiť do práce od bud. mesiaca a neviem či mi to umožnia. stretli ste sa s tým už? Učitelky sú zlaté, syna si poznám, je naozaj velmi živý, neobsedí. Ale neviem ako to mám zobrať. A chodí do zmiešanej triedy. Je ich 23 a z toho je 6 mladších..teda 1x v školke a ostatní už boli minulý rok. trochu som sa rozpísala 🙂

sardinka336
9. sep 2016

@ewisam ale učitelka si nemoze v štatnej školke robit ako ona chce, ak ma od riaditelky pokyny, ze dieta nesmie byt same tak nesmie ani keby ušitelka sama chcela vyjst v ustrety, To sa musi rodič dohodnut s riaditelom školky. Furt tlačite tie učitelky niekde kde nemozu byt ani keby chceli. To dieta sa bude hrat ,,bokom,, ona na neho nebude davat pozor a ked si tak ,,krky vylame,, tak kto bude na vine? Ja by som to pisomne chcela od rodiča ze dieta moze byt same v herni. Lebo dobre viem ako rodičia otočia ked sa niečo stane.
Tam v sukromných firmách držite hubu a krok (nehovorim ze ty konkretne neber to osobne, myslím to všeobecne) vyhovet klientovi mozete len a len v ramci toho čo vam dovoli zamestnavatel, ani zlavu nemozete dat bez suhlasu šefa ...a tu sa ide prezentovat vec ako ,,sak je to o dohode,, no nie s učitelkou, ta je podriadena a nema pravomoci o tomto rozhodovat. Ako myslím to v dobrom. 🙂

ewisam
9. sep 2016

@sardinka336 jasne aj to je pravda, ze ucka by to mala mat skonzultovane s vedenim, to berem ako samozrejmost. A to bokom som myslela v ramci jednej miestnosti, pri stoliku maluje dajme tomu....

gir
9. sep 2016

@lovelysadie Na popoludňajšiu činnosť zostáva len jedna učiteľka. Ako ich môže dať do inej miestnosti? Kto ich bude strážiť? Zober si to z pohľadu rodiča, ktorého dieťa chce a potrebuje popoludní spinkať. Keby ti prišlo domov a povedalo že je unavené, lebo sa všetci hrali. Daj dieťa na celý deň a nerieš, učiteľka si poradí aj ja som mala takú skúsenosť, keď mi mamička tvrdila že jej dieťa určite nebude spať a po pár dňoch spinkali všetci. Pre dieťa je to len dobré.

lovelysadie
autor
9. sep 2016

Tak ja by som urcite nechcela,aby bud spiace deti,alebo tie co sa hraju zostali same.dnes 1x posluchal aj papal,tak si myslim ze ked si zvykne na rezim v skolke ze by aj bol v tej postielke.uvidime a dakujem za postrehy.nevedela som,ze poobede tam uz je len jedna ucitelka.

mamulka211
9. sep 2016

Dnes nemusi spinkat v skolke,lebo je individualne, zajtra nebude sediet celu vyuc.hodinu v skole,lebo sa mu nechce a je individualne, napozajtra nebude dodrziavat skolsku dochadzku na strednej,lebo sa mu nechce a v dospelosti bude nezamestnany,lebo nebude respektovat nikoho,len sam seba...toto vyrasta z dnesnej generacie..individualne bytosti.

sisaka
9. sep 2016

Som sa pobavila, ze popoludnajsi spanok je pozostatkom socializmu. Spi sa aj v zapadnych krajinach a v takom veku (3 roky) idu lezat vsetky deti a ci budu cumiet 2 hod do stropu alebo spat je na nich, zatemni sa pusti sa relaxacna hudba a mozem povedat, ze zaspali aj taki "nespaci " ako moj syn. Dieta sa musi naucit prisposobovat sa, co vyzera, ze pre mnohe deti, podla ktorych sa riadia vsetci dospeli, v celej sirokej rodine je to zrazu velky problem spravit nieco, co sa im prave nechce. Na vine je samozrejme ucitelka, ktora nevie uspokojit individualne poziadavky vsetkych 20 deti a nie rodicia, ktori si nechavaju zivot organizovat 3 rocnym detom.