Môj synček nechce chodiť do škôlky

31. jan 2024

Žienky poraďte ako toto riešiť.?
Začiatky boli ťažké keď nastúpil ako 3 ročný do škôlky, chodil zo začiatku len na pol dňa aby si zvykol, až po čase na celý deň. Vyzeralo to že si zvykol, aj rad tam chodil mal kamaráta v triede. Teraz chodí druhý rok do škôlky bude mat čoskoro 5 rokov. A každé ráno plače že on nechce ísť do škôlky, že on chce ostať doma so mnou. Čo samozrejme nemôže lebo chodím do práce. Dnes mi povedal čo je vo veci, že on v škôlke nechce spať aby som došla preňho na obed a zobrala ho domov. Bohužiaľ sa to nedá keďže robím do 15tej.
Horšie je že v škôlke ich nútia nasilu spať a ako povedal to sa mu nepáči. On nechce spať na obed. Doma nespava od dvoch rokov.

autor
31. jan 2024

A ešte dopisem ďalšiu otázku, on by bol rád keby jeho kamarát dosol ku nám zahrať sa alebo môj k nemu. Aj som to naznačila danej maminke no nemá o to záujem. Že má ešte staršie deti a ktorými sa treba doma učiť sa a nemá čas na návštevy. Bola by som rada keby mal kamaráta alebo kamarátov aj mimo škôlky, no ako keď druhá strana to odmieta?

anjelicek26
31. jan 2024

On ma pravdu, tento system nutenia spat je na palicu v skolkach :( Len preto, ze nemaju dost personalu sa povenovat starsim detom, tak ich nutia hodiny lezat. Mna by piclo bez mobilu kazdy bozi den pozerat 1,5h na strop...uprimne ho chapem... otazka je, ze co s tym... nie je v okoli skolka (aj za cenu dlhsieho vozenia), kde deti musia lezat len pol hodinu a potom ich ucitelka vezme sa ticho hrat? Skus pozistovat.

S kamaratom neporadim, je mozne, ze proste nemaju cas, mozes navrhnut, ze jej dieta vydzvihnes a doveziete ho domov, nech to ma bez roboty...viac sa neda...

andreatytler
31. jan 2024

Tiez by som hladala inu skolku aj za cenu ze budem dochadzat. To nutene spanie je doslova mucenie.
Alebo sa skus porozpravat s ucitelkou ci by synovi nedovolila sa synovi hrat v posteli potichu. Dokazal by si 1 hodinu citat knihu on sam?

zuzkaa1991
31. jan 2024

Mojq chodi od 2.5r do škôlky viac menej bola vzdy doma.chora...teraz bude mat.6r a az tento mesiac zacala chodit bez cirkusu do škôlky tiez boli vyjednavacky ze nechce spat v skolke vzdy som opakovala.ze nemusi spat nech len lezi co mi bolo jasne ze zaspi od nudy....každé dieta ine len motivovať;) to u nas pomahalo vysvetliť preco musime chodiť do práce ze.ich praca je skolkka😁😁 to celkom zaberalo u nas

zorkahorka
31. jan 2024

Ano, pre spanok viacere deti nechcu ist do skolky. Ale ved nemusi spat, staci lezat a odpocivat. Ja som poradila synovi, nech si zatial pedstavuje, ako sa hra s labkovou patrolou - on ma rad take fantazirovanie.
A keby si navrhla mamine, ze chlapca privedies domov, aby nemala ziadne starosti? A v lete mozete aspon hodinku spolu pobudnut na preliezkavh

zorkahorka
31. jan 2024

@andreatytler ktore dieta vydrzi hodinu citat knihu? Ked dovolia jednemu, maju v triede citatelsky kruzok namuesto spania

belllinka
31. jan 2024

Veď mame toho kamaráta ponúkni, že jej syna k vám zoberieš, zahrajú sa a potom jej ho dovezieš. Nemusí tam byť aj ona

bubik6x
1. feb 2024

No ani moja nespala, keď mi povedali, že im to prekáža lebo budí ostatné deti, tak som im jednoducho povedala nech sa jej teda venujú, alebo na ten čas čo maju spať dajú do inej skupinky, ja to nezmením že nespí predsa, tak aj tak robili, a s tým kamarátom, skús navrhnúť že ho vezmeš k vám a potom aj odprevadiš domov, možno by to zabralo, my to tiež takto robíme nie každý má predsa vždy čas

ajjka87
1. feb 2024

Moj starší syn, vyslovene škôlku neznášal. Nemal rád ten system fungovania. Mal aj stavy,ze mi každé ráno vracal,ze musi do škôlky. Zvadli sme to tak, ze som ho brala hned ako mali olovrant. A ráno co najneskôr. Vedel,ze rodičia pracujú a inak sa nedá. Prišiel do školy a funguje bez problemov. Nútený odpočinok ( hoci dieťa nespi,ale musi ležať v postieľke) je neskutočná sprostosť.

mimi3008
3. feb 2024

Veru, to spanie...ja som vepmi prekvapena, ze moj 4 rocny syn, ktory prestal na obed spavat ako 3,5 rocny, lebo som sa vzdala v boji hodinoveho uspavania, vraj zaspi v skolke vacsinou prvy. Ale inak ako vravi @anjelicek26 ze bud najst taku skolku alebo potom najst niekoho (bud z rodiny alebo ako platena pomoc), kto syna vyzdvihne pred spabim a postrazi ho, kym prides z lrace, ak to ozaj tak zle znasa. A tiez presne to iste mi napadlo, ze kamarata vyzdvihni doma, pohraju sa u vas a aj ho dovezies, alebo ho vezmite s vami niekde na vylet. Potom to ma fakt ta jeho mama bez roboty, resp.ako strazenie zadarmo