Cena za jasle - škôlku 300 eur plus 50 eur strava

fatima1972
8. mar 2013

Čítam tu hore dole a nedalo mi nenapísať. Cena takýchto zariadení je rozna. Zdá sa Vám cena 350€ už so stavou vysoká, aj keď je možnosť štátneho príspevku?
Budem rada ak sa to tu rozoberie do šróbika 😀

tetapetra
9. mar 2013

@darina85 to su jaslicky. Závodna 7.

harmancek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vefi89
9. mar 2013

a ja nadávam, že 50 so stravou je veľa 😅 😀 😀

harmancek77
9. mar 2013

Ano je to dosť, ale ak to berieš z nášho pohľadu, deti majú denne dva druhy ovocia, nemajú chlebík z Tesca, zeleninu nám vozia overene z bio záhradky, k tomu celodenný pitný režim /ak je ozaj kvalitný/. Polievky nie sú len o mastnej vode a jednom zemiaku, ako v niektorých štátnych zariadeniach / česť výnimkám/. teraz si vezmi náklady za plyn, vodu, elektrinu, prácu kuchárky. Pri malých kolektívoch kde je 10-20 detí, je to o inom ako vo veľkej škôlke s kapacitou 150 obedov, tam sa aj náklady delia trošku inak. Dnes je to tak, že za kvalitu ozaj musíš platiť viac Je to ozaj o tej voľbe rodiča, čo uprednostní. 😉

kokorunecka
9. mar 2013

@mawka Otvor si stránku. 🙂

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kokorunecka
9. mar 2013

@mawka
@ a aj všetky ostatné :
Cenník:

mesačný pobyt 230 € vrátane stravy (celodenná)
mesačný pobyt 140 € (do 5 hod.) vrátane stravy
hodinová opatera 2,50 € prvé 3 hodiny (každá hodina) nasledujúca každá zač. 1 €.

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kokorunecka
9. mar 2013

@fatima1972 Ja som hneď v prvom príspevku dala odkaz, že to sú jasle mimo BA 😉 A dala som to tu preto, aby si aj holky mimo BA vedeli porovnať ceny jaslí, keď ich budú potrebovať 🙂

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kokorunecka
9. mar 2013

@fatima1972 V porádečku, nič sa nedeje predsa 🙂

liz_lemon
9. mar 2013

@fatima1972 aj ja som za normalnu, okrem sladkych jedal, tie dieta podla mna nepotrebuje, a zvlast ak by islo o 18-mesacne

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kokorunecka
9. mar 2013

@fatima1972 🙂 Neboj, ja nemám vo zvyku útočiť pokým ma niekto nenaserie 🙂 😀

mirka414
9. mar 2013

uff palky ako u nas vo Svajciarsku :/

sense
9. mar 2013

@mirka414 no este som nevidela skolku za 350eur vo svajciarsku na mesiac...ked jeden den vyjde skoro na 100eur, teda podla platu

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
9. mar 2013

to je uzasny zivot v zahranici....cena za skolu zavisi od platu rodicov, takze tych 100eur je priemer, preto ma vela rodin v zahranici radsej aupair ...nakolko ta vyjde lacnejsie....ked som sa informovala u nas v skolke (na dedine) ani nie niekde vo väcsom meste tak pri nasom plate co mam s chlapom dokopy by nas vysla skola na 78chf/na den , co je 69eur. keby byvame niekde v meste, alebo chceme sukromnu skolku tak zaplatime este viacej....

brnka
9. mar 2013

neberte to ako nejake rypanie, ale cisto zo zaujimavosti - kolko stoja jasle na vychode Slovenska?

sjuz
9. mar 2013

Na BA super. Ja som platila 300 aj so stravou v Senci. Jedina nevyhoda je, ze po 3. roku uz prispevok 230 eur nie je, takze ak sa dieta nedostane do statnej, smola a treba to cele platit zo svojho...

geegee
9. mar 2013

@brnka, ja dam cenu zo stredneho Slovenska. My mame v nasom detskom centre deti od 1,5 roka. Cena je 230€ aj so stravou. Od 09/2013 sme zaradeni v sieti, je z nas teda regulerna skolka s detmi od 2 rokov /po 10 deti v triedach/ a cena je 65€+strava. To je cena na Liptove.

brnka
9. mar 2013

@geegee tak je to trosku nizsia cena - ja som si robila len taky priblizny prieskum v NR a ceny su cca 230-260€ + strava

mirka414
10. mar 2013

@sense moja chodi do normalnej skolky v dedine 5 dni v tyzdni a doteraz som zaplatila len 50,-Chf za KITU na cely rok a 280,-Chf za pol roka jeden den v tyzdni stravne.

sense
10. mar 2013

@mirka414 ono zrejme zalezi aj od kantona v kt. zijes a kolko zarabate a ci je tam dieta cely den al. pol dna lebo nam to vychadza s prispevkom gemeinde na 65chf na den....a aj to nevieme ci dostaneme miesto na cakacej listine sme...a zalezi aj od toho ci dieta uz ma 4 roky a musi chodit povinne do skolky

abbie
10. mar 2013

v BA je takato cena so stravou nizka 😉 vacsinou je to 400 a viac

keksicek
16. apr 2013

@tetapetra
@liz_lemon
Ahojte, naša Mici chodila do Veselej včielky a môžem len a len odporučiť.

tetapetra
16. apr 2013

@keksicek dakujem, som zvedava, kto to bude zvladat lepsie ci ja alebo maly 😉