Čo je potrebné pri nástupe dieťaťa do škôlky?

winona24
17. apr 2011

V septembri nastupujeme do škôlky...a mňa by zaujímalo čo je potrebné priniesť do škôlky...samozrejme viem,že všetko sa dozviem od konkrétnej škôlky...ale som zvedavá 😅 😅 (vôbec nemám predstavu ako to teraz v škôlke funguje)...ďakujem za Vaše odpovede 😉

michaelafiladelfiova
17. apr 2011

zvyčajne skolka dáva zoznam co treba,,, 😉

majka508
17. apr 2011

Tak mi sme mali šťastie na super kolektív,ktorý sa stretol v škôlke-devať z trinástich detičiek,ktoré začínali v našej triede sme sa poznali,takže nebol žiadny problém.Hneď sme sa dohodli,že budeme mať rovnaké perinky,aby niekto nebol smutný,že má Pata a Mata,alebo Cars a tak.Potom sme si hneď na začiatku vložili do triedneho fondu 20 eur na jedno dieťa a z tých peniažkov sa kúpili vlhčené obrúsky,papierové utierky,servítky a vždy keď niečo treba.Počiatočný poplatok bolo ZRPŠ 20 eur+ poplatok štyri eurá na mesiac-to bolo na ovocie+nejaké dodatočné pomôcky.Doniesť sme mali ešte čajíky,kys.cintróv.toaletný papier a všetko ostatné sa potom doplňujeme podľa potrieb triedy.My sa poznáme takže s tým nemáme ŽIADNY problém.Naše deti sa od septembra pridajú k rovesníkom,tak uvidíme,aký kolektív dostaneme potom?????

masinka
17. apr 2011

my sme museli doniest kazdeho pol roka akoze erarne : flasu tekuteho mydla, balik vreckoviek, 4 WC papiere + 30 eur na ZRPS. okrem toho sme nosili papiere, plasteliny, kadejake handry na kostymy, hracky, skladacky.... stale nieco pytali.
dieta pre seba muselo mat podpisany hreben, uterak, vesiak, prezuvky a nieco na prezlecenie.

xlucia
17. apr 2011

zrps je 55 eur. a kazde tri mesiace treba prinies tekute mydlo, 4 ks toaletaku, 2 velke balenie papierovych vreckoviek
stravne je necelych 23 eur, skolne je necelych 13 eur. nic navyse neplatime. potrebuje pyzamo, dva uterka, a nieco nahradne do skrinky a papuce. bolo treba priniest aj vankus, pradlo ma erarne, ale periem ho doma

angua27
17. apr 2011

ako si písala, každá škôlka je iná. v niektorej treba perinky, vankúše, uteráky,... inde nie.

my sme mali rodičko ešte pred nástupom do škôlky, čo pokladám za úúúúplne super. dostali sme zoznam, čo treba priniesť, kúpiť. každé dieťa musí u nás v škôlke mať tašku s komplet náhradným oblečením a jasko papučky. ak sa prihodí nehoda, alebo z nejakého dôvodu ho prezliekajú, zašpinené veci mi poobede dajú a ráno zase tašku doplním, aby tam bolo všetko potrebné.
so spotrebných vecí sme mali priniesť na prvý polrok - mydlo (netekuté), 6 roliek WC papiera, 2 krabice vreckoviek vyťahovacích a jednorázové sacie podložky (tie pravidelne dopĺňam, ak sa podarí cvrk do postieľky). raz za čas prinesiem deťom papier s práce na kreslenie, jedna mamina, čo robí v krajčírstve zase kúsky látok, ale to sú dobrovoľné veci.
mesačne platíme 8 až 10 Eur školné (väčšinou tú nižšiu sumu, ak sa však chystá nejaká veľká akcia - Mikuláš, výlet,... tak platíme tú väčšiu) a cca. 23 Eur stravné (to sa odvíja zase od toho, koľko malý vymešká o to menej platíme nasledujúci mesiac). a na začiatku roka sme si odklepli 20,- Eur ZRPŠ ročné.
u nás posteľné prádlo je erárne a škôlka ho aj perie. hrebene, uteráky, plastové poháriky tak isto. inde sa nosí komplet všetko. 😉

atrami
17. apr 2011

Káždý rok dávajú zoznam- väčšinou sú to hygienické vreckovky, toaletný papier, tekuté mydlo, čaj.
Inak samozrejme náhradné oblečenie. Pohárik s kefkou a pastou. Perinky dáva školka-každý rodič si perie len pre svoje dieťa. Uteráky dáva rovnako školka, tie sa perú podľa poradovníka, podla potreby všetky.
Poplatky 9 € školné, 15 € za rok ZRPŠ, Strava 1,19 € na deň.

titkovamiriam
17. apr 2011

u nas len pyžamko a papuče,tento rok to bola zubna kefka a pasta o ostatne sa stara skolka zo zrps-50 eur na rok,skolna 12,50 mesacne a strava,ostatne veci su dobrovolne vzdy sa spytatm ucitelky my davame do skolky kancelarsky papier🙂

len.petra
17. apr 2011

Každá škôlka to má individuálne, takže určite včas dostaneš zoznam potrebných vecí.. Dávať otázku, keď dopredu vieš, že nedostaneš konkrétnu odpoveď mi príde zbytočné, ale chápem nervozitu zo škôlky 😀 Skús sa opýtať tu https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/materska-skola-turnianska-nazor-mamiciek/

gucz
17. apr 2011

my sme pri nástupe zaplatili zrpš 15€, každý mesiac platíme 10€ školné. A raz za polrok nosím 4 toaletné papiere, 1 tuhé mydlo, dve krabičky čaju, balík papierových vreckoviek. Ďalej treba papučky. Ja som malej aj zbalila do tašky náhradné oblečenie, má to v skrinke pre istotu. Inak už nič. A samozrejme každý mesiac platíme stravné.

benne
17. apr 2011

2 balenia vytahovacich vreckoviek, 4 kotuce toaletneho papiera, 2 mydla, jedna sada nahradneho oblecenia, papucky a pyzamo a to vsetko oznacene plus dievcatku oznaceny hreben. prve poplatky sa platia spatne za mesiac, takze je to vlastne 2nasobna suma

dara76
18. apr 2011

zubna pasta + kefka + poharik, papucky, pyzamko, nahradne oblecenie, papierove vreckovky v krabicke. Uteraky aj postelne prala a davala skolka, taktiez hygienicky potreby. Rodicko sme mali predom tusim v maji - ked bolo iste koho zobrali, tam sme dostali zoznam a dohodli sa na poplatkoch.

tinkag
18. apr 2011

o školnom rozhoduje mesto či obec, ja platím 10 eur, stravné máme 1 euro / deň. ZRPŠ máme 20 eur, to sme si dohodli predom - v auguste, tam sme dostali aj zoznam potrebných vecí.
Náhradné oblečenie, postelné prádlo, papierové vreckovky, uterák, 4 kotúče toal. papiera, papučky - všetko označené menom dieťaťa. Aj ceruzky farebné potrebovali - PLASTICOLOR sú super, tvrdý papier A4, A3.
V priebehu roka vždy niečo potrebujú, či to sú peniažky na divadlo, a pod. alebo papier na kreslenie, teraz vyfúkané vajíčka, farebný papier doplniť, ...
My mydlá nekupujeme, to im kupuje p.riaditeľka - celá škôlka má zásobníky na tekuté mydlo, tak si to sami priebežne doplňajú.
A my im nosíme ovocie a zeleninu - aby mali čo papkať.

mimaaa1311
5. apr 2013

ahojte baby a neviete ako to je teraz stym ze moja mala ma az v decembri 3roky a ide v septembri ostane mi tych 3mesiace rodicovsky ci sa to rusi
....???????????????????????

brisilda
5. apr 2013

@mimaa1311 ostane ved malu das zatial len na adaptacny pobyt a max. na 4 hodinky 🙂 po dovseni 3 r. ju uz kludne mozes davat na cely den

smario5
5. apr 2013

Dobrý, tu u nás v PP, sme mali doniesť 4 toal.papiere, 2 balenia hygie,vreckoviek, 2 mydlá, 1 balenie čaju (pani ucitelky im doobeda pripravia cajik.....) kefku ani pastu netrebalo.... od septembra sme platili školne 10 eur a stravu 22 eur a od januára zvyšili školne na 15 a stravu na 24, a deticky ktore este nemaju 3 ročky maju školne 50 eur :((( dalej sa plati kazdy polrok triedny fond 15 eur ( ze vraj im z toho kupuju farbičky, papiere atd....kazdy pondelok ma dietatko doniest aj niejake ovocie - napr. 2 banany alebo 1 jablcko, potom im to pani ucitelky ocistia a nakrajaju a ponukaju pocas celeho doobedia... ale dostavaju aj v skolke ovocie.... ked maju divadielko tak pytaju 1 euro a samozrejme aj ked pride fotograf, tak to su dalsie eura...

sarka9832
5. apr 2013

my sme v prvej triede,obliecky dava skolka my ich len perieme,mali doniest hreben,pyzamo,prezuvky,1toaletny,1caj,1 balik HYG.vreckoviek, to je na pol roka,v druhej triede aj kefku a pastu,skolne 12eur,hracky na pol rok 10eur a zrps tiez na pol rok 10eur,plus sa platia predstavenia