Čo pýta škôlka. Ako je to u vás?

ooxy
4. sep 2011

ahojte, nastupujeme zajtra prvykrat do skolky a dostali sme zoznam, co mame nakupit... 2ks tekute mydlo s pumpiskou, 1bal vlhcenych obruskov, 8ks toaletakov a 40ks balickov papierovych vreckoviek /tento pocet sa mi zda dost prehnany/. okrem ineho platime skolne /co vsade/ v sume 12 eur a triedny fond 20 eur. stravna jednotka je 1.19 eur na den. ako je to u vas? dakujem. 🙂

maznacik007
4. sep 2011

u dcery sme platili skolne tiez cca 12 EUR /to ide zriadovatelovi teda mestu/ stravna jednotka podobne ako u vas plus sme platili rocny poplatok 100 EUR plus sme museli nosit to iste co vy aj v takom cca mnozstve plus navyse zubnu pastu, sirupy, caj raz za dva tri mesiace prat uteraciky vsetkym detom, chodili sme na brigady upravu dvora a tak...

teraz syn nastupuje do skolky ale inde tu na dedine a platime skolne 11.62 EUR, stravne tak ako vy plus triedny fond 30 EUR ale nemusime nosit uz nic ziadne cistiace nic vsetko je v tom...

inak je to super suma za skolku ja som velmi spokojna lebo predtym som si ho davala opatrovat a to boli ine sumy o hoooodne vyssie....
my sa snazime skolke pomoct ak sa da ... kto cim moze samozrejme....

ooxy
autor
4. sep 2011

ano...to som zabudla, ovocie mame nosit, sirupy. caka nas rodicovske, kde sa este oznami suma, ktoru budeme extra platit...ale neviem na co a co este nas caka, kedze je to prvykrat...zubna pasta sa tiez nosi...vo vyssich rocnikoch...

titkovamiriam
4. sep 2011

my mame Zrpš 50 eur inak poplatky rovnaké-nenosíme nič iba kefku a pastu na zuby 🙂 a ostatne je dobrovolne čo kto može,tak obcas niečo prekopčím,donesieme papier na kreslenie,v zime čaje 🙂

sashabb
4. sep 2011

@ooxy v každej škôlke je to iné, no ak sa "Vám" niečo nepozdáva treba sa ohradiť! Napr. tych 40ks baličkov papierových vreckoviek to je maximálne prehnané, zvlášť ak bude v triede okolo 20 až 25 detí. To nemajú šancu minúť 😕
U nás v škôlke sa platí strava (cca 20€/mes.) + školne (cca 10€/mes.) + raz za pol roka zrpš (cca 20-25€) či ako sa to volá a to si sami odhlasujeme sumu.
Všetko ostatné je dobrovolné! (ako napr. toaletny, mydla, saponaty, vreckovky a pod.) No sú u nás aj škôlky, kde musi každe jedno dieťa doniesť aj 10 veci ak nie viac, ako su aj čaje, cukor a pod. a to je podľa mňa už výmysel riaditeľky 😒

maznacik007
4. sep 2011

@ooxy a tie mnozstva su na jedno dieta ci na obe deti... lebo potom by to vobec nebolo prehnane...

ooxy
autor
4. sep 2011

@maznacik007 na jedno dieta... ja v podstate nie som stotoznena s poctom tych papierovych vreckoviek, ved 80ks balickov, co mam doniest na rok pre ne, pricom ten skolsky rok trva tak 9 mesiacov...z toho urcite aspon 3 mesiace premarodia /a to je asi optimisticke...ze 3 mesiace/...my tento pocet mame na kalendarny rok cela rodina 4clenna.

filipa
4. sep 2011

40 kusov balickov vreckoviek po 10 ks v jednom, to je 400 vreckoviek... ked kupis 3 krabice po 150 ks (napr. Lidl ma dost kvalitne), tak to mas hned aj nieco navyse :-}} a nie je to az taka hrozna polozka...
inak, v nasej skolke sa papierove vreckovky pouzivali na vsemozne ucely... utierali detom do nich aj pusu po jedle a podobne... takze ten pocet je celkom opodstatneny...

ooxy
autor
4. sep 2011

ja nehovorim o cene...jasne, ze to nie je velka polozka...ale bola som zvedava ako je to inde...lebo tu v nasom okoli s tymto poctom suverenne vyhravame 🙂

ooxy
autor
4. sep 2011

a teda stale si myslim, ze je to prehnane...

ooxy
autor
4. sep 2011

a este si aj myslim, ze to musi byt strasny napor na zivotne prostredie...keby to aj minuli...ked tie deti tam maju umyvadla a uteraky a fixuju si zakladne hygienicke navyky... som zvedava a urcite sa budem na to aj v skolke pytat...

filipa
4. sep 2011

mozno to budu pouzivat ako servitky pri jedle...alebo namiesto kuchynskych papierovych roliek... ved uvidis, snad ti to vysvetlia... osobne som vsak za papierove utierky ako za latkove uteraciky, vidim to teraz na synovi, ktory pouziva uteracik v skole, ked ho donesie domov, neviem ho vyprat, taky je spinavy... a ked si predstavim, ze si do neho utiera niekedy aj pusu... no hroza pomysliet... 😀

ooxy
autor
4. sep 2011

jasne...ja si necham vysvetlit a pripustam, ze mozno aj zmenim nazor...ved uvidime 🙂

alexiss27
4. sep 2011

@ooxy ahoj Jurko nastupuje do skolky tiez zajtra mame donies 40 ks vreckoviek, 4 ks toaletneho papiera, kefku pastu, uteracik, co sa tyka oblecenia spominali len ubor na cvicenie a papucky, ostatne som si domyslela sama podla toho ako sa doma umaze ked sa hra vonku, takze som mu pribalila este2x teplacky 2 x tricko dlhy rukav 2 x tricko kratky rukav 3 x slipky 4 x ponozky z toho su dvoje s protismykovou labkou...muz sa smial ci ho posielame do tabora na mesiac 🙂 , tenisky na vonok...hadam mu to bude stacit 🙂

masinka
4. sep 2011

v nasej byvalej skolke sme museli doniest kazdeho pol roka balik vreckoviek, 4 WC papiere, tekute mydlo, dcerka musela mat vlastny uteracik, postelne pradlo, plachtu. kazdu chvilu od nas pytali hracky, papiere, plastelinu, handry aby mohli hrat divadlo, kazdy vylet a fotenie sme platili zvlast + platili sme 13 eur skolne, cca 20 eur mesacne za stravu a 25 zrps za pol rok.
teraz ideme do novej skolky a dcerka si ma doniest prezuvky, pyzamko a prezlecko, skolne a strava stoja rovnako, zrps spominali na rodicku ze bude asi tych 50 EUR - dufam ze na cely rok.....
ked som sa bola pytat riaditelky v nasej byvalej skolke ze kam mame poukazat 2% z dani, tak mi povedala ze az buduci rok, lebo to nestihla vybavit.... sak na co, ked mozu rodicia vsetko platit, tak naco hladat peniaze inde....

ooxy
autor
5. sep 2011

🙂)

sashabb
5. sep 2011

@ooxy ja si tiež myslim, že je to veľmi prehanné. Po jedle sa hádam pôjdu umyť a so smrkanim ... my máme učiteľky super! no žiadna učiteľka nekontroluje každe dieťa či mu tečie z nosa, čiže dieťa by malo smrkať samé (alebo aspoň prisť a povedať, že chce smrkať). No a keďže su deti zaujaté hrou, alebo su zvyknute, že ich mama stráži a prípadne ich vysmrká, väčšina soplikov je v rukavoch (aj keď boli z domu naučené, že soplik patrí do vreckovky, stači že uvidia jedno dieťa toto robiť a už sa pripoja aj ostatné, no veď čo aj on to robí 😅 ) Čiže ani na toto sa papierové vreckovky u nas neminú 😝
Takže pokiaľ by mi niekto povedal, že dones 40ks balíčkov, čo je 800ks pri 20deťoch tak to učite odmietnem!

Veľa rodičov totiž nieje oboznámená čo a ako v danej škôlke funguje, nevedia čo automaticky škôlka dostáva, resp. že dostanú na dané veci príspevky. Potom je rodičovské a tam chcú aby rodičia doniesli všetko možné 🤐 no málokto sa z rodičov ozve aj keď sa mu to zdá "divné" či zrpš vysoké ... potom si len "šuškajú" no nahlas nepovedia nič 😖

ooxy
autor
5. sep 2011

@sashabb no tohto sa obavam, ze ked sa na to zacnem pytat, tak sa asi nikto neprida :D /aj ked budu zdielat moj nazor/

alami
5. sep 2011

@ooxy to je strašne veľa tých vreckoviek, aj 2 mydlá sa mi zdá veľa. je zaujímavé, že ja som vždy kupovala deťom nejaké kvalitnejšie to mydlo s pumpičkou - do škôlky aj druhému do školy - a nejak tak - nikdy som to naše v používaní nevidela. vždy je tam nejaké to najlacnejšie alebo dokonca preliate z tých náhradných náplní - tak by som veľmi chcela vedieť, kde to naše drahšie skončilo 😝 no ale nemám odvahu sa pýtať, lebo nechcem deťom urobiť zle vŕtaním do učiteliek.
U nás - v mestskej škôlke sa nosí - 1 balík vreckoviek, 1 balík WCpapier, 1kg kr. cukor alebo sirup, 1krabička čaju - je to na polrok.
Teraz mám dieťa premiestnené v dedinskej škôlke a tu netreba z týchto vecí nič, len aby malo dieťa vždy vreckovky v skrinke(jeden balíček) - keď potrebuje, ide si zobrať. Dokonca si nenosia ani uteráčiky a obliečky svoje - majú pekné, novučké škôlkárske. A poplatky za škôlku sú nižšie ako v meste. A strava neporovnateľne lepšia 🙂

sashabb
5. sep 2011

@alami kamarátka tiež takto kupovala svojim deťom napr. čaje a mydla a vždy vyberala tie lepšie (drahšie?), no nakoniec zistila, že to všetko dávajú do jedného skladu a keď sa niekde niečo mine, len idu tam a vezmu si ktore chcu. Čiže dane veci, ktoré kupovala jej deťom do ich triedy, nakoniec dostal uplne niekto iný. Možno to tak robili aj u vas 😒

ooxy
autor
5. sep 2011

no jasne, ze na to nedavaju pozor...my sme s babmi vyberali mydla spolu...samozrejme z tych lacnejsich...a uz vidim ako budu v skolke otravovat za svoke mydielko 🙂))
@alami aj mne sa to zda vela...hlavne tie vreckovky...

libka1
5. sep 2011

u nas chcu 1 mydlo (staci obycajne), 10 balickov vreckoviec, 4 toaletaky, skolne je 8,30 + strava samozrejme, minuly rok si pamatam ze pri tom istom pocte vreckoviec a toaletakov nas tusim v polovici roka alebo neskor poprosili nech este donesieme 2 kotuce toaletaku a 1 myslo ak sa dobre pamatam 😉
ako 40 ks balickov papierovych vreckoviek my teda tiez pride dost 😕
inac ja som tiez minuly rok nabehla s najdrahsimi najmaksimi toaletakmi, vreckovkami a tekutym mydlom dettol... tento rok som to riesila striedmejsie, lebo tiez som nespozorovala ich pouzitie 🙂 vzdy mali len obycajnu kocku mydlu v tej sietke zavesenu na umyvadle, ziadne tekute ...

libka1
5. sep 2011

este som zabudla, tusim 20 eur na polroka sme platili taky fond na pomocky, ale to si uz presne nepamatam...

zuzka1.
5. sep 2011

u nas, 24E rodicovsky na polrok, 20E strava mesacne, doniest len kefku a ma t nahradne oblecko a vreckovky papierove apson jedny v skrinke. vsetko maju.

ellit
5. sep 2011

u nas je 50 eur plus strava ale ine dalsie poziadavky neboli

silvuska267
5. sep 2011

U nás je 10€ ZRPŠ ,strava ako u vás,3,50€ školné 4toaletné,3zubné pasty,1balik pap.vreckovky,1balík servítky,1mydlo,5€ na pomocky 🙂 🙂

alexiss27
5. sep 2011

No dnes som bola po Jurka v skolke...no nemam slov rada by som vedela ake su vlastne povinnosti uciteliek v materskych skolkach....

ooxy
autor
5. sep 2011

@alexiss27 no...my sme prvy den neboli...lebo sme ho preteplotovali...ale aj ja som zvedava na ucky...

alexiss27
5. sep 2011

no mne tiez Jurko akosi pochorel vcera a dnes uz aj sopliky ☹ ale akoze ucitelky vyzerali byt v pohode len ked som ponho prisla tak mi ziadna nevedela povedat aky bol ci nebol nejaky problem a tak, doniesla som mu nahradne veci aj na vonok aj tenisky na behanie no vsetko zostalo v skrinke ako som to tam dala... ked som ho sla obliekat domkov zistila som ze v com prisiel rano to mal na sebe cely den dokocna aj spotene ponozky plne piesku ktore mal asi tiez cely den hoci v skrinke mal 4 nahradne...boteasky mal plne piesku a navyse neobuli mu tie na behanie ale tie co ma do " mesta " ...ked som ho doma povyzliekala uplne tak mal ceu ritku zapalenu a neutretu po kakani cele slipky okakane ☹ akoze on sa vykaka sam len este si tu ritku nevie sam poriadne utriet to som hovorila rano ucitelke a pribalila som mu aj vlhcene obrusky aby to mali lahsie.... no skratka v skrinke mal dvojo teplackov , dvojo triciek 4 ponoziek ....a on bol v tom istom cely den :( aj ked boli vonku a hrali sa v piseku

sashabb
5. sep 2011

@alexiss27 v škôlke sa deti neprezliekaju do inych veci, maju tie iste v čom prídu, či už cvičia alebo idu von na prechádzku. Vezmi si to tak, že je tam cca 20 deti a jedna učiteľka max 2 a mali by takto prezliakať všetky deti, lebo mama si to praje a nabalila mu veci na prezliekanie. Taktiež aby rozlišovali ktoré topánky ma ktore dieťa na von či do piesku je nereálne. Sama musiš uznať,, že to nieje možne. Deti prezleču max vtedy ak sa pocikaju inak nie.
Taktiež v prvy deń je trochu skoro aby si učiteľka pamätala každe jedno dieťa ku komu patrí a čo robil či nebol problem alebo pod. Netreba to všetko tak prežívať. Samozrejme utieranie na wc, je ine na to by mali dohliadnuť či už učiteľky alebo upratovačky (u nas tak pomahaju aj tie)

titkovamiriam
5. sep 2011

@alexiss27 my mame nahradne oblecenie pre prípado obliatia a pod.,inak sa deti neprezliekaju do ineho 😉 topanky ale mame jedny v com pride a prezuje sa do prezuvok-davam sandale lebo v papuciach maval strasne spotene nohy.Utieranie na wc mam bez komentara marek v skolke na ,,velku,,nechodí lebo by mu zadok neutreli a kamoskina mala zasa preto že jej bolo vyčítane že to robí dlho .toto je asi jediný problém co som zatial mala.