Hygienické potreby do škôlky

24. aug 2023

Ahojte, prosím vás kupujete si do MŠ hygienické potreby? Minulý rok sme nekupovali nič, ale platili sme mesačne za škôlku nemalé peniaze. Tento rok je predškolák čiže od poplatku je oslobodený, ale teda nakázali nám nakúpiť toľko hygienických potrieb , že až.
10x toaletný papier trojvrstvový
5x vlhčený toaletný papier
5x tekuté mydlo s dávkovačom
10x vreckovky
3x vlhčené utierky .. toto spotrebuje dieťa za 10 mesiacov v škôlke?
Do toho ešte ZRŠ mesačne po 15€ .

nafka0483
24. aug 2023

Cize mesacne 1 toaletak, 1 balenie hygienickych vreckoviek, pol balenia vlhceneho a pol balenie mydla podla teba dieta nespotrebuje?

mirkaveron
24. aug 2023

Možno toaletný ok ale.tolko mydla?

letfenixa
24. aug 2023

@nafka0483 napr moje dieťa, s jeho chorobnostou, rozhodne nie.

letfenixa
24. aug 2023

@autorka kupovali sme raz za polrok 1 balenie balených pap. vreckoviek, 1 balenie nebalenych vreckoviek, 1 balenie vlhcenych vreckoviek.

nafka0483
24. aug 2023

@letfenixa Nikto nevie vopred kolko bude dieta chore, bezne by za mesiac nespotrebovalo jeden toaletak a balenie hygienickych?

nikaeli
24. aug 2023

Niektoré deti si načapú plnú dlaň mydla 🤷🏻‍♀️
My sme nosili hygienické potreby 2x ročne, okrem toho, čo si uviedla aj papierové utierky na ruky, plus balík kanc.papierov, výkresy. K tomu triedny fond, ZRPŠ. Na tento rok ešte nemáme rozpis, tiež bude predškolák, akurát som dnes platila stravu 22€.

simona20201309
24. aug 2023

Toto píšeš aby si rozprudila diskusiu? Neverím. Daj názov škôlky kde toto požadujú lebo to je nezmysel. Potrebovali by jednu miestnosť na to aby to všetko uskladnili.

mamina7070
24. aug 2023

uplne normalne 10 ks myslia desat kotucov

simona20201309
24. aug 2023

Ak si vezmeme že 1 bal vlhecnych toaletnych obrúskov ma 50ks tak x 50 je 2500 obruskov. Na 10mesiacov by muselo dieta denne 8x kakat aby to stihlo minút. Takže ešte raz - nezmysel. Mydlo 5x s pumpickou? Prečo nie náplň napr. 1L?
Nezmysly.... neverím
A po druhé.... kto už má zoznam co je potrebne priniesť? U nás to budú hovoriť na prvom rodicku

lienka.7
24. aug 2023

@autorka a koľko spotrebuje ti doma, hm? Je to brane 1ks na mesiac cca., to sa ti zdá veľa?
Tak povedz ze nedáš nic a tvoje dieta sa po toalete nebude utierat, umývať ruky ani smrkat nos, hm? Na takéto matky ako ty len súkromné skolky s poriadnou palkou školného, aby sa uvedomili 👌

tanyag
24. aug 2023

@simona20201309 my sme boli na zápis v 2 škôlkách, v jednej mi hneď dali do ruky zoznam hyg. potrieb a v druhej nič. Dcéru vzali do tej druhej a až na prvom rodičku povedia....takže sú aj škôlky, kde majú zoznam už pred nástupom 🙂

simona20201309
24. aug 2023

@tanyag a vyzerá vás zoznam podobne?

tanyag
24. aug 2023

@simona20201309 no ja už neviem, vyhodila som to, lebo dcéru prijali do tej druhej škôlky, ale čo pamätám tak bolo že 10 x toaletný papier, papierové vreckovky, mydla tušim 3x, vlhčené neboli...ale bolo tam asi 8 položiek, len vážne nepamätám...plus bolo, že treba úbor na telesnú, cvičky, protišmykové ponožky, vlastnú fľašu s vodou...

simona20201309
24. aug 2023

Ako 1bal (10ks) toaletného papiera a 1 bal (10) vreckoviek ôk, to je snáď len na pol roka ale 5 mydiel a vlhčené také aj také? Tým vlhcenym nerozumiem. My sme zbierali 1balenie vlhcenych utierok na celý sk.rok a na konci nám zvyšovali aj 5 a viac balíkov. Niektoré sme po čase aj vyhadzovali lebo vyschne a nestihli sme ich pouzit. A mydla ak náhodou počas roka došli, vypísal sa oznam aby doniesli. A keď došli ku koncu roka tých pár litrov sme kúpili my za svoje.

belllinka
24. aug 2023

Tak to mydlo si predsa čapuje x krat denne, ked pride z vonku, po kazdom zachode, pred jedlom… mas pocit ze neminie ool mydla za mesiac?

nafka0483
24. aug 2023

@simona20201309 5x vlhceny toaletny, kde vidis 50??
Cize jeden balik na 2 mesiace, ved to je normalne.

ailiba
24. aug 2023

Toaletny papier v poriadku.... Papierove vreckovky boli jedny trhacie na pol roka, 1 vlhcene obrusky a jedno tekute mydlo a jedny servitky na utretie. Vsetko na pol roka. Ak nieco este chybalo, tak povedzme chlapci tekute mydlo a dievcata servitky. To, co pises mi pride straasne vela. Ved 20 deti ked vsetko prinesie, tak nemaju sance minut to mnozstvo a neviem si ani predstavit, kde to daju...

jaskolka
24. aug 2023

Mňa prekvapilo len to mydlo, prečo aj dávkovače? Ved logické je, ze dávkovač sa bude dopĺňať, taj malo by stačiť len náhradné balenie mydla, nie?
Ostatné položky mi prídu úplne v poriadku.

danieladeley
24. aug 2023

Ano, uplne bezne toto kupujeme do skolky, mame este dlhsi zoznam a mame ho uz k dispozicii, takze nemusi byt zverejneny az na prvom rodicovskom. Nosime to do skolky rodicia prvy tyzden. K tomu zrps. Niektore skolky maju menej, ale nosia 2x za rok.

autor
24. aug 2023

@lienka.7 som uvedomená dostatočné , budem platiť 15€ mesačne ZRŠ , 20€ mesačne triedny fond, 5€ mesačne réžiu jedálne. Skladám sa na začiatku roka po 50€ na pomôcky ( výkresy, pastelky..) a do toho som povinná dotrepať dieťaťu čo bude v škôlke 4 hodiny denne toto. A vieš čo, moje dieťa si smrká nos aj doma ale krabicu vreckoviek kde je 100-150 ks neminie za mesiac určite. Do toho som povinná mu ešte aj do skrinky dať jedno balenie vlhčených a vreckovky. Čo bude s toľkými vlhčenými robiť? Utierať špinavé ústa ešte aj svojim deťom? A s tým mokrým toaletným? My chceš tvrdiť, že dieťa si bude zadok utierať tým aj tým?

@simona20201309 ja som sem žiadnu diskusiu neprišla rozprúdiť, jednoducho sa mi to zdá neskutočné veľa. Rok pred tým sme nemuseli kupovať ani jeden papier a zrazu áno? Mi to príde tak, že keď už sú rodičia predškolákov oslobodení od poplatku tak ich poďme zdrať aspoň na hygiene... Pozrela som si viaceré stránky škôlok v okolí, niektoré majú zoznam zverejnený a takú zásobu nepožadujú nikde . Škôlka vo vedľajšej dedine tam má 4x toaletný, jedno balenie vreckoviek ( 10 kusov ) a jedno mydlo . Tam tie deti kakajú menej , že toľko nepotrebujú? Nám toto prišlo ako príloha do emailu dnes ráno .

bluka2
24. aug 2023

Toto je tak nesympaticke, že by som asi nedoniesla nič z toho. Sorry. To som ešte nepočula, že nosiť toaletak 😳

bluka2
24. aug 2023

Ešte tie výkričníky - to by ma presvedčilo úplne, ak by som na chvíľu váhala

nikaeli
24. aug 2023

@bluka2 moje deti nechodili na tú istú škôlku a toaleťák sme nosili. Aj v škôlke, kde pôsobím ja, si ho deti nosia.

simona20201309
24. aug 2023

Však dones 5ks 😅 doslova
Jasne ze je to veľa.... ja sa im čudujem ved kde to preboha dajú?
Navrhla by som priniesť polovicu a ak im nebude stačiť tak potom priniesť druhu polovicu.
Ja si myslím ze je to prehnane veľa... 5ks

mamina7070
24. aug 2023

@bluka2 a kolko stoji MS na mesiac v Nemecku?

mamina7070
24. aug 2023

ja by som doniesla rozumne mnozstvo z toho celeho nech to eviduju a po pol roku donesies ak bude treba

beata_k
24. aug 2023

Tie vykricniky od vzdelavacej institucie su uplne, ale uplne nevhodne. To mnozstvo je zrejme aj pre ucitelky uz.

nafka0483
24. aug 2023

Ta forma - vykricniky, to je naozaj cez, aj to kolkovrstvove maju jednotlive potreby byt.

Mnozstvo je ale podla mojho nazoru ok.
Teraz pises ze na 4 hodiny bude chodit, tak prines polovicne mnozstva.

autor
24. aug 2023

@simona20201309 si novú triedu môžu z toho papiera postaviť... predškolakov sú dve triedy po +-20 detí. To je okolo 400 kusov toaleťáka . Za takú zásobu sa ani Tesco nemusí hanbiť . A to nehovorím o tom, že sa celoročne v MŠ zbiera papier, ktorý si vraj menia za hygienické pomôcky

@nafka0483 pochybujem , že mi to prejde. Ja musím ešte aj réžiu na jedáleň platiť aj keď sa moje dieťa v MŠ nestravuje, rovnako zrš a triedny fond, platím a keď je Mikuláš alebo deň detí tak môjmu dieťaťu musím priniesť balíček či sladkosť ja

nafka0483
24. aug 2023

Z akeho dovodu platis reziu jedalne ak sa tam dieta nestravuje??