Čo pýta škôlka. Ako je to u vás?

ooxy
4. sep 2011

ahojte, nastupujeme zajtra prvykrat do skolky a dostali sme zoznam, co mame nakupit... 2ks tekute mydlo s pumpiskou, 1bal vlhcenych obruskov, 8ks toaletakov a 40ks balickov papierovych vreckoviek /tento pocet sa mi zda dost prehnany/. okrem ineho platime skolne /co vsade/ v sume 12 eur a triedny fond 20 eur. stravna jednotka je 1.19 eur na den. ako je to u vas? dakujem. 🙂

indiankaindi
16. sep 2011

Ahojte, dnes sme sa vybrali nakúpiť všetko čo treba do škôlky, ale nevieme nejak zohnať tekuté mydlo pre deti. Našli sme len penu na umývanie v takej malej fľaštičke a stála 2,50€, čo mi príde trochu dosť za takú trošku. Neviete kde sa také niečo dá kúpiť? Ďakujem

jitkatatarova
16. sep 2011

@indiankaindi my sme to tekute mydlo kupili v lidli.Liter obycajneho tam maju asi od 49centov aj sensitiv.A tiez znacky cien ten je nieco cez euro.A teraz mali dokonca akciu na nahradu napln 750ml+250 asi za 1,19.Tak skus tam.

indiankaindi
16. sep 2011

@jitkatatarova Ďakujem a je to detské? Lebo to nám prízvukovali

natsa
16. sep 2011

my sme platili školné 11€,dalej strava 1,19€ potom budeme dávat nejake peniaze aby mohli kupit papiere,farbičky a prokotiny,dalej sa bude robit brigáda na ihrisku

jitkatatarova
16. sep 2011

@indiankaindi no ja ked uz som pre deti kupovala avivaz na pranie tak mi v drogerii vysvetlila ze vyrobky oznacenene sensitiv su urcene pre deti a ludi s citlivou pokozkou.V skolke sa im ale nepacilo ze som kupila take 500ml balenia s davkovacom,lebo oni ho tam rozlievaju do este mensich flasiek,a tak druhy liter som kupila len tu napln.Ale co som videla,niektory doniesli aj obycajne a nikto im to nevratil.Ale fakt v lidli maju asi 4druhy tych mydiel,tak m 🙂 as z coho vybrat a navyse este je to aj lacne.

janka_pn
16. sep 2011

takze dnes bolo rodicko... platime daco cez 20 na jedlo, 8 mesacne skolkovne a cca 16 na rok. je v tom zevraj uz vsetko, aj pranie, aj mydla, servitky, malinovky, besiedky, darceky na mdd, den matiek, vylety, poistenie deti......... 🙂 a este budeme odvadzat tie dve percenta z dani, kto ma moznost a bude chciet.

indiankaindi
17. sep 2011

@jitkatatarova Ďakujem, behnem sa tam pozrieť. Ja viem, že tie sensitive by mohli byť ok, aj som nad nimi uvažovala v tescu, ale učiteľka nám prízvukovala, že tam musí byť napísane, že je to pre deti, lebo že potom majú z toho deti rôzne alergické reakcie. Prinajhoršom sa na to ešte spýtam v pondelok a uvidíme. 🙂 Ale ešte raz ďakujem

jitkatatarova
17. sep 2011

@indiankaindi nie je za co,prajem uspesny nakup. 🙂

jitkatatarova
26. sep 2011

@indiankaindi ako ste dopadli s tym mydlom? 🙂

indiankaindi
26. sep 2011

@jitkatatarova vraj má byť iba detské 😒 tak hľadáme, alebo čakáme, kým tie drahé budú v akcii 😖

janca704
27. sep 2011

@indiankaindi ja som raz kupovala detske tekute mydlo od AB kozmetiky. Boli tam nejake zvierat,, zelena ta pumpicka navrhcu. Cenu si nepamatam, ale vela to nebolo, kedze to bolo od AB 😉

tanulka007
27. sep 2011

Ahojte. Ja som tiež kupovala toaletný papier a vreckovky . Minulý týždeň bolo rodičovské a chcú odo mňa 20eur na polrok. 10 eur na školské pomôcky, 2 eura na mikulášske darčeky, 7 eur na pranie prádla a 1 euro na školskú jedáleň. 😒

indiankaindi
27. sep 2011

@janca704 ďakujem, to nám poradili aj v škôlke, tak som dnes šla do DM, lebo vraj tam ho majú, v tescu, hypernove, ani v 101 drogerii ho nemali a dnes v dm mi povedali, že ho nemajú, lebo kozmetiku AB sťahovali z predaja, ale nepovedala mi prečo, vraj ani ona nevie. 😕 Asi nám to nie je súdené kúpiť ☹

jitkatatarova
30. sep 2011

@indiankaindi tak to nie je bohvieco.Nie su nejaky narocny?Pravdupovediac u nas som take tek.mydlo ani nevidela. ☹

indiankaindi
30. sep 2011

@jitkatatarova zatial ani ja 🙂 ale vraj existuje, tak smelo hľadám ďalej 😅

jitkatatarova
30. sep 2011

@indiankaindi tak vela stastia pri hladani.Ja ked som videla ake mydla doniesli niektori rodicia,tak som mala dost. ☹ Esteze nepytaju od vas aj antibakterialne.Inak ked su taky narocny,tak by mali dat typ ze kde sa to predava. 🙂

indiankaindi
30. sep 2011

@jitkatatarova mne povedali, že v DM, ale tam mi zase povedali že AB kozmetiku sťahovali z predaja, ale nevedeli prečo 😕 a v žiadne inej drogerii to nemajú. Tak uvidíme.

jitkatatarova
30. sep 2011

@indiankaindi tak prajem vela stastia pri hladani. 🙂

nikitkalu
7. okt 2011

My dávam na pol roka do škôlky 4ks TP, 2 balíky vreckoviek, 1 balenie obyč. servítok, sirup, čaj, zub.pasta, tekuté mydlo, školné máme 5€ na mesiac, strava tak ako všade 1,19€ na deň a ZRPŠ platíme na pol roka 10€.
Ostatné veci ako sú pracovné pomôcky t.j. papiere a iné veci sú dobrovolné-sponzorské.
Som si myslela, že je toho moc ale ako som tu čítala vaše príspevky tak môžem byť spokojná, ale myslím že veľa záleží na tom či je škôlka v meste alebo na dedine. My sme na dedine. Veľa zdaru mamičky!

dadda02
7. okt 2011

No, znama uci v MS a nosi domov zubne pasty, toaletne papiere, vreckovky a pod. 🙂 Tak som sa pousmiala nad touto temou. Co uz s tym narobime. Aj ked, jasne, nemusi to takto fungovat vsade.

sevi
7. okt 2011

Ahojky mi platíme za škôlku 13e. Za stravu sa mesačne platí 24e a teraz sme mali aj zrps 60e.a hygienické potreby nemáme povinné,kto chce donesie.taktiež nemáme žiadne povinnosti na dvore žiadne upratovanie či pranie uteracikov.

janka2110
7. okt 2011

My sme museli doniest na zaciatku roka 1balik papierovych vreckoviek,balik toal.papiera a tekute mydlo.
Deti si nosia svoj uteracik,podbradnik(nie klasicky,ale taky velky ten pouzivaju ked jedia)a nieco ako rovnosatu.
Za skolku platime mesacne 160€+60€kazde 3 mesiace za telesnu.
To som vam napisala,aby ste mohli porovnat ako je to na Sk a ako je to v It.

katinkaaa7
7. okt 2011

Ahoj.V našej škôlke platíme školné 13 eur(predškoláci sú od tohto poplatku oslobodený). Strava výjde na mesiac 25 eur. A darovací príspevok je 5 eur na mesiac.
Ked malá nastúpila museli sme doniesť 1 balík papierových vreckoviek, 2-4 kotúčiky toal.papieru, hrebeň,uteráčik, vankúš, obliečky na paplon a vankuš,ktoré dávajú každá tretí týždeň oprať domov.
Pastu a kefku máme doniesť až na polroku.

opica27
7. okt 2011

Ahoj, my platíme školné 12eur. Pri nástoupe do škôlky sme potrebovali: 10ks hygienyckých vreckooviek
5kotúčov toaletného ppapiera, malý uteráčik, postelné prádlo s plachtou, kópiu kartičky poistenca a prezúvky okrem šlapiek a s bielou podrážkou.
P.S. Strava 1,06eur 1den.

lula26
7. okt 2011

U nás je mesačný príspevok 10€, poldenní platia menej. Strava asi tak ako všade a ročne 5€ členské v OZ RZ pri MŠ. Iné neplatíme, ani nič nenosíme a nič neperieme.

zuzube
8. okt 2011

ahojte, my zijeme v Irsku a mozete byt rady, ze to mate tak, ako to mate.... mala chodi do skolky na 1 cely den, za co platim 50eur a jeden den na 3 hodiny, za co je 15euro... takze platim 65e na tyzden... ziadne pyzama, deti spia tak ako pridu, cize ked pride v rifliach, v rifliach aj spi.... Ziadne prezuvky, cely den su v tych topankach co pridu do skolky. Ziadne umyvanie zubkov pred spanim a dokonca im ani nekazu umyt si ruky po pouziti WC... tak asi tak tu v Irsku, no ked musis, tak musis 😒

sevi
8. okt 2011

Zuzube- na celý deň 50e?? Vsak zato by mali dostať od škôlky nové pyžamko tak isto aj prezuvky a hygienické potreby.to fakt musia spať tak ako prídu? Chudatka. A čo strava na ten deň,čo stojí a čo im dávajú papať??

mojkamirka
8. okt 2011

ahojte tak táto téma ma zaujala, kedze aj môj syn toho roku nastupil do skôlky. My platíme 13 eur mesačne školné, asi 1,20 eur denne na stravu a do skôlky nam trebalo jeden balíček hyg. vreckoviek, 1 toaletak, veci na prezlečenie, plast na malovanie, pyzamko, vankusik na spanie, prezuvky. ZRPS príspevok este nikto nepýtal ani nikto o nom nehovoril. chodíme do mestskej skôlky. ale napr. v tej istej skôlke len v inej triede vyzaduju ucitelky, vlhcené obrusky, čaj

mojkamirka
8. okt 2011

joj a máme sa poźbierat po 6 eura na darceky od mikulasa a tak podobne

stvura
8. okt 2011

@ooxy no u nas v NZ je to 12e skolne mesacne, 10e na polrok + 10e na druhy polrok na nakup vybavenia do skolky, kazdy mesiac strava, tusim to je 1.13e ak sa dobre pamatam na den, triedny fond na pomocky sme si dali 20e. Okrem toho sme do skolky niesli 10ks papierovych vreckoviek, 4ks toaletneho papiera, 1 servitky, 2 balenia ovocneho caju (su tiedy co niesli i baliaci papier, farebny papier, no moj syn chodi do najmensej triedy a toto sa kupuje z toho triedneho fondu). No a ovocie by mal kazdy rodic doniest raz za mesiac, no akosi na nas zatial nevyslo, lebo su niektore velmi iniciativne mamicky ... 😎
Na mikilasa sme sa dohodli na balicku za 2e...