Čo všetko potrebuje nový škôlkár?

ocean23
28. feb 2013

Viete mi poradiť, čo všetko mám nakúpiť pre svojho syna, ktorý pôjde onedlho prvýkrát do materskej školy? Ďakujem za všetky typy. 😉

sissy27
28. feb 2013

@ocean23 nepotrebuješ nič, čo by ste pravdepodobne doma nemali - prezuvky (nie crocsy alebo našuchovačky), pyžamo, náhradné oblečenie pre prípad nehody, niektoré škôlky vyžadujú aj posteľnú bielizeň alebo vankúš, to už si musíš pozisťovať priamo v škôlke, kam bude chodiť...

mami.sk
28. feb 2013

@ocean23 určite budeš potrebovať papučky, tak ako píše @sissy27 nemali by byť crocsy ani s voľnou pätou.
ja mám pre malú vždy v skrinke náhradné spodné prádlo pre prípad nehody , aj keď sme ho potrebovali len raz .
pyžamko na spanie 😉
zo začiatku som malú v škôlke prezliekala do teplákov, no teraz už ideme z domu prezlečení, zistila som, že nemá zmysel tam prezliekať.
preto mám pre ňu min. 5 ks teplákov, na každý deň v týždni 😉
ostatné veci treba zistiť priamo v škôlke, možno majú ešte ďalšie požiadavky 😉

mj28
28. feb 2013

@ocean23 presne ako pise @sissy27 😉 a ti poradim zavolat alebo ist osobne tak tyzden(ak by trebalo nieco co nemas doma) pred nastupom do skolky a oni ti presne povedia co a ako ... drzim drobcovi palce 🙂

tamarik
28. feb 2013

aj my budeme od septembra školkari a treba nám výbavičku: uteráčik, vešiak, náhradné oblečko, papučky, postelné prádlo, prípadne na prezlečenie veci, toaletný papier, hyg. vreckovky, a pre menšie detičky podbradník

sendy182
28. feb 2013

@ocean23 papučky-sandálky,pyžamko,vešiak,zubnú pastu,kefku,hrebeň, náhradné: tepláčky,tričko,spodné prádlo,ponožky, mydlo, toaletný papier a papierové vreckovky ti poviedia či tiež, väčšinou sa to kupuje na začiatku školského roka, tak možno už len dokúpiš 😉 .......

tamarik
28. feb 2013

@tamarik a zabudla som na pyžamko a náhradné pyžamko, poprípade plienky, ak by ste neboli ešte odplienkovaný úplne

andrejka1974
28. feb 2013

urcite nahradne oblecenie, papucky, pyzamko a ostatne sa dozvies my sme mali zozaciatku aj vankusik, teraz ho mat nemusime 🙂 🙂 🙂

m.i.r.i
28. feb 2013

urcite sa spytaj vo svojej skolke..lebo vsade je to ine..my sme nic specialne nepotrebovali..nakupila som viac pyzamiek, teplakov a triciek...aby mal vzdy na seba a jedno v skrinke rezervne..( trenky, ponozky, teplaky, tricko)..keby sa pospinil, zamocil..a prezuvky a zubnu kefku..inak nic..potom nam povedali, ze cvicky, ze chodia do telocvicne..inak tam vsetko maju svoje...ale su skolky co chcu postelne pradlo, uteraky, mydielka..dokonca aj toaletny papier niektore pytaju..potom casto povedia rodicom, ze sa maju podelit a kazdy kupi nejake farbicky, hygienicke vreckovky a take veci..velmi zalezi ako je skolka vybavena, ci je statna ci sukromna atd..takze urcite to nie je vsetobecne, pytaj sa vo vasej skolke..

ocean23
autor
28. feb 2013

@mj28 Ďakujeme veľmi pekne.